Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

shini

Atlas Mraků jeden z těch filmů, na které se nestačí podívat jednou. Všechno souvisí se vším. Téma je dost komplexní, komplikované a navíc rozdělené do šesti, celkem rychle prolínajících se, příběhů. Příběhů, které se postupně splétají v jeden a vytváří tak působivou mozaiku, brilantní sextet, nastiňující všechny vztahy a souvislosti. Musím přiznat, že na mě měl film pořádný dopad (ostatně jako ostatní díla od Wachovských). Ne proto, že by mě seznámil s nějakými převratnými novými myšlenkami, ale díky způsobu zpracování a ztvárnění myšlenek, které mi jsou tak blízké. „ Souls cross ages like clouds cross skies, an' tho' a cloud's shape nor hue nor size don't stay the same, it's still a cloud an' so is a soul. Who can say where the cloud's blowed from or who the soul'll be 'morrow? „ Myslím, že diváci jsou tímhle kouskem buď přímo a natvrdo zasaženi, nebo je to absolutně míjí. U mě se zklamání nekoná. Celé mě to silně navnadilo na knižní předlohu. ()

snek888

Dvě nejzajímavější citace z filmu: 1) "Nezapomeň, toto není výslech nebo soud, tvoje verze pravdy je podstatná." ---- odpověď:"Pravda je jen jedna, to její verze jsou nepravdivé." 2) "Je jedno co děláš, vždy to bude mít jen hodnotu kapky v nekonečném oceánu." ---- odpověď:"Copak není oceán jen velké množství kapek?" Můj komentář: Pro zvýšení úrovně pochopení je potřeba shlédnout Atlas mraků několikrát. Troufám si říci, že pochopení filmu jako celku, není možné. Protože vyjádření jednotlivých osudů, si každý může vztáhnout a vyložit po svém. Možná pokud by se jednalo o zobecněné poselství, dalo by se zjednodušit a tudíž i snáze pochopit. Ale kam by se poděla ta krása rozmanitosti a provázanosti životů? ()

ANTYCHRYST

Tak tohle opravdu není můj šálek kávy...absolutně nevím co si o tomto filmovém díle mám myslet. Tři hvězdy musím dát za skvělej vizuální zážitek a vynikající zvuk a hudbu, to na mě zanechalo dojem. ()

H.I.T.M.A.N.

Zajímavě natočené . . . to jak se příběhy prolínají mezi sebou v určitém časovém úseku, zavání dezorientaci mezi jednotlivými příběhy, ale po čase sledování si uvědomíte, že tomu vlastně už rozumíte a těšíte se na onen okamžik, kdy přeskočíte do dalšího neprobádaného příběhu. Klidně bych dal i 5 hvězdiček, ale furt si nejsem jistý něco mi tam vadilo, ale nedokážu říct co, možná po dalším shlédnutí toho to kousku změním hodnocení. ()

speedy7929

Už som videl mnoho filmov kde viacero hercov hralo viac hlavných úloh, ale aby Tom Hanks, Halle Barry, Hugh Grant a ostatní hrali v každom s týchto príbehov, to je niečo celkom nové a iné. Osobne som počul už mnoho názorov na tento film, všetky boli plné chvály a musím zo všetkými súhlasiť, lebo to tak je, ale poviem, že som čakal ešte predsa len trošku viac niečo čo by súviselo zo znamienkom hviezdy alebo či zničili ostrov, kde sa vyrábalo mydlo. Možno ma producenti prekvapia a spravia pokračovanie k tomuto filmu a dozviem sa toho viac. ()

Marator

Velmi složité, ale mistrovské dílo. Nechci se pouštět do filosofických odpovědí na otázky z filmu. Je potřeba to zhlédnout. Každopádně bych chtěl vyzvednout fenomenální práci maskérů. ()

venca206

Velmi působivé! Ikdyž jsem to v jednu chvíli vzdával, nakonec jsem se přece jen dobral rozuzlení a propojení postav mezi světy.. ()

lebik

Spousta hezkych obrazku a prazdnych slov.Nebyt linie s geronty a slicne korejky, tak to vypnu po 20ti minutach.Navic, pokud by se drzeli striktneji knizni predlohy, ve finale by to bylo pro film prinosnejsi.Btw, HelyBery v roli polske zidovky?Ale no tak... ()

