Město St. Jude je plné zločinu. Vládnou zde dva gangy, jeden mexický a jeden černošský, které terorizují místní obyvatele. Vládu nad nimi má už jen zkorumpovaná policie, jejímž šéfem je pan V. Ten za provize gangy podporuje a poskytuje jim ochranu před policejními složkami. Tyto gangy se skládají z ozbrojených drogových dealerů a vrahů. Jednoho dne do města přijede muž, který se jmenuje Hong. Hong je skvělý v bojovém umění a hned při příjezdu to jednomu z gangů dokáže. Zlikviduje sám hned několik mužů najednou a tím si získá respekt. Hong přijel do města s cílem vyhnat zločin z ulic a zaručit bezpečí místních občanů. Když byl Hong ve vězení, tak ho jeho spoluvězeň Tiano naučil bojovému umění a zocelil ho. Jeho jediným požadavkem bylo, aby Hong po propuštění jel do St. Jude a nastolil zde pořádek. Po jedné z rvaček se Hong dostane do vězení. Policejní šéf pan V. se doslechne, jak dobrý bojovník je a nabídne mu spolupráci. Jeho důvěru si může získat tím, že zabije muže, kterého mu určí. Hong si získá respekt i obou místních gangů a určí jim tři podmínky – prodávat drogy jen na periferiích za vyšší cenu, nenabízet je dětem a nenosit u sebe zbraně. Gangy spolupracují, místní lidé uklidí město a zločin začíná být pod kontrolou. Vše funguje do té doby, dokud policejní šéf pan V. nezjistí, že i jemu Hong vykradl trezor plný špinavě vydělaných peněz... (TV Prima)

JohnSmith

Klasický Béčko, chvílemi i vtipný s dávkou možná nechtěné parodie. Nicméně akční scény jsou pěkně natočený a to je asi nejpodstatnější. Van Damme tentokrát pouze v roli mentora ()

Trustme

Dvorní producent Van Dammových filmů, Moshe Diamant produkuje několik filmů ročně a tak pokrytí všech jeho projektů je v duchu židovských spořivých tradic. Dragon Eyes je učebnicový příklad levné produkce: Hlavní postava je Asiat, který nevyjde draho, protože se zatím nejmenuje např. Jackie Chan, ale ovládá něco z bojových umění. Děj je zasazen do oblíbených prostor nízkorozpočťáků - sklady, haly, opuštěné továrny, popř. jeden plácek u domu. Do filmu se nasype mix gangsterských ras s jejich vyšinutými bossy, kteří mají cool jména, ať se to těm školákům líbí. A celé se to oplácne po vzoru Ritchieho Sbal prachy a vypadni. Na řadu přichází zajistit povšimnutí i pro širší okruh diváků tím, že je nasazena dohasínající akční legenda a nebo vyhaslá herecká hvězda minuleho století. Protřelým zákeřným marketingovým trikem je nastřihaný trailer, aby divák užasl, jak akční a obsazený film je. A filmu se dá nějaký povznášející originální název... Největším lákadlem pro fanoušky bude jistě JCVD, který se zde zjevuje, ale po jeho milé úvodní scéně se pak objevuje sporadicky, že i jeho syn Kristopher je tu víckrát před kamerou než on. Hlavní představitel, nebohý Cung Le je zde většinou mlácen, vytloukán z duše, tak urputně a dlouho.... až....až se oklepe a odejde i po desetiminutové fašírce, kdy si z něj udělá jeden Rus v nátělníku boxovací pytel. Děj, scénář a režie patří k tomu nejubožejšímu, co nám jen mohou tvůrci tohoto kalibru poskytnout. Někdo se, ale na tyhle filmy dívat musí, aby varoval ostatní. Což je i jedno z poslání ČSFD. ()

blackJag

"BUĎ OPATRNÝ V TOM, KOMU UBLIŽUJEŠ." Mám chuť dodat, že radši buď opatrný na to, v čem hraješ, Jean-Claude, ale hádám, že na toto rozumování je už dávno pozdě. Asi to mohlo být i v pohodě, taková současná verze YOJIMBA, ani ten Van Damme nebyl v roli mentora žádná hrůza, Peter Weller také potěšil (důkazem o své vitalitě), akorát že zbytek je opravdu strašně levná nuda. Pár ubohých scén, zafiltrované, kupa otřesně napsaných dialogů přednášená seskupením nehereckých individuí, upachtěné souboje, prostě klasika... 15% ()

SG-1

"Ochrana, kterou poskytuji, je před policií. Kdyby Vám seržant Howe strčil do zadku vidličku, tak přijďte za mnou. " -pan V- ()

sedm.1

John Hyams mě svým třetím a čtvrtým dílem Univerzálních vojáků nekompromisně vystřelil do akčního nebe a já jsem tak na jeho další film byl více než zvědavý a natěšený. No, bohužel, nedopadlo to ale zas až tak slavně. Hyams sice minimálně co se akce týče, tak vůbec nezklamal, ta je opět choreograficky perfektně zvládnutá, přehledná a dynamická, bez zbytečných střihů a všemožných kamerových veletočů, prostě fajn souboje, škoda jen, že jich je tak málo. Pochválit bych tedy mohl ještě několik vizuálních vychytávek, stejně jako u „Vojáků“ dokonale padnoucí a efektní hudební doprovod a poměrně i působivě navozenou syrovou atmosféru, což vše vytahuje Dračí oči z těch úplně podprůměrných vod, neboť zbytek filmu je tam docela nesmlouvavě posílá. Ze všeho nejvíc katastrofální je zápletka. Ta je fakt zoufalá, nepřehledná, pomalá, nudná a hlavně o ničem, prostě je jednoduše vyloženě špatná. A Hyams jí bohužel nedokázal vůbec ničím oživit, či obohatit. Co se hereckého obsazení týče, to také není žádná sláva, Cung Le je sice sympaťák, ovšem jeho kostrbaté a ultrapomalé bojovém umění mě rozhodně nepřesvědčilo, přítomnost JCVD je pak naprosto zbytečná a záporáci, a to včetně Petera Wellera, jsou mdlí a nevýrazní. John Hyams mě zkrátka svým dalším filmovým počinem příliš nepřesvědčil, nelze ho označit za nic jiného, než nudné béčko, které za pozornost vážně nestojí. ()

Mr.Nigga

Hrozná slátanina. Vizuálně to není úplně špatné a bojové scény jsou docela slušné. Zbytek nestojí za nic. Hudba o ničem, herecké výkony nula a ten příběh! Několikrát jsem se ve filmu vracel, jestli mi něco neuniklo. Vůbec to nedávalo smysl. ()

Testament

John Hyams už u mě začíná mít stejné kontroverzní postavení, jako jeho taťka. Příběh/nepříběh, chci vidět akci. Té jsem se dočkal, Cung Le evidentně umí. Hyams to celé režíruje, ale zvláštním způsobem. Akce je přehlednější, než u vech těch Waxmanů, Hickoxů, atd., ale do té bombastičnosti typu IsaacaFlorentina tam taky hodně. chybí. Během akce Hyams používá zpomalování a zrychlování pohybu, ale vypadá to zvláštně. Údery jsou ale celkem slušně vidět. Občas se, samozřejmě, kamera zatřese, na co už jsme u béček zvyklí. Ale pořád je výsledek slušný. Horší to je s lokacemi-děj se odehrává třeba na ulici, přijde třam 10 lidí, přijedou 2 auta a už všichni jdou do sebe a rubou se...Kde jsou sakra "normální" lidé, co se jen tak prochází po ulici?? No jo, 4 mega rozpočet, já zapomněl... JCVD má malou roli a ve formě vzpomínek je vidět v záběrech, jak našeho Cunga Le učí bojovat+mu dává do hlavy nějaký ty rozumy. Prostě mi to přišlo natočený stylem-hele, kámoši, tady se minutu rubejte, já to natočím a tím to hasne. A synek Kristopher? Proboha ať už táhne někam. ()

