Tyranosaurus

(festivalový názov)

Největší kvalitou soustředěného, formálně strohého a neokázalého snímku jsou herecké výkony hlavních představitelů, Petera Mullana a Olivie Colmanové, kteří si zopakovali své role z Pod psa a oba i s režisérem získali za své výkony mezinárodní ceny na letošním festivalu Sundance. Celovečerní debut Paddyho Considinea vychází z jeho krátkého snímku Pod psa, v němž zkoumal postavu zahořklého agresivního vdovce Josepha i jeho setkání s prodavačkou Hannah, pracující v charitativním obchodě. Zatímco Josepha pro sebe podle vlastních slov objevil důvěrně, postava Hannah ho nadále lákala. Considine nabízí syrové, temné drama o dvou osamělých bytostech, jejichž osudy postupně odhaluje. Vychází tak najevo, že Hannah, jejíž víra a dobrota se Josephovi zpočátku zdály jako uklidňující útočiště, žije v pekle mnohem horším, než si kdo dokáže představit. Vztah, který se mezi nimi nesměle rodí, může být pro oba nadějí na vykoupení... (MFF Karlovy Vary)

Crawler-D

Silný charakter z úvodu se nakonec oslabí, a tím pádem i celý film. Paddy Considine se vyhýbá zbytečné složitosti, ale film se nakonec zalekne míry násilí, kterou by mohl způsobit. Řemeslně dobré, snad až typicky britské, čímž připomene Harryho Browna. ()

campix

[MFFKV - 2011] Naše nečekané odstartování letošního Karlovarského festivalu a zároveň vůbec první film co jsem kdy ve Varech zhlédl. Na poslední chvíli jsme si dokázali zajistit na tento film lístky a tak jsem byl zvědav, co se z něj vyklube, protože jsme ho neměli v plánu a byl jsem příjemně překvapen. Tyranosaurus je komorní a špinavé britské drama o lidech na okraji společnosti a jejich problémech. Kdy je někdo už na první pohled na dně a na někom to není znát a má třeba ještě daleko větší problémy nežli ten druhý. Místy vskutku krutý a drsný film, tak jak bych od Britů čekal. Nekompromisní festivalové zahájení, díky kterému mi do smíchu rozhodně nebylo ( i když se v Tyranosaurovi sem tam objevil lehký černý britský humor). ()

zette

Kvalitni a ponure drama o dvou nestastnych osudech. Ma krevni filmova skupina:-). Film, krome kvalitnich hereckych vykonu (i ve vedlejsich rolich) zaujme predevsim svou syrovosti a pribehem. Jak je mi britsky humor cizi, o to vice mi je blizsi jejich socialni drama. Dobra hudba. ()

Splasher

Že Cornishovi vyfoukl BAF(T)u zrovna Paddy je dobře. Ovšem podobně jako Mitchell, Webb, Pegg a další mě naštvalo akademické ignorování výkonu Olivie. ()

dr.fish

Pravá nefalšovaná depka, která stačí tak jednou za dva měsíce, víc bych asi neunesl. Takové příběhy bez východisek umí Britové točit jak na běžícím pásu a těžko je hodnotit hůř než čtyřmi hvězdami. Otázkou je, zda vůbec stojí za to koukat na tento typ filmů, jelikož na chuti do života fakt moc nepřidají...75% ()

Tosi

Syrový a velmi depresivní příběh o muži, sužovaným každodenním násilím a nenávistí vůči svému okolí. I zdánlivá maličkost v něm vyvolá explozi hněvu, dokonce i k vlastnímu psovi. Film je to tak těžký, že pokud si myslíte, že máte špatnou náladu, po shlédnutí bude ještě hůř. Chmurná atmosféra i dokonalé herectví ústřední dvojice, jež opatrně navazuje nevšední vztah, ve kterém se snaží najít světlo na konci tunelu, je zcela přesvědčivá a ve druhé půlce filmu vyvolává opravdu silné reakce…Pro mě další skvělý nezávislý britský film, charakterově podobný filmům jako Sobecký obr či Rozbitý svět. ()

lennyd

Joseph, stárnoucí a osamělý muž, trpí nesnášenlivostí k celému světu (včetně sama sebe i svého psa). Naproti tomu nábožensky založená Hannah je dobrota sama, a pokud do ní někdo kamenem (např. její manžel), ona do něj chlebem. Je více než nepravděpodobné, že by tito dva mohli mít něco společného. A přece jen - když se jednoho dne potkají, uvidí, že pro každého z nich existuje ještě jiný život, než ten, který právě žijí ... Jak se mi stává poslední dobou často, i z tohoto filmu jsem kapku rozpačitý. Na jedné straně zde jsou excelentní herecké výkony ústřední dvojice, příjemně pomalé tempo a dobře zvládnutá audiovizuální stránka filmu a režie. Na druhé straně mne příliš neoslovil příběh - zvlášť ke konci mi nebyl příliš jasný jeho směr, a celkové ukončení mne taky moc nezaujalo. A pak mi byla (i přes skvělý herecký výkon) velmi nesympatická postava Hannah - takovéto lidi, kteří jsou "až moc hodní" úplně neberu (zvlášť ve filmu)... ()

Mishqo

Veľmi intenzívny a znepokojujúci zážitok a hlavne preto že to pôsobilo tak prirodzene ako z bežného života a nie len kvôli dobrému scenáru ale aj vďaka fantastickým hercom. ()

Madlene

Druhý "Malý klenot" festivalu! Ani minuta navíc, prázdné scény absolutně nabité energií a skvělým herectvím. Prostě poctivá filmařina. ()

LuciusWlk

Mullan si střihl parádní roli. Jeho drsný zevnějšek však sliboval něco víc, což se nekonalo. Jako příběh je to dobré, ale poměrně rychle vyšumí do ztracena. ()

korndaddy

Mám rád tyhle dramata. Respektive tyhle evropské dramata, v nichž dávno odepsaná osobnost dostává chuť do života. Ale jak to tak bývá nic není zadarmo. Skvěle zahraný a natočený britský drama o poznání a ztrátách s vynikajícím soundtrackem a hezky-nehezkým koncem. ()

Hanys_

Když se potkají dva lidi, kterým momentálně osud nepřeje, zcela určitě z toho vznikne zajímavý vztah. Takový typický nezávislák o 2-3 hercích (+ nějaké to křoví), který táhnou oba herečtí představitelé, ale který také zároveň dost rychle vyšumí z hlavy (alespoň teda u mne). 5.5/10 ()

DannyBoy80

Hodně nepříjemný film ze sociálního předměstí někde v Anglii, ale nejen z něho. Ono svinstvo se děje i v jiných sférách. Jen to svinstvo je trochu odlišné více psychologické, kdežto na předměstí je to spíše fyzické. No a když se to začne pak mísit, tak je z toho hodně hnusný film. ()