Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

rreal13

Arnold Schwarzenegger už sice není co bejval, ale v Last Standu mu role docela sedí. Sice jsem nečekal rvačku na mostě. Ale i tak toho vydržel dost :D ()

CiTrus007

Extrémně kýčovité, předvídatelné a prošpikované filmovými klišé od začátku do konce, přesto si nalézá svou cestu k divákům. Schwarzenegger samozřejmě hraje prim; sice zestárl, přesto sype hlášky z rukávu a střílí jak zamlada. Zahrát normální postavu ale stále moc nedovede, i když se o to hodně snaží. Na to jsou tu ostatní herci, jejichž úkolem je zasadit vykořeněného guvernéra Kalifornie do děje a udržet ho tam za každou cenu. Je jim ale na můj vkus přenecháno až příliš mnoho času. Scénář je napsán béčkově dle očekávání, někdy je trochu plochý, někdy vyloudí úsměv a v několika situacích máte nutkání říct si WTF?! (třeba v té finální bitce, která vypadá spíš jako mačkárna v domově důchodců) Vizuál neurazí, taky toho u hranic s Mexikem není moc k vidění, film je ale o dost krvavější než dřívější Schwarzeneggerovky. Řada scén se vyplácá hned v upoutávkách, zklamáni ale z kina neodejdete... Za ucházející akci, pár vtipných momentů a nostalgické narážky na vše možné dávám 5/10 a 3*. ()

evilmind

Jedno je třeba si prostě přiznat - Arnold na to už nemá, svaly dneska neukáže ani zdálky přes tepláky, a herec to proste nikdy nebyl. Prohodit nějakou krátkou hlášku je jeho strop. Last Stand je tak zábavný akční film spíše hlavnímu hrdinovi navzdory, a s nějakým jiným, rovněž patřičně sešlým kandidátem (Clint Eastwood?) by bylo možná hodnocení i absolutní... ()

JohnCZ

Po dějové stránce primitivní akční blbinka, kterou nad vodou drží jenom parádní obsazení v čele s legendárním Arniem. Spíš než thriller bych to označil jako akční komedii, film se totiž rozhodně nebere vážně. Škoda, že postavy působí dost ploše a třeba potenciál Jaimie Alexander není vůbec využitý. Akorát běhá po scéně, občas něco pronese svým sexy chraplákem a případně vyprázdní zásobník do nejbližšího záporáka. A tak i The Last Stand funguje jako celek. Je to přímočarý akční relax - nic víc, nic míň. ()

corpsy

Veľkolepý návrat akčnej ikony? No nieje to celkom tak. Síce je to jeden z najpriamočiarejších akčných úletov poslednej doby a ponúka Arnoldovi iba to, čo naozaj vie, predsa len nespĺňa to, čo sa od neho očakávalo. Akcia je fajn, zopár hlášok a narážok poteší, ale všetko nasvedčuje tomu, že všetci zúčastnení nedali do toho, aby si Arnie odbil skvelý comeback, maximum. ()

joehot

Chtělo to více logiky, více westernu a méně Arnoldových slov a "hraní". (Anebo Willise místo Arnieho.) Pak to mohlo být fajn. :-) ()

Torision

"You fucked up my car." - "You fucked my day off!" Arnie na to prostě furt má a je radost ho zase vidět za volantem, s gunem v ruce, s machine gunem v ruce nebo při úctyhodný férovce se záporákem. A taky hláškovat. Jinak film samotnej je docela dobře koukatelný akční béčko, kde v první polovině sledujeme paralelně 2 příběhy (Arnie si užívá klídek v buranově a útěk vězně v Las Veagas), který spolu zdánlivě nemaj moc společnýho, ale když si to hlavní záporák konečně namíří do Arnieho vesničky, tak začíná konečně sranda, přestřelky, hlášky a fighty. Klobouk dolů za postavu babičky, která to tam vymete brokovnicí jako by se nechumelilo i Johnnyho Knoxvilla. :) ()

liquido26

Do malého zapadákova, kde to právě vypadá jako po výbuchu, vjede klasický žlutý školní autobus řízený frajerem hispánského původu, střílí na něj, ale on si z toho nic nedělá, smykem zastaví, otevřou se zadní dveře a v nich se objeví Arnold s kulometem a začne palbu. Potom, co postřílí všechny badguye zahlásí: "Welcome to Sommerton. Prostě prdel od začátku až do konce. ()

