Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

bono22vox

Arnoldův opus Konečná může zachránit jen hodně důsledné aplikování pravidla ,,vypni mozek a bav se" - číli místo schizofrenie si naordinovat lobotomii. Jeho obhájci by mohli tvrdit, že přece jen jde o film s Arnoldem, tam se nějaká míra retardace očekává. Problém ale je, že takový omlouvačný postoj může nakonec obhájit úplně cokoli, ale zároveň vůbec nic. Jde tu totiž jen o to, jak nízko si nastavíme svá divácká kritéria - jak málo nám bude stačit ke štěstí... Chvilkama film baví, chvilkama nudí... průměrná zábava 55%. ()

ISAJ

Arnoldov návrat nedopadol najlepšie, kedže komerčne vyhorel a kvalitatívne je tak nanajvyš v lepšom priemere. Pri takých suchých plagátoch sa ani vôbec nečudujem tomu finančnému fiasku. Akcia je zvládnutá dobre, ale tie blbé dialogy a ešte blbšie postavy sú des. Navyše po dlhšej dobe sa síce rád pozriem na akéhokolvek Arnolda, ale sledovať môjho idola z detsva ako sa pretransformoval na dedka tiež nie je žiadna sláva. Slyov IVtý Rambo zvládol skvele ukázať staré železo v novom svete, ale v Konečnej tento koncept rozhonde nefunguje, navyše Arnold sa až moc delí o priestor na plátne s nezaujímavými postavami. 4.9/10 ()

lakart

Arnieho filmy z 80. let byly vcelku dobré a koukatelné. Téměř vždy se jednalo o prostou zápletku, kdy bylo potřeba Arnieho svalů a neherectví. Konečná je důkazem toho, že to stále jde, aby se točily akční filmy, kde bude stačit Arnieho svaly a neherectví, kde bude jednoduchý děj a žádné veliké překvapení ani originalita se odehrávat nebudou. Oproti těm starším filmů má tento ale jednu obrovskou výhodu. Arnie to před 20 lety myslel vážně a upřímně (Komando, Špinavá dohoda, Běžící muž,...), ale tenokrát je starší, vyzrálejší a ví, že už to vážně nejde. Jediné, co mu zbylo, je dělat si ze sebe legraci a to inteligentní a velmi zajímavou formou. Není snad rozhovoru, kdy by Arnie nenarážel na svoji osobnost a své minulé postavy. Celkově se jedná o lehce nadprůměrný akční film s hvězdou, na kterou se pořád vcelku dobře kouká. 65% ()

Franc1s

Tenhle film je opravdu konec, ale ne pro Arnolda :) Jako celek je tohle tragédie, kino je zbytečné, DVD nebo BR jen pro fanoušky.. Příběh a nápad - tragédie, nemluvě o té automobilové honičce, kdy si to záporák pere v 1000koňové bestii, to bych chtěl taky, ale tu lol scénu s vrtulníkem a vyřazením spešl jednotky, no radši nic neříkám. A pak mě ještě dostala přestřelka ve městě, kdy sniperka místo aby střílela, tak si kecá do vysílačky, ale tak každej umíme něco.. Měl bych to vzít vše jako nadsázku, ale bohužel to nejde. Naštěstí pár těch vtípků, hlášek, J.Knoxvill a snažící se dědula Arnold to zachránily na 6z10. Sry.. :) ()

nwx odpad!

Větší blbinu jsem roky neviděl. Nejhorší Arnoldův film. Né kvůli tomu, že už je starší pán, ale prostě ten film je tragédie. V podstatě je ten film o rychlém autě a pár tupounech, co pořád někoho střílí. Víc si z něj pamatovat nebudu. Naprostá blbina bez špetky vtipu. A to Arnold o režisérovi říkal, jak je úžasnej. Sice prý neumí ten režisér anglicky, ale nadšení pro věc má prý jako Cameron. Hm, silná slova. Ani náhodou! Ten film je zlatá malina. Scénář, zpracování, herci, prostě tragédie. Škoda, že Arnold propásnul těch 10 let po T3, co byl v politice a netočil. Po politické kariéře nikdo neštěkne, ale filmy zůstávají i po smrti. Bohužel, Arnold už neutáhne akčňák, třepe se jak starej páprda. A když je k tomu ten akčňák ještě totální blbost, jako LAST STAND, je to pak na facku. Smutné. Vlastně, byl v tom jeden jediný vtip, který se ale ukazuje ve všech upoutávkách a kterým se i Arnold všude chlubí - po přestřelce, jak Arnold vstává ze země, tak se ho ptají, jak se cítí a on řekne "OLD". Hm, úžasně. Toť vše. Blbina! ()

