Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

AndrewNewman

Sklamanie. Vizuál hravý a príjemný, herecký výkon Audrey kvalitný, ale ten dej, ten ma vôbec nezaujal. V podstate vás zaujme len detstvo Amelie, ktoré nieje príliš normálne. Dospelá Amélia síce rieši divné veci a celkovo je divná ale to čo rieši ma absolutne nezaujalo a musím sa priznať, že film som ani nedopozeral. Tie dve hviezdy dávam len za soundtrack a vizuál. Zase raz preceňovaný film. Škoda. ()

Drozdo57

Nudné a preceňované s nesympatickou hlavnou herečkou. Len preto, že je to pseudoart, to automaticky nie je dobrý film. Ale chápem. Povedať o tomto, že je to vlastne otravná hovadina, je podobné ako to povedať o hudbe Radiohead alebo o Pollockových obrazoch. To sa medzi fundovanými amatérskymi kritikmi nesmie. Paralela s Pollockom je na mieste. Jeho obrazy tiež vyzerajú, ako keby sa niekto vystriekal na plátno. ()

Eire

Oscar 5 nominacii... ale ziadny triumf..... Uplne nadhodnoteny Zabozrutsky *ART* film. 65%.......:-C Napadlo by ma 100 lepsich ARToviek... HM... ()

bravo1

Kdyby se prostříhala některá hluchá místa a dalo se více prostoru Floře Guiet AKA dětské Amélii, dalo by se jít s hodnocením výše:) ()

bertikbar

Dnes jsem v kině zhlédnul tuto filmovou lahůdku. Nejpodivnější a nejpěknější snímek, co jsem za poslední dobu viděl. Po zhlédnutí filmu jste nabiti dobrem na rozdávání :) Film numéro un na zlepšení nálady - Soundtrack ()

blondboss

Tento snímok je možno niektorým ľuďom neznámy, ale keď si pustia pár melódií z jeho sountracku, tak okamžite zbystria a budú krochkať blahom pri tónoch tejto filmovej hudby. Tiersen uplietol na diváka bič, ktorý Jeunet dopracoval kvalitným režijným poňatím tejto dá sa povedať melodramatickej komédie. Mňa osobne to vtiahlo rýchlo do deja hlavne tým rozprávačským spôsobom, ktorý bol pre mňa zaujímavý, ale postupne som mal pocit, že už to stráca dych a ja som sa začal nudiť. Asi je chyba vo mne, ale celkovo ma ten snímok úplne nedostal, ale na druhej strane musím uznať vyššie uvedené kvality a aj akúsi neopísateľnú charizmu Audrey Tatou. Ku štvrtej hviezde ale čosi máličko chýbalo a najhoršie na tom je, že to neviem ani pomenovať, možno celkový pocit z filmu. 65 % ()

cimrman2.

Radujte se z malých věcí! To jest motto tohoto filmu plného na první pohled divných lidí. Většina jich divnými zůstane ale k dalšim si vybudujeme hlubší vztah. Amelie s jejími kukadly dokáže okouzlit. Na víc než na 3☆ mě však neokouzlila. ()

Fin_429

Tak jednoduchý, ale tak dokonalý pozitivní film, že to prostě miluju. Amélie je pro mě, i přes pár hluchých pasáží, od teď srdcovka a budu ji muset vidět ještě nejméně 3x. 9,5/10 ()

nash

Tenhle film můžu doporučit všem pesimistům. Tak tohle vám zaručeně zvedne náladu. Naprosto milý film s krásnou a neuvěřitelně roztomilou Audrey Tautou v hlavní roli. Viděl jsem to už třikrát, ale pořád je to nádhera. Jedna malá výtka: potřetí jsem to viděl z dabingem a je to o třídu horší. Francouzština tomu dodává ten pravý šmrnc a půvab. ()

matoada

Veľmi ťažko hľadať slabé miesta. Asi najlepší francúzsky film posledných rokov, ktoré bolo možné u nás vidieť v bežnej distribúcii. ()

paclinqa

Nádherně natočený film!!! Neumím si představit, že by hlavní roli mohla zahrát nějaká jiná herečka. Audrey je prostě jedinečná a tato role je pro ni jako ušitá. Každý by měl v sobě mít něco z ní. ()

ekap

Krásny, jemný, dojímavý film, ktorý si pozriem vždy rada! Améliina snaha konať dobro je taká samozrejmá a detsky naivná, že sa musím pri jej snahe len usmievať! Po každom zhliadnutí mám chuť urobiť niečo výnimočné, dobré a šialené:) ()

norbu

Amelii jsem si pustil znovu s odstupen nekolika let a stejne jako tehdy, i dnes film stoprocentne zafungoval. Nicmene s odstupem casu jsem prece jenom objevil nektere trhlinky v tomto jinak skvostnem dilku. Trošku mi snad vadila roztahanost, prazdna mista, ale neni jich moc...proto rozhodne za plny pocet, a no...proste musite videt. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta