Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Lucius55

K tomuto filmu mě přilákala zápletka a la X-files (kterou jsem baštil už jako puberťák na střední) a pak De Niro, kterého mám rád a po všech těch Lotrech a Fotrech jsem mu chtěl dát ještě šanci. Atmosféra a děj filmu mě docela strhly, ovšem nevydrželo to tak po celou dobu. Cillian Murphy opět potvrdil, že se svým vzhledem a charismatem je skvělý představitel "divných chlápků" a De Niro si to tentokrát u mě nepokazil. A co říct k tolik diskutovanému a propíranému konci, abych nespoileroval? Ani se nedivím, že ho část diváků zavrhla a ostře kritizuje (stejně tak věřím teorii, podle které ho chtěl sám režisér na přání kritiky přepsat, což neudělal;-)) a zároveň se nedivím druhé části diváků, pro které je konec skvělým a nečekaným vyústěním všeho. Inu, proti gustu...;-) ()

MadMax3

Mne sa to pacilo, aj s tym tzv. nepodarenym zaverom, praveze bol dobry. Zvysok filmu by si mal vziat priklad z konca a odpovede nedavat tak polopatisticky. Inak dobre spracovana tema o ohadlovani roznych tzv. paranormalnych javov. Akurat Cillian je v tom konci nejaky nesmrtelny.... taky fasung dostat tak ide na A.R.O. na mesiac... ale budiz, nemoze byt nic dokonale. Herci hraju ako o dusu, opat som sa potesil so Sigourney vo vybornej forme. ()

warhammer

Překvapuje mě celkem nízké hodnocení tohto fimu. Snímek je velice originální a herecké obsazení perfektní. Jako horor ho nelze brát, ale má své kouzlo. Osobně jsem od toho nic moc neočekával, ale v průběhu mě to vyloženě pohltilo. Skvělá atmosféra, hudba, herci a zvláštní příběh hold udělá svoje. ()

A_san

Film se zajímavou zápletkou a zajímavým koncem. De Niro jako vždy úžasný a byť má Murphy pro mě spíše takový ksicht grázla, tahle role mu sedla (nevím proč, ale hodně se mi plete s týpkem, co hrál toho záporáka v Masce:D). Každopádně jsem osobně do konce nečekala ono rozuzlení takové, jaké bylo. Bavilo, mě to spád, žádné zbytečné utahané scény:) ()

Pitryx

Já se paranormálním jevům věnuji dosti dlouho, a když píši dost dlouho, míním tím opravdu dost dlouho, ne nějakých uslintaných pět nebo deset let. Proto tematicky má u mne film jednoznačně sto procent. Bohužel, vizuálně nic moc, snad jen záběry na slavnou Kulaginu byly zajímavé. Škoda že nebyla ve snímku jmenována. Dějově to šlo tak zhruba do poloviny filmu, pak se to celé jaksi podivně zvrtne a v podstatě je to nuda. Možná z toho měli autoři udělat horor se vším všudy. V každém případě by snímek měl vidět každý záhadolog, a to povinně. Odhalování podvodů by totiž měla být jedna z náplní práce seriózního badatele. Možná právě proto mne asi nejvíce zaujala postava doktorky Margaret (jejda jak nám ta Rippleyová zestárla), hlavně pro její zdravý skepticismus, ale s tolerancí něčeho, co zatím neumíme vysvětlit. Na jedno podívání je to velmi dobrý film. Podruhé už asi ne. 2014070710806/11351 ()

Guran

Rozhodně jsem čekal lepší dějovou zápletku. Sigourney se ve filmu bude objevovat pouze 60 minut, pak to vše bude na Murphym. Robert De Niro byl skvělý tah na obsazení Silvera. Ten konec mě ale trošku zklamal. Čekal jsem, že tam vše bude vysvětleno, ale nestalo se tak. Nechci spoilerovat, ale ty jevy, co vyvolával Silver také nebyly vysvětleny a to mě na tom zklamalo nejvíc. Tenhle film mi stačil vidět jednou. Podruhé nikoli. ()

ac1976

Čakal som nejakú duchárčinu s kvalitným obsadením a bola to len a len nuda! Navyše občas príšerne prehrávané (viď. Vášnivý dialóg De Niro - Murphy v divadle) ()