Araziel

Neuveritelna sracka. Scena v baru byla to nejlepsi. Ne vazne... radoby-intelektualska slatanina... Nema to zacatek a nema to konec... Je to jen hloupy pokus o pozornost. Samozejme si v tom dalsi chytraci neco najdou, ale ten film neni o nicem. Nez se stacite seznamit z hrdiny (a to to ma skoro 3 hodiny!!!) netusite, o co jde. Hezkych par povidek, ale dohormady proste smysl NEDAVAJI! Ale klidne obetujte 3 hodiny zivota a prokousejte se timhle nesmyslem, ktery tezi z toho, ze v nem haje TOm Hanks... ()

LukH

Tento snímek je úplně jiný než všechny ostatní (zní to triviálně, ale o kterém filmu se to dá bezvýhradně říct?). Tak trochu jsem čekal a těšil se po delší době na film, kdy po dokoukání budu nucen dát si pár minut (nebo třeba celý večer) pro sebe a budu se snažit poskládat všechny díly skládačky (a takové filmy zbožňuju, které zaměstnají mozkovnu i po skončení)...no a dopadlo to trochu jinak - dokoukal jsem a ano, ještě teď si zpětně uvědomuji spojitosti a hledám detaily, které mi mohly uniknout...ale především jsem po titulcích upadl do slovaneschopného stavu pln emocí a myšlenek, které mi film předal. Možná je to proto, že jsem nepoučitelný romantik a optimista, možná proto, že jsem přísný na míru, kterou na nás film tlačí...a tady mi ta míra sedla - žádná přehnaná gesta a výlevy, žádné nadměrné filozofické kecy (což mi trochu vadilo v pokračováních Matrixu) a stejně jsem všem postavám hloubku jejich citů, motivací, odhodlání zcela věřil. A jen tak mimochodem, i technická stránka věci je skvělá, zjm. kamera, triky, masky a až puntičkářský smysl pro design a detaily jsou pro tvůrce typické. Parádním bonusem jsou "vícerole" hlavních herců (sláva maskérům), které ale na druhou stranu - alespoň mne - trochu zaváděly v hledání spojitostí navíc (myslím, že takto ty role ale voleny nebyly). ()

dj.coffee

Zpočátku je třeba se zorientovat ve struktuře děje, ale pak už to jede samo jak na horské dráze. Je potřeba se nenechat zmást multirolemi - stejní herci nemají v příbězích stejné místo, což mě příjde trošku škoda. Věc kterou jsem úplně hned nechytil je ono "zvláštní znamení". Postavy s tímto znamením v každém příběhu označují hybatele děje, což nakonec všechny příběhy myšlenkově spojí. Nemůžu si pomoct - skvělý film, zanechal ve mě spoustu dojmů. Musím ho vidět ještě jednou a vychutnat si chvíle, ve kterých jsem při prvním shlédnutí tápal :-). ()

Rothbard

Po první projekci mám značně smíšené pocity. Zatímco film je postaven na jednoduché, ale za to nádherné myšlence ("There is a natural order to this world and those who try to upend it do not fare well."), děj filmu je značně chaotický. Dějové linie mezi sebou skáčou a někdy i po velmi krátkých okamžicích, takže se člověk nejednou ztratí a neví, která bije. Prozatím dávám necelé 4 hvězdičky. Plný počet hvězdiček si však zaslouží hudba, která je naprosto uchvátná. ()

Snathoras

Abych se přiznal, nevím moc přesně co si o tomhle filmu myslet. Rozhodně je zajímavé, ale prostě...já nevím líbilo se mi to, ale znova bych se na to podívat už asi moc nemusel (i když kdyby mě někdo přemlouval xD). Celou dobu se moje hodnocení pohybovalo kolem 3-4 hvězdiček, ale jedna ze závěrečných vět mě přesvědčila, že si zaslouží 4 (a jsou nakonec zasloužené :) )...Je jedno co uděláš, vždy to bude mít hodnotu jen kapky v nekonečném oceánu...Copak není oceán jen velké množství kapek? ()

Misulka93

Skvělé herecké obsazení, výborný nápad obsadit jednoho herce do více rolí (mimochodem - kdyby se udílely hvězdy za make-up, tenhle film by musel vyhrát!... v některých rolích jsem dlouhou dobu příslušné herce nemohla rozpoznat, byť jsem se soustředila), poutavý děj (zmatený děj - o němž chci ještě mluvit), skvělé zpracování. Přes všechny tyto klady jsem ale musela udělit pouze 4 hvězdy. To, co mi na filmu zprvu vadilo byl onen, téměř nepochopitelný děj. Nedalo mi to a dala jsem se do čtení knihy, podle které byl tento film natočen. V několika momentech jsem se skutečně rozčílila, jelikož tvůrci filmu spoustu věcí, které byly v originálu upravili, pozměnili, či dokonce vynechali a to se jednalo, dle mého názoru, o neúplně zanedbatelné maličkosti. Člověk, který šel do kina, aniž by četl knihu musel být zákonitě zmatený (i já byla). Doporučuji tedy prvně přečíst a poté sledovat. Přes tuto mou výtku, musím ale 4 hvězdy Atlasu mraků nechat. Už jen kvůli skvělému Hanksovi :))) ()

kyLuke

Asi nejriskantnější film tohoto roku , protože přispět tolik peněz do podobného projektu , to je teda síla .... Přesto je "Atlas mraků" velmi dobrý film , ale nesouhlasím s označením nejlepší film roku 2012 . Rozhodně jsem viděl i dokonalejší , ale tento snímek je výborně natočen a zahrán . Nejlepší herecké výkony tu pro mě podávají - Tom Hanks , Halle Berry a Hugh Grant , kteří jsou výborní snad ve všech příbězích . Pokud bych měl zvolit největší slabinu tohoto filmu , bude to především scénář , protože v některých místech není tak propracovaný , ale stejně je "Atlas mraků" velmi dobrým filmem , který by po pár doladěních mohl být i dokonalý ..... Zlatý glóbus - 1 nominace : Hudba . ()

subconscious

Když jsem to viděl v kině poprvé, odcházel jsem z něj se smíšenými pocity, neboť díky rozkouskovaným příběhům jsem z toho nic moc neměl a unikaly mi všechny ty drobné souvislosti. Až mi následně kamarádka začala vysvětlovat, čeho všeho jsem si ve snímku nevšiml, začal jsem propadat kouzlu tohoto filmu. Po druhém zhlédnutí jsem už věděl, že tento film se opravdu povedl. Úžasná výprava, úžasní herci…opravdu nechápu, jak je mohl někdo tak namaskovat. Zcela jsem propadl sdělení filmu, tedy tomu, co není ani tak vidět, jakož spíš cítit. ()

DavidWebb

Na Atlas mrakov nemôžem nájsť tie správne slová. Tento majestátny filmový epos nie je možné v podstate ani s čím porovnať a tým sa už teraz stáva klasikou a kinematografickým precedensom. Parádne sa nato pozeralo a neviem kedy naposledy som sa po skončení nejakého filmu cítil tak plný a zhypnotizovaný. A nič na tom nemení ani skutočnosť, či som to pochopil správne alebo nie. Pretože to jednoducho nie je dôležité. Bola to neskutočná impresionistická jazda dokonalostí skoro vo všetkých smeroch. Mám pocit, že slovo "epika" našlo u mňa nový rozmer. Mrzí ma že som tak dlho otáľal kým som si toto geniálne dielko pustil. Takmer 3-hodinový snímok a nenudil som sa hádam ani minútu. Škoda, že takéto filmy vznikajú iba raz za "uhorský" rok, aj tak sa práve kvôli nim oplatí byť filmovým fanúšikom. Oba palce hore, klobúk a sánka dole! ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády