Tyranosaurus

(festivalový názov)

Největší kvalitou soustředěného, formálně strohého a neokázalého snímku jsou herecké výkony hlavních představitelů, Petera Mullana a Olivie Colmanové, kteří si zopakovali své role z Pod psa a oba i s režisérem získali za své výkony mezinárodní ceny na letošním festivalu Sundance. Celovečerní debut Paddyho Considinea vychází z jeho krátkého snímku Pod psa, v němž zkoumal postavu zahořklého agresivního vdovce Josepha i jeho setkání s prodavačkou Hannah, pracující v charitativním obchodě. Zatímco Josepha pro sebe podle vlastních slov objevil důvěrně, postava Hannah ho nadále lákala. Considine nabízí syrové, temné drama o dvou osamělých bytostech, jejichž osudy postupně odhaluje. Vychází tak najevo, že Hannah, jejíž víra a dobrota se Josephovi zpočátku zdály jako uklidňující útočiště, žije v pekle mnohem horším, než si kdo dokáže představit. Vztah, který se mezi nimi nesměle rodí, může být pro oba nadějí na vykoupení... (MFF Karlovy Vary)

aannemer

Plných 5 ne za to, že by se mi film líbil, ale právě naopak. Při jeho sledování se mi několikrát udělalo opravdu hodně špatně. Nováci, vy se tomuto snímku ale vyhněte... ()

TheAuthor

85% Nenápadné, skvěle zahrané dílo, které provokuje, vybízí k akci a zároveň si pohrává se zbabělou stránkou našeho já. Film, u kterého se člověk přistihne, jak čeká na zázrak, zvrat, ke kterému přeci logicky musí dojít....tak nás to přece učili ve všech těch amerických filmech, ale nedostavuje se. A jestli čekáte Harryho Browna, no tak to si počkáte. Děj se vydá cestou, která je, troufám si říct většině diváků, mnohem bližší a známější. Tyranosaurus tak trochu i formuje diváka do konfrontace s pokryteckou představou o vnitřní odvaze. Sám jsem se zájmem pozoroval vnitřní konflikt vlastní odvahy a souboj mezi tou, v kterou člověk věří, že má, tou kterou by si přál mít a tou, kterou má doopravdy. Nebo někdy spíš zbabělostí ? :) ()

kolodej1

výborný film, který na mě dost silně zapůsobil a to se mi zase tak často nestává. Vlastně se jedná o jednoduchý příběh, ale o to je silnější. Dialogy i chování postav velmi uvěřitelné, výborné herecké výkony a i režie. Citlivě zpracované, s důrazem na psychologii postav, emoce. To celé ještě podbarvené vhodnou muzikou. Výborná záležitost ()

rakosabasta

Přesně definované charaktery všech postav. Nic navíc a nic víc, co by divákovi chybělo. Drsné, kruté, uvěřitelné. (Nikdy bych nevěřila, že se dá soucítit s cholerickým člověkem, který zabije psa. A jde to...) ()

frenkie

Krásně syrový(a surový) film o dvou ztracených(a zatracených) existencích, u kterých se zdá, že jim není pomoci....Další film, kde naprosto exeluje Peter Mullan. Hlavně díky jeho výkonu dávám 4*. ()

90125

Vyborne napisané, absolutne uveritelné postavy, naviac ohromujuco zahrané. Napriek jednoduchosti pribehu, som bol naplno vtiahnuty do deja. Nadherne emotivne a sucasne drsne podane osudy dvoch osamelych dusi v skutocnom svete. Dve stratené existencie s pocitom zniceneho zivota. To cele nie je depresivne, je to proste realistické. Niekolko uzasnym sposobom vyhrotenych scen. Vyborne kino s fantastickymi hercami. Mam rad filmy, ktore sa prvoplanovo nezenu za komercnym uspechom. 75 % ()

Foxikus

Film mě naprosto děsil! Hlavně ten manžel! Herecké výkony jsou zde naprosto úžasné! Scénář bezvadný a děj to má. U tohoto filmu jsem se vůbec nenudil! Tento film je zároveň pohled do dnešního světa. Určitě doporučuju! ()

leonskennedy

Podle názvu jsem čekal něco úplně jiného,ale nakonec mi to ani tolik nevadilo.Herecké výkony hodně dobré děj trošku depresivni(dva mrtví psi zjizvený dítě atd.) ()

Sopholojong

"What's your name?" - "Robert De Niro". Scenu so zabitim pitbulla a posedenim s jeho odseknutou hlavou na dvore by nemali gule natocit ani Fincher s Aronofskym dokopy. Grandiozne, superautenticke herecke vykony "nervaka" Mullana a "trpitelky" Colman (i slabosskeho "domestic abusera" Marsana v mensej roli). Z piedestalu akeholvek vyssieho hodnotenia ako 7/10 to ale zrazaju logicke lapsusy typu "rozmlatil som vyklad odchodu, alebo zmastil mladocha v krcme, ale policia o mna nema zaujem", ci neprepracovanie vacsej hlbky, ci dovodu preco kona sprvoti tak zbesilo a neskor je z neho spravnak par excellence. ()

karras

Jeden z těch lepších filmů, které jsem na festivalu viděla, a taky byl mimochodem první, a já to považuji za docela dobrý začátek. Nebylo to nic extra, tohle téma je celkem ohrané, ale v tomhle filmu bylo skvěle podané. Žádná zbytečná klišé, prostě drsnost života ukázaná na drsných lidech. Dost povedený snímek s výborným soundtrackem, ale víc než tři hvězdy mi tam nějak nejdou. ()

Pattrick

Dokonalé komorní drama, které mě vcuclo a pustilo až po 91 minutách, silně depresivní příběh, který emocionálně ždíme a ždíme. Má všechny typické prvky domácího násilí, herecké výkony všechno vyzdvyhují na vyšší úroveň a samotný závěr je strhující. ()

Maryo

Yes, svět není tak krásné místo, kde na tebe čeká navoněná holka v minisukni bez kalhotek, abyste spolu strávili harmonický večer. Ten film je o temných stránkách lidské povahy. Nikdo není černobílý, ale nabývá různých stupní šedi. Nedáváš moc šancí člověku, který na začátku filmu ukope vlastního psa, ale nakonec v tobě probudí určitý typ sympatie. Nevím proč, ale scéna, jak likviduje plechovou psí boudu, se mi zafixovala do paměti. Ne, neodpustíš mu, pořád je to zlej chlap, ale bojuje s tím. Člověk může být poražen, ale ne zničen. ()