Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

bond77

Yes, Arnold is back! Skvělý akční hrdina se sice vrátil, ale něco mi přece jen na snímku chybělo. Možná absence nějaké další přestřelky nebo akčnější scény. Film je pojat v duchu Arnoldova věku, kdy šerif Ray už není nejmladší, pořád ale dokáže nelítostnému bastardovi vystřelit mozek z hlavy nebo se skvěle poprat s hlavním záporákem. Jak jinak. Akční filmy jsou samozřejmě pořád o tom samém jako před dvaceti lety. Nemají složitý děj, hlavní hrdina je pro fanoušky bůh (a to je navíc zde umocněno na druhou, protože je to vlastně Arnoldova první hlavní role od třetího Terminátora z roku 2003), který vystřílí nejméně půlku gangu a ještě se obyvatelům města nic nestane. Všechny tyto prvky snímek obsahuje, navíc se hemží nespočet skvělých hlášek, které jsou skvělé a vlastně v tomto žánru musí být. Celkově je Konečná skvělá oddechovka, kterou si pustíme, když budeme mít dost Ramba, Terminátora nebo Kurýra a podíváme se, jak si hrdnové vedou v pokročilejším věku a s novou dobou. ()

Kinpr

Docela zklamání. Comeback Arnieho jsem čekal o třídu vyšší. Konečná je jen o poslední dvacetiminutovce. Zbytek filmu je jen vata a nuda a dopadení hlavního záporáka vysloveně slabé. ()

Lilien

Arnold je spať v plnej forme, a v poctivom klasickom americkom akčáku, ktorí sa konečne neodohráva niekde v Ázii alebo nedaj boh v Bulharsku. ()

TomJ

He's back! Nato že bol 10 rokov mimo fachu sa Arnie držal obstojne. Oceňujem svižnú ázijskú réžiu. Ani chvíľku som sa nenudil. Fanúšikovia Arnieho +1*. ()

boo-boo

Šerif predsa musí okno vyraziť, pokiaľ chce strieľať z auta. Najlepšie lakťom. Bože, prečo mi častejšie v kine nedoprajú podobný film???? ()

Clark_Kent

Arnold umí klasická pecka. Stárnoucí šerif bere spravedlnost do vlastních rukou, a je pořád ve formě. Ta konečná honička to měli zemědělci kukuřice radost. Dobrej akčnák ()

Shredder

Posobilo to na mna tak, ze reziser si pocas natacania odbehol na kavicku a uz sa nevratil a preto vsetci pobehovali po placi a nikto nevedel, co robit. Trapne hlasky vyznievaju do prazdna a netreba sa tomu cudovat, ked za scenarom stoji uplny novacik Andrew Knauer ( nie Nolfi a Nachmanoff, ako sa mylne uvadza tu na CSFD). Zly scenar a nevyrazna ruka rezisera sa podpisali natom, ze cely film je prakticky disfunkcny.. Jednolitve jeho casti vyzeraju ako vykradnute z inych filmov a pozliepane dokopy, niekym kto nema absolutne ziadne schopnosti. Prestrelky su nudne a nezazivne, na Arniem vidiet, ze mu robi problemy uz aj postavit sa a o vacsinu scen sa postaral kaskader a Knoxvilla tam asi len tak dodatocne prilepili s tym, ze nech je tam "zabavna" postavicka. Velmi velke sklamanie. 10% ()

Faither

Super jednohubka! Arnold je pořád král a já dostal, co jsem chtěl. Klasická Arnoldovka, která se musí brát jako většina s určitým nadhledem. Docela mě překvapilo množství mrtvejch policajtů a krve, film si nebral servítky, cenzoři utřeli, což určitě potěšilo. Krásný 4*! ()

Looka

80% Old school kovbojka se vším všudy. Naštěstí Arnold odolal pokušení natřásat scvrklé bicáky jako onehdá Clint v Krvavé stopě. Jde o klasickou letní jednohubku. Jo a v Sommertonu jezděj jen Chevroletama :o)) ()

john.h

Hodně podařenej Arnieho návrat se vším, co od něj fanda čeká. Je mi až líto, jak je nový film s touto akční legendou přehlížený diváky. ()

vetsinezobri

Arniemu role starýho čestnýho šerifa sedne jako rotačák z druhý světový do ruky. Vedlejší postavy jsou taky poměrně ucházející, jen je jich na můj vkus zbytečně moc. Jsou tím pádem na plátně dost krátce a divák si na ně nestihne zvyknout. Pochválil bych taky stylový začátek filmu, který napovídá, jak bude celý film vypadat. Akce je dost slušná, v určitých situacích i poměrně nápaditá, ale jednu věc Konečné neodpustím. Půlka filmu byla natočená před zeleným plátnem a je to zatraceně vidět, hergot to nemohli to finále natočit na skutečným mostě? Hrozně to bilo do očí. ()

