Homeland - Zradca

• Slovensko Homeland: V mene vlasti (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (viac)

Seržant Nicholas Brody sa vracia domov po ôsmich rokoch zo zajatia v Iraku. Na krk mu dýcha chorobne podozrievavá agentka CIA, ktorá v ňom vidí spiaceho člena teroristickej siete al-Káida a zradcu, chystajúceho útok na USA! Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis (mali ste ho možnosť vydieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Life - Najbohatší policajt) aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Yardie k tomuto seriálu (9)

Homeland - Zradca (2011)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Zajímavé postavy a lokace, napětí, emoce, zvraty, přelévání sympatií, akce, výborné herecké výkony, zajímavá a aktuální témata, skvělá atmosféra, relativně civilní pojetí. I když se některé série rozjížděly pomaleji, jakmile se rozjely, byla to jízda až do konce. Takových pomalejších rozjezdů bylo více, ale zbytek série to vždy bohatě vynahradil. Vše sedělo, zapadlo, perfektní. Skvělá podívána. Howgh! ()

Season 1 (2011) (S01)

Tohle se povedlo. Lepších 90%. Je to zajímavé, inteligentní, chytlavé. Emoce a sympatie se přelévají ze strany na stranu, člověk si nikdy není ničím a nikým jistý. Sympatičtí hlavní hrdinové, civilní reálné zpracování, žádná divočina. Člověk si řekne, že to tak nějak může klidně probíhat. Samozřejmě, je tam pár věcí, které by asi v reálném životě neprošly, ale tak je to pořád jenom seriál. Každopádně od začátku do konce je to pecka. Tohle se povedlo. Howgh! ()

Season 2 (2012) (S02)

Druhé řada následuje ve kvalitě a základních charakteristikách v řadě první. Stále velká paráda. Navíc přibyly nějaké nové postavy, ať už sympatické či nesympatické, více politiky, intrik, trošku více akce (ale pořád se to drží velmi civilního a realistického zpracování). Je to od začátku do konce stále napínavé, člověk prostě mnohdy neví, dočkáme se opět nějakých těch zvratů. A konec bylo celkem překvápko. Jsem zvědav na další sérii, co se bude dít. Howgh! ()

Season 3 (2013) (S03)

Slabších 90%. Už to není tak super jako první dvě série, ale pořád si to drží neuvěřitelně vysokou laťku a nenaplnily se mé obavy o nastavované kaši. Politiky čím dál víc, strategie a intrik taky, byť se může zdát pomalejší tempo, tak když se člověk zamyslí, tak to vůbec nevadí. Ono i v prvních dvou sériích byly taky pasáže, kde se moc nemluvilo, "žilo" to tam pohledy a mimikou a stejně to člověka bere a sedí u toho přikovaný. Je zde asi více věcí než dříve, které by v reálném životě takhle nemohly proběhnout, ale pořád si myslím, že se drží celkem reality, byť už méně než dříve. A konec, to byla síla a opět velké překvapení. Uvidíme, co to přinese dál a jestli z toho nakonec na kaše nebude. Howgh! ()

Season 4 (2014) (S04)

Trošku jsem se obával, jak to bude dále vypadat a z počátku to se zdálo, že se mé obavy naplní. První díly jsou takové sterilní, jalové, nějak jsem tomu nemohl přijít na chuť. Ale postupně se to rozjíždělo a nabíralo řádné tempo, které vyvrcholilo v 9., resp. 10 dílu, to byla jízda. Každopádně to jede ve starých dobrých kolejích - intriky, podrazy, plánování, akce (té je zde o něco více než dříve), napětí. Stejně jako v předešlých sériích se i sympatie přelévají ze strany na stranu. Dojem trošku pokazil poslední díl, ale naštěstí to vynahradily ty před tím. Celkově ovšem velmi dobře a je až neuvěřitelné, že dokáží tak dlouho udržovat tak vysokou laťku. Howgh! ()

Season 5 (2015) (S05)

Po trošku pomalejším rozjezdu to jako obvykle chytilo spád, napětí, drama. Je až s podivem, že stále dokáže seriál nabídnout nové zápletky, udržet pozornost a diváka vtáhne do děje. Je tady vše, co na seriálu máme rád a na co jsme zvyklí. Pátá série a kvalita v podstatě nesklesá. 90%. Howgh! ()

Season 6 (2017) (S06)

No, po prvních čtyřech dílech jsem si říkal, že to muselo jednou přijít. Už jsem si zvykl, že rozjezd bývá vždy pomalejší, ale tady to bylo celkem slimáčí tempo. Až v myslím pátém dílu ve druhé polovině se to rozjelo. A nepolevilo až do konce. Zase nové téma, nové prostředí, nové postavy, prostě pořád něco nového a neokoukaného. Budu se opakovat, ale je fakt s podivem, že pořád dokáží tvůrci přijít s něčím novým, co člověka chytne a nepustí a dokáže stále překvapovat a udržovat v napětí. Nakonec tedy po slabším začátku dávám zase pět hvězd, protože co se dělo od pátého dílu, byla pecka. Je to takových lepších slabších 90%. Za zmínku stojí fantasticky zahraná postava Quinna. A ani v jenom komentáři jsem to myslím nezmínil, ale Claire Daines hraje výborně. Howgh! ()

Season 7 (2018) (S07)

Řekl bych, že asi nejslabší série. Ale pořád velmi dobrá. Trošku mi vadilo to rozebírání osobního života a více mě zajímalo to gró seriálu. Ale i to rodinné drama mělo nakonec něco do sebe, ale mohlo být kratší. Nicméně, k tomu hlavnímu - zase nová zápletka, nové postavy, nové prostředí, celkem aktuální téma. Pořád napínavé, zajímavé, reálně podáno, prostě vše, co na tomto seriálu je tak skvělé. Samozřejmě se najde pár věcí, nad kterými člověk zakroutí hlavou, ale to už k tomu patří, ne vše je dokonalé. Opět kvalitní práce. Howgh! ()

Season 8 (2020) (S08)

Ani tato série nezklamala a opět byla skvělá. Nová prostředí, nějaké nové postavy, dost emocí (pozitivních i negativních), překvapení, zvratů. Prostě vše to, co tento seriál dělá seriálem. Důstojné rozloučení. Opravdu jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl. Howgh! ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)