Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

teuwik

Opravdu nechápu proč je tenhle film oblíbený. Těšila jsem se na něj, ale dost, opravdu dost mě zkamal. Jediné co se mi líbilo bylo propojení různých příběhu a taky úžasně ztvárněné masky. ()

Jakub

Film roku 2012.Tak originálně a geniálně natočený film tady ještě nebyl a už zřejmě nebude.Při každém dalším zhlédnutím se stává čím dál oblíbenějším. Z kapitol nejlepší Korea budoucnosti. ()

J.e.r.e.c

Velkej, big, epic movie, Hollywood se vším všudy, líbilo se mi to, ale úplně mě to nedostalo. Kromě okouzlení silou velkého plátna jsem čekal nějakou pointu k zamyšlení, ale mimo obligátních mouder typu „all you need is love“ nebo „každý svého osudu strůjcem“ jsem žádnou nedostal. Maskéři odvedli brilantní práci, ale místy mi ty snahy narvat jednoho herce do desíti postav přišly už trochu násilné. Je škoda, že Atlas v USA divácky totálně propadl a do mírného plusu ho dostal až zbytek světa. Projekty tohoto kalibru se netočí zase tak často, a když neuspěl ani velkobiják s rozpočtem 100 mega a zástupem hvězd před i za kamerou, nic podobného asi zase jen tak neuvidíme. 80 % ()

saluki

Wow bum fiha! Kdykoli se nekomu snazim popsat tenhle film, skocim u techto slov :) Nikdy jsem nevidela nic jako tohle. Vidim nejakou podobnost mezi Cloud Atlas a Watchmen, ale budu se na to muset podivat jeste tak desetkrat, abych mohla rict, kde a proc. Cloud Atlas ma vsechno - napeti, romantiku, sci-fi, historii, soucasnost, docela uveritelnou vizi o budoucnosti, uzasne herecke vykony, nemalou davku vtipu (popravde jsem vubec necekala, ze me to takhle fatalne rozesmeje -utek z domova duchodcu-, zvlaste kdyz mam za sebou docela sadomaso rozchod)... Je tam neco.. neco co funguje na 100% a neda se tomu odolat.. A mimo jine je tam prvni scena za poslednich 9 let, pri ktere mi proste najednou vyskocila husi kuze a slzy na krajicek :) za me 105%. ()

jelimanek

Nějak jsem furt čekala na pointu a ejhle. Ona nikde. Nevím proč, ale tenhle film je podle mého strašně přeceňovanej. Je sice super, že všichni hrajou všechno, ale já myslela, že když už se hodiny lámou s tím make-upem (aby japonka vypadala jako irka - panebože PROČ?), že to bude dávat smysl. Ne, nedává. Nebo ne takovej, jakej by mohlo. Vlastně jsou ty masky dost creepy. Čekám, že mě za můj komentář bude chtít čsfd zlynčovat, ale podívejte se na ten film znova a odpovězte si na otázku...a nebo radši ne. Podívejte se na jinej film. ()

Dantte..

David Mitchell, Tom Tykwer a sourozenci Wachowští se pustili do člověka jako takového a jeho samotné historie .No a pravděpodobně nám vysvětlili odkud se vzalo křesťanství. Opus magnum režisérského dua (tria). 5* ()

Petike

Predlohu je síce ťažké sfilmovať, ale odviedli dobrú prácu s tým, čo mali. Načasovanie tempa deja a striedania príbehov je úctyhodné a v druhej polovici filmu funguje už prakticky na výbornú. ()

rezzzy

Já nevím, ale zdá se mi, že jsem celou dobu byla někde o krok pozadu a ve finále mi unikla nějaká hlavní myšlenka. Možná proto jsem u toho usla :-/ A pak zkoušela podruhé, bohužel vztah k snímku se přesto nezměnil. Takže fakt nedokážu a nemůžu tohle dílo (d)ocenit. Možná jen zatím. ()

