Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

simon84

První díl docela příjemně překvapil. Čekal jsem to daleko horší. A že to je předabované? to mi zrovna nějak nevadí. Další díly jsou prý už horší, tak jsem na to zvědav. ()

andaa

Nevědět, že je to původem slovenský seriál, kdo by to poznal? Dokonale profesionální kamera, charismatičtí herci, kterým jsou role vážně jako ušité a proto jsou tak uvěřitelné. Hodně se mi líbí propojení soukromého života Ludskeho s případy, které řeší. Není to teda nudně odcizená nemocnice, nebo zase jen rodinný seriál o pofidérních vztazích. Podle některých je to vykrádačka... jasně, je poznat inspirace Housem M.D. a Plastickou chirurgii sro., ale co? když je to dobře zpracované, proč ne, lepší než novácké "vykrádání" nekonečných uhozenin, jako byly svého času Days of our lives. A inspiraci vidím teda jen v té hlavní kostře, osobnost doktora (kromě jeho arogance), je jiná než House, náplň jeho práce taky není totožná, stejně tak jako jeho blízcí natož tak případy, které řeší. Kdyby tohle byla vykrádačka, tak pak by byl každý film z lékařského prostředí vykrádačkou Chicago hope nebo Stefanie... Slovákům smekám, jen tak dál, už se těším na druhou řadu :).. jo a dabing je trapnej...zas tak moc odborných výrazů tam není, aby bylo třeba dabovat... ()

SidneyP

Dr. House po slovensku. ;-) Ale dobře, za ty občasné hlody ty dvě hvězdy dám. Víc prostě nemůžu, už jen k úctě k samotnému Hughovi. 40%. ()

Luk Skywalker

Podobnost s Housem je jen v aroganci hlavní postavy a v českém dabingu (dabuje ten samý dabér jako Dr. House - nejspíš už to tady někdo psal). Jinak je seriál laděn kriminálně (1.-4. díl a 6.), ale najdou se i díly "Housovského" typu (5.,9. a 10. díl) a ve zbývajících dílech je většinou řešen ve větší míře osud hlavní postavy, v menší míře se toto vyskytuje v každém díle. Toť vše, žádná tragédie, jak mnozí tady píší se nekoná, což není poprvé na tomto serveru. ()

-soch-

PRVÁ EPIZÓDA: Okrem štýloveho dizajnu, krásnych pohľadov na Bratislavu a môjho obľúbeného herca TIBORA VOKOUNA v úlohe náboženského fanatika nič svetaborné. Stále len vzťahy, len vzťahy, len vzťahy a depresie a zase vzťahy. ()

Mashak

Tleskám slovákům kteří mají koule dělat tyhle projekty, i když je někdo bezvýznamný nazve amatérskou fraškou! Mesto tieňov a teď tenhle výtvor jsou pomyslným světlem na konci tunelu... Hodnotím po dvou dílech, které mě bavily víc než jsem čekal. Samotná epizodní linka v obou případech nebyla zlá, tam se to lámat nejspíše nebude. Otázkou je, kam povedou dlouhodobé linky, tedy ty soukromé. Ale fandím tomu a doufám ve vzrůstající tempo! ()

dainio

Nechápu, proč TV Prima, tento seriál nevysílá v originálním znění. Tak snad slovenštině se ještě dá, nějak rozumět, ne ? Zbytečně totiž, český dabing ubírá na nesporných kvalitách seriálu, který naši "sousedé" vyprodukovali. A zatraceně se jim povedl. Tomáš Maštalír má charismatu na rozdávání. Hláškuje o 106. Rád překračuje zákony a s doktory se baví, jako se smetím. Připočtěte si k tak silné herecké postavě výbornou kameru a moderní střih...a voalá ! Slováci mají svého Dr.House. ()

anitae

4* jen za to, že je to slovenský seriál, Ludský má pěkné hlášky a Bratislava se tady prezentuje jako město, kde by chtěl žít každý. ()

albionlady

Maštalír je príšerný, afektovaný herec s neznesiteľným hlasom, ktorý vyzerá, akoby mal vkuse pod nosom podstrčené olomoucké syrečky. Už len kvôli nemu je ten seriál oveľa horší, ako mohol byť (ak neberiem do úvahy, že ide o nejakú napodobeninu Housa). ()

GlamourCat odpad!

