Portal: No Escape

všetky plagáty
Z nakrúcania  - Danielle Rayne
Krátkometrážny / Akčný / Sci-Fi
USA, 2011, 7 min

Protal: No escape, je krátký snímek o multiplayerové části hry Half - Life 2 - Portal. Pojednává o ženě, která se vzbudí v místnosti a nemá vůbec žádné ponětí, jak se tam dostala. Za pomoci zbraně vytvářející portály, které umožňují okamžitý přesun věcí a osob, se dá na útěk. (AllShallFall)

Z nakrúcania  - Danielle Rayne

easaque

docela působivý sci-fi kraťas - námět z počítačové hry je cítit od začátku. Zpracování dobré a délka akorát. škoda té pointy, kterou jsem očekával ... a název vlastně napovídá. Můžete si ji pustit třeba odsud: https://www.youtube.com/watch?v=4drucg1A6Xk [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

H34D

Poměrně vážně pojatý kraťas, který záměrně vypouští jakékoli známky humoru, které jsou počítačové hře Portal vlastní a místo toho se soustředí na úzkostný útěk a futuristický boj o přežití. Atmosféra je vcelku ucházející, děj však téměř neexistuje, 5 minut tohoto snímku je jeho maximum. 6/10 ()

Aluska88

Vizuálně i obsahově velmi působivé s originálním nápadem. Spousta krátkometrážních sci-fi filmů vzniklých (nejen) na motivy počítačových her se většinou ve značné míře vyznačuje fandovským zápalem, skvělým zpracováním, mnohdy i překonávajícím miliónové Hollywoodské blockbustery a parádním vizuálem. A to, ať už se jedná o amatérskou, fandovskou filmařinu, nebo zkušené a protřelé tvůrce. Sice současné kultovní hry vůbec nehraju, takže nemůžu posoudit rozdíly, ale myslím, že originalita a moto "za málo peněz hodně muziky" se těmto "malým" snímkům rozhodně upřít nedá. A Portal rozhodně patří mezi ty nejzářivější kousky. ()

BigDeal

Počas hrania hry som si hovoril, aká je škoda, že sa takýto skvelý herný námet zrejme nedá sfilmovať (film o riešení hlavolamov by asi nebol najnapínavejší), ale tento kraťas mi ukázal, že cesta by tu bola. Typický nadhľad a robotický sarkazmus z hry síce vystriedala psychika a reálnosť, napriek tomu však ide o veľmi vydarený počin. ()

PB2

Multiplayerová část Half-Life2? Tady asi někdo prošel příliš mnoha portály, když tohle dokáže napsat :) K filmu: Je to dobré...ale mohlo to být lepší. Mohlo tam být víc portálů něž 9, ale i tady je vidět, jak se s nimi dá pěkně "bojovat" proti nepřátelům. Efekty mi přišly neuvěřitelně dobré na takový krátký film. ()

• Táto krátka snímka zaznamenala na web stránke youtube.com za prvý deň viac ako milión pozretí a do dvoch mesiacov sa číslo vyšplhalo na šesť miliónov. (Othellko)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)