Poslední tajemství Titanicu

• Česko Titanic (viac)

Více než čtvrt století po objevení vraku Titanicu skrývá tato legendární loď stále spoustu tajemství. Připravte se na výlet v reálném čase, který vám představí Titanic tak, jak dosud nebyl nikdy viděn. Když oscarový režisér James Cameron natočil své epické melodrama Titanic, stal se touto proslulou výletní lodí doslova posedlý. Dobře věděl, že oceán si vybírá na vraku svou daň a pokud chce nalézt nové odpovědi, musí se na expedici vydat co nejdříve. A tvůrci tohoto dokumentu byli u toho, když Cameron se svým týmem zkonstruoval ponorné, speciálně upravené kamery a vrhl se pod hladinu Atlantiku, aby odkryl poslední tajemství Titanicu. (Řitka video)

Nach

Opravdu převelice zajímavý dokument, který neomývá známá fakta, ale jde si za svým vytyčeným cílem - prozkoumat vrak rozpadající se lodi. Vše je doplněno o scény (někdy i neuveřejněné) z filmu Titanic (1997) s Cameronovým komentářem při nichž vám dojde, jak precizně byly kulisy v daném filmu vyrobeny. Jedním slovem pro fanoušky této lodi i podmořských dokumentů, splněný sen, který by si neměli nechat ujít. Jednoznačně a zaslouženě uděluji pět hvězdiček. ()

Stanislaus

Vždy, když mám možnost zhlédnout jakýkoli dokument o Titaniku, tak toho ihned náležitě využiji, abych se dozvěděl zase něco nového o tomto impozantním parníku, který se nesmazatelně zapsal do dějin námořních katastrof. V tomtu filmu jde zejména o prozkoumávání trupu vraku, který už značně podléhá času. Máme možnost vidět místa, které spatřilo lidské oko naposledy v onu osudnou noc v roce 1912. A to vše v přítomnosti Jamese Camerona, který (nejen) v roce 1997 splnil sen všem milovníkům "pýchy lidstva". Zkrátka příjemně strávená třičtvrtěhodinka, během které jsem se dozvěděl mnohá nová fakta. ()

Kivis

Tenhle dokument klidně mohl být doprovázen jen šuměním oceánu či nějakou instrumentální hudbou, třeba rovnou tou z Cameronova Titanicu a k tomu jen občas přidat titulek, na jaké že části lodi se to zrovna nacházíme. Záběry z vraku jsou totiž úchvatné, informační přínos oproti tomu velmi slabý. Obzvlášť pro člověka, který už dokumentů o této legendární lodi viděl několik. "Dozvídáme se", jak se Titanic potopil, jak probíhala evakuace a pak také podrobnosti o několika pasažérech, zejména těch z první třídy či o členech posádky. Opravdu nic moc nového. Nejzajímavější informace jsem se asi dočkal, když se kamera dostala do koupelny kapitána Smithe, konkrétně k vaně se čtyřmi kohoutky:o) Ale jak říkám, tenhle dokument stojí především na spoustě unikátních záběrů. Po informační stránce je to pro ty, kdo už pár dokumentů o Titanicu viděli, spíš jen opáčko, ale pro toho, kdo ještě žádný dokument o Titanicu neviděl, to může být dobrý základ a taková nablýskaná brána, která člověka naláká vstoupit a začít se o osud lodě a jednotlivých pasažerů zajímat víc. Jinak verze, kterou jsem viděl, měla 93 minut a rozhodně nenudila. ()

filmmovier

Jim Cameron a další jeho expedice k vraku Titanicu. A tentokrát to vzali pánové opravdu podrobně, a to je dobře, protože celá stopáž (90 minut) se věnuje pouze vraku (včetně málo provařené zádi) a zkoumá její útroby a skryté poklady. A pro mě jakožto fanatika do Titanicu je to nesmírně působivá, fascinující a dechberoucí výprava... Jako vždy. Krásné a úchvatné. To kouzlo, které tenhle majestátní vrak má větší než jiné, je stále naprosto neuvěřitelné. 100%. ()

Rocky62

Poslední tajemství Titanicu se narozdíl od ostatních dokumentů věnuje výhradně samotnému vraku. Obecně známá fakta, kdy, jak a proč se Titanic potopil se tu divák nedozví, za to se ale může těšit na ty nejkvalitnější a nejdetailnější záběry na Titanic, jaké kdy svět spatřil, což je pro fanoušky Titanicu nepopsatelná vizuální euforie. Při pohledu na téměř nedotčené kachličky v tureckých lázních jsem musel zatlačit slzy dojetí. Neuvěřitelně působivé a navíc když dokumentem provází "král světa" a také obdivovatel Titanicu James Cameron, tak je o zážitek postaráno. 100% Podobný dokument:Titanic's Final Moments: Missing Pieces (TV film) ()