Legendárna partia

• Česko Legendární parta (viac)

Keď sa jeden zloduch rozhodne vziať deťom na celom svete radosť zo života, dá sa dokopy partia superhrdinov, a tá sa ho pokúsi zastaviť. Jej členovia sú skutočne legendárni. Sprevádzajú každého z nás od detstva, ale nikoho asi ešte nenapadlo, že by tí, čo rozdávajú deťom radosť, taktiež vedeli rozdávať rany. Ich neformálnym šéfom je Santa, ktorý bohatierskym zjavom a správaním pripomína ruského kozáka. V ruke má nielen škriatkov, ale aj bandu snežných mužov. Jeho krehkým protipólom je potom Víla Zubenka so svojou armádou minivíl. Partiu potom dopĺňajú Veľkonočný zajac, za ktorého drsným výzorom sa skrýva roztomilý zajačik, a mlčanlivý pohoďák Sandman. Tí všetci spríjemňujú životy detí, či už im nosia darčeky na Vianoce, vymieňajú vypadnuté zuby za peniaze, schovávajú veľkonočné kraslice, alebo ich každý večer uspávajú a ako bonus dodávajú pekné sny. Všadeprítomnú idylu ale kazí "Bubák". Taká tá potvora, čo sa na betón schováva pod posteľou alebo v skrini a spiacim deťom prináša iba nočné mory. A tento Bubák sa rozhodne škrtnúť Veľkú noc, Vianoce aj kšeftovanie s mliečnym chrupom. Legendárny parťáci si vzápätí uvedomia, že na tohto nepriateľa sami nestačia a povolajú do svojich radov Jacka Frosta. Bohužiaľ, vysmiatemu chalanovi, ktorý podpichuje ľudí mrazivými maľovkami na oknách a poľadovicou uprostred mesta, sa do záchrany sveta nechce. Štve ho, že na rozdiel od jeho kolegov v neho deti neveria. Otázkou je, čo sa stane, až pod vplyvom nočných môr prestanú krpci veriť aj v ich existenciu. (TV Markíza)

DeathTheKid

Můj výrok vůči filmu? Já nejsem dítě! Odpusťte, ale zubní vílu, jakožto člověk x kolibřík, přes to se prostě nepřenesu. Leda by se jednalo o nějaké crazy porno. Navíc v ani jednoho "strážce" nevěřím, tak do toho "Piči"! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Hollohlaway

Animace výborná, hudba taktéž...ale příběh a postavy jsou podivná slepenina anglosaských pohádkových postav bojujících o dětskou víru a sny. Takoví pohádkoví Avengeři ale s podivnou náturou..poruštělý Santa Claus či co...dvoumetrový velikonoční zajíc...ani vtipné to příliš není a ač jsem neviděl zde do nebes vynášenou verzi ve 3D, tak nemám příliš důvodů chválit. ()

tommmy89

Pôvabná rozprávka, kde tvorcovia tentokrát siahajú hlbšie do vreca a ukazujú ľuďom, že i zlo tu má svoje miesto a chystá sa ukázať, že je tu a ľudia naňho nesmú zabúdať". Ochrancovia am. sviatkov - The Christmas, Easter Event, Tooth Fairie, Dream man & Jack Frost sa chystajú bojovať proti zvratu a snažia sa o to, aby deti i naďalej verili na sviatky a dobrých duchov. 4* ()

Alisa

Tak tohle bylo vyborne! Kdyz jsem videla na zacatku nektere postavicky, tak jsem se bala, ale naopak.Vsichni byli uzasni, predevsim sandman a hlavne maly zajda :-). Pribeh byl skvely, vtipny, dojemny. Co vic si prat. ()

jefff

Pěkná, stravitelná pohádka s nijak zvlášť velkou invencí, ale zase neurazí. Linie příběhu je strašně předvídatelná, ale díky celkem originálním postavám a humoru to vlastně nevadí. Dobrej animáč. ()

