Beyond Black Mesa

Krátkometrážny
USA, 2010, 12 min

Film inspirovaný světem videoherní série Half-Life. Příběh je zaměřený na osobu Adriana Sheparda a skupinu členů odboje, kteří se snaží přežít v postapokalyptickém světě. Ve chvíli, kdy okupační síly Combine zahájí konečný plán útoku s cílem odstranit poslední z těch, kteří zůstali, musí odboj varovat zbývající přeživší masovou invazi, jinak bude lidská rasa čelit svému úplnému vyhubení. (MartinezZ)

Say

[+]: Vizuální stránka se může s přehledem porovnávat s některými vysokorozpočtovými filmy. [+]: Nejsem příliš velkým fanouškem herní předlohy Half-Life, ale pod rukama mi druhý díl prošel a musím uznat, že většinu charakteristických aspektů zvládli ztvárnit naprosto výborně (digitální triky, páčidlo, pistole...) [:]: S hereckými výkony to značně kolísá. Naštěstí dialogů mezi postavami není příliš a vše je vesměs vyprávěno. [-]: Některé scény neodpovídaly celku. Zatímco třeba průchod starou továrnou je osvětlený výborně, tunel se světlicí naprosto šílený. [●]: Rozpočet: 1200 USD [♪]: ** Vesměs okopírované z herní předlohy. [♫]: **** Výborné. Nejsem si jistý, jestli tenhle hudební doprovod zazněl i ve hře, ale tady sedl perfektně. [=]: Kraťasů (a už vůbec ne filmů) podle počítačových her je neskutečně málo (a zrovna nedávno vyšel i Fallout: Nuka Break, který rovněž stojí za shlédnutí) a většinou stojí za starou bačkoru. Tohle je ale ukázkou toho, že jde kvalitně zpracovat herní předlohu bez vysokého rozpočtu a profesionálního štábu. Investovat do nich nějakou větší částku, určitě bychom dostali kvalitní celovečerní podívanou. Oficiální stránky včetně smoatného videa zde - http://beyondblackmesa.com/. ()

Mbeast

Fanouškovský film a má hutnější atmosféru, než většina komerčních počinů. Hm hm. Když se zkrátka dělá něco s chutí a ne pro peníze je výsledek hned vidět. :) ()

Withree

Je rozhodně zajímavé, že 12timinutový film, který se dělal 2 roky a stál 1200$ vypadá jako jeden dlouhý efektní videoklip s efekty, za které by se nemusel stydět lecjaký biják. Inspirace Half-Lifem a jinými hrami se nezapře, Left4Dead zombíky bych ale klidně smazal (A taky by při jejich zabíjení nemusela furt stříkat krev do kamery). Jejich přítomnost ve filmu je tak nějak na efekt. Také mne tvůrci překvapili tím, že nedali do filmu americký polibek na konci, za to teda palec nahoru :D Celý film je určitě zajímavým počinem na poli krátkých filmů, poctivé 4* ()

go2

Je to akční, úderné a na to, že to dělala jenom parta fanoušků opravdu uvěřitelné. Ti co nehltali každou sekundu Half Life a Half Life II aspoň tak jako já sem nemůžou psát objektivní komentář. Už jenom ty zvuky na chlup stejné jako při hře mě naprosto dostali. Hudba je pěkná, podpoří. Co na tom, že to postrádá všechny prvky jakéhokoli scénáře. Na začátek série je to plně postačující a má to přesně to, co to má mít. ()

vojtik

Za kultem Half-Life a potažmo Valve stojí ta nejzdravější, nejaktivnější a nejfajnovější komunita, kterou si může nějaká franšíza vůbec zasloužit. Dva roky práce, jedna kamera, 7 lidí a pár dolarů dalo vzniknout výbornému krátkometrážnímu snímku, který věrně převádí motivy ze svého videoherního předobrazu. Urbanistická atmosféra, nikdy se nevzdávající a stále neutuchající odboj obyčejných, ale nezvykle statečných lidí, dynamika boje, nářezová elektronická hudba a narativní postup vyjadřující se skrz statečné oběti a jejich zcela pragmatické emoce. Přenáší na diváka tytéž pocity, které zažíval spolu s Gordonem Freemanem, Alyx Vance a světem, tak uhrančivým a postaveném na racionálních myšlenkách bezpráví východního světa. Výborná práce - jen houšť takových... ()

RajCZitko

Mno i když zombíci vypadají jako z oka vystřižení z hry Left4Dead, tak i přesto je tu suprový snímek. Navíc s rozpočtem pouhých 1200 dolarů by toto dokázal málokdo ()

chrustie

Hodnocení jednoznačně za efekty a zpracování. Takhle bych si osobně vizuálně představoval zfilmovaný Half-Life (sám sem velký fanda všech dílu HL). Při hodnocení musím naprosto odtrhnout hereckou (ne)kvalitu, díky které by sme se rázem dostali někde na 2*. Jsou samozřejmě daleko vydařenější a celistvější krátkometrážní snímky, tady mě to ale pohladilo na duši. Pěkná a určitě náročná práce, která je téměř 100% totožná s předlohou. // pokud to srovnám s Escape from City 17, jak je zde zmíněno, tak pokud je mi známo, tak tam akorát běhají dva maníci mezi pár vagónama. A vůbec mě nerozhodí, že ten ultimátní Combín má katanu :)).. Možná v HL3? :D ()

burg

Half life je moje nejoblíbenější série a pokud by film dopadl stejně, jako tohle krátkometrážní dílko, tak se není vůbec čeho bát.. Pravda - u zombíků mi chyběly na hlavě headcrabové, ale člověk nemůže mít vše:) EDIT: Po shlédnutí Escape from City 17 musím tomuhle ubrat jednu hvězdičku.. ()