Escape from City 17

všetky plagáty
Krátkometrážny
Kanada, 2009, 6 min

Krátkometrážní snímek z rukou Purchase Brothers na motivy počítačové hry Half Life 2: Episode One, sledující příběh dvou členů Odporu při evakuaci z Města 17. (Saur.us)

clep

Tak takhle si přesně představuji film podle této počítačové série, spíše teda podle HL2 plus následujících epizod, žádný dr. Freeman, ale zaměření se na odboj proti rase Combine. Ono vyloudit z doktora Freemana nějaké kloudné slovo dá asi hodně práce:-D. Zkrátka jakožto milovník celého HL universa jasných 5*. ()

Davies182

Tak tohle překvapilo, a to maximálně! Nabízí se neodmyslitelná otázka, a to jestli nás něco podobného čeká např. i jako seriál? Určitě bych nebyl jediný, kdo by hltal každý nový díl..! Atmosféra narvaná do několika minut je dechberoucí, téměř to vypadá jako těžce profesionální krátkometrážní film z dílny tvůrců Districtu 9. Natočeno ovšem prostými fanoušky! Half-life má již sám o sobě jako PC hra obrovský potenciál, mytologii a fanouškovskou základnu, a tento kraťas spletitou dějovou linii z tvůrčího týmu Valve poprvé rozvádí do hraného filmu. Mrazilo mě permanentně. Myslím, že za pár let tu máme celovečerák, který trumfne celou paletu letních blockbusterů. ()

JFL

Bez podkladu cele převzatého z Half Life 2 je to jen krátkometrážní béčkový akčňák (přestřelky od repetetivnosti zachraňuje jen pohyblivá kamera a dobrý střih, typické jsou lokality jako opuštěné domy a stojící vagóny na nádraží a nemohou chybět vypjaté schematické dialogy o ničem, které jen natahují stopáž mezi přestřelkami). S podkladem HL2 se k tomu jen přidává rozměr nadšenectví. Žádné vlastní nápady, nulová tvůrčí invence a fakt, že triky jsou výtečné, v dnešní době není ani v amatérské branži nic výjimečného, a tedy ani samo o sobě zasluhujícího pochvalu. ()

AllShallFall

To vážně nemá chybu. Geniální počin po Half - Life II a nastupující Episode One. Ve fanoušcích se bere více odvahy než by si člověk myslel. Ještě lepší než Beyond Black Mesa. Absolutně dokonalé. Jen už by to chtělo celovečerní film. Nemůžu se dočkat, až se nějaký tvůrce odhodlá. Tohle je přece jasný signál. Tak kde to vázne? 100% ()

Segrestor

Krátký a vlastně nic neřikající příběh, přitom ale dokonalá ukázka fandovského zápalu pro věc. Vizualizace světa Half Life je přinejmenším na amatérské poměry naprosto dokonalá. Snad po zhlédnutí Escape from City 17 dostane nějaký šikovný producent nápad a pustí se do nějakého celovečeráku. Tohle téma si to po všech těch Thorech a Kapitánech Amerika konečně zaslouží. ()