The Hunter

• Veľká Británia The Hunter

Martin (Willem Dafoe) je nájemný lovec. Je najat jednou anonymní biotechnologickou společností, aby v tasmánské divočině pátral po legendárním tasmánském tygrovi. Tygr je všeobecně považován za mýtus, ale v dané oblasti byl prý viděn. Martin se ubytuje v domě osamělé Lucy (Frances O´Connor), jejíž manžel je přírodovědec a před časem záhadně zmizel. Začne klást první pasti a zápasí z pochybnostmi, zda je tygr reálný tvor nebo jen výplod představivosti. A pokud žije, jak dokáže odolávat útokům civilizace. (Terva)

Freemind

Čtvrtou hvězdu dávám proto, abych tomuhle filmu pomohl do červeného hodnocení. "The Hunter" má bohužel spoustu slabin - je rozvleklý až hrůza, ke konci jste z toho trajdání po pustině unavení stejně jako hlavní hrdina. Hlavní idea je naprosto dementní, postavy jsou přehlídkou scenáristických klišé a škrobených nápadů (i když třenice mezi lesními dělníky a ekologickými organizacemi jsou na Tasmánii skutečně na denním pořádku). Pak jsou tady ale také plusy: moc hezká kamera, která skládá důstojnou poklonu uhrančivé tasmánské přírodě; přesvědčivý Dafoe; nevtíravá, symfonická hudba. Subjektivně taky zvyšuju hodnocení za tasmánského tygra jako takového - tolikrát jsem o něm četl a viděl jsem tolik dokumentů, že těch několik vteřin CGI animace vydalo za jednu hvězdu navíc. Prubněte to. ()

Joe321

Zarostlý charizmoš Dafoe jako survival lovec v Australské přírodě? Čekal jsem tohle a výsledek je trošku někde jinde, i když ne daleko. Jedná se o lehce nadprůměrnou žánrovku, kde člověk dostane pěknou přírodu a trošku toho herectví. -"You're looking for something most believe is extinct..." ()

MA.KI

Režisérský debutant Daniel Nettheim natočil vynikající, skvěle vygradovaný dobrodružný film, jemuž žánrové propojení s rodinným dramatem vůbec neškodí. Naopak vás závěr chytne za srdce, takže rázem jsou pryč počáteční menší rozpaky a převládá pocit hodně příjemného filmového zážitku. ~ V poklidném tempu plynoucí snímek, natočený podle stejnojmenného románu australské spisovatelky a režisérky Julie Leigh, divákovi nabídne nejen pátrání po (ne)existujícím tasmánském tygrovi, ale i mimořádné záběry z nádherné tasmánské přírody a neméně interesantní děj spojený s osudem (neúplné) rodiny, u níž na své misi lovec Willem Dafoe (v hlavní roli) bydlí. Za zmínku stojí i filmová hudba. (Mimochodem, Morgana Davies rozhodně moje nejoblíbenější dětská herečka. Má talent na rozdávání! Doporučuji L' Arbre.) ()

bourec

Asi první větší věc režiséra,a je to vidět.Ponurá,chvílema nudná záležitost,a nebejt tam je ště některý dějový zatáčky,a bejt to celý vo tom divnym zvířeti,tak nuda obří.50%. ()

BarryLyndon

Naprosto skvělá pecka s krásným dobrodružným začátkem a nekompromisním finále, které jsem po rozjezdu opravdu nečekal! Tazmánie je nádherná země, naprosto skvostná. Začátek až beargryllovský. Když se rozdávalo charisma, tak si Willem Dafoe šel přidat a ještě u toho předbíhal a i mimo něj příjemný cast vedlejších rolí a štěků - Sam Neill, sympatická Frances OConnor, Sullivan Stapleton, Callan Mulvey. Prosím víc takových dobrodružných fílmů a to i takových bez nějakého rozuzlení, prostě by mne bavilo sledovat ho v té krásné krajině lovit a hledat to za čím přišel. 8/10 ()

Joges

Film s nádhernou přírodní scenérií, zajímavou zápletkou i s menší dávkou napětí, na které si ovšem budete muset přes hodinu počkat. Nemám rád filmy, ve kterých se střílí na vše živé !!!, Hunter však nakonec dle mého gusta vše dobře ustál na čtyři body s odřenýma ušima a s prostřelenou kůží. ()

Khumbac

Dafoe udelal to co by jinému bylo líto. Dokonce i mne to mrzelo, ale zrejme to bylo to nejlepsí co mohl udelat. Skoda jen ze jeste digitalni tecnika není na takové urovni, aby sme si mohli ríct, ty vole tygr? Příroda v Tasmanii prostě nadhera, jako v pohadce. ()

Cushing

Roegovo Walkabout revisited? Ne tak docela. Předlohu neznám (já nedouk), film je uspokojivý do té míry, než začne míchat žánry, uznávanou klasiku s popem. Walkabout, Rambo, Deer Hunter... Díky, ne -- tyto reminiscence sem nepatří. Tady má být vidět a slyšet tasmánská příroda, ta má zvonit jako zvon, proboha, a jistě ne jako umíráček. Ať už je příběh sebeblbější a nedotaženější, nějaký další film to napraví. I když hrdina vypadá, že chodí v recyklovaných šatech. Možná je to pro tento snímek symptomatické. Člověk tam pak chce jet (letět) a žít tam. Zvláštní účinek průměrného filmu... ()

Ceres

Dafoe, přiroda a "The Boss" Bruce Springsteen vynikající, mohlo to být opravdu ještě více skvělý snímek, kdyby byl celý jen o Dafouovi a jeho čas strávený v přírodě. Speciální je pro mě v tom, že sem ho viděl na trase Soul-Dubai v A380, než jsem šel spát, protože mi bylo smutno a tenhle film se mi perfektně hodil do noty. 65 % a mohlo to být ještě lepší, škoda nevyužitého potenciálu. ()

Pump

Velmi zdařilý dobrodružný film se skvělým Willem Dafoe a Sam Neill! Filmový tvůrci si vypůjčili dochovaný příběh tohoto úžasného zvířete https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakovlk_tasm%C3%A1nsk%C3%BD Je znát, že to netočil Holywood a je to rozhodně fajn, že se to tvůrcům podařilo dokončit. Neumím si představit lepšího a charismatičtějšího herce pro tuto roli než je Willem Dafoe. Pokud máte rádi dobrodružné příběhy určitě si film pusťte a můžete i se staršími dětmi. P.S.: Stupidní může tento film být leda tak pro stupida, což komentář k Willem Dafoe "strhaný dědek" mírně naznačuje ... ()

VasaX

Mám rád bushcraftové věci, lovecké téma, přírodu, putování,etc... a v tomhle mě Hunter bavil, a v důsledku bych mu dal i plné čtyři hvězdičky. Ale bylo tam pár věcí, co mě nebavilo. Jak Dafoe, tak jeho postava vypadali, jako by byli už sešlí životem a jejich práce je už moc nebavila, a vzali to tak nějak jen z dynamiky (tzn hrát ve filmu a jít lovit "tygra"). Pak nějaká ta dramatická linka, něco málo z thrilleru, dramatu, vztahovky, co není tak dobře poskládané do sebe, jako by scénáristé (-tka) řekli - hele musíme tam ještě prsknout nějakou agitku o těžbě lesa a nerudných dělnících versus naivní hipíci-aktivisti. A ještě nám tam chybí nějaká spiklenecká zápletka, tak rychle tohle a tohle... a tak dál s mnoha dalšími prvky. Taky pojetí putování bylo zpracováno tak divně - nejdřív nám představí obrovskou neprozkoumanou divočinu, z dosahu lidí, a v kontextu děje to vypadá jako když si jdu odpoledne provětrat hlavu kousek za město do upravovaného lesa. Taky dojedu skoro až na místo autem, klidně tam můžu stanovat třeba týden i když prší, ale když bych náhodou zapomněl vypnout žehličku, taky jsem hned zpět... U mě to tedy selhává na Dafoeově "entuziasmu" a mizerném scénáři a režii. A pokud se podívám na jména, které za tím stojí, tak mi to mohlo být hned jasné - scénář o lovu dělá žena, co za sebou má pouze pár TV neslavností, režisér je taktéž mizérie. A tohle Hunterovi škodí tak, že chápu ty, kteří tomu dali dvě hvězdičky (nemají vztah k tématu), či zmlsané rypáčky, kterým se to nelíbilo vůbec. Je to škoda. ()

Myrreczech

Zajímavý počin, sice jsem opět nedostal to, co jsem očekával, ale na to si už zvykám. Dafoe hraje sympaticky, scenérie v divočině jsou krásné, ale to je asi všechno. Průměrný film, ze kterého se dalo vytáhnout mnohem víc. ()

Šakalík

Určitě zajímavý počin s uhrančivým Willemem Dafoem v hlavní roli. Film je napěchovaný nádhernými záběry tasmánské přírody, což je přímo zázrak boží, a vůbec pasáže, které se odehrávají v divoké přírodě, jsou velmi sugestivní. Se samotným příběhem to již tak slavné není, protože jakmile se Dafoe začne „socializovat“, začne film napadat na jednu nohu, aby se do finiše jen tak tak dobelhal. Myslím, že kdyby zůstalo jen u bezeslovných záběrů, kterak lovec v divočině pátrá po záhadném tasmánském tygrovi, bylo by to mnohem lepší než nesmělé pokukování po ovdovělé paničce, u které tu a tam přebývá. Pak taky neustálé spory mezi ekologickými aktivisty a těžaři po čase už docela nudily, byť film v tomto ohledu nikomu zvlášť nenadbíhá. Za zmínku stojí snad ještě malá role australského herce Callana Mulveyho, kterého si pamatuju ze seriálu Heartbreak High. ()

DavidS.

Socializace zálesáka Defoa pomocí árií z Rusalky a pedofilních koupelí ve vaně... Film, který netuší, zda chce být loveckým dobrodružstvím, rodinným dramatem, mysteriózním zážitkem nebo ekologickou alegorií...V neprospěch příběhu hraje i nejasná práce s časem... ()

bloodline

Skvelé výpravové scenérie (+ námet) trhajú tŕne z päty v podobe podvyživeného scenára a málo presvedčivého hereckého umenia. Ťažké vetné konštrukcie netreba čakať, všetko plynie rozvláčne pomaly ako rozplývanie nad farebným pigmentom dinosaurov. Skromnosťou, strohosťou, mystickosťou a prostoduchosťou vyvolal vo mne The Hunter sympatické dojmy, ktoré umocnil jednoducho pôsobiaci záver. ()