Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

PEZ

Velmi fajn filmik, ktory mal len malinky kusok k tomu, aby neostal iba fajn filmikom. A to myslim pozitivne. Urcite sa nejedna o sklamanie. Naopak, Arnie potesil a prekazil moje obavy, ze Posledna zastavka bude Arniho ozaj poslednou. Urcite nebude, last action hero si to aj po sestdesiatke razi dalej. Som tomu rad. Velmi milo ma prikvapil fakt, ze Schwarzik dokazal utiahnut film ako predstavitel hlavnej ulohy. Predsalen ubehlo presne 10 rokov, odkedy mal hlavnu ulohu (naposledy v Terminator 3 - steky v Expendables neratam). A svedci mu to. Skoda trosku nevyraznej prvej polky (s trapnym FBI teamom a prehravajucim Whitakerom) - keby obsahovala tolko akcie a vtipu ako posledna tretina, nevahal by som pridat stvrtu hviezdu. Takto je to solidnych 7/10 a velmi chutne predjedlo na dalsie Arniho kusky. He'll be back! :) ()

beckham-

Tady není co řešit. Arnie is back a doufám, že na pěkně dlouho, protože na to stále má, i když nám trochu zestárl, ale na jeho věk? Kdo takhle vypadá a zametá se zlončincema jako on? Film je akční, nenudí a chvilkami pěkná řežba plná krve, ale je vkusně doplněná o komediálními prvky. Zbožňoval jsem ho jako malý a na tom se stále nic nemění, nemohl jsem se ho dočkat a myslím si, že nejsem jediný, tak si ho pořádně užijme, dokud má stále chuť točit. ()

Jajar

Pohodová akční jednohubka s osmdesátkovým feelingem. Rozhodně nic výjimečného, ale v rámci Arnieho filmografie stále lepší průměr. Všechny vedlejší postavy (stejně jako záporáci) jen vyklízejí prostor hlavní hvězdě, které role přestárlého šerifa celkem sedí. Otázkou však je, jestli ještě někoho takové oldschool vzpomínání zajímá. ()

ortoncz

Spíše taková oddychovka , děj plyne , občas vtipné momenty jindyse jede na vážnou notu. Film není vyloženě špatný , ale dalo se z toho vytěžit více. Knoxville tam vyloženě nepřekáží a má i své dobré momenty. Ale občas je vidět , že až moc to stojí na bedrech Arnolda a ostatní tam jsou jako omáčka. 60% ()

KOOHA

Strašná sračka, kterou jsem dokoukal jen z donucení. Už ten trailer byl vražednej. Tomu mexickými poldovi z sombréru bych dal pětikorunu a Johny Knoxville tam snad byl po tom co si šňupnul trochu kokeše. To snad nemyslej ani vážně. Film, kterej byl mrtvej už s příchodem mobilního telefonu. Jak může někdo natočit něco, co do dnešního světa plného technologiíí a swat týmem na každém rohu vůbec, ale vůbec nezapadá. Ten uličník by byl pod drnem, hned po pěti minutách. Už jenom ten lapsus s tím jeřábem. Místo toho, aby zajistili paťáka, co manipuloval s jeřábem se hrnou výtahem nahoru na budovu a pak zase dolů. Fakt bezva...ale příště už snad ani ne ()

bararich8

Těšil jsem se a jakýsi návrat do starých časů, který se mě z traileru pokukoval, se opravdu dostavil, ale nechtějte po tomto filmu víc. Nostalgie tu je, Arnold hláškuje, máme drsného padoucha, stupidní policisty a tak dále, prostě takovéto Béčko. Pustíte, zkouknete a zase rychle zapomenete. Ale pobavíte se a nudit se nebudete, to ano. 3* ()

Petyas

Celkově vzato strašná slabota a velké zklamání. Pár zajímavějších scén, ale jinak není na co koukat. Všechno je jak zpomalený, nic moc akce a scénář psalo snad pětileté dítě. To opravdu celá ta úžásná, skvělá éfbíáj nedokáže zastavit jedno podělané auto? SWAT nemůže použít vrtulník, musí jezdit autem a ještě stráááášně pomalým. Armáda nemůže být povolána, i přesto, že se zemí prohání zločinec No.1. A karbonová kapota Corvette přežije přejetí několikatunové dodávky plné ozbrojených policajtů? To si v tom holyúdu opravdu všichni myslí, že diváci jsou totálně vypatlaný paka, kteří budou koukat s otevřenou hubou na cokoliv, co jim naservírují? Fuj. Tak tohle se fakt nepovedlo. Dávám nějakých 30% za těch pár zajímavějších scén. ()

Jakubik

Velice povedená akční podívaná s velice jednoduchým dějem a spoustou akce. V podstatě nic nového pod sluncem ale až neuvěřitelně zábavné. Chyby tu samozřejmě najdete, nejde totiž o počin, který vstoupí do dějin kinematografie. Zábavné a rád se podívám znovu… ()