iXtr3m3

Gangsterky zbožňujem od nepamäti, ale preboha tieto rádoby gangsta filmy s blbečkami s gaťami na kolenách, tak toto nie je šálka mojej kávy. Navyše trestuhodne nevyužitý potenciál jednak len vo vedľajšej úlohe hrajúceho Van Damma a jednak hlavnej postavy v podobe Cung Leho. Film, ktorého scenár napísať muselo trvať tak jedno "sranie" na hajzli. Asi tak. Nedávam nižšie hodnotenie, lebo stále tu máme snímky ako Derailed alebo Corporal vs. Napoleon a podobne, v ktorých sa Van Damme zúčastnil a ak by som tomuto dal nižšie hodnotenie, tak na spomínané nebude stačiť ani Odpad. ()

Game90

Fajnová streetfight akcia s Van Dammom aj keď všetko sa točí okolo Cung Leho. Dobré prostredie gangu, súboje ale príbeh mizerný. 60% ()

Matli

Opět film s Van Dammem o ničem a ještě k tomu bez Van Damma, ale na druhou stranu slušná choreografie bojových scén. Jednou a nikdy víc. 25% ()

mala_kea

Van Damme tu hraje naštěstí jen druhé housle, které mu určitě svědčily víc než spirituál kvintet v první řadě. Jeho nový "nástupce" je nesympatický,arogantní a strašně dětinský. Příběh zabývající se zkorumpovaností je už dávno košer a vizuální filtr stojí taky za nic. Za některé skečové ulomky házím jednu hvězdu. ()

Hapretor

Teď sem to dokoukal. O čem to vlastně bylo ??? - Nevim. Kim Čung Le tam někoho mlátí a je to špalek. Ale obratný. Van Damme v roli učitele? He, trochu naruby role, ne? Pro něj velmi nezvyklé a tudíž i velmi trapné. Peter Weller? Debilní role jako vždy. Vypadá jak pihovatá mumie a hrát neumí. Robocopem skončil. Podtrženo sečteno - hrůza, bída, utrpení. Bitky taky na nic. Takhle se rvou rowdies nebo ožralí demonstranti. A není to to samé ?! ()

MickeyStuma

Po zhlédnutí tohoto snímku jsem velice dlouho přemýšlel o čem to vlastně celé bylo. Podivný shluk scén způsobuje jako celek neuvěřitelný chaos. A příběh? Já prostě nevím. Do nějaké podivné čtvrti se nastěhuje asiat. Jsou tu dva gangy. Afroameričani a Mexičani. Vůbec z děje nevyplývá, jestli spolu spolupracují, či válčí. Chvíli je to tak, chvíli zase jinak. Jednoho dne zjistí, že jim asiat sebere peníze. Jdou po něm. A najednou všem šéfuje. Do toho se plete jakýsi boss a pořád po všech řve, že nedostal celý podíl. Flashbackami je asiat ve vězení, kde ho, a teď pozor, Jean Cloude Van Damme trénuje v bojovém umění. Nechápu, jaký to má na tom všem smysl. Pár nesourodých rvaček tu je a pochopitelně ten nepřemožitelný je onen asiat. Atmosféra snímku je temná, ale když je to celé nesmyslné, je to houby platné. Podivností je účast Van Damma. Jeho bezvýznamná role je zcela zbytečná bez logiky. Proboha, proč do toho šel? Zřejmě začal stářím blbnout, jinak si to neumím vysvětlit. Tento film je prostě zcela zbytečný. ()

Likan7

Klasika, šoupneme na plakát Van Damma, on ten film trochu prodá. Jenže až ve filmu zjistíte, že má ve filmu asi 4 role a je ve filmu asi 5 minut. Bez jeho známého obličeje se jedná o další random film, který není ničím zajímavý. Několik soubojů je sice dokonce ucházejících, a hlavní hrdina se umí otáčet celkem pěkně, nic nemění ale na faktu, že drsný název a Van Damma Vám alespoň béčko neudělá. ()

SuicideKing odpad!

hrdinou filmu je jakejsi příšernej tlustej vetnamec, JCVD tam má pár štěků na začátku a na konci, celkově vzato snad nikdy jsem neviděl takovou debilovinu ()