Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Nocturno culto

Velmi působivé, použití vypravěče je geniální, stejně jako osudy zúčastněných osob, ať už je to osamělý malíř, vedoucí v zelinářství a nebo technik z fotoautomatu.Nade všemi a mezi všemi ční postava Amélie Poulainové..její bezelstnost, vnitřní síla a empatie je pomyslným pojivem jež ve finále poskládá všechny střípky do celistvého obrazu, plného barev, úžasné hudby a kouzelného prostředí romantické čtvrti Paříže.. ()

Dzvandzi

Na světě je spousta věcí, které jsem nikdy moc nechápal jako třeba terorismus, politiku atd... No a jedna z nich je francouzský humor, to je něco co mi opravdu nesedí. Až na pár vyjímek, jako je třeba film Drž hubu! No a teď už k filmu k žánru Komedie už jsem se vyjádřil, drama to pro mě taky zrovna moc nebylo, když jsem od začátku zápletky věděl, jak to skončí. Romantický, to už trochu splňuje, ale i tak jsem se nemohl převézt přes ty trapné vtipy a pro mě nepochopitelný humor. Proto hodnotím takhle, jediné co bych ještě vyzdvihl je hudba, ta byla pěkná. ()

pirulka

Určite zaujímavý film, už len to spracovanie, forma, atmosféra Francúzska, išla z toho sviežosť, inakosť, originalita. Skvelý výber hlavnej hrdinky, tak trochu zvláštna, krásna a výnimočná Audrey Tautou. S čím som ale mala trošku problém bolo, že sa to pre mňa príliš "ťahalo", ocenila by som svižnejšie a jasnejšie posúvanie deja, ale stotožňujem sa s komentárom používatela "Lima". Pekné 4* ()

RajAthen

Film, na který musíte mít správnou náladu. Klidně si i pár let počkejte. Celková mozaika a svět Amélie srší životem se všemi jeho příchutěmi a přetéká všemi roztodivnostmi, které nás dělají právě těmi nedokonalými lidmi, jež máme rádi. Ke konci již možná svého milého nemusela tolik trápit, ale celková nápaditost takřka dvouhodinovou stopáž utáhne. Myšlenka, že se nám energie vložená do druhých vrací prakticky plnou měrou zpět, je krásná a hřejivá a jakkoli bych ji nebral jako zlaté pravidlo, byla by škoda to nezkusit. Hudební doprovod je pak takřka již legendární. Něžný klenot, který sice nemusím vidět každý víkend, ale jsem rád, že je. ()

junxi91

No jo no, klasický francouzský umělecký film z pařížského prostředí. Má určitě své kouzlo, ale mně se ta přeslazenost moc nedotkla. První hvězda šla dolů hned na začátku, kdy Amélie řešila, kolik párů má zrovna orgasmus a druhá poté, co ji píchal nějaký žabožrout, ale jí to nebavilo. Místo, aby byla vděčná, tak měla ještě kecy. Dále už to bylo lepší, takže tři hvězdy zůstaly. ()

Myslivir

Znáte takového toho člověka, který se chová zvláštně, nepochopitelně, výstředně, ale asi ze všeho nejvíc otravně? Jenže čím více času s ním strávíte, tím víc vám dochází, že by to vlastně mohl být docela fajn člověk, jen se stačí na něj a jeho mozkovou frekvenci naladit? No, tak přesně takový je i tenhle film. Hned od začátku vás bombarduje naprosto přebytečnými informacemi a excesivními stylovými postupy, jako kdyby se film nemohl rozhodnout, jakou formou chce vyprávět svůj optimismem přeslazený příběh o postupné ztrátě soukromí a masivním zásahům do osobních životů druhých. Pokud ovšem film nesledujete během svých horších dnů, dá se na tento veselý a hřejivý chaos poměrně dobře naladit - co na tom, že příběh samotný více méně poslušně následuje svými předchůdci vyšlapanou cestičku romantického žánru. ()

Allegro.g.

Amélie je film, který zabírá. Nejen u srdce, ale všude. Tu základní zápletku, kdy se mezi mnohými hledají ti praví dva, lze natočit ticíckrát a pokaždé je z toho naprosto dokonalý film, ale ne vždy se to povede. Tentokrát se to povedlo. Úsměv Amélie na plakátku je přesně ten úsměv, který byste si z filmu měli odnést i vy. Úsměv šťastně (za)milovaného. ()

Boo

Nádherný film. Prvních patnáct minut mě připoutalo ke křeslo a už mě nepustilo. V jednoduchodti je prostě krása ()

Lokran

Kdo si myslí, že je tento film sladký tak, až je to kýč, tak proč by tam byl jinak ten motiv s trpaslíkem? Tenhle film se kýčům vysmívá, protože ví, že ho za něj někteří budou považovat, ale budiž vám odpuštěno, bezvěrci:) Pro mě osobně jeden z největších filmových zážitků. I když je pravdou, že sem se při jeho sledování nechal hodně ovlivnit osobními pocity v době, kdy sem ho viděl. Ale i tak, všichni filantropové veselte se, konečně něco pro vás! ()

Bukiet

Milostné dojáčky já rád. A když jsou navíc i vtipné a chytré? Co víc si přát. Snad jen to, aby jich nikdy nebylo zbytečně moc, ale aby čas od času srdíčko potěšily. ()

tony_2

Jedinecny film, ktoremu k dokonalosti chyba uz naozaj len malinky kusocek. Film, ktorý srsi tolkym optimizmom a radostou . Vynikajuca Audrey v hlavnej ulohe a perfektna Jeunetova rezia. ()

xylofonka

Amélie je jedním z prvních francouzských filmů, které jsem si dokázala oblíbit a za moji oblibu se mi odvděčuje stále znovu a znovu. ()

JohnVodka

Skvělý příběh, skvěle natočený a ještě lépe zahraný. Propracované vyprávění o jedné slečně která má trochu zvláštní nápady a vstoupí-li lidem do života změní jim ho k nepoznání. Celý film provází až neuvěřitelná lehkost a samozřejmost s jakou Audrey hraje. Vtipných i zamyšleníhodných momentů je zde také dostatek. Stále mám problémy s tím, kam tento film zařadit, ale pro mě je asi nezařaditelný díky své nezaměnitelné atmosféře. ()

japp

Le plus bel film j´ai vu. Il n´y a pas plus beau characteur d´Amelie. La musique est trés optimistique. J´aime les rues de Paris, j´aime Paris. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta