Tyranosaurus

(festivalový názov)

Největší kvalitou soustředěného, formálně strohého a neokázalého snímku jsou herecké výkony hlavních představitelů, Petera Mullana a Olivie Colmanové, kteří si zopakovali své role z Pod psa a oba i s režisérem získali za své výkony mezinárodní ceny na letošním festivalu Sundance. Celovečerní debut Paddyho Considinea vychází z jeho krátkého snímku Pod psa, v němž zkoumal postavu zahořklého agresivního vdovce Josepha i jeho setkání s prodavačkou Hannah, pracující v charitativním obchodě. Zatímco Josepha pro sebe podle vlastních slov objevil důvěrně, postava Hannah ho nadále lákala. Considine nabízí syrové, temné drama o dvou osamělých bytostech, jejichž osudy postupně odhaluje. Vychází tak najevo, že Hannah, jejíž víra a dobrota se Josephovi zpočátku zdály jako uklidňující útočiště, žije v pekle mnohem horším, než si kdo dokáže představit. Vztah, který se mezi nimi nesměle rodí, může být pro oba nadějí na vykoupení... (MFF Karlovy Vary)

KOZEL84

Considinea si pamatuju nejvíc z Dead Man's Shoes a tak sem čekal,že tohle taky nebude žádný cukříček.No není,ale nějak sem mu to úplně nežral.Toho hnusu bylo kolem tolik,že už to zavánělo samoúčelností.Naštěstí Mullanovo charisma táhne i když nehraje zrovna sympat'áka.3aPůl. ()

barteca

Obyčejný život - an ordinary live dostává rozměry antického dramatu. Britská herecká škola je evropskou a celosvětovou špičkou. ()

jochanan

Tenhle film se pro mě na letošním festivalu stal filmem číslo jedna. viděla jsem jich během 5 dnů 18 a z toho 12 jsem dala 4 a víc hvězdiček, protože volby jsme měli s billyadorem víceméně opravdu šťastné. Tohle drama mě ale svpjí civilností, citlivostí, lidskostí a uvěřitelností dostalo do kolen. A že bylo chvílemi opravdu temné. Pokud si tedy myslíte, že lidé z výstavních čtvrtích v barácích 5+1 s dvougaráží mají skvělý a pohodový život, podívejte se na tenhle film. Ceny to v Sundance posbíralo zcela oprávněně. ()

agassi68

Tak a máte to! Život ako na tácke. Bez škrupúľ vyfľusnutý priamo na plátno. Povinne by som to dal pozrieť všetkým sledovačom Fariem, Hotelov, Ordinácií. Ale na druhej strane - možno prežívajú niečo podobné doma. Nič pre citlivé povahy. Ja som však maximálne spokojný. Mullan i Colman perfekt, dialógy bezchybné, prostredie britské až na kožu. Po skončení treba ísť na slniečko, prípadne si dať niečo tvrdšie na posilnenie organizmu.. ()

Hapretor

Ukázka nejnižší lidské inteligence a nejvyšší lidské tragédie. Víc * dát nemůžu kvůli silně depresivnímu dojmu z filmu. Jinak zahrané excelentně. ()

Kingjiri

Solidně natočený drama o domácim násilí na jedný straně a smutku ze ztráty blízkýho člověka na straně druhý. Témata se samozřejmě pravidelně objevujou v různorodejch snímcích. Předností Tyrannosaura jsou ale velmi dobrý herecký výkony, díky kterym vypadaj osudy dvou hlavních hrdinů opravdu realisticky. Jako vždycky se s tim Britové nepářou a atmosféra je místy dost depresivní a intenzivní. Znova to vidět nemusim, ale čtvrtou slabší hvězdu prostě musim přidat za ty herce v hlavních rolích. ()

