Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

rollman1

Gipsy a jeho rockband jdou nakopat pjerdole Gaidžům a lítá u toho ocel i lodě. Takže první k pozitivům. Akce být slušná nářez, být přehledná a výborně zpracovaná. Robotům obří plátno prostě slušet. Lítají mrakodrapy, zuby, lodě. Dále efekty a zpracování, to být na jedničku zvládnuté. Gaidžové vypadat dobře a mohutně. Poslední je 3D, které být hezké a nerušit mě při vlhnutí u filmu. Teď k negativům. Sliby chyby. Zorro sliboval více než 10 robotů, plakáty a postery s nimi lítali i po Neptunu, ale ve filmu se objeví maximálně 4 a to 2 z nich asi na 50 sekund. Další je to, že akce je málo, ikdyž je pořádná a pěkná, na 2 hodiny filmu je to prostě málo, když vidíte dvě velké bitky. Příběh a postavy ? Nene, to ne, příběh jako z videohry, kdy monstra chodí po vlnách a jen dostávají na prdel. Postavy jsou jako roboti, bez citů a špatně napsané. To je tak vše co bych napsal. ()

heyda

Na můj vkus příliš málo děje a příliš mnoho chaotické a nepřehledné akce. Jinak ale standardní letní blockbuster, který by asi v kině vynikl celkem slušně. Osobně mám ale radši Emmerichovu Godzillu. 60% ()

Zazie

Nemám vůbec nic proti příšerám a monstrům. A že tady byla fakt pěkná. Ale potřebuju patřičnou omáčku. Nějaký ten předkrm, pak notnou dávku napětí a očekávání, než si je naplno zasloužím. Ale když mi jich naservírují plný talíř už před titulky, rychle se zasytím a už ani nemám zájem o dezert. ()

packa

Do sedačky jsem usedal, aniž bych byl připraven na to, co mě v následujících dvou hodinách čeká - Transformers překonáni ve všech směrech! Bayovi roboti se mohou jít zahrabat, del Torovy vizuální orgie posouvají divácký zážitek do úplně jiných dimenzí. A platí to bohužel i pro scénář - stupidita transformerů je stále ještě snesitelná proti gejzíru nejprovařenějších klišé, kterými nás fackuje scénárista Travis Beacham. Avšak nejhorší je pro mě zjištění, že se mi to zvěrstvo vlastně i docela líbilo! Celý film je jedna velká akční jízda, přerušená snad jen třemi čtyřmi několikaminutovými přestávkami, kdy má divák šanci si chvíli oddychnout před další půlhodinovou akční scénou. del Torův nejnovější opus je neuvěřitelnou směsicí toho nejlepšího i nejhoršího, co na letních blockbusterech milujeme i nenávidíme a rozhodně se vyplatí připlatit si drobný peníz za 3D projekci. Mozek si však do kina neberte, nejen že ho nebudete vůbec potřebovat, ale navíc by mohlo dojít k jeho nezvratnému poškození. ()

Nettrass

Stávám se mnohem větším optimistou. Svět zachrání Gipsy Danger ( v překldu nebezpečný cikán, nebo cikánské nebezpečí ). U nás je spousta Gipsy Dangers, my se určitě nemáme čeho bát. Proto mimozemšťané taky ještě nedorazili. Moc dobře vědí, že pokud by vylezli ze země, dostali by mačetou přes palici a pokud by přiletěli z vesmíru, neměli by na čem odletět. ()

Flego

Ďalší z vizuálne nadupaných opusov, kde vládne všadeprítomná anarchia vo vedení, nikto nikoho nepočúva a tento individualistický prístup hrdinov, tak charakteristický pre americké chlapácke filmy pochopiteľne dospeje do úspešného ukončenia misie. Pacifik Rim je predvídateľný a hlúpy film. Divák si zaslúži prepracovanejší príbeh / scenár je veľkou slabinou / a nie stokrát videné klišé. ()

MontyBrogan

Po skončení 10-minútových titulkov a prečítaní aspoň 10 iných komentárov, som sa nakoniec predsa len rozhodol prispieť svojou troškou, aj keď to zvyčajne robím opačne. Tá nech slúži ako malé zhrnutie už napísaného, len teda z môjho pohľadu. Podľa mňa ide určite o menší prúser ako Superman z rovnakého roku (nebudem to linkovať, veľmi dobre viete, ktorého myslím). A to aj preto, že Pacific Rim sa nebral tak vážne. Nemal na to v podstate ani hercov. A keby ste si stále neboli istí, dvojica groteskných vedcov vás snáď musí utvrdiť v nadhľade, s ktorým film treba brať. No a rozpočet tu bol podľa mňa vidieť viac ako vo Svetovej vojne Zombíkov, ktorá stála tuším rovnako. Toto bola jedna zábavná pestrofarebná prehliadka deštruktívnej činnosti, ktorá baví aj tých, ktorí bežne zvyknú pri filmoch myslieť. Pretože práve k takým divákom je zhovievavá. Opakovane vám totiž dáva najavo, že sa pri nej myslieť neoplatí. A Rinko Kikuči tiež utvrdzuje v trojkovom hodnotení, akože fap*fap*fap*, chápete, no proste humor adekvátny filmu. ()

