Vlk z Wall Street

• Česko Vlk z Wall Street (viac)
USA, 2013, 180 min (Alternatívna 173 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scenár:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal, Jon Favreau, Jean Dujardin, Joanna Lumley (viac)

Burzový maklér z Wall Street Jordan Belfort dokázal niekedy zarobiť aj 12 miliónov dolárov za 3 minúty a tieto peniaze si dokázal náležite užiť. Obrovské množstvá kokaínu a rôzne excesy patrili k povinnej výbave jeho večierkov, ale ako to už chodí, po veľkom žúre prichádza veľká opica. V jeho prípade má podobu FBI, ktorá ho chce dostať za mreže a mnohých ďalších, ktorí sa mu chcú pomstiť. (STV)

hyundai

Jordan Belfort začíná jako normální člověk s hodnou manželkou, který vám velice rychle naznačí, že chce od života něco víc, respektive něco jiného. Svižně promění dům, rodinu, práci i životní styl a vy ho začnete obdivovat za jeho um prodávat všechno od propisek po slibné akcie a za schopnost ovlivňovat a motivovat lidi. Nabydete vlastně dojmu, že se tisíce dolarů sypou Včkovi do kapsy sami od sebe. Následuje část, kdy se jen bavíte a zíráte někdy i s otevřenou pusou, jak se dá v Americe žít. Ovšem po několika přemrštěných lumpárnách si vlastně začínáte přerovnávat myšlenky, přemýšlíte o tom, že je to vlastně jen drogově závislý pitomec, který nemůže dobře skončit. Tyto dojmy máte v průběhu cca 2,5 hodin, kdy film nese téma peníze, sex, drogy, v závěru filmu nám na scénu nastupuje rodinná i pracovní krize. Ze strany Jodna se vyskytne udávání i domácí násilí vůči jeho krásné ženě, kteréžto násilí je pro Scorseseho tolik typické. Takovýhle závěr jen posílí váš negativní názor na Belforta samotného, ALE film sám o sobě nic neodsuzuje a na druhou stranu částečně zesměšní i poctivý život, který vede například hlavní vyšetřovatel FBI. Pokud to mám všechno spořítat a dvakrát podtrhnout, film je originální, vtipný, Leo DiCaprio si podle mého názoru může klidně dělat zálusk na Oscara, režisér se na stará kolena překonal a stvořil nadčasovost. ()

Nešpi

Tak takhle dobře jsem se dlouho nebavil, přiznám se, že jsem měl ze 3 hodinové stopáže velký strach, ale během prvních minut jsem se jaksi zapomněl bát. Scorsese to zrežíroval tak dobře, že vás film ani na chvilku nenudí, dialogy jsou vtipné herci odvádějí vynikající práci a všechno ostatní šlape jako hodinky. Pro mnoho konzervativních jedinců je ve filmu příliš moc sexu, vulgarismů atd., ale pro mě to rozhodně trn v oku nebyl. Leo toho oscara prostě dostat musí a kdy jindy než při tomhle filmu, je to jeho nejlepší uhrání postavy od Letce.Výborný, výborný, výborný ()

denulik

Vlk z Wall Street je trojhodinová jazda najvyššou rýchlosťou po paralelnom vesmíre, do ktorého sme už mali párkrát možnosť nakuknúť, ale nám zatiaľ nikto neposkytol taký reálny pohľad na "elitu" kapitalistického sveta ako pán Scorsese. Bez servítky, škrupúľ alebo ostychu ukazuje absurnosť sveta superbohatých. A napriek tomu, že som sa pozerala na to, ako niekto šliape po všetkých pravidlách a princípoch, ktorými sa snažím celý život riadiť, robí to takým štýlom, že som sa nemohla prestať smiať. A nakoniec mi bