Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Taffey

Viděl jsem film, v průběhu půl roku, třikrát a neomrzel mě. Mám tyto mysterizující filmy rád. Cillian Murphy je vynikající, každopádně hraje jasně prim. Je to takový ten film, kdy nesmíte odejít na latrínu nebo to stopnout a jít si udělat kafe. Film je očividně postaven na atmosféře a tak, například v kině, za přítomnosti dementů, šustících pokornem, srkajících z kelímků brčkem kolu nebo svítících do tmy mobilama, nemůže, zásadně, ohromit. Jakož ani projekce doma v průběhu návštěvy švagrové s děckama nebo dopoledne. Já nesouhlasím zásadně z Verbalem stran hodnocení, já myslím, že je to za 4,125344790. ()

masekjc

Tahle spíše mysteriózní než hororová záležitost má sice zajímavý námět ale klasicky nevyužitý potenciál. Vyšetřování paranormálních jevů, kouzel a triků je hodně působivá věc, ale já bych si to představoval úplně jinak. Navíc skoro za 2 hodiny se toho dalo zvládnout mnohem mnohem víc. 4/10 ()

ANTYCHRYST

Parádní atmosféra, skvělé herecké výkony, zajímavé prostředí a v první řadě sakra vymazlenej scénář :) 2 hodinky utečou jako voda a nuda rozhodně nehrozí. 80 % olééé ať žijou paranormální jevy :) ()

Bezda22

Představoval bych si, že takovej film se tady bude pohybovat v červenejch číslech. Pro mě do záře Červenejch světel patří. Konec sem teda čekal úplně jinej. Ale filmy s takovou nebo podobnou tématikou mám rád. Navíc herecký výkony super a ten námět je fakt perfektní.... 75% ()

DavidWebb

Výskum parapsychologických schopností vedie za tzv. skeptikov totálne vypatlaný debil bez mozgu, ktorý skúša schopnosti tzv. mentalistov tak, že ich nechá hádať karty s obrázkami ktoré sám vybral, a to pri umelom osvetlení a nosí pritom okuliare. Koxo, to snáď... na to by nenaletel ani tinečer, a ten "inžinier" to tam celé vedie, koxo. Film je to inak dobrý, atmosférický, herci ma presvedčili a pred koncom som bol správne "našpanovaný" na záverečné odhalenie, mno a potom prišiel koniec. Koniec, za ktorý musím dať 20% a celú hviezdičku dole. ()

papadoce

Pri prvom pozretí som filmu vyčítal jeho béčkovosť pri niektorých "efektoch". Tento film, ale nie je o nich, tudíž som sa teraz sústredil už len na jeho podstatu a tá je za 4. Navyše herci zahrali výborne. Všetci. Najviac zaujala Sigourney, no myslím, že to bolo spôsobené jej filmovou postavou. ()

Duke90

Za posledních pár let jeden z těch lepších filmových počinů s Robertem De Nirem a nutno podotknout, že jako celek opravdu povedený! Samozřejmě je to hlavně Cilianův film, ale De Nirova přítomnost tomu dodává tu správnou někdy až nepříjemně mrazivou atmosféru a mate diváka až do samotného finále, které se mi na rozdíl od většiny ostatních dost líbilo. I Sigourney jsem po několika letech zase rád viděl v povedené charakterní roli a i ona zde tvoří nedílnou součást celého dění. Pro mě rozhodně milé překvapení a Robert by se mohl pokusit stavět své další role aspoň na podobných základech jako v Red Lights. ()

celticek

Solidní to bylo. Zápletka se mi líbila, Cillian + Sigourney fajn, DeNiro druhé housle. První půlka byla asi lepší, ale i ten konec zajímavý. Možná jsem ještě čekal, že s nimi Simon Silver bude chtít vykývat úplně a to stylem, kdy se na to 30 let se štábem chystal. Že přijde "velké odhalení". Tak to mohli také udělat. Žádná výtka, haluzově jsem na to narazil a cajk jednohubka. ()

Borecz

Ve chvíli, kdy jsem si film pouštěl, jsem doslova vůbec nevěděl, na co že se to jdu dívat :) Nakonec asi dobře pro mě, jelikož jsem neměl žádná očekávání a byl jsem nakonec velmi příjemně překvapen. Je pravdou, že hororu je v tomto filmu pomálu, dokonce bych se odvážil tvrdit, že jím není ani okořeněn. Podle mého se jednalo o velmi zajímavý thriller, který jsem si docela užil a nebýt uspěchaného a možná trochu zbytečného závěru, bylo by moje hodnocení na pomezí 4*a 5*. Takhle jsou to jen solidní 4* :) ()

