Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Lachtaan

Po delší době normální televize nabídla film, co silně vybočil z ptákovin, které jinak v tomhle moři dokola plavají a ačkoli nedokázala vtáhnout celým tělem na celou dobu, minimálně s obsazením a psychologickým nádechem mě Red Lights zabavila na celý večer. Opět případ, kdy jsou 3 hvězdy málo, ale na čtyři to bohužel taky není. Chtělo by to delší stopáž na vysvětlení chování a kroků některých postav. Ale “zvrat” na konci úctyhodný. ()

elanius

(118/2012, BluRay720p) / Asi som zaťažený aj tým, že v podobných psychotronických, duchárskych a iných nadprirodzených témach som viac ako skeptik, ale aj samotný film mi prišiel umelo vykonštruovaný a dosti predvídateľny. Asi som do toho šiel kvoli trojici hlavných hercov. Tento krát to ale bolo na napdriemer málo. (4/10) ()

venison

Hodně zajímavý thriller s hororovými prvky.. Robert De Niro tu hraje správného nechuťáka.. Sigourney Weaver má velmi charakterově propracovanou a výraznou postavu, kterou bohužel velmi záhy odklidí ze scény.. Celé to pak táhne nijak zvlášť úchvatný Cillian Murphy.. Hodnota filmu klesá s přibývající minutou a na konci to utnou tak blbě, že se mi chtělo brečet.. Velké naděje nebyly vyslyšeny :-/ ()

mickyreed

Čekal sem spíš horor, ale nakonec se z toho vyklubal nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. A rozhodně jeden z nejlepších psycho-thrillerů, co jsem za svůj život viděl. Perfektní! ()

Bobik9

Obsazení na jedničku. Murphy je skvělý, Olsen a Weaver se dají rozhodně a De Niro předvádí zase herecký koncert. Hudba je také skvělá a atmosféru to rozhodně má. Ovšem tvůrci vzali super nápad a předělali ho na nesmyslnou slátaninu, jejíž stupidní vyvrcholení tady asi všechny šokovalo. Rodrigo Cortés mi podruhé (poprvé v Pohřben zaživa) ukázal, že vůbec neumí. ()

Pavlínka9

Já jsem to nepochopila :D Ale ve výsledku je mi to jedno :D Má to určitou, pro mě zajímavou, atmosféru :) Hraje si to s myslí lidí - velké plus. Snaží se nás o něčem přesvědčit, ale jak je tam řečeno - pohled bychom měli ubírat jinam :) Já Cilliana zbožňuji a proto jsem se na tento film dívala - na tom celém to u mě stálo. Ale už ne - děkuji :) ()

JohnSmith

Zajímavý thriller o zkoumání nadpřirozených jevů. De Niro je jako iluzionista dosti přesvědčivý. Ovšem hlavní devízou filmu, je krom napětí a skvělé atmosféry, výkon Cilliana Murphyho, který si opravdu umí vybrat zajímavé role. ()

Aven

Tisíckrát škoda toho z prstu vycucaného rádoby Shyamalanského konce, protože až na něj mají Red lights všechny znaky opravdu kvalitního mysteriózního thrilleru. ()

Emerelle

Tak abych to nějak shrnula, horor to opravdu není....bát se tam opravdu není čeho, ale řadí se to vysoko mezi mystery filmy. Sám hlavní filmový hrdina neví kým doopravdy je, propracovanost postav a děje je úžasná. Miluju filmy podobného typu, které Vás nutí přemýšlet a do poslední chvíle nevíte, jak film dopadne. Prostě musím se na něj podívat znovu, já osobně dávám 4 *. ()

Mishqo

Koncept dobrý, realizácia na zasmiatie. Občas som mal pocit, že by to mohla byť zaujímavá podívaná, no v zápätí to zabili nejakou stupídnosťou. V terminológii daného filmu by som ho nazval pseudofilmom. A záver? Tak k tomu už radšej nepoviem nič. ()

klima777

Strašlivě přepjaté, a tudíž směšné [do takové míry, že na konci čekáte zjevení mimozemského násilníka (žel, to platí pro herecké výkony Murphyho i De Nira)]. Je špatné, když se z lidí činí voli. Ale, když se z lidí činí voli po lopatě a na n-tou... Jinak řečeno: Cortés to zase pohřbil. Od nynějška nechť je zván spalovačem šancí (1,5*). ()

Autogram

Existenciu zázraku sa niektorí snažia dokázať a tí druhí sa snažia dokázať, že neexistuje. Matematicky to má prvá skupina oveľa ľahšie, lebo im stačí jediný zázrak a sú za vodou, pričom tí druhí si musia nohy, pneumatiky aj stopky zodrať, aby všetko vedecky vyvrátili. Môžu sa z toho dokonca až na smrť unaviť, prípadne unudiť ako divák v dvoch tretinách tohto filmu. Trochu života sem vnáša iba Simon Silver a jeho akčné predstavenia, o ktorých sa tuší, že nie sú úplne v poriadku. Celkovo z filmu dosť sklamanie, nad dve hviezdy to vytrhol iba úplný záver. Poprel síce celý film a jeho zmysel, ale to je pomerne zaujímavá novinka. –– Nemôžeš donekonečna popierať sám seba. ()

blackJag

Na vrcholu mého osobního žebříčku filmových point neotřesitelně sedí ŠESTÝ SMYSL, musím ale říct, že tady se celkem zadařilo. Cortés sice příběh nijak zvlášť zajímavě neobstaral, nakonec ovšem ve svých schopnostech našel potřebné množství eskamotérské manipulace, nenásilně odvedl pozornost a v posledních minutách skutečně překvapil. 70% ()

Šakalík

Film má bezesporu atraktivní námět i velmi kvalitní herecké obsazení, přesto jako celek nějak nefunguje. Přestože Sigourney Weaver září svým nesmírně silným, charismatickým hraním na všechny strany, postupem času upadá ona i celý film do jakési podivné letargie, ze které se divák probere až díky náramně povedenému závěru. Mezitím se hlavně žvaní a planě filozofuje o reálnosti paranormálních jevů, režie jaksi pokulhává a scénář budí dojem, že jej autor nějak nedomyslel. Já osobně – coby zapřísáhlý skeptik – jsem byl potěšen tím, že je snímek vyprávěn spíše z vědeckého pohledu, byť postupem času se tato hranice pomalu rozplyne a ve finále stejně nevíme, co si o tom máme myslet. Povedeným hereckým výkonem překvapil Cillian Murphy. Ale jako celek budí film spíše rozpaky... ()

kenkaku

O filmu jsem před sledováním vůbec nic nevěděl. Naprosto nic. Tedy škatulku jako "fantasmagorie" nebo "seriozní podívaná" jsem vážně neměl. O to víc bylo osvěžující "seznámení s tématem" hned ze začátku ve stylu zahřívacího kola s duchařskou seancí. Není nad to vědět s čím máme tu čest. Jak tak minuty plynou, vše se tak nějak upevňuje do jasných kolejí až na sem tam "divnou" věc, na kterou divám už prostě musí mít sjednocený názor (film na tom celou dobu až okatě otevřeně pracuje). Prakticky takhle to funguje do twisteru na závěr. Netvrdím že špatný, ani boží. Jen tak nějak nekonzistentní a děravé. Mě osobně tam chyběla preciznost a doladění detailů abych ten závěr zbaštil na 100%. Proto až je mi to trapné dávám jen průměr. Obsazení mě potěšilo, fakt a podívám se na to klidně ještě jednou... na 4 to ale u mě nemá. ()

BMAJTZ

Duo Murphy, De Niro perfektní, příběh ucházející, rozuzlení naprostá hovadina. Kdyby to mělo trochu jiný závěr bylo by to o hvězdu výš, ale když už ani tvůrci nevěděli jak tohle zakončit tak to mě docela nakrklo. Celou dobu totiž očekáváte nějaké racionální zakončení a dostanete tohle. ()

Firebug

Velmi nápaditá zápletka kloubící se s pohlcující atmosférou, kterou prohlubují kvalitní herecké výkony všech třech zúčastněných. Spíše než o horor, se jedná thriller říznutý krimi, kde Weaver a Murphy striktně pragmaticky a racionálně pátrají po důkazech vyvracejících paranormální schopnosti samozvaných "médií" a jiných "spiritualistů". Závěr mě nicméně opravdu nepotěšil a pokud se chci vyhýbat spoilerům (což chci), tak nemohu napsat více :-). Za mě nakonec 3* s odřenýma ušima a celkové zklamání, ale určitě se nenechte odradit, protože Red Lights má opravdu něco do sebe. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)