Kingjiri

Když zrovna neni na scéně Arnold, neni příliš o co stát. Hlavnímu záporákovi scházelo aspoň minimální charisma, Stormrare s Whitakerem to taky moc nevytrhli a dobrou polovinu stopáže jsem se převážně nudil. Bláznivej/nevtipnej humor (postava Knoxvilla) se mi při pohledu na jméno a původ režiséra hned objasnil - Asiati jsou prostě jiný. Jak už jsem naznačil, snímek zachraňuje předevšim Arnold, byť už je z něho slušnej dědek a žádnej extra výkon nepodal. Dál pobavilo ještě pár hlášek. V rámci žánru průměr, ale Arnoldův comeback bych si přece jenom představoval jinak. ()

TheMraca

Arnold se vrátil, sice zestárnul ale je to pořád on co vyřeší cokoliv bez mrknutí oka. Nuž v noze? No a co? Film jsem si, až na pár pomalejších scén, užil od začátku do konce. I když tady není nutné mluvit o nějakých odbočkách, film jede pěkně přímočaře od začatku do konce, hned na začátku je všem jasné jak to dopadne a taky se na to těšíme.Ano, Arnold jako šerif ospalého městečka, pěkně v poklidu a zlikviduje celý drogový kartel včetně šéfa, kterého si podá v závěrečném souboji tváří v tvář. Prostě bomba... Velmi dobrejch 70% ()

Johny M.

Arnold is back!!! A já se bavil stejně jako před 20ti lety. Neni to dokonalej film, ale na druhou stranu mu nic, co má správnej akčňák mít, nechybí, tak co má bejt.... ()

darkreider

Poctivá žánrovka. Štart je trochu kostrbatý a Arnold by zasluhoval cediť údernejšie hlášky ale aj tak spokojnosť. eRko tomu svedčí a Knoxwille je proste jackass. He is back! A na 66 ročného dedka si to dáva s prehľadom. ()

NightPorter

Solidní, velice solidní akčňárna. Arnie nás nezklame, určitě nechce na starý kolena, kde už jde o každej film, šlápnout do ňakejch dvojčat či juniora a bude nám servírovat tyhle akční chuťovky. Nejlépe ve spojení se Slyem. ()

Torgal

Arnold je starý, rozpočet nízky a film nanajvýš priemerný. Nemôžem si pomôcť, ale bavil som sa o dosť menej ako som čakal. Nebola tu snáď ani jedna zaujímavejšia scéna alebo aspoň poriadna hláška precedená s rakúskym prízvukom. Rýchle káry boli fajn, naháňačka a policajné zátarasy tiež, ale záverečný showdown ma nebral. A súboj na moste už bola priam fraška. 6-/10 ()

Al44...

Arnoldovi se comeback docela povedl - děj je značně jednoduchý a nemá prakticky čím překvapit - role šerifa Owense jako by vypadla z pera C. Eastwooda, Arnoldovi však také dost dobře sedla - pár povedených humorných či sebeironizujících scén - trochu mi vadila debilní postava, kterou představoval J. Knoxville - otázkou je zda jsme od režiséra Ji-un Kima nečekali daleko lepší film (po tom, co již má za sebou) - postavu, kterou měl hrát S. Landham jsem ve filmu nenašel. ()

emdvojka

Arnold je už starý pán, ktorý však stále rozdáva rany ako za mladých čias aj keď zo svalov ostali len spomienky a zostarnutý akčný hrdina vzbudzuje už len minimum rešpektu. Komediálne ladený akčný snímok však stále ex-guvernérovi hovorí šéfe. Stále režíruje tempo,i celkový dobrý dojem. Keby tam hral niekto iný, asi by to nemalo veľký ohlas, a však sympatický výkon Arnieho vie stále zabaviť. Sekundujú mu i mladší kolegovia, a tak The Last stand ma spád, akciu, humor i "veľké" finále. Ale povedzme si pravdu.. Ak niekto dal snímke 3 a viac hviezdičiek, tá posledná je určite z nostalgie, pretože samo o sebe je to samé klišé a scenárista tomu tiež veľmi nedal. Takže 2* + 1* z úcty. ()

Ondr@932

" Návrat starého dobrého Arnolda Schwarzeneggera se velmi povedl" Špičkově udělaný film! Parádní napínavý a akční příběh, skvělý herci a dobrá režie. Dobré vtipné hlášky! Určitě jsem film neviděl naposled. 90% ()

Kadas97

Parádna dvojhodinová zábavka, určite to uvidím ešte viac krát, ale prvý dojem to vo mne zanechalo perfektný. Schwarzenegger, Knoxville a Stromare je zostava, ktorá nemože sklamať žiadneho filmového diváka. Prestreliek tu je požehnane a krvi takisto. Sem tam udrie "šerif" nejakú trefnú hlášku. Jediný mi vadil ten agent FBI s ochrnutým ksichtom, toho herca fakt nemusím. Napriek nemu 10 z 10. ()

pepa3rd

Jednohubka, western v moderním kabátku, který rozhodně neurazí, ale ani se vám nezaryje do paměti. Arnie je zpět a hláškuje, střílí a rozbíjí všechno kolem sebe a ve finále dojde i na pěsti jeden na jednoho, takže nakonec přimhouříte oko i nad dokonale nelogickým, ač originálním, pozadím celého útěku. Na poprvé za těch 60 % určitě stojí. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)