ConanVJ

Arnie se vrací jako Sherif malého poklidného městečka nedaleko Las Vegas , kde policie maximálně zachraňuje kočky ze stromu. To se však změní, když si nedalekou oblast vyhlídne skupina zabijáků, kteří zde chtějí pomoci přes hranici uprchlému drogovému bossovi, který si to žene v super Corvette. Arniemu nezbývá, než zločince zastavit všemi prostředky, které má k dispozici….. Filmek se pomalu rozjíždí. Když přijde akce, tak je povedená, pěkně natočená, plná hlášek a dokonce i vtipných scén. O humor se postará Sherifův potrhlý pomocník (J. Knoxville) Samozřejmě tento film nemine spousta nelogičností a přehnaností, ale co na tom, když se dá u toho pěkně odreagovat. Na Arniem je znát ta doba v politice a nekotlí to tady tak tvrdě a neporazitelně jako třeba Stallone v posledním Rambovi nebo Expendables. Jeho role je tomu přizpůsobená, ale když jde to tuhého, začne to připomínat staré akční klasiky. Taky si zde Arnie dělá srandu sám ze sebe (např. když prolítne dveřmi a na otázku jak se cítíš odpoví: staře). Filmek je prostě taková akční "komedie" u které jsem se nenudil a pěkně jsem si jí užil. Za mě 86% :) ()

PauloZ

Poctivější Arnieho solo comback, takhle ušitý na tělo/věk a odkazující na stará léta, jsem si asi těžko mohl přát. Neradno utíkat přes bohem zapomenuté a nudou uzívané městečko, které je pod drobnohledem vysloužilého veterána Raye a jeho vytříbené bandy. Ovšem nenechme se splést, v těhle drsných krajích mají kvéry i babky v pelechu ... a jsou bystré :-). Nadhledem a pachutí starých akčnáků nacuclé Erko, které se s tím opravdu nese*e a servíruje nám, po lehčím rozjezdu, jednu našláplou akci za druhou, sem tam proletí nějaká ta končetina a mezi tím vším stíhá Arnie pálit hlášky, které diváka metou pod koberec. Kim se toho chytl poctivě a naservíroval nám zemitou, ale přesto moderní akční stylovku s příchutí 90tek, kde si nedokážu představit nikoho jiného, něž právě Arnieho. K čemu jsou dnes milionové efekty, když to jde tak krásně a úderně postaru. Stačí kukuřičné pole a jeden "taťka" konon veterán:). Wrestlerský fajt konec, ušitý Arniemu věku, je velmi na úrovni a vyzní naprosto reálně. Pro mě moc líbivá podívaná, skvělý Arnie, uvolněné charaktery, dobrá herecká sestava, ta správná nadsázka a akceptovatelná kostrbatost děje, nemarný scénář a skvěle skloubený moderní feeling s oldschoolem. Můžu litovat jen té guvernerské pauzy. "How are you, Sheriff"... "Old". ()

Marsik

Jííhá. To byla jízda. He's back. You ask me who? Of course, Arny :) Milé překvapení, které předčilo všechny své plakáty a trailery. Líbilo se mi, jak se střídaly scény s Arnoldem v mexickém městečku s příběhem v Las Vegas, kde tomu šéfoval Forest Whitaker, který opět zahrál velmi dobře. Akce poctivá, povedený námět, nenudící délka, příjemné herecké obsazení i pár vtipných momentů to mělo. Takže jsem byl opravdu spokojen. No a to, že Švarcík už není to, co býval a je spíše oplácaný a nemotorný, na to sere pes. Vždyť je mu 66 let, tak co bychom taky mohli chtít? Naopak oceňuji jeho snahu o návrat a jsem rád, že Last Stand nebyla jenom one man (Arnold) show. 75% ()

Astaroth12

Poslednej dobe jeden z najlepších akčných filmov aké som videl.Arnie je konečne spať a plnej sile,o tom niet pochyb.E. Noriega ako nebojácny drogový kráľ to zahral tiež skvelo.Svižný,akciou nadupaný akčný film ktorému nemožem nič vytknúť.U mňa jednoducho za 5* ()

seeker23

Je smutné vidět jednoho z nejlepších korejských žánrových režisérů následovat osud jeho hongkongských kolegů, kteří se pokoušeli dobývat hollywood začátkem devadesátých let. Ani teď nezafungovala snaha vytrhnout autora z fungujícího produkčního systému, strčit mu do ruky debilní scénář a nechat ho konat zázraky. Zázraky se nekonají. Druhý kámen úrazu spočívá v tom, že se tento film snaží resuscitovat Arnieho kariéru. Jedna věc je, že je scénář naprosto céčkový, z toho by se dal vytěžit kus campové zábavy či guilty pleasure potěchy. Ale to, že se snaží dělat z Arnolda Johna Waynea, je opravdu epic fail. Arnold nemůže být dobráckým venkovským gerontím šerifem, který se náhle uprostřed akčních scén přene do Arnolda, tahle to porstě na světě nechodí. A tak je sice občas poznat, jak skvělým režisérem Kim Ji-un je (úvodní scéna, která jako kdyby patřila do jeho korejských filmů; povedená honička v kukuřičném poli), ale svou bravuru bohužel ukazuje na nevhodném materiálu. Často jde naopak jeho přístup proti srsti scénáře, který je na tak chytrého režiséra prostě příliš dementní. A tak kupříkladu sledujeme dynamicky nastříhané dvě dějové roviny, mezi nimiž nejen že není žádná spojitost, ale minimálně jedna z nich nás vůbec nedokáže vtáhnout. Je totiž trošičku hloupé, chtít po divácích a postavách, aby soucítili se zabitým venkovským staříkem, když ho Harry Dean Stanton v jediné scéně zahrál jako stokrát většího bad-asse než je arnie, a jeho stařecké slušňácké hlášky. ()

Kryton

Všichni fanoušci Arnolda rychle vemte útokem kina a později i prodejny s DVD/BD! ARNOLD je zpět! Po guvernátorství se vrací na místa, která mu zajistila slávu. Už v epizodní roli v Expendables 2 utvořil velký (vtipný) comeback. Tam však byl součástí vetší skupiny akčních ex-star. Nyní je tu jako šerif, který si jako odpočinek vzal místo u mexických hranic. Nakonec mu klidné místo vyruší mexický drogový bos na útěku. Více není třeba vědět. Už jen si sednout do pohodlného křesla kina anebo doma a vychutnávat akční zábavu. Arnold si westernovou roli starého šerifa užívá a plno hlášek se postupně dostanou do arzenálu vedle "Ill Be Back". Režisér Kim dodal do filmu dynamické závodní akce, které se dají vidět i v Rychle a zběsile a akci celkovou udělal velmi adrenalinovou. Možná je začátek pomalejší, ale finále ve městečku stojí za to. Vedlejší postavy jsou sympatické a i Knoxville svého magora zvládl. Rozhodně trochu humoru bylo třeba jinak by to bylo dosti brutální. Každopádně jsem se na The Last Stand hodně těšil a dostal jsem velkou porci Arnolda. Jako jeho fanda jsem krapet přidal na hodnocení, ale tohle si musí užít i milovník 80 akcí, které dostaly obal 21.století. Poslední dobou zažíváme reboot akčních béček a vzkříšení starých akčních hvězd. Expendables 2, The Last Stand a dále to může být další díl Smrtonosné pasti. "Kdo jsi? Já jsem šerif!" Hodnocení OST: Hudba je dynamická a dobře pomáhá akci. Navíc dodané country a surf-rock skladby se do filmu hodí. 8/10 ()

ledzepfan

Arnold se pomalu ale jistě vrací z politického kanálu..Od počítačově umělého štěku v terminátorovi čtyřce, přes malý a velký štěk v první a druhé sylvestrovské taškařici v domově důchodců, až k formátu, který mu sedí nejlépe= "hlavní role v HC oldschoolstyle Cool akčním odpočinkovém výplachu". A vše je vlastně v pořádku: Je to Bang Bang, má to nadhled, logika nebyla ani přizvaná ke konzultaci(nedejbože účasti), má to začátek, prostředek a konec a hlášky jak z 80.let... Ale co se dá dělat, ve výsledku je to jen taková přestřelka v kukuřičném poli s trochu škytavou dynamikou a větším důrazem na našlapané autíčka(což mě moc nebere)..... Když nic jiného aspoň mě tenhle první plnohodnotný Arniekousek 107 minut slušně bavil a definitivně navnadil na blížící se "the Tomb" od kterého už očekávám kapku promyšlenější zábavu. 70% ()

spaceboyCZ

Vtip, vtip, akce a zase vtip. Schwarzig si to uziva na plne care, asi tak jako si Stallone uziva sve Expendables. Trailer se tvari jako vazna vec, coz je v dusledku naprosto mylne a spatne. A i kdyz na Arnoldovi je vek znat, prijde mi, ze v tomto filmu to bylo velkym prinosem. ()

FFilipCZ

Celkem povedená akční béčková jednohubka s tahounem Arniem a oživením prostřednictvím šílence Knoxvilla. K tomu pár kvalitních kvérů, jedna ZR1 a o zábavu je postaráno. Jen škoda, že v Sommertonu jsme se zdrželi asi tak posledních 15minut a zbytek filmu je spíš seznamovačka a připravování na závěrečnou přestřelku - jestli se tomu teda tak dá vůbec říci. ()

schizmo

Místy přehnaně drsňácký a typicky americky sebevědomý, jindy naopak až přitrouble "wanabe" humorný, až si říkáte, že koncept filmu je řádně schizofrenitcký. Krom pěkné produkce, je to celkem fajn zavzpomínání si na Arnolda, ale jinak by se držel spíš při zemi se skeptickým konstatováním, že některé mrtvoly je lepší nebudit... ()

VojinRyan

Arnie je späť po dlhej dobe. A je späť v plnej poľnej. Najviac sa mi páčilo na ňom, že si uvedomuje už svoj vek, a bolo to vidieť aj na jeho pohyboch a tvári, že už nie je najmladší. Ale stále by dokázal v jednej ruke škrtiť zloducha a v tej druhej držať brokovnicu. Štýlová akcia a dobrý humor na víkendové odreagovanie. Musím pochváliť Ji-un Kima za kvalitné scény a jedny z najlepších zvukov zbraní aké som počul vo filmoch. Dokonale sedeli a každá zbraň mala svoj charakteristický zvuk. A to nehovorím aj o nádhernom Camare letiacom cez kombajn. Všetko je tak jednoduché ale príjemne sedí a pobaví. Arnold je späť. 79% - 4* ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)