Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

Yardak

Příjemné drama, které staví hlavně na hereckých výkonech, uvěřitelném scénáři ("podle skutečných událostí") a dobré režii. Elizabeth Banks a Chris Pine podávají v hlavních rolích velmi slušné výkony a film stojí převážně na jejich hereckém umu. Michelle Pfeiffer a Olivia Wilde mají jen malé party. Alex Kurtzman naznačil, že jako režisér má co nabídnout, tak jsem zvědavý s čím se ukáže příště:)). Citový film pro citlivé lidi...77 %...dobré 4 hvězdy. ()

BMW12

Prvních 40 minut jsem si říkal, jak se mohli herci kalibru Chris Pine, Elizabeth Banks, Olivia Wilde upsat takovému nudnému dramatu, ale od té 40 minuty to nabralo grády a už jsem byl spokojen. A velice se mi líbil výkon Michelle Pfeiffer. ()

honajz

V podstatě průměr. Neurazí, ale ani nenadchne. Celé to v podstatě stojí a padá s výkonem Elizabeth Banks, které bychom ale spíše věřili, že než sestra, je spíše otcova milenka. Role maminky a přítelkyně jsou zde jen do počtu, mají kažád jen jednu zajímavou scénu, a zvláště u Olivie Wilde je to škoda, herecký potenciál má. Nejhorší je Chris Pine, který z plátna nesleze, a o to víc je vidět, jak neumí hrát, jen přehrávat, a hodil by se spíše do seriálu Beverly Hills 90210, než do dramatického příběhu. V podstatě jej svým necharismatem a neherectvím kazí, nedokáže své postavě dodat nic navíc. Přitom postava namyšleného kluka, který se bojí vlastní rodiny a vztahů, šla zahrát (a scenáristicky rozvést) daleko víc. Zamrzí konec, který je sice dojemný, ale nic neřeší. ()

hansel97

Tohle mi sedlo. Je to film tak obyčejný, až je v jeho obyčejnosti neuvěřitelná krása, která mě opravdu uchvátila, stejně tak příběh Sama a Frankie, u kterého mi vůbec nevadilo, že se celý dvouhodinový film motá kolem neschopnosti Sama říct Frankie pravdu. Což mě překvapuje, ale nevadilo mi to, vše jsem si užíval a stejně tak výtečné obsazení. Elizabeth Banks jsem přišel na chuť už dávno a Chris Pine mě poprvé přesvědčil o svých hereckých kvalitách. ()

mm13

Takéto limonády stoja a padajú na hercoch a Chris Pine s Elizabeth Banks to potiahli nad všetky očakávania, vydolovali zo svojho takmer milostného príbehu maximum. Vďaka nim sympatické v každom ohľade, spoľahlivá odreagovačka. ()

Morholt

Tak především to není romantické a není to ani komedie. Je to regulérní rodinné drama, ve kterém se po otcově smrti vyvalí ze skříně na pozůstalé jeden pořádný kostlivec. Výborně obsazené příjemné pokoukání, které mě na konci donutilo hledat kapesník. 80% ()

maseer2

"příjemné" rodinné drama, které svou předvídatelnost a nedostatek originality dohání dobře vybranými herci a spoustou silných scén.. slabší čtverka ()

MoiJe

Horskosladké. Pre mňa trochu zbytočný film, ale nenudila som sa pri sledovaní. Až extrémne pekní (slávni) herci a herečky aj na hollywoodske pomery, až to bolo trochu rušivé. :) ()

spaceboyCZ

Zkratit to aspon o pul hodiny, byla by to spickova podivana...takto je to zbytecne roztahane, nektere dialogy pusobi strasne nastavovane a strojene...skoda. ()

ivishka

Vážně jsem chtěla udělit vyšší hodnocení, ale bohužel se nezdařilo. Bez mála dvě hodiny se Chris Pine pitvoří s tím, že nedokáže krásné bloncce Elizabeth Banks říct, že je jeho nevlastní ségra. Bez urážky vedle blonďaté Elizabeth vypadá Chrisova přítelkyně Olivia Wilde jako holka z davu - i když je jinak taky hodně hezká. Celou dobu jsem si v hlavě u toho snímku říkala - proboha tak jí to řekni ne? Něco jako Hello I am your brother asi není tak těžký ne?? Možná bych dala nižší hodnocení, ale konec byl záchranou celého filmu. Popravdě jsem měla vlastně pocit, že se na sebe sourozenci vrhnou a budou se tam spolu pelešit, jelikož to napětí mezi nimi a taková spousta scén kde se na sebe čučí pět minut do očí..šílené. Něco jako už jsem konečně našel svoji lásku uppps....je to moje ségra. Bez urážky - děsnej nápad na film..a nebo ještě líp - dobrej nápad ale blbě natočenej. ()

buldock

Civilní snímek ze života obyčejných lidí, pojednávající o lásce, poukazující na důležitost rodiny a nádherně vykreslující křehkost lidských citů a vztahů. Elizabeth Banks společně s Chrisem Pinem vynikající. Za mě spokojenost. Film: 74% ()

ABLABLABLA

Obyčejný snímek s příjemnými herci, vkusnými dialogy, normálně nenormálním příběhem, který může potkat v dnešní době prakticky každého druhého člověka a to vše podkresleno jemnou přívětivou hudbou. Romantické drama jak má být. Nic víc jsem nečekala a ještě jsem dostala krásný konec, u kterého jsem uronila slzu. I guess maybe we can both start trying to be....... be people. ()

Philcze

O mnoho chytřejší a příjemnější než běžné rodinné drama. Pro Kurtzmana je to evidentně hodně osobní a poměrně inteligentní scénář je podtržen vynikajícími výkony Pinea, Pfeiffer a překvapivě i Elizabeth Banks. Zdaleka nejzábavnější na tom je, že to Kurtzman po zkušenostech s Bayem a Abramsem natočil jako nějaký nový akční flák právě od této dvojice (rychlé střihy, opulentní kamera, pokus o něco jako "akční scéna"). Už jenom kvůli tomu je chyba zařadit to vedle dalších průměrných rodinných dramat, kterých je každý rok padesát. 80% ()

runner85

Aké by to bolo keby ste mali sestru/brata o ktorom ste nevedeli a dozviete sa o tom až v čase keď váš otec zomrie ? Ľudia ktorí sa vlastne vôbec nepoznajú si postupne k sebe hľadajú cestu. Veľmi milý, pekný príbeh ktorému možno ľudia budú vyčítať nejaké to klišé a predvidátelnosť. Len škoda že Olivia Wilde dostala málo priestoru i keď som vedel že má vedľajšiu rolu ... ()

Vědma

Rozhodně nadprůměr. Začala jsem se dívat s tím, že to asi vypnu, ale vtáhlo mě to svým způsobem vyprávění i obsazením. ()

Eldrick

Neskutečně příjemný film ve stylu Camerona Crowea o tom, jak je důležitý míti sourozence. Bohužel bez přidané hodnoty, ale to rock´n´rollový pozádí tomu dodalo punc zajímavosti. Chris Pine fajn jako vždy, jen jsem čekal, že si to (SPOILER!) se ségrou třeba i rozdá... to by tomu dodalo šťávu. ()

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (viac)