47 bojovníkov sa postavilo nepredstaviteľnej presile len aby očistili česť svojho mŕtveho pána. Legenda o 47 roninoch patrí k najznámejším príbehom japonskej histórie a teraz sa z tejto exotickej zeme prostredníctvom hollywoodskych štúdií dostáva na film v podobe výpravného a akčného fantasy dobrodružstva, v ktorom proti týmto pomstiteľom stoja aj nepriatelia, ktorí nie sú z mäsa a kostí. Ronin je samuraj, ktorý stratil svojho pána a tým svoju česť a jeho postavenie v spoločenskom rebríčku stredovekého Japonska tomu zodpovedá. Ešte omnoho nižšie však stoja ľudia zmiešaných rás, medzi ktorých patrí aj sirota Kai (Keanu Reeves), sčasti Brit a sčasti Japonec. Vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam ho zoberie na milosť skupina bývalých samurajov, ktorých pán sa stal obeťou spiknutia, ktoré pripravil zákerný Lord Kira a čarodejnica Mizuki. Roninovia chcú Lorda Kiru poraziť za každú cenu, ale tromfy rozhodne nie sú na ich strane. Pokiaľ nezískajú Kaia. Ale aj tak bude cesta za spravodlivou odplatou tŕnistá a len málokto z nich po nej dôjde až do konca, ktorý naviac môže mať v súlade s japonskými tradíciami trpkú príchuť. (TV Markíza)

SnOuWeX

Pohádka pro Amíky. Pokud máte rádi Japonsko, trochu se v jejich kultuře vyznáte a nemáte nadhled, tak se tomu raději vyhněte. ()

gael83

Chápu to jako poctu, všem těm samurajskejm legendám, kultuře a bojovým uměním, je to krásné, esteticky dokonalé což si vychutnáme díky dlouhým záběrům s minimem střihu což je pro takový to typ filmu ideální přístup. Keanu je můj velký oblíbenec takže kriticky říkám, že je herecky skoro dokonalý i když každý záběr mu nevěřim i tak se moc těším až ho uvidím v nějakém sci-fi, styl který mu sedí podle mého nejvíc. Film na více zhlédnutí protože každý záběr je tak pečlivě vymazlený a tak intenzivně naplněný vším co k japonské kultuře patří, že uniká spousta detailů, které tvoří překrásný celek. ()

Habansz

Čekal jsem víc, než se mi nakonec dostalo. Asi kvuli traileru, který byl nabitý akci a monstry a jako už po několikáté zůstalo ve filmu jen u této akce a těchto monster, takže akcí nabitý trailer byl nabítý veškerou akcí z filmu. Ale úplně špatný to nebylo. Japonská kultura, traidice, jejich mytologie, to všechno se mi líbilo, jenže něco tomu pořád chybělo. Jen příběh se vznešeným cílem a hezké záběry japonska opravdu nestačili k tomu, abych neměl ani na minutu nutkání se podívat do mobilu kolik je hodin. Keanu se mi ve filmu líbil. Keanu se do samurajského filmu hodí víc (světe div se), než jeho postava. .I když neměl moc veliký prostor, což samozřejmě souviselo s jeho postavou, které nikdo ze samurajů/róninů ani moc velký prostor dát nechtěl. Přesto to mohlo být mnohem výpravnější a velkolepější. ()

Snakefinger

Fakt jsem trpěl. Sága o 47 vyvrhelích ze klanů šogunů měla obrovský potenciál, který tady byl využit tak z dvaceti procent. Spíše smíchanina akce, fantasy, dramatu, milostné romance .. a komu to vlastně prospělo? Mně určitě ne. Naštěstí jsem na to nešel do kina, i když zase věřím, že na velkém plátně by ta podívaná byla mnohem efektnější než na malém monitoru. Ale veliké filmy nepotřebují jenom velká plátna. Nebo ano? ()

doogiemus

Filmy odzrkadľujúce japonský svet hodnôt majú čosi do seba. Priznám sa, mal som veľkú chuť ísť do kina, ale vidiac komentáre a hodnotenie som napokon nešiel. A teraz vidím, že som sa nemal nechať ovplyvniť. Veď to bola krásna, pekne spracovaná fantasy. Jediné, čo by som zmenil bola tá angličtina. Mohli radšej kecať po japonsky. Takto to bude za 4. ()

Terminator666

Řekl bych, že se jde o takový klasický příběh o zradě a jejím potrestání. Velké plus filmu je krajina, v níž se odehrává. Je okouzlující a působí takovým klidným dojmem. Charaktery postav jsou skutečně dobře prokreslené a ztvárněné. Děj je poutavý a příjemně ubíhá. Osobně si myslím, že tento film neurazí takřka nikoho. Je to takový ten typ filmu, na který se budete rádi dívat znovu. ()

terordemon

Mám rád japonskú kultúru, je zaujímavá a nie moc okukaná. Preto som bol na prvé americké spracovanie jednej z najväčších japonských legiend zvedavý a tešil sa nato. Keanu Reeves je sympaták, vidno že mu je azíjska kultúra blízka a hranie v takýchto filmoch si užíva. Ale jeho postava mi v tom prišla úplne zbytočná a vsunutá nasilu, mohli ju úplne vypustiť a radšej sa venovať charakterom samotných samurajov. Takto som si k mnohým z nich nemohol vytvoriť žiadne sympatie a bolo mi úplne jedno keď niekoho zabili. Fantasy prvky boli príjemným spestrením a akčné scény sú viac než dobré. Ten efekt keď za katanami zostávala farebná čiara je super a pripomína videohry. Lenže celkovo to pôsobí tak trochu povrchne, zdĺhavo a nudne. Rozhovory a dialógy medzi postavami sú plné o ničom, plné klišé a niektoré dokonca až pôsobia smiešne. Má to ale krásne detailné kostýmy, kulisy, prostredie a nesnaží sa to przniť japonské tradície a spôsob ich zmýšľania. Koniec je veľkou oslavou samurajského kódexu. Nebojí sa to odseknutých hláv ale na druhú stranu nikde nevytečie ani kvapka krvy. Radšej s toho mohli spraviť nonstop krvavú sekačku a pôsobilo by to lepšie. Takto je len povrchný nedovarený blockbuster. 60% ()

XTrader

Na tenhle film jsem se hodně těšil... ...a hodně mne pak zklamal. Čekal jsem něco víc, ale děj byl nuda, v podstatě se tam nic nedělo. ()

MachPavel

Excelent ...!!!!!!! Jeden z kousků , který nemá happy end .....pěkná pohádka ..!! 1. místo v prodejnosti DVD a tak jsem si nemohl také nechat tento kousek ujít a nemít ve své sbírce originál DVD - zakoupeno ..!!! Super..:D ()

Sengee

Po dlouhé době krásný film na téma dálného východu. Opravdu citlivý film k tradicím. Skvělé fantasy - parádní vizuální efekty. Nechybí tomu láska, napětí, akce, hrdinství, síla, patriotismus i skvělé herecké výkony. Byla jsem 2 hodiny omámena duchem Japonska. Skvělý způsob, jak lidem povyprávět a ukázat dávnou legendu... ()

zekon

Mooc pěkně zpracovaná legenda. Zábavné, nenatahované, prostě jak má byt. Sice zůstalo pár otázek, ale konečně nějaká asijská legenda kterou nezpracoval idiot a nelétají všichni vzduchem, neumí všichni kungfu a nekopu se v letu do ksichtů. Fantasy s historickým základem, to se cení. Pěkná práce opět Verbal ()

zeromen

Až na ten konec, docela zdařilá podívaná s výborným obsazením. Dal bych plných pět hvězd ale něco tomu chybí, něco malého ale podstatného. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (viac)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (viac)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (viac)