Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

R1CH1E

Ano, má to dementní a absolutně nereálný děj. Ano, je tam plno scénáristických děr a FBI tu vypadá jak banda tupounů. Ale na druhou stranu je tady Johny Knoxville v úžasné roli, Schwarzeneggerovi to tu sedne víc než v jeho nejlepších letech a ze všeho dýchá atmoféra typických 80. let, nemluvě o několika odkazech a vtipných Arnoldových hláškách. Dvě věci mi tady ale zkazily dojem - nevýrazný a slabý záporák, o kterém je divákovi od začátku jasné, že dostane od Arnieho pořádně přes hubu a závěrečná bitka, která byla taková nemastná neslaná a přišla mi moc statická a bez gradace. ()

cpt.Lynch

Arnie ve formě, ale bohužel ne ve filmu, který by ho nechal vyniknout... ano, je nutné si přiznat že tento film je hloupý. Jednoduchá akční oddechovka (byť plná až nečekané brutality) kterou drží nad vodou pouze a jen Arnold. Na rozdíl od akcí nasáklé nostalgické sebekritice a sebeobdivu v postradatelných, zde jen další béčko, které brzo zapadne v zapomnění... ()

Dreadd

Jak Arnold slíbil, navrátil se a stále ještě má dostatek energie a na svá nejbližší důchodová léta si připravil velké plány. Scénář respektuje fyzický vývoj akčního hrdiny 80. let, takže až na drobné výjimky má s sebou dostatečné krytí (přestože jako správný alfa samec nakonec skolí hlavního padoucha úplně sám) a nechybí zde ani sebeironie, jenže režisérovo moderní pojetí akčního filmu (nehledě na průměrný scénář) zde zápasí s faktem, že celý kult jménem Schwarzenegger se skládá ze střelných zbraní a suchých hlášek. ()

Autogram

Solídna strieľačka trochu v štýle Sedem statočných. Aj to Mexiko sa tam objaví a naviac statočnosť a česť je hlavným mottom. Na šerifovu česť stavil Arnold v tomto prípade viac ako na efekty a výbuchy, ktoré sa síce objavia, ale terminátorský level nedosahujú a ani nepotrebujú. Neschopná FBI, polo-neschopní gangstri, niekoľko sexi dievčat, divoká jazda a jedna férovka na moste, to vyjadrí všetko, viac v tom filme nie je. Alebo predsa ešte jedna nereálna naháňačka na športových autách s nízkym podvozkom po kukuričnom poli, scenárista dostal domácu úlohu vymyslieť niečo naozaj originálne, múza ho nekopla a takto to dopadlo. ()

MencaCZ

Arnold is back a 80tkové filmy v novém hávu sním. Takhle si to představuji, žádné serepatičky kolem ale kulometem "náckobijcem" to všechno vykropit ze zadních dveří autobusu... Paráda ! ()

Guzo

Arnold už tu není takový drsňák jako býval, ale to vůbec nevadí, protože má kolem sebe spoustu schopných lií a akce nestojí jen na něm. Celkově je The Last Stand pohodovým akčním filmem, který se asi nezapíše nikomu na dlouho do paměti, ale rozhodně neurazí. Kdyby jen bylo takových víc.. 65 % ()

dragon94

Velice kvalitní akční film .. nesnaží se hrát si na hit .. a naděluje nám poctivou oldschoolovou akční jízdu :-) .. Arnold je zpět ... Veškeré herecké výkony byli velmi solidní akční pasáže taky a to celé podtrhuje skvělá hudba .. Tohle je přesně ten film co by měl bežet v TV o víkendovém odpoledni :-) 4* 70% ()

Kosmik 1

Pořád skvělý Arnie. Stárne nám stárne, ale pořád dokazuje, že ho ještě nesmíme odepisovat. Já si tuhle show užíval naplno. Skvělé auta, akční scény, pěkné ženy... co víc si přát. Eduardo Noriega jako boss narkomafie byl přesvědčivý. Pro mě byl však hlavním záporákem jednoznačně Peter Stormare. Nejvíc mě ale baví, jak si Arnie na stará kolena dělá ze všeho srandu. Chrlí ze sebe výborné hlášky a pohledy. Prostě tento film je třeba brát z velké části i jako komedii. Některé scénky jsou totiž vážně na pochcání. :) Pro mě velké překvapení. 80% ()

Ravi

Konečná je důstojnou pokračovačkou Arnieho one man show z let dřívějších. Proč ne? Vždyť si dejme facku a rozhlédněme se kolem, kdo takovým filmům umí dát stále stejnou šťávu? Stále ti samí herci (Arnold, Sly, Bruce, asi i JCVD a pár dalších staříků). Každý nový akční herec se jim v jejich branži stále ani po dvaceti letech nevyrovná. Myslím, že stálice, jako Arnie, touto novou vlnou dokázali po letech svůj žánr posunout výš. Nemluvím o kvalitě jejich filmů, ale o novém žánru, který se do kolonky "akční" příliš nehodí. Spíš bych řekl "expendablovka". V podstatě se vytvořil žánr postradatelných filmů, které já osobně pokládám za nepostradatelné. Konečná je dalším takovým čestným střípkem do puzzle expendablovek. Díky Arnie 75% = 4/5 ()

MI-380

Příjemná exkurze do nedávné filmové historie, do líhně akčních superhrdinů: 65% (zatím 15.339 hodnotících s průměrem 68%). ()

Jaro.Krafcik

S odstupom času už slabšie. Stále však predviedol Arnie svoj štanard, akčné to bolo fakt dosť. Dokonca aj ten Knoxville z Jackass pobavil. Čo mi však nesedelo bolo množstvo reklám a slovenský dabing v podaní Jožka Vajdu. Ale dalo sa pozrieť. Na víkendove vypnutie tak akurát. 4* ()

Wbcko

Naprostá ztráta času a peněz. Upřímě mě ve filmu štvalo asi úplně všechno a to hned od prvních minut. Kdybych nebyl v kině s ostatními lidmi, pravděpodobně bych to do konce ani nevydržel. 35% a nejotřesnější kinozážitek za posledních minimálně 12 měsíců. PS: Johnny Knoxville by neměl, v zájmu vyššího dobra, opouštět filmové hranice Jackass. ()

j.i.r.k.a

Hodně slušné béčko. Ovšem musíte k tomuto filmu přistoupit stejně jako k Expendables 2, tedy s vypnutým mozkem. Ano, scénář sice je celkem prostý, avšak neřekl bych, že by v první polovině byla Konečná úplně béčková. Právě naopak. Je to celkem vážný film s dost slušnou gradací. To až v poslední půlhodince se to změní na čistou přestřelku ve městečku, kterou jsem si mimochodem dost užíval. Film má i hodně slušný vizuál. Ale hlavně: Arnie is beck. A pořád je ve formě. A z toho mám hodně velkou radost. Dost mě potěšili i scéna v přestřelce s Luis Guzmánem, kde i on má chvilku slávy, pěkné holky (policistka Sarah, rukojmí Ellen) a bezvadný záporák Peter Stormare. Vtipných hlášek však mohlo být více, postava Johnnyho Knoxvilla byla spíš otravná a do počtu a závěrečná bitka byla trošku slabší, kvůli tomuhle to je za 80%, jinak bych šel ještě výše. Tenhle film díru do světa neudělá, ale jako jednohubka hravě postačí. ()

Jigsaw88

Arny is back. Jednoznačně super návrat. Arný všem opět předvedl, že nepatří do starého železa. Skvělá zápletka i humor. Osobně jsem velmi rád, že herectví nepověsil na hřebík. Jen tak dál. ()

