Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

PowPow

Konečná si na nic nehraje a servíruje hodinu a půl velice zábavné akce proložené nějakou tou hláškou - o nic víc se tvůrci zjevně ani nesnažili, ale to, co chtěli, jim vyšlo na výbornou. Děda Arnold brutálně vystřílí mexický gang, vlastně se ani nemusí pokoušet něco hrát a to všechno odlehčuje pár vtipných scén a postav. Akce + zábava + Arnold = zatraceně dobrá jednohubka Konečná. ()

Ajbell

V uvedených žánroch treba uviesť aj chýbajúcu komédiu. Niektoré momenty filmu ozaj stáli za to a postupné spojenie dvoch dejových línii vyšlo skvelo. Celkovo ale ničím výnimočný, či nadpriemerný film a Schwarzeneger sa opäť hrá na hrdinu~***. ()

sagana

Arnieho akčňáky jsem měla vždycky ráda a i když vím, že nikdo nemládne a Conan už z něj nikdy nebude, tohle jsem si docela užila, možná právě proto, že jsem si nedělala iluze o tom, že by Arnold ve svém věku ještě nějak významně zaperlil. A ono jooo - byly tam jeho chytré oči a scénárista mu napsal super hlášky. Nechybělo tam nic, co v akčňáku být má, ran jak o Božím těle, honičky v rychlých autech, dokonce i v kukuřici. Takže 4 hvězdy možná tak trochu i proto, že mám pro Arnolda odjakživa slabost. :)) ()

Tomgunses

Pravda má to své chybky a nelogicnosti, ale na druhou stranu je to plné nápaditostí, neotřelých akcí a zábavné. Árny hraje a hláškuje jak za mlada. 76 % Určitě dám časem opáčko. :-) ()

pupidup

Arnie je Arnie..co naděláme. Super akce, sympaticka partička spolupracujících i špetka dobrého humoru. Víc, než dobrý akcnak od toho necekame, že? A povedlo se! Ostatní už za mě napsal Enšpígl. ()

Johny203

Akčné Béčko plné klišé, ktorého prvá polovica je rozhodne lepšia ako druhá. Práve s blížiacim sa koncom narastá počet smiešne vyzerajúcich (nie vtipných), respektíve prepálených scén (finálny súboj na moste). ()

iggy_pop

Príjemne old - school akčná jazda, s Arnieho miestami až sebaparodickými momentmi. Príjemná herecká zostava a až westernové finále na moste. ()

MaxBodycount

Držať sa nepísaného pravidla že ten, kto skolí Harryho Deana Stantona musí skapať znamená mimo iné to, že je vo filme málo Harryho Deana Stantona. Čo je večná škoda, pretože každému filmu by sa Harry Dean Stanton hodil. Dúfam, že technológia si s týmto nedostatkom rýchlo poradí a diváci si budú konečne môcť vychutnať Harryho Deana Stantona v jeho životnej úlohe Harryho Callahana. A potom mu dajú väčšiu úlohu v The Last Stand. Možnože vymení Arnieho. Vlastne prečo nie, film by fungoval aj tak. Nasraný a ozbrojený dôchodca ide Harrymu Deanovi Stantonovi lepšie. Bohdalka by zaplesala. Potom The Last Stand zoštíhlime a zbavíme ho väčšiny klišé, ktorými sa tu hojne mrhá. A zahodíme Knoxvilla. Tadááá, opravil som The Last Stand. Moment filmového blaha: Harry Dean Stanton. ()

adam2311

Aj napriek velkej snahe sa mi pritom nepodarilo nezaspat... To pridavajuce auto skrz cely film omg... Zaciatok mi este prisiel fajn ale potom to uz to len upadavalo. Urcite nemam pocit, ze by som si to chcel znovu zapnut a dopozerat a teda davam 40%. ()

Falanx

65%. Efektní únik charismatického lumpa, nadupaný sporťák (občas ho teda ochraňuje ještě nadupanější předvoj mafiánských SUV - kde se tam kurňa vzali čiperové ? ), pomalé vrtulníky, hloupá FBI s afroamerikánským BAMBULOU v čele, a jako třešnička na dortu více než mnoho neúčinné munice...Ale což, Pan exguvernér nám stárne a nebojí se uznat, že Chronos je neúprosný. Nadhled, troška terminátorské pokory a poctivá řežba si jeden a půl párů stálic zaslouží. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)