Fisek

Jednoduše, ale zato chytlavě odvyprávěný příběh. Jacku Frostovi jsem fandil od začátku až do samého konce. Ostatně, všechny postavy byly příjemně ztvárněny. Obzvláště velikonoční zajíček, jenž v podání Hugh Jackmana byl bezkonkurenční. Čili animák, určený hlavně pro dětské publikum, za jehož zhlédnutí se nemusí stydět ani dospělý člověk. Rozhodně doporučuji. ()

Kelly2502

Hoci rozprávky nejak neobľubujem, táto ma veľmi chytila a musím sa priznať, že od dôb Nema som sa pri žiadnej tak nebavil :) Každá postava bola niečím zaujímavá, vtipná, alebo cute. Príbeh to malo zaujímavý a aj po emočnej stránke to nebolo na zahodenie. Navyše sa mi páčilo ako keby prepojenie detskej rozprávky s takou tou dospeláckou dávkou zábavy s veľkými výbuchmi a epickými scénami. Sú to slabé, ale 5* ()

Koda

Tak tenhle film se těžko zařazuje do určitého svátku, protože když jsou Velikonoce, tak k tomu tento film patří, pak je ale otázka, proč se film zařazuje i k vánočním svátkům a v zásadě i do Halloweenu? Totální magořina! Ale co to kecám, v žádném případě to není žádná magořina, ale jednoduše jen snění o prachách, a nebo o nějakém jiném snu. Tak a teď to všechno smícháme dohromady a vznikne z toho originální fantasy film, kde hraje hlavní roli strach a sníh... a vejce a zajíc a zuby a vánoce a a aaaa... HEJ HEJ HEJ tak dost! Zkráceně se mi ten film líbil. Je úžasné zabrouzdat do každého svátku, nebo do snů, vzpomínek, či splněných přání. Ti všichni navzájem pod Jackem Frostem se snaží zničit strach a donutit děcka, aby věřily a nejenom to, pomoci Jackovi najít jeho ztracené zuby... respektive jeho vzpomínky, které mu pomůžou zjistit jak se vlastně stal druhým mrazíkem. Na filmu se mi potom taky hodně líbilo, že dává důraz na to, jak je důležité věřit, a říct si, že někdy je prostě potřeba věřit, že se to tak stane. Líbilo se mi taky to, že postavy nevypadají tak, jak je známe normálně. Tomu Drímaři dávají ten šmrnc. Snaží se nějak okořenit partičku tak, aby měla stejné poslání ale v zásadě vypadala úplně jinak a měla jiné rysy. Původní roztomilý zajda vypadá jako takový čínský bojovník, Sever je má kořeny v Rusku, Zvonilka vypadá jak tanečnice v Riu, Sandman vypadá jak bůh slunce, Frost je konkurent Mrazíka a Stín... ten se nezměnil, to je jedno ale hlavní je, že ačkoliv možná postavy vypadá trošku jinak, stále mají v sobě to kouzlo, které se snaží prosadit, někdy i soupeří, který svátek je důležitější, ale nakonec si navzájem pomůžou, a opět? Stačí prostě věřit! ()

charlie_ando

Legendární parta je spíš taková zajímavá nesourodá skupinka pohádkových nadpřirozených hrdinů, kteří však nejsou v našich končinách příliš známi. Film vznikl podle knihy Williama Joyce "The Guardians of Childhood", scénář napsal David Lindsay-Abaire a režii si vzal na triko Peter Ramsey, jako svojí kino prvotinu. Hlavními hrdiny jsou Jack Frost, který je volnomyšlenkářský mladík co ovládá mráz a má citelné výpadky paměti ohledně své minulosti a za lidské pokolení je to kluk s velkým srdcem Jamie Bennett. Dalšími do party jsou Santa Klauz spíš kozácký bohatýr, okouzlující víla Zuběnka, zlatým prachem září pán snů Sandman a australský výstřední Velikonoční zajíc. Mě samého nejvíc pobavili Vánoční skřítci. Úhlavním záporákem, proti kterému se musejí všichni spojit je démonický Stín, který se výrazně podobá lordu Voldemortovi a chce připravit všechny malé caparty o jejich šťastné dětství. Velkým kladem celého filmu je kvalitní grafické zpracování a dynamické akční scény, kterých je opravdu mnoho a dávají ději, který je ve své podstatě vcelku jednoduchý, ten správný spád takže jako celek tahle pohádka nenudí a rychle odsýpá. Příběh se může pochlubit klasickými pozitivními hodnotami jako je přátelství, vírou v dobro a spravedlnost a kouzelným happy endem. ()

DavidS.

Radost z animace a skotačení...Pro diváka našince je ovšem atraktivita postaviček jako je Jack Frost nebo Víla Zubnička velmi diskutabilní...Jejich ztvárnění je navíc nemastné neslané, jako týmovka nefungují a příběh už nemohl být prostrčí, což se ale dá chápat s ohledem na cílovou capart skupinu... ()

wooozie

Tento typ animovaných filmů mám opravdu rád. Příběh, který má hlavu a patu, dlouhé "tak akorát", skvěle vytvořené postavičky (hlavně zajíc - Hugh Jackman je opravdu výborný) a také naprosto neuvěřitelné animace, kdy některé detaily jsou opravdu překrásné. Spolu s Wreck-It Ralph nejlepší animovaný film roku 2012. ()

Seti

Veleprůměrné Legendární partě by spíš slušela slabá trojka, já však jdu níž, protože jsem ani jednu z hlavních legendárních (amerických) postaviček nikdy neměl moc rád a jediné, co na tomhle animáku stojí skutečně za zmínku je Bubák s hlasem Judea Lawa. Celé to kolem mě prostě prošumělo bez závažnějšího povšimnutí a už si ani pomalu nepamatuju, že se někde nějaká Legendární parta dala dohromady. ()

Han22

Děti na celém světě se děsí nočních můr, vyvolaných Bubákem a proto se musí sejít legendární parta strážců - ruskem šmrncnutý Santa Claus, drsný velikonoční zajíc, nemluvný Sandman a zubní víla s armádou malých víl. A k nim se přidává pátý, Jack Frost kluk který nezná minulost, nikdo ho nevidí a který je jak by se řeklo v RPG "true neutral". To vše ve víceméně vážně pojatém animáku o tom, že děti potřebují v něco věřit a to v něco pozitivního. Vtípky tu jsou, ale nic extra, chvílemi je to děsně kýčovité a plné tradičních hodnot, nicméně Bubák a jeho armáda stínů jsou působivé a několik scén je dost silných - například odhalení Jackovy minulosti. Takže za mě opatrné 4*. ()

Wally

Byl jsem hodně skeptický, přeci jenom jsem zastáncem tuzemského Ježíška a Santa Klaus je pro mne západní vetřelec. Ani ostatní postavy jako Jack Frost nebo víla Zuběnka nejsou u nás moc známí. Vše však vynahrazuje zajímavý příběh, hezká animace a hlavně dabing....když mluví Michal Dlouhý v roli Bubáka, tak to má grády... ()

Gogo333

Avangers pro děti. Máme tady světoznámé postavy, které se musí spojit aby porazili zlo. Z trailerů mě to moc nelákalo a nic jsem od toho nečekal. Ale jak se na scéně objeví Sandy, Yetiové a elfové tak mě to chytlo a až do konce nepustilo. Jedná se o velice příjemný animák plný humoru, který vůbec nenudí i když je jasný, co se bude dít a jak to vše dopadne. Já byl rozhodně spokojený a až vyjde na BD tak si to určitě pustim v originále abych si to užil i s původními hlasy, který to určitě ještě víc vyzdvihnou. 3D je průměrné možná i podprůměrné, kromě sněhových vloček nestojí ani za řeč. ()

Guzmicz

Překvapivě dobrý animák. Měl jsem obavy, zdali nebudu litovat peněz, které dám za kino. Avšak už první minuty mě přesvědčili o opaku. Ve své podstatě originální nápad, který pobaví. Animátoři nám naservírovali krásné efekty, které dolaďují pocity z celého snímku. Takže silné 4*. ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

06.01.2013

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)