Jinny

70 % Del Toro tentokrát natočil klasický letní blockbuster o obřích robotech a ještěřkách, přičemž obojí se bude skěle prodávat dětem jako akční figurky. Dobrá zpráva je, že i tentkrát na několika místech prosákne jeho osobitá stylizace. A taky, že si film odpustil otevřená zadní vrátka pro druhý díl. ()

iwigirl

Hele, děcka, mně se to nakonec docela líbilo, byla to prostě zábava v modu BRAIN OFF. Nečekala jsem od toho žádné poselství do života, šla jsem se pobavit a tenhle film účel splnil - i když i mě překvapilo, že ho má na svědomí právě Giuillermo. Bohužel jsem zjistila, že mi selhává rozlišovací schopnost u blonďatých Lenů, takže jsem většinou netušila, který je který. Nakonec jsem si všimla, že hlavní Ken je trochu podobný Heathu Ledgerovi a to se taky počítá, nostalgicky jsem si poplakala. Hudba teda ale byla naprosto příšerná, za to by měl někdo pykat. 1+ za roztomilý fosforeskující jazyk mazlíka, který si šel pro doktora do podzemního úkrytu. ()

anais

Dávám tři hvězdičky za roboty, kaiju (ty, které byly vidět) a překrásné záběry (deštník v dešti atp.), kterých je ve filmu nemálo. Guilermo del Toro je mistr vizuálního detailu. Jeho filmy, Pacific Rim nevyjímaje, působí jako domečky pro panenky, kde každý detail skrývá soustředěnou práci a lásku. Ty tři hvězdičky bych ale nejradši sebral, protože odbytější charaktery už dlouho nikdo nenapsal, protože horší volba hlavního představitele tu nebyla od Johna Cartera a protože rozhodnutí natočit finální scénu ve tmě, pod vodou, tak aby hlavní monstrum a akce prakticky nebyly vidět, zaslouží věčné zatracení. Nejhorší je, že ten film není tak špatný, ale při sledování konstantně připomíná, jak velký potenciál v námětu i v tvůrčím týmu byl, a jak mála se z toho zúročilo. (ha, a je to jasné, scénárista Travis Beacham napsal remake Souboje Titánů!) ()

honajz

Dnešním divákům stačí fakt málo - nějací supr obří roboti nebo příšerky, bude tam všechno vybuchovat a mlátit se, logika a děj nejsou potřeba. Možná tak 3D a nabušený soundtrack. Skutečně to vykrádá vše možné od Godzilly, přes Power Rangers a Iron Manal, Vetřelců po Transformers, originální je to asi jako pět let stará ponožka s dírou na palci. A když nad tím tak přemýšlím, tak původní Godzilla přes naprostou nedokonalost triků má v sobě aspoň nějakou poetiku. Jděte se vycpat s podobnými blockbustery. ()

HellFire

Neočekával jsem od toho nic světoborného a mé domněnky se potvrdily. Co se příběhu týče, je to na úrovni páté třídy. Co se monster týče, mám z toho pocit, že tady se pouze vyhodily spousty a spousty milionů dolarů za digitální efekty, které ale nejsou vůbec efektní. Neměl jsem nutkání si říct "Wow, to bylo úžasné". Možná i pro to, že drtivá většina akce se odehrává ve tmě! Nehledě na celý ten koncept Jaegerů, kdy jsou piloti uvnitř robotů... Do čeho se to del Toro uvrtal :(. Jediným pozitvním faktem na celém filmu jsou dva srandovní doktoři. Největším výsměchem ale je, že v průběhu filmu Jaegeři s monstry bojují zatraceně dlouho, než se jim podaří je dostat a ve finále se monstra krájí jako cibule na guláš. ()

BMW12

Ze začátku jsem si říkal co to je sakra je, přerostlí dinosauři vycházející z hlubin moře, to je asi nějaký špatný vtip. Ale nakonec mě to chytlo, děj byl poutavý, bavil jsem se a musím ocenit výborný casting, všichni herci zahráli velice dobře své role. A výborná hudba Ramina Djawadiho. Tento film je důkazem toho, že i ze špatného nápadu (scénáře) se dá natočit dobrý film. ()

rikitiki

To se takhle sešlo pár godzill a několik transformerů, aby si dali do tlamy. - A co bylo dál? - Dál už nic, milý synu. - Fakt tati? - No, dobře, ještě tam bylo spousta jednorozměrných charakterů, přihlouplých motivačních projevů, dva opravdu protivní jakože legrační vědci a jeden huustej padouch, který jen vyhrožoval a nikomu doopravdy neublížil. - Tak, proč se na to máme dívat? - Jo, to je kvůli tomu.... Protože .... Já ti vlastně nevím. Pojďme radši na procházku. ----- Asi tak! ()

Deschain

More like Pathetic Rim, thank you very much. Zdieľaný pocit trápnosti a viac pátosu ako v Man of Steel. Prišlo mi to dosť hlúpe a to som ani nevidela Neon Genesis Evangelion. Celé mi to bolo (okrem vizuálnej stránky) tak ťažkopádne nesympatické. A pri závere som si vybavila nedávny Oblivion. A hej, zároveň aj Independence Day. (Cinema City Polus - 14. 08. 2013) ()

Pítrs85

Výtečný letní blockbuster, který se dokázal hravě vyhnout těžkotonážní trapnosti tolik příznačné Bayovým Transformers a může za to samozřejmě hlavně sám del Toro, jelikož tenhle člověk zkrátka umí, ať si to ti emeričtí (a nejen ti) recenzenti chtějí přiznat nebo ne. Pacific Rim je kravinka, co taky čekat od filmu, kde proti sobě bojují megaemzáci a megaroboti, ale natočená vskutku zábavně a tak nějak... jinak :-) Del Toro pochopil, že když má na plátně takovýhle materiál (samotné bitvy, i když jsou mírně stereotypní, vám, nebo aspoň mně, prostě vyrazí dech, stačilo zaskřípění nějakého toho Jaegera a zavřískání nějaké té Kaiju (btw tak krásné mimozemšťany jsem snad nikdy neviděl, ne, ani E.T. se nechytá :-) a nástup zimomriavek byl zaručen), tak jej netřeba rozmělňovat nějakým zásadním příběhem- naši planetu kolonizují mimozemská monstra, tak proti nim postavíme stejně velká monstra a rozdáme si to s nima v ringu (čti uprostřed velkoměst), nic víc nic míň. Příjemný snímek, s fajn herci (Hunnam, Perlman, Elba a hlavně skvělá Rinko Kikuchi), ano, rád jsem byl na ty dvě hodiny zase malým klukem a nechal se opájet možná hloupým, ale zatraceně zábavným monstrfilmem... "In order to fight the monsters, we built monsters of our own." ()

AlfaNumerO

Až překvapivě do hloubky propracované, což pro mnohé může být kamenem úrazu, hloubka je totiž vykoupena menším přídělem akce, než by divák od takovéhoto snímku čekal. Osobně jsem ale velice spokojen. Od filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával, tudíž akci,  jako bonus rozpracovaný příběh a navíc trochu nadsázky. Efekty jsou téměř perfektní, 3D mi ovšem připadne, jak se stává v poslední době nedobrým zvykem, zcela zbytečné. Ron Perlman jako vždy potěší. SPOILER: i jeho smrt a následné zmrtvýchvstání. Těším se na dvojku. Představení máme za sebou, příště očekávám ještě víc akce. PS.: dlouho se mi nestalo, abych někomu ve filmu fandil, zde jsem se těšil na každý úder, který monstrům zasadí, i to mě nakonec s přizavřením všech očí dotlačilo k 4*. 79% ()

Xeelee

Ze sledování filmu sem měl přímo dětskou radost. Nepamatuju se, kdy se mi u nějakýho stupidního blocbusteru podařilo vypnout. Většinou u nich trpím jak pes. Tady sem si film prostě užíval a vydrželo mi to skoro až do konce, kdy stupidita příběhu a množství klišé přesáhla hranici snesitelnost. Nemám moc nakoukaný asijský filmy s obřími příšerami a roboty, ale jedno vím jistě. Fanoušci monster movies si u Pacific Rim nadšením cvrnknou do gatí. Každopádně pokud vás stupidita filmu nebude štvát hned, tak vám nejspíš dojde jakou nehoráznou blbost ste viděli třeba cestou z kina jako mně. Blbost perfektně pracující s 3D (to musíte vidět). Škoda, že vršení akce za akcí není del Torova parketa. Kdyby jeho akce měla duši a nebyl to jen sled klišé a krásně naaranžovanejch obrázků bez dynamiky, vnitřního napětí, gradace a přehlednosti, tak mi exploduje hlava a budu pět oslavný ódy na hromádku klišé a vykrádaček všeho možnýho. Začínám se překvapovat. ()

penylane

Další z řady velkofilmů s monstry či vetřelci jen s rozdílem, že vylézají z oceánu. Klasické prvky proslovů, velkých okamžiků, průhledného děje. Nicméně skvělé efekty, díky kterým se pro mě film stal skvělou podívanou a splnil má očekávání. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)