Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Ashnobe

Moc nechápu, za co si Pacific Rim vysloužil tolik hejtu a nadávek. Už vůbec nechápu, jak si někdo může zcela vážně stěžovat, že se ve filmu objevují nelogičnosti, technické nepřesnosti a především "žánrová" klišé. Proboha, vždyť tohle všechno bylo jasný už z traileru! Přijde mi, že si dobrá půlka lidí stěžuje, když to přeženu, že se vypravili na film o soubojích monster s roboty a oni v tom filmu byly ... *chvilka napětí* SOUBOJE MONSTER A ROBOTŮ! Šel jsem do kina po přečtení místních hodnocení s lehkou obavou, že Pacific Rim bude stát za starou bačkoru. To se naštěstí nevyplnilo. Naopak bych vyzdvihl, že veškerá klišé, která se ve filmu objevují (a zákonitě objevit musí) nejsou dohnána do extrému a ani mi nepřišlo, že by to celé působilo nějak směšně nebo přehnaně strojeně. Jistě, když se to vezme kolem a kolem, tak příběh za moc nestojí, ale ve filmech tohohle ražení jde spíš o to, aby příběh nepůsobil příliš směšně a aby vytvořil prostor pro úžasnou akci, výbuchy, roboty a tak dále... a to se tady podařilo na jedničku. Co se týče vizuálu, tak ten byl jedním slovem dechberoucí a 3Dčko jedno z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší), jaké jsem kdy viděl. To vše doplněno pár dobře umístěnými vtípky a podkresleno parádním soundtrackem. Za sebe můžu říct, že jsem nadmíru spokojen, dostalo se mi toho, pro co jsem do kina šel. Naopak, byl to ještě větší nášup, než jsem doufal. A myslím, že si Pacific Rim rozhodně nezaslouží takovéhle "pranýřování" místní komunitou. Film o monstrech a robotech prostě nemůže být hlubokomyslným dramatem s existenciálním přesahem (a ani se o to nesnaží). ()

Taffey odpad!

Mi vadí už samotný námět filmu. Poslední dobou je to furt dokola. Ale aspoň je vidět, co lidé chtějí. Protože pokud by na tyhle zhovadilosti nechodili, nikdo by je netočil. Nároky publika na film byly degradovány na technickou stránku věci, čím víc počítačů, tím lépe. Že se tyhle filmy líbí týnejdžrům, to chápu. Ale že je mohou i dospělí, to je známka těžkého úpadku. Ale tak je to se vším. Tak. Dnes máme 9. října 2013 a já jsem se na film koukl v nejvyšší možné kvalitě jak obrazu, tak zvuku, protože jsem došel k závěru, že v nižší by tento žánr neměl smysl. A musím konstatovat, že se podivuji nad vysokými 69%, které film zrovna teď má. VBětší sračku jsem tedy už dlouho neviděl, slátanina, neoriginální námět, technická stránka trčí vysoko nad vším, pokud tedy něco jiného, než technickou stránku, film obsahuje. Mám pocit, že se Holywood žene do záhuby. Film mi byl až nepříjemný a pravdu povediac, jsem se styděl za del Tora, že něco takového natočil. Filmů s tíémto tématem je už jako much a žádný není dobrý. Dávám jednoznačně nejnižší možné hodnocení. ()

Uter123

No mierne sklamanie, čakal som Del Tora v plnej paráde ale ten to asi ukočíroval len z jednou polovicou mozga. Ale nie som nahnevaný, ani si nehádžem popol na tvár ako tu prítomné pseudointelektuálne bahno. Problémom tohto filmu je to, že keď Del toro, ako sám tvrdil má byť mokrý sen pre 15ročných, tie 2/3 filmu, ktoré sú zaplnené kecami, báchorkami a snažením sa urobiť s filmu niečo viac, mal vypustiť. Ďalšou podstatnou vecou je, že ten retard poďobaný Djawadi je tak neschopný skladateľ ktorý, okrem prvej atmosferickej bitky z mohutnými sirénami a dunivým basovým podmasom mi ten človek len škodil a nútil ma premýšľať čo by spravil taký Zimmerman. Ale keď sa odpútam od všetkého tohto( a dildového meča), robotou som si úplne zamiloval, ich mohutnosť, prepracovanosť( efekty sú hlavným ťahúnom filmu), rôznorodosť a užasné vodné akcie s obrovskými nepriateľmi mi vyčarili úsmev na tvári. A o tom to bolo, cmúlaní si palca a chytaním si svojho jaegera. ()

Sinusiridum

Bavilo mě to :-) ale nic hlubokého tu nehledejte.....roboti super, zrůdy super...modrej sliz super. Nic k přemýšlení, ale jako akční zábavná show....proč ne :-) ()

kyLuke

Guillermo del Toro se asi zbláznil. Po výborném Hellboyovi a dalších perlách už ho přestalo asi bavit točit skutečně kvalitní filmy , a tak si řekl, že natočí něco, co už tu tisíckrát bylo, takže nemá co zkazit. Jenže tento tah mnohdy přivede tvůrce do zkázy a absolutního zániku a takovouto smůlu bohužel Toro měl....filmu jsem se trochu bál, jaký to bude propadák a po prvním shlédnutí jsem byl sice překvapen, ale teď na podruhé už jsem prokoukl to neuvěřitelně jednoduché kouzlo, kterým se nás snaží "Pacific Rim" začarovat, ale když se na to podívá z jiné stránky, vůbec se mu to nedaří..... Prkenní herci, nevýrazný scénář a naprosto jednoduchá hudba( všechno už tu bylo a hlavní motiv by si kdekdo složil doma) tomuto filmu také dvakrát nepomáhají. Myslím si, že Guillermo del Toro má na více, než na akční slátaninu všeho možného a druhý díl je pro mě naprosto banální záležitost,kterou už bych asi těžko rozdýchával. Snad mu někdo řekne, že už to stačilo.... 50%! ()

oldy

Tenhle film je pro kino jako dělaný. Velcí roboti,velké potvory a samozřejmně velké bitky. Není to nic dokonalého,ale je to fajnová podívana. I hudba je v pohodě. Občas blbé(divné) kecy se daji přežít. Vidím to na 80 % ()

eagles22

Říkejte a pište si co chcete, nevím co jste od toho kdo čekal, ale já dostal ještě víc, než jsem doufal. V kině skvěle obsazená parádní jizda od začátku do konce, podpořená kvalitním 3D. Takže pro mě 90%. ()

Chuppa

Pecka, nenudil jsem se ani chvilku, očekávání splněno. Jedno z nejlepších sci-fi za poslední dobu. Škoda, že Český dabing zazdil hlas GlaDOS :-( A ze některých zdejších komentářů je mi fakt na blití! golfisto, to jsem teda nečekal.. ()

sigin21

Naprosto bez nápadu, bez emocí, bez výživných a zajímavých postav .. za to s tunou klišé a generickými akčními scénami, které začnou po pár minutách nudit svou nepřehledností a fádností. To co fungovalo na ploše traileru, tady naprosto selhává. Tohle je opravdu smutný příběh a tajně doufám, že v třetině natáčení si Del Toro uvědomil, co točí za srajdu a tajně ho nahradil Brett Ratner .. tomu by zhruba odpovídala kvalita filmu. ()

Gremlin1

Mnoho nelogičností a hloupostí v čele s "analogovým nukleárním pohonen" tomuto remixu Godzilly, Robot Jox, Mlhy, Mass Effectu až tolik neškodí. Mnohem nepříjemnější je výskyt některých zbytečných vtípků a všudypřítomné klišé. Film však i přes svoji délku příliš nenudí a vizuálně se jedná o prvotřídní letní podívanou. Nedokážu si představit, jak bude tento film vypadat na televizních obrazovkách. Vypněte prosím mozek a přeji příjemnou podívanou :-) ()

diffside

Vypnite mozog a užívajte si epické bitky robotov a príšer z hlbín mora. No a čo, že to je otrepané, že dialógy sú klišé až sa práši, keď to jednoducho vyzerá skvelo? Zamrzieť môže len to, že bitky sa odohrávali za tmy a počas dažďa, ale treba uznať, že hra so svetlom a efektami bola jednoducho pastva pre oči. Z námetu sa dalo vytrieskať podstatne viac, preto dúfam, že sa dočkáme pokračovania. Videné v 2D. //Doplnené: Nechal som sa napokon zlákať aj na 3D verziu a na moje počudovanie (3D vôbec nemusím), sa na to dalo pozerať. ()

Petike

Mohli akurát ešte trošku rozvinúť ruskú dvojicu a trojicu čínskych bratov. Inak po dlhej dobe úprimné prekvapko. Hoci sú postavy do určitej miery formulaické, je to aspoň kompetentná, mysliaca a profesionálna banda, čo sa o mnohých dnešných sci-fi protagonistoch povedať rozhodne nedá. Oceňujem, že napriek neskrývanej a hravej sebaironickosti sa scenáristi nevykašľali na širší kontext katastrofy a jej odozvy v ľudskej spoločnosti a politike (popravde, toto krovie je aspoň rovnako zaujímavé ako všetky rúbanice s Kaiju). Hoci je film vo veľkej miere jasná homáž na hromadu mecha a kaiju filmov a animákov z doterajších kinematografických a televíznych dejín, som šťastný, že tu máme po dlhom čase letný veľkofilm, ktorý nie je pokračovaním, predkračovaním (prequelom), reštartom, spinoffom, či iným derivátom. Ak je niečo, čo z Pacific Rim cítiť na sto honov, je to detinské nadšenie pre cool sci-fi mašiny (hodné diel Gerryho Andersona) a vzdorovitá tvrdohlavosť vytvoriť výpravné sci-fko, ktoré sa neberie príliš vážne, no nie je blbé a zároveň pobaví (tvrdohlavosť hodná nadšenia Georga Lucasa v jeho raných rokoch, najmä v čase vzniku prvého dielu Hviezdnych vojen). Ak mám porovnať Pacific Rim s Bayovou spotvorenou verziou Transformerov... To je ako "nebe a dudy"... P.S. Na margo klišé : Viem si predstaviť scenár, ktorý by klišé spojené s mecha žánrom žmýkal oveľa viac, než tak urobil tento výsledný produkt. Palce hore pre del Tora a Beachama. Nech si "luxusní balení" csfd hispteri hejtujú. ;-) Zaujímavé komentáre: Falko, viperblade, genetique, Cervenak ()