Acrobat

UnHollywood sa nedávno striasol „hercov“ typu Arnie a z mne neznámeho dôvodu sa začínajú ovisnutí dedkovia znova promenádovať na LCD monitore. Tupí Kalifornčania neskoro zistili kam ich vovádzal Arnie, ktorý bol zvolený „mocnař“, nicht „čtenář“ a ten na oblátku zistil, že pohodený na ulicu nedokáže nič, len naklusať pred štáb a tou istou mimikou počas 1:30 až 2:00h verklikovať akože vtipné frázy. Počas Konečnej nikto nepovedal Arniemu, že už nemá železo pod kožou ako T-800 a môže sa pohybovať uvoľnene. Pan Ki Mun ako kórejský akčný vizionár srší ojedinelými brilantnými nápadmi, no čo z toho, keď po pľaci pobehuje vedľa nemehla ešte aj Knoxville. Mojím šťastím je, (a zrejme to je aj režisérova zdatnosť) že mozog sa prepol na westernovú komédiu pomerne skoro. Ľutuje tu niekto vôbec Jerryho smrť? FBI sediaca na kancelárskych zadkoch? Apropo, zrejme aj USA už prešli na chorý európsky systém počítania spotreby. Corvettka má teda úžasnú 6,9l spotrebu. A to všetko aj pri tisíc koňoch. Byť Arniem, tak kľudne sedím a byť Whitakerom, tak namiesto letísk, dám kontroly a blokáciu na každú...moment prekvapenia...benzínku!! Ha-ha. (videné 28.04.2013, BDrip) ()

Divian(R)

Na jednu stranu jsem rád, že je Arnie zpátky, ale na stranu druhou jsem taky rád, že jsem na tohle nešel do kina, jak jsem původně zamýšlel. Pokud jste velkými fanoušky Arnolda, tak za to film rozhodně stojí. 2* ode mě dostal film a další 2* můj idol. ()

slidealama

Na film si za rok mozna ani nevzpomenu, ale na tech 100 minut me celkem prijemne zabavil. Arnie by ale potreboval trochu dustojnejsi navrat do sveta filmu. Expendables 2 byli spis parodii na akcni filmy a The Last Stand je sice poctiva zanrovka, ale chybi tomu nejaky ten wow-faktor. ()

Psycho.R

Je to Arnoldovka, ale jiná, než jaký známe. Akce je vyvážená, stejně jako humor, Knoxville je tam uplně navíc, ale nijak nenarušoval atmosféru, tak to beru. Jen by to chtělo víc Arnieho. Ještě pořád na to má. Závěrečná bitka dobrá. A nezapomeňte, on tu dělá šerifa :-D. ()

Philip_Fry

Konečně pořádná old-school jednoduchá akce, neškodí si sem tam zopáknout co, máme z dřívějších let rádi:-) Jednoduché, rychlé, zábavné ()

E lan

Překvapivě slušný film s dost dobrým a civilně hrajícím (skutečně!) Arnoldem. Dobré akční scény, sem tam vtipná hláška, připadal jsem si jako v kině devadesátých let... ()

pemap

Konečná a to doslova! Přes městečko, které má pod dohledem Arnie neprojde žádný lump, ať má sebehrozivější armádu a finanční podporu o které se většině jen zdá… Zákon se prostě musí dodržovat a ti co jej překračují, dostanou nakládačku a to celkem efektní (závěrečná bitka). Není nad poklidný den volna =o) Po dlouhé odmlce konečně zase sólová akce, krásných 70%. ()

agrimon

Kto by to bol povedal? Starý dobrý arny je naspäť, v porovnaní s ,,expendables" kde sa ukázal len na pár minút bola toto totálna šupa, síce dej trochu otrepaný a samozrejme predvídateľný, ale vďaka arnoldovi a jeho charizme ma to bavilo do poslednej sekundy. ()

s1r1us

Ale jo. Myslím ale, že každej dostane, co od toho očekával. Arnie si odskočil z Expendables a vystřihl si sólovku. Klišovitá akční béčkovka, plná vtipných hlášek, explozí a jednoho starýho pardála. ()

Oonika

Vcelku i zábavné, některé scény mě vážně dostaly. Ale čekala jsem asi něco jiného, něco víc propracovaného. Některé věci byly tak hrozně nereálné, až to překáželo. Bohužel. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)