Stanix

Brilantní mystérium z pera Dejva Mitchella, jež zachytila skvělá taktovka Tykwerova a bratrů...ehm,..pardon, bratra a sestry Wachowských, dopadla nad očekávání. Tedy lapidárně řečeno z očekávání vynikajícího snímku byla nakonec naprostá mystic-sci-fi pecka, jež mě zase donutí dívat se znovu a znovu dokud neprozkoumám každičký detail tohoto poměrně značně sofistikovaného dílka. Víc se o tom říct nedá, detailní rozbor děje by byl k ničemu. Snad jen rámcově bych dodal, že obsah je, či může být natolik rozsáhlý a stále nesmírně poutavý, že mohla namísto jednoho filmu vzniknout hned trilogie. Pro takovouto formu, kdy se odehrává až 5 časových dějových rovin provázaně, jsou necelé 3 hodiny až žalostně málo. ()

himor

Videl som upútavky a nejaké trailery, obsadenie sa mi zdalo celkom slušné, tak som naozaj nečakal že to bude taká hrôza. Myslel som si že som to nejak nepochopil, tak som to pozrel ešte raz. Ako fakt zbytočne zabitých skoro 6 hodín, to som sa radšej mal učiť molekulovú fyziku. Kto dal viac ako 1 hviezdicu, tak ten asi na niečom frčí...ale aby som len nehanil, tak Halle Berry nestráca sexepíl ani v rokoch a musím povedať že po vizuálnej stránke to bolo v poriadku. Len kde zmizol dej a nejaká pointa naozaj neviem. Ďakujem všetkým čo sa podielali na tomto horore. ()

Jamajdzan

Jestli existuje kontinuální propojenost bytí, rád bych tímto komentářem vyslal vzkaz budoucím divákům, zda opravdu nemají lepší způsob jak strávit 165 minut svého života, protože z hlediska filmů napříč časem i prostorem Atlas mraků brzy upadne v zapomnění. Ta myšlenka propojenosti dějových linií různých dob a žánrů budí opravdu nadšení, ale troufám si říct, že bez opravdové myšlenky (i když se tvůrci snaží budit dojem, že na nás chrlí myšlenku jednu za druhou) nemůže zanechat žádnou hlubší stopu. Nápad: výborný, provedení: zklámáníbudící, herci: většinou skvělý, kamera: kýčovitá, hudba: pěkná, (ale vzhledem k tomu, že sama o sobě tvrdí, že se jedná o nejlepší sonet všech dob, tak to zas jako néé), pointa: žádná, kostýmy: v rozpětí od naprosto užasných až po hrubě nepovedené a rozčilující divákovo oko. Příběh otrokářů: 50% (klišé), Detektivka: 65%, hudební drama: 55%, domov důchodců break 30%, japonská fanatasy z budoucnosti 60%, postapokaliptický thriler: 45%. Hodnotí zvlášť protože o nějakého všeobjímajícího propojení dějových linek, na které jsem se těšil jsem se opravdu nedočkal. Celkem 50%. ()

Čejkyn

Napoprvé jsem film moc nedával, ale v klidu sám na druhý pokus uznávám- tohle je mistrovské dílo, ale s pár slabšímy místy. ()

hekla

Dvě a půl hodiny neuvěřitelného zážitku prolínajících se osudů lidí umocněný výborným soundtrackem. Skvělá myšlenka a její briliantní provedení, perfektní masky a kulisy.Nutné minimálně druhé shlédnutí pro "propojení všech životů". ()

JohnZ87

Šest příběhů odehrávajících se v šesti různých časových obdobích, působivé masky a herci ztvárňující hned několik různých charakterů. Kupodivu to celé drží celkem slušně pohromadě, i když je v potřeba film pozorně sledovat, aby divákovi neunikly určité souvislosti. 80% ()

Tarhiel

Oproti knihe veľké sklamanie. Vyklieštený a skratkovitý príbeh(y), naviac Wachowski pomenili konce (!) väčšine príbehov tak, aby prechody medzi jednotlivými príbehmi boli čo najpochopiteľnejšie (toto jediné dokážem pochopiť) aby tam boli happy-endy a výraznejšie čiernobiele postavy. Jediné, čo zaujalo bolo pozeranie titulkov na konci a prekvapené híkanie "aj túto postavu hral/a ten/tá herec/čka?" ()

Scraffy

Ja neviem, mňa to nejako nenadchlo podľa toho, ako sa tu všetci nad tým rozplývate. Efekty to má síce pekné, ale príbehovo to zas až tak nie je žiadne BUM. Ako kniha môže byť dobrá, ale toto fakt nie. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády