Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

Adm.Nelson

Ako film, ktorý sa snaží o nejaké posolstvo, to veľmi nefunguje, všetko ostatné ale sedí perfektne. Pobavili hlavne Del Toro - je fajn, že dostal dostatok priestoru, a tiež Travolta s Hirschom. Napriek svojej dĺžke ma to ani trochu nenudilo, zrežírované je to skutočne skvelo, a napriek tomu, že vo filme vlastne nebolo komu fandiť (ústredná trojica skutočne nie sú veľkí klaďasi), jednotlivé postavy ma dosť zaujali a film ma držal stále v napätí. 8/10. P.S.: Nejak ale neviem, čo na tej Blake Lively tí dvaja videli.. ()

Nikkilee

Ano ano..až na nudnou a stále stejně tvářící se Blake Lively, která zřejmě stejně jako Stewartová má jen jeden výraz v obličeji pro všechny scény a všechny žánry, ...říkám povedlo se! ()

Hubis_

Příběh velmi zajímavý a naprosto bez chyby.Kartel dokáže být velmi krutý a mocný a tenhle film je toho dukazem,ale na každou svini se vaří voda.Zdvojený konec je naprosto super a chvíli jsem nevěřil,že takhle film skončí.Rozhodně doporučuju shlédnout. ()

Lyžař

Oliver Stone. Dost lidí kolem mě často mluví o tomto režisérovi. A já až na Takoví normální zabijáky moc nechápal, o čem, nebo vlastně kom je řeč. Divoši. Na tenhle snímek mě nalákal John Travolta. A jsem za to rád. Ač ten právě tady zrovna moc nevyniká, snímek je právě režisérsky naprosto super. A nejen to. Vše je tak dobře poskládané, že klaďasům prostě fandit musíte, ač mají taky své mouchy. No a záporáci? Del Toro? Dodnes jsem ho taky nebral moc v potaz. Tady ze mně ale dostal hodně velký emoce. Jako celek tahle drogová "střílečka" prostě funguje. Smekám. A konec v rytmu snímku Dannyho Boyla z roku 2000? Mně tenhle skok od atmosféry celého filmu prostě nevadí :-) ()

HDeer

Naidealizované dokonalé divadielko, ktoré aj napriek všetkému vytvára vrelý záujem o postavy a ich skomplikované osudy. Koncept ideálnej švédskej trojky je veľmi presvedčivý, taktiež aj s Opheliinými svojráznymi úvahami, ktorými akoby pretvárala samotný žáner filmu. Benicio Del Toro správne zákerný a svinský, Salma Hayek síce menej presvedčivá, ale stále dostatočná mrcha, aby zamiešala karty. Násilne vytvorený vzťah medzi jej postavou a Opheliou počas únosu by som však do deja zbytočne nekomponoval, napokon odznel ako úplne zbytočný - podobne na mňa vplývalo i Benove a Chonove krviprelievanie, kedže nakoniec sa aj tak rozhodli pre únos. Ignorujúc nedostatky, film bol pre mňa skvelý zážitok.. ()

BOURQUE

Niet pochýb o tom, že tento film režíroval sám veľký O. Stone. Jednoducho to nesie v sebe jeho charakteristické rysy. Na druhej strane však musíme uznať, že jeho aktuálne dielo patrí medzi tých „priemernejších“. Akoby chýbala „originalita“ a celý snímok je zbytočne dlhý. Aspoň že tie herecké výkony sú lepší. Osobné hodnotenie: 72 % (***) ()

burton

Výborně zrežírovaná pohádka o hodných a zlých trávových dealerech. Krutá pohádka, odporné násilí, hnusný mexický mača.. Hnusný Benicio Del Toro, opravdu výborný výkon. Proč pohádka? Protože ti dva maníci, co zachraňují svou princeznu! Proto. ()

Shredo

Brutálny, avšak priemerný snímok, so skvelým hereckým obsadením. Vyzdvihujúc Johnyho a Tora, ktorí podávaju výkony nad rámec obyčajnosti. ()

Warlukyn

Jako trošku víc fantas magorie, ale jinak solidní filmek, kterej zachránil Benicio Del Toro, jako správnej úchyl a dvojče Brada Pitta. ()

hEROic

Celkem zklamání, tváři se to cool, ale bohužel forma vítězí nad obsahem. Hlavní hrdinové nezajímaví a nelze jim věřit snad jedinou scénu, což je společný prvek většiny scén, ať už tam zmínění figurují nebo ne. Benicio vysloveně táhne celou stopáž a je to jedna z mála věcí, kvůli kterým na to koukat. Uvěřit tomuto dílu je opravdu těžké, stejně jako fandit hlavní trojici. Okolo 60% ()

MickeyStuma

Kámoši Ben a Chon se postaví mexickému kartelu, který jim unesl společnou přítelkyni? To zavání 'seagalovskou' šablonou. Někoho jste unesli, tak tady máte přes držku. Kupodivu, není tomu tak. Snímek na první pohled kombinuje prvky filmu noir a typické kalifornské letní nálady. Je to film, který si, jak už je u Olivera Stonea obvyklé, své diváky musí najít. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že Oliver oficiálně zabírá tvůrčí pole samotného Quentina Tarantina. Najít hlubší význam ve filmovém zobrazení morálky je očekávaně vcelku obtížné. Oliver svými filmy vždy dosti provokoval a nejinak je to i s tímto snímkem. Od samého začátku nabízí skutečnou geopolitickou a ekonomickou problematiku mexických kartelů a jejich krvavých válek terorizující Mexiko, takže pro správné uchopení hloubky děje je potřeba se do toho patřičně ponořit. Komu se to povede, bude zklamán podivným zakončením celého dějství. Těžko říct, jestli je to chyba Olivera či scénáristů, ale tady nějak podivně ujeli. Nejedná se o film pro každého, neboť se u toho musí dosti přemýšlet. ()

radaza

Nechápu...Nijak zvlášť dobrý scénář stačil sebestředný režisér doprznit tím, že mu ve střižně bylo líto radikálněji zasáhnout. Nemluvě o různých zbytečných serepetičkách jako černobílé záběry apod. Vlastně mi vůbec není jasné, co tím chtěl básník říct. Akční to zvlášť není, morální přesah se buď nepovedl nebo byl tak hluboký, že jsem ho nepochopil, příběh nemá rytmus, herci kromě Tora toho také moc nepředvedou. Jediné, co mi to připomenulo, že legalizace drog by vyřešila spoustu problémů. ()

bif

Strašně zajímavý příběh a obdivuhodný scénář, nicméně neskutečně hektický. Stone dostal do rukou vážně zajímavý příběh, který ovšem neví čím chce být, zda-li drsným drogovým krimi thrillerem, nebo drsnější romantickou zápletkou. Oliver Stone je starý mistr, takže na režii si člověk nemůže stěžovat. Opak však platí u stopáže, která je na hranici snesitelnosti a také u hereckých výkonů. Záporáci jsou perfektní (hlavně Salma Hayek a "božský" Benicio), jediný klaďas který hraje výborně je Travolta alias dirty cop Dennis. Ústřední herci jsou nezajímaví a postava hlavní herečky mi přišla zbytečná (i jako vypravěčka). Aspoň, že na konec divák nejspíš dlouho nezapomene, díky jeho netradičnosti... ()

bararich8

Zvláštní, ale o to příjemnější snímek, který se tak trochu vzdaluje od mainstreamu. Každý si tam něco najde a to je na tom to pěkné. 4* ()

dandislav1991

Docela jsem se těšil a dokonce jsem přemýšlel, že bych utratil ty nehorázné peníze za tenhle film a výsledek: Ještě, že jsem do toho kina nešel, jen bych byl naštvanej a ještě o dvě kila chudší! ()

truby

Už knižní předloha mně moc nenadchla, a to z toho důvodu, že vypadala spíše jako filmový scénář, proto jsem docela věřil, že tenhle transfer na stříbrné plátno se může povést lépe, než Steinbeck a jeho Na východ od ráje. Když už nic jiného, tak ta kniha byla napínavá a velice čtivá a nechápu, jak se z takovéto předlohy stal dlouhý a nudný film. A ten konec?? Abychom se zavděčili všem, tak pro jistotu uděláme dvě varianty konce, no fuj. Alibismus a absolutní nejistota tvůrců svým vlastním výtvorem. ()

Torgal

Veľké prekvapenie. Stonea som už ako režiséra odpísal a k tomuto filmu som pristupoval so značným dešpektom, a o to viac sa mi potom páčil. Veľmi sviežo natočené, veľmi dobre obsadené (prvý krát, čo mi Kitsch nevadil, Benicio ale vládol). Nie je to síce nič viac ako oddychová záležitosť, ale po všetkých tých vážnych témach, čo Stone v poslednej dobe tak neúspešne spracovával je to príjemná zmena. I napriek dĺžke skvelé tempo filmu, každá scéna má svoje miesto, parádička. 8/10 ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)