Pecival

Škoda pomalejšího rozjezdu, film ke konci nabírá slušné obrátky. Finální přestřelka je fakt parádní a moc se mi líbila. Závěrečná bitka ... no roky nezastavíš, ale Arnold se snaží. A celkově si svoje uhraje se ctí. Samozřejmě je to tak trošku labutí píseň na rozloučenou, ale třeba ještě Arnie překvapí. Já ho ještě párkrát rád uvidím, ikdyž jsem si musel rychle lupnout Komando. ()

voleman

Tenhle film zas tak špatný rozhodně není, Arnold dostal roli která je pro něj jako stvořená a poctivý akční film je na světě. Ostatní herci jsou sympatičtí byli vybraní velmi dobře, a příběh také až tak tupí není, ikdyž jak to všechno dopadne tušíte již skoro od začátku. Celý film si rozhodně na nic nehraje a občas je to i celkem slušná sranda, takže po celý film se dobře bavíte. Občas vám film připomene nějaký western, ale to určitě není na škodu a film pak působí takovým příjemným dojmem divokého západu. Arnoldův návrat se podle mého povedl, a proto ho hodnotím slušnými 80%. ()

Composter

Takže: Arnie is back! Again! A sakra dobře mu to šlape. U akčňáku jsem se v kině pobavil tak dobře naposledy...kdy vlastně? Expandables 2...a před tím dlouho nic. The Last Stand je výborně poskládanou akční zábavou, které nechybí snad vůbec nic. Parádní hlášky, výborné obsazení, pěkně krvavé scény, velmi zábavné momentky, nehtohryzné napínáky, přestřelky, honičky, trošku té romance...a Arnieho! Film za celou dobu ani jednou neškobrtl a bavil až do konce. Arniemu to jde pěkně od ruky a vlastně poprvé ve filmu není jeho herectví toporné. Sekne mu to ..a vlastně všem. Z filmu čpí pocit, že si to všichni náramně užili. Na to, že jde o americkou produkci, pozbývá děj jakýchkoliv patosů a debilních vysvětlovaček. Takže podtrženo sečteno = parádní zábava se znovukoukatelným potenciálem! ()

Georgex

On se vrátil, je zpět! Na tento okamžik jsem čekal dlouhých deset let, ano přesně tolik let dělí tento snímek od poslední Arnieho hlavní role. Celou tu dobu jsem věřil, že se vrátí, ten okamžik je zde a hned v prvním filmu o sobě zase dává vědět. Pro svůj comeback si vybral žánr, který v minulosti proslavil a byl jeho nekorunovaným králem, ano tím mám na mysli "béčkové" akční filmy a právě v tomto duchu se nese i tento film. Arnie se v roli stárnoucího šerifa zapadlé vísky postaví do cesty prchajícímu narkobaronovi, krev opět teče proudem a přestože mnozí mohou namítnout, že bez svalů to nebude Arnie, mohu je ujistit, že se pletou. Arnold Schwarzenegger za ta léta sice ztratil více svalové hmoty, než kterou bude leckterý kulturista za celý život mít, ale stále dokazuje, že charismatické drsňáky hrát umí a jeho výkon byl obdivuhodný. Nicméně pochválit musím také celý tým okolo režiséra Ji-un Kima, jelikož film se opravdu povedl a já se od začátku do konce bavil. Své přičinění na tom mají i ostatní herci, kteří svoje role s přehledem zvládli. Závěrem musím říci, že tento film mě mile překvapil a všem fanouškům akčních filmů z konce minulého století ho vřele doporučuji. Moje hodnocení 80% ()

zolo23

Teraz už viem čo mi tak dlho chýbalo na filmovom plátne. Je to Arnie na ktorom som vyrastal od malička. I keď je to poslabší herec, práve jeho charizma dávala filmu to pravé orechové. The Last Stand mi vyčaril úsmev na tvári a neviem či som bol tento rok tak nadšený z pozerania nejakého filmu. A to fakt. Vedľajšie úlohy boli fantasticky obsadené, normálne som im držal palce, aby im to vyšlo a nikto nezomrel. Z toho mi vyplíva, že režisér je frajer a dokáže pretaviť city i na filmové plátno. Čo niektorým režisérom vôbec nevychádza. Akčné scény sú parádne, auto-naháňačky taktiež, citlivého humoru je tu tiež dostatok takže u mňa spokojnosť obrovská. Teším sa na ďaľšie Arnieho kúsky a prajem mu veľa zdravia aby mu to "hralo" ešte najmenej 20 rokov. :) ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)