TSZ

Pacific Rim je přesně ten typ filmu, který od letního blockbusteru očekávám. Jeho jediným problémem tak je, že ačkoliv to autor zvládl mnohem lépe než Emmerlich Godzillu (a samozřejmě hůře než Bay Transformery, což však bylo jasné již od počátku), od del Tora jsem zkrátka čekal něco víc. ()

sWONDER

del Toro a toto? Megalománia v pravom slova zmysle. Akcia je zdrvujúca a efekty? Uff! Neviem kam sa film bude ešte v tomto smere vyvíjať. Na mňa ale, až príliš monstrozne. Spolu s Man of Steel som videl toľko rozbitých mrakodrapov, že mi stačí na cely život. Dnešný trend však naznačuje, že ich bude ešte viac než dosť. Guillermo to mohol držať trochu viac pri zemi a bolo by to určíte znesiteľnejšie. Samozrejme nechýbajú klišé. Btw: Keby nezavreli priepasť, za par rokov by prišiel Kaiju veľký ako zem a nemali by čo osídľovať :) Herci sympatický, najviac Elba. Mládež sa musí s toho určíte posierat. U mňa na TRI, ale nasilu! (K) ()

-henry-

Myslím, že snímek měl nakročeno na odvážnější podívanou - zpočátku velmi příjemná míra realističnosti byla nakonec převálcována standardní blockbusterovou patetičností, přetažeností a nepřehledností (až na finále to nebylo tak zlé, leč evidentně vymakaná monstra si divák z nějakého důvodu příliš neprohlédne). Prostě jak se takové filmy točí už dlouho. Ale pořád lépe ukočírovaná podívaná než TRANSFORMERS (libovolnej díl). Ani obvyklý druhý vrchol (rozuměj druhý konec blockbusterů) zde nepůsobí vyloženě nepatřičně (jednoduše proto, že bez něj by film neuzavřel hlavní příběhovou linii "jak vyřešit infiltraci emzáků" nastolenou na začátku a v divákovi naopak vzbudí realistický pocit "tohle ještě bude boj!") PS: 3D funguje slušně (tedy spíše leporelo, což s odkazem na kresleně animované mecha filmy vůbec nevadí!). ()

Jacques1

VŠECHNO JE VELKÉ! VELKOFILM, ROBOTI, PŘÍŠERY, VÝBUCHY, POČTY OBĚTÍ, HLUBINY, VÝŠKY . TAKŽE POKUD NEMÁTE ALESPOŇ PĚTIMETROVÉ PLÁTNO NEUVIDÍTE TO JEDINÉ OČ BĚŽÍ velikost. ()

biergof

Popcorn, ale geniální, Z Japonské cyberkultury takto naposledy čerpali bratři Wachowski. Pacific Rim je určen pro plátna, superobrovská plátna! A z toho jsem trošku smutný, protože ani na TV 120" si to nevychutnám, dlouho jsem z kina nevycházel s úsměvem malého kluka, který doslat víc než chtěl. A vypujčená scéna z Top Gunu prostě nemá chybu! ()

RAFT

co to bylo vůbec za film ,takový mix ovoce a zeleniny: transformers a godzily .Herec v hlavní roli dejme tomu že dobrý,ale děj mi připadal takový trochu až slabý .A jestli budou točit 2 díl ,tak at to napíše jiný scénárista.Sice mě by stačil bohatě jenom jeden díl . ()

Dantte..

Mám rád mecha žánr, mám rád japonskou mangu a anime, proto tohle byl můj nejočekávanější film letošního roku a musím říct, že nezklamal. Jasně, trochu jsem byl zklamaný, příběh by mohl být o něco lepší, hlavně ale mohl Travis Beacham zapracovat na postavách, Mako i Becket si zasloužily větší hloubku, ale jak se dostalo na souboj Jaegerů a Kaiju šlo vše stranou a já se královsky bavil a tetelil se jak malý kluk. Okamžitě ve mne del Toro probudil toho chlapce, který zbožňoval Robota Joxe a stavěl si s bráchou z lega obří nemotorné roboty. Transformery fakt nemusím, nikdy jsem jim nepřišel na chuť ( na vině je jejich osobnost a rychlá pohyblivost), ale tohle je jiné kafé. Bohužel zatím PR do kin diváky nijak netáhne a to nejspíš bude znamenat stopku pro tuto hravou podívanou, i když možná malá naděje se skýtá v Japonsku a Číně. Dabing je hrozný a těším se až to zkouknu na BR v or. jazyce. 85 % ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)