To má být nějaký dr. House na slovenský způsob? Od první minuty je to nepříjemné, nemravné a hlavně strašně moc ohrané. Navíc blbeček Maštalír není ani maličko, ale ani vzdáleně sexy. A když je to celé o tom, že je to sarkastický, ale sexy a inteligentní doktor, tak to ztrácí význam. Ani charismatický není, jako někdy umí být Hugh Laurie. Všetko zle. ()

Primavera

Dve hviezdičky? Ak sa to niekomu zdá priveľa, tak dobre, nemôžem za to. Maštalír je neuveriteľne sexi. Videla som ho v divadle v Skrotení zlej ženy a najradšej by som bola, keby krotil aj mňa..... Pretože keď ma nebude nik krotiť, budem hviezdičky pridávať!!! ()

alienemo

Veľa som od tohto seríálu nečakal. Už z pôvodných upútaviek bolo jasné že pôjde o mix vykrádačiek zahraničných seriálov. V ramci slovenskej tvorby nadpriemer. Inak je to priemer. Výkony herecke sú fajn, herci sympatický. Je treba popracovať na dialogoch a hlavne na hudbe. Nechápem prečo všetky slovneské seriály majú v pozadi rovnaku hudbu. Hlavne v Ludskom je to do uši bijúca nevhodnosť. V každom prípade čakám na ďalšie diely a uvidíme či si to jojka dokáže udržať aspoň v tejto úrovni, poprípade to vylepšiť ()

sehe odpad!

Videla som iba časť jedného dielu,kde pri operácii tehotnej ženy stoja 5 chirurgovia? v jednorazových rúškach,čapiciach,plášťoch a minimálne 4 chirurgických rukaviciach a hneď za nimi stojí Dr.Ľudský s niekoľkými ľudmi už bez čapíc a rúšok.Slovník doktorov je napr.,,radšej si pozriem pod mikroskopom svoje hlieny´´alebo,,moja žena tyčkuje´´Nie,nie,nie,to sa nedá pozerať. ()

Henry Morgan

Tak jako trochu Houseovská kopie, která vsází spíš na šokující mluvu než činy, i když v těch našich zaprděnejch končinách, kde se všichni bojej něco říct, aby nepopudili kolegy, to je už trošku přes. Což nemyslím jako negativum seriálu, ale jako kritiku společnosti. Bohužel je tam ten slovanskej filmovej prvek. A to je příliš rodinných záležitostí a vztahů. Prostě neumíme dynamicky vykreslit charaktery postav za běhu. Musíme se s hrdiny seznámit prostředkem jejich rodin a to je nuda. I když Ludskyho exmanželka i dcera vypadají jako luxusní kurvy. Já nevim. Já mám zatím smíšené pocity, má to potenciál, moment překvapení i vtip, ale bojím se, že to sklouzne do ordinácie v ružovej zahradě XVII. _____________Tak jsem dokoukal všechny díly 1.série a musím říct, že mě mile překvapili. Sice to nemělo Houseovskou dynamiku, dějovou rychlost a zvratovost, ale jednalo se o nadprůměrný výkon na slovenskou televizi. Možná mi imponují arogantní a velmi inteligentní osoby, takže je můj úsudek zastřen anebo možná jen mám radost, že má někdo koule dělat něco po svém, protože většina ovcí(pardon-lidí) na to prostě nemá a schovává se v ulitě. Nebo jen otupěly a jsou nudný. Ať tak či onak - jste debilové, když to házíte do koše. ()