GoustDog

Nejlepší film, co se paranormálních jevů týče, jaký jsem doposud viděl. Skvělé obsazení jde ruku v ruce s perfektními hereckými výkony, pomalu gradující atmosféra, inteligentní scénář a režie. Velmi mi to připomínalo Dokonalý trik. Je sice faktem, že závěrečná třetinka filmu odbočí od rozehrané partie, respektive stylu vyprávění, ale je třeba vzít v potaz, že se prostě stále jedná o film, zábavu, nikoliv dokument o paranormálních jevech. S tím souvisí i samotný závěr, který sice není nikterak originální, ale troufám si říct, že většině diváků to díky šikovné režii nedocvakne. Pro mě jedno z největších překvapení roku. Pokud bych nedal hodnocení nejvyšší, měl bych černé svědomí. ()

dzberry

(Nejen) pointa řídká jak vojínovy trencle. Paranormální variace na Iluzionistu, Dokonalý trik... Hvězdná sestava ok, nápad vlastně taky, ale ty logické capiny a nedořečené věci fakt mrzely. Chjo. ()

gicous

Celkem originální děj, který trochu, ale jen okrajově připomíná Dokonálý trik Christophera Nolena. Mám namysli hlavní duel dvou protihráčů, při němž se jeden snaží přechytračit, a nebo zastrašit toho druhého, a to na poli mystifikace obecenstva. Přiznávám, že snaha tvůrců za každou cenu v závěru šokovat byla trochu prkenná, ale s odstupem času mi zas nepřišla až tak špatná a trapná. Murphy má obličej vyšinutého psychopata a do podobné role se mi proto moc nehodí. Nechápu jeho casting. De Niro a Weaver jako vždy perfektní. ()

jafuska

Robert De Niro bohužel už není ten herec, jakého znám, když byl mladší a hrál v opravdu dobrých filmech, bohužel jak stárne tak i uvadá jeho herecká kariéra, a to je velká škoda, jinak film zbytečně dlouhý, ale byli momenty, kde šlo o velmi slušné drama, konec hodně nepodařený až naivní, což je velká škoda, ale jinak jako námět s paralérními jevy to nebylo špatné, jen ta pointa se zbytečně vlekla až celkový dojem je hodně rozpačitý ()

miki68cz

Škoda, že to nedotáhli až do konce, dobré ale scházel poslední krok, temnější finále, fandil jsem De Nirovi, bohužel prohrál. Doporučuji, ale něco mi scházelo, nedokážu to specifikovat. Skvělé herecké výkony, pěkná muzika, dobrá atmosféra. ()

curfew77

Filmy, ve kterých postavy celou dobu blábolí nesmysly, na konci vám naservírují "šokující" pointu, a od vás se očekává žasnout, jak to do sebe vlastně všechno krásně zapadá, se Hollywoodem šíří jako mor a jak vidno, našly si už cestu i do Evropy. Nebudu naplno spoilerovat, i když RED LIGHTS jsou dle mého soudu přesně tím snímkem, který by si to zasloužil - prostě proto, že ho tím pádem nebudete chtít vidět ani poprvé, podobně jako já ho nechci vidět podruhé, a ušetříte si dvě hodiny života, které můžete strávit užitečněji. Takže jen ve zkratce: lákavé herecké obsazení se hned v první třetině smrskne o jednu hvězdu, která zřejmě neměla dost času (nebo nedostala dost zaplaceno), motivace hlavního hrdiny pro jeho celoživotní jednání jsou zpětně viděno naprosto nulové, a velmi slibná vstupní půlhodinka (za tu dávám prvních 10 procent) se okamžitě celá rozsype ve zdlouhavé čekání na Godota, který sice dorazí, ale jen proto, abyste si oddechli, že je opravdu konec. Druhých deset procent míří k docela zajímavé práci s kamerou a třetích deset náleží pár vzácným momentům opravdu temné atmosféry - je jich odhadem asi tak pět. Čeho je naopak dostatek, jsou chvíle, v nichž se na plátně něco zajímavého stane nikoli z logiky děje (kterou navíc máte pochopit až úplně na konci), ale prostě proto, že si to autor přeje. Za to, jak mi Cortés dokázal otřesným scénářem poprvé v životě znechutit oblíbence Ciliana Murphyho, by nejspíš zasloužil na křižovatce naflusat do ksichtu od škaredé černošky, mírnější formou trestu by pak mohlo být opakované promítání Nolanova DOKONALÉHO TRIKU - aby věděl, jak se film tohoto žánru a ražení opravdu má točit. Sečteno a podtrženo, 30 % a nikdy víc. PS: Čtyři hvězdičky od některých opravdu renomovaných místních recenzentů? Are you fuckin´ kiddin´ me?! ()

MillaJ

Zajímavý příběh, téma filmu bylo dobře zvoleno. Divák tohoto filmu stále čeká na odhalení zda Simon Silver ( Robert De Niro ) je podvodník nebo není. A nakonec se vyklube nečekaný závěr. Navíc skvělí herci. Dávám 4*. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)