Rockerman

Depresivní film o domácím násilí, nedostatku citu a empatie, ale s onou jiskřičkou naděje, že někdy to stojí za to a je pro co žít. Kvalitní, silný film. ()

billyador

Kdyz jsem pritelkyni na IFFKV rikal,ze nejsem uplne happy z faktu,ze jdeme na treti film pojednavajici o dvou outsiderech,kteri se dockaji jakehosi stretu... Pomerne pozvolna vypraveny pribeh rozvijejici jiz dopredu nejak prosakujici problemy(vse do sebe zapadne v momente,kdy se po navratu domu "predstsvi" jeji manzel)..uzil jsem si nejen drasavou zapletku,ale i slusne filmarske remeslo a paradniho petera mullena.. ()

Demonic189

Temne, surove, ohavne, smutne, úprimne, ale nesmierne pravdive. Tak ako spievajú Cannibal Corpse (perverse suffering ...) Bytosti, ktore si hovoria "ludia" sa pohybujú častokrát okolo nas a my ani nevieme, za ktorymi dverami sa odohravajú smutné príbehy este smutnejšich hlavnych predstavitelov. Tento film je o dvoch takychto ludoch, o dvoch ludoch, ktorým veru do smiechu zvacsa nieje. A veru nie všetko je zlato, čo sa bliští... PS: pri "pissing" scene mi veru prešiel mraz chrbtom, ohavnosť najhrubšieho zrna!!! ()

markotter

Rádoby drsné osudy chlápka a ženský, každý osud drsný trochu jinak, ale filmově nudné, prokládáné nesnesitelnými výblitky o bohu. ()

Šňůra

Pochmurně syrový příběh o škaredých lidech ve škaredém světě. Ale když už je to hodně špatné, tak je to zároveň i signál k tomu, že může být lépe a všechno zlé je k něčemu dobré. Stačí třeba náhodou potkat nějakého jiného naprostého životního loosera, a i když jsou oba zcela odlišné povahy, tak se mohou stát sobě vzájemnou podporou. ()

Lilien

britské filmy ktoré sa zaoberajú ľuďmi niekde na okraji spoločnosti bývajú kvalitné. T. nebol výnimka, brutálny, silný a zároveň tak ľudský príbeh. ()

Sakee

Ten smutek. Ta prázdnota. To, jak si neseme všechny bolesti. Jak jsme osamělí, i když nejsme úplně sami. Koncentrované v Considineho Tyranosaurovi. ()

dzberry

...já hlupák si tohle(!) pustím na dobrou noc... Ultrasilný extrakt depresí. „Roztomilá“ koncentrace chlapíků, kteří by se mohli živit jako biologické zbraně na plný úvazek. Živočišný a hubuotevírající výkon obou hlavních hrdinů. Atmoška způsobující omrzliny. Tak dobrou noc, Dzberrouši, sladké a ničím nerušené sny... Debile. ()

HrrrOch

Neobyčejně silný, intenzivní film, který nežebrá o city a přitom tak dojímá a vede k zamyšlení nad podobou morálky. Oba hlavní hrdinové předvádějí skvělé výkony, formálně zdařilé... Brečel jsem a to už se mi dlouho u filmu nestalo :-) ()

jack_scott

Drsné, minimalistické. Vynikajicí kamera. Jako komorní drama vynikajicí, i vtipné momenty byly...navzdory temnotě snímku. **** a 80%. Tyhle snímky mam rád, nemiluju, proto nedám pět hvězdiček. Jinak by je snímek dostal lehce... ()

Vasyl

Jsou to určitě silnější tři hvězdy. Není totiž nad to, přijít v noci domů a pochcat drahou polovičku, která spí ožralá v obýváku na sedačce. Chválím casting a masky. Lidi v tomhle filmu totiž nevypadají jako herci, ale jako opravdoví Alové Koholíci. ()

E-Swift

Bomba, bomba prostě bomba více takových dramat. Dobře natočený velice drsný, reálný příběh dvou rozdílných, ale přitom vnitřně podobných lidských osobností. ()