vZeč

Celkem příjemný překvapení. Arnie neni tak karikaturou sebe sama a občas je skutečně back. Osmdesátková atmosféra je v první hodince vybroušená a děj zábavnej. Hlavně část s uhánějící Corvetou. Překvapivě vážné a dojde i na slzy (který maj bejt dojemný, ne k smíchu). Nicméně když dojde na věc a začne něco jako přestřelka na náměstí, tak je to v loji a máme tu jakousi estrádu, která neni ani moc fajn akční ani moc vtipná. Spraví to až následná honička a vynikající scéna v kukuřici (fakt parádní nápad). Ne, že by tu byl Arnie za božana, ale vypadá to, že zkušený režisér by ho fakt dokázal dostat do áčkový ligy. Ve výsledku promarněná příležitost a bohužel i zbytečný film ()

Marty7CZ

Velká petelice, fakt mě to bavilo, velký překvapení. Arnie je starej pes, ale je to prostě pohoda. Akce vynikající, obsazení chytlavý, režie absolutně zvládnutá!!! poctivý 4 hvězdy... ()

masino

Mile prekvapenie. Jedna sa skutocne o Arnoldov maly navrat? Z mojho pohladu ano. Uz v jeho prvej akcnej scene, kde laktom rozbije v aute sklo a rozstriela zoldnierov jednou rukou na kasu, mi pripomenulo to, ze Arnold je skutocne spat. Krasna Jaimie Alexander, drsny Forest Whitaker boli velmi dobrou volbou pre tento snimok, za ktoru som prihodil jednu hviezdicku. Rusivo mi vo filmle posobil J. Knoxville, ktory sa do filmu vobec nehodil a keby ho nahradil niekto uplne iny, nehneval by som sa. Doteraz neviem ci hral postihnuteho, alebo len nejakeho prostejsieho cloviecika. Prestrelky su zabavne a cely film posobi velmi zabavne. Urcite sa este k nemu vratim. ()

TSZ

Konečná vyvolává stejné pocity, jako když si přivedu v noci domů dívku, od které čekám jisté prožitky a ona mi namísto toho uvaří kafe, možná trochu poklidí v koupelně a jde domů - tedy to hlavní nedostanu. Celých 107 minut jsem čekal, kdy se Arnie se svým "týmem" (který však působí jako mexická zvláštní škola na výletě) pustí do záporáků a pořádně je zmydlí a dostal jsem retro akční film s velmi idiotským humorem (ano, chápu nadsázku, ale stejně je to debilní). Je to škoda, protože na návrat mého oblíbeného akčního hrdiny do hlavní role jsem se hodně těšil, nyní jen doufám, že Konečná není Arnieho opravdová konečná. ()

Maniik88

Taký úsmevný film s idiotským scenárom, ktorý asi napísala stará Blašková, pretože nič nemalo logiku a ani sa ničomu z toho nedalo uveriť. Arnold si chcel nostalgicky zahrať drsňáka. Tak nejak na polovicu sa mu to aj darilo, ale Clint Eastwood vyzerá vo svojom veku omnoho drsnejšie (Grand Torino). Arnold nikdy nebol dobrý herec, ťažil zo svojej skvelej postavy a sympatického vzhľadu. Lenže teraz je celý poovísaný, zošúverený, no proste nemá čo ponúknuť. Pravé nefalšované akčné Bčko, s Cčkovým scenárom, podpriemernými hercami, žiadnou zapamätateľnou hudbou. Corvette bola suprová a aj jej porovnanie s Camarom, btw. Camaro je riadne hovädo oproti corvette. Mihnú sa tu ešte krásne baby, scénka s guľometom tiež super. Vtipu film moc nepobral. Nuž, nič moc. ()

lakiboy

Scenár písaný pre Arnolda. Nie žeby "Já sem tady šerif." bola zlá hláška, ale ja si ho vždy budem pamätať s jeho "I'll be back." S malým rozpočtom veľa zábavy. Aj keď to bolo dosť klišoidné, ale sympatické. ()

elixir

Tohle je tak ráže 50, ukaž, a to je jak rána od vzduchovky :) Babka houpající se s flintou v křesle, rozhodně co se týče zbraní, tak o ty není nouze, film pobavil, prostě nohy na stůl a užívat si to. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)