XXXXXXXX

Dobrý nápad z první poloviny je silně oslaben amatérským zpracováním a zmatečným závěrem. Škoda, základní premisa vypadala dobře. Jenže potom to tak potrkali. ()

adamix

Nolanovsky podmanivý mysteriózny triler, kde na rozdiel od súperiacich iluzionistov dochádza k dekonštrukcii mágie ako takej a ľudí, ktorí sa ju snažia použiť pre manipuláciu názorov iných a vlastnú slávu. spočiatku som filmu nedával veľkú nádej, hlavne keď bolo z úvodu zjavné, že pôjde o hollywoodskejšiu verziu Conjuringu s väčšími hereckými esami. film vyzliekol kabát a ukázal svoju pravú farbu a začal dávať najavo, že je čímsi viac inteligentnejším. Hororové prvky tu boli podľa môjho názoru zbytočné, pretože príbeh nijak neobohacujú a moc mu ten hororový nádych nesvedčí, ale na druhú stranu ani nijak neubližuje. Herecky a príbehovo dokonalé, akurát ten záver nemusel byť až taký otvorený a ponechaný napospas diváckym otázkam. No čo už, nemôžme mať všetko. Za mňa 80%. ()

p.i.t.b.u.l

Pro mně milé překvapení. Film se trefil do mého vkusu, paranormální jevy a jejich odhalování, nebo lépe řečeno, odhalování podvodníků, kteří si hrají na senzibily atd. Líbilo se mně herecké obsazení. Celá trojice hlavních aktérů to zahrálo velice dobře. Mělo to nápad, děj. Film rychle ubíhal, zbytečně dlouho nenudil. Hodnotím 75% ()

Cechyno4

Film spekulující o tom jestli někdo může disponovat mimosmyslovým vnímáním, telepatickými schopnostmi, umí ohýbat lžíce sílou mysli a ovládá podobné paranormální jevy. Ve filmu se prolíná jedna diskuze za druhou, až se postupně vytrácí dobré, atmosférické scény, keré nahrazují další a další odborné řeči. Po hodině filmu jsem si myslel, že se film díky velmi dobrým scénám a lekačkám začíná rozjíždět, ale zmýlil jsem se ! To bylo vše. Následná pointa byla dobrá, ale označení horor pro tento dramatický horor, by mělo vymizet. Pro mě osobně zklamání. Dvě hvězdy za některé opravdu velmi dobré scény, kterých se ovšem režisér dlouho nedržel ! ()

srolyma

Pokud máte pocit, že vám v domě straší poltergeist, pozvěte si populární duo Sigurny a Kilyján. Ti vám vcukuletu odhalí, že to strašlivé bouchání provádí vaše roztomilá dceruška, že spiritistický stoleček do výše zvedá odměnychtivé falešné médium a můžete jít zase klidně spát. Jejich největší specialitou jsou ale podvodní léčitelé, telepati, psychotronici a podobní duchhovní jedinci, kteří ždímou prachy z lidské důvěřivosti. Tak těm z gustem zatnou tipec a pošlou je za podvody do lochu. Dokud se neobjeví slepý Bobby de Niro, který se přeci jenom zdá být trochu jiná káva. Nápad je to zajímavý, má to i své silné chvilky, ale bohužel většinou se to dost vleče, moc se povídá a víceméně nudí. ()

Vasyl

Já bych si dal taky to médium... Začnu od konce, protože ten jsem viděl poslední a mám ho nejvíc v hlavě - konec byl divnej. Takovej jakejsi přestřelenej a do celku filmu moc nezapadal. Jinak dobrý. Tyhle parapičoviny mám rád, Ripleyová byla dobrej vymítač podvodníků, Olsence to slušelo a modrookej Irčan mi tentokrát nevadil. Ale z toho tématu šlo asi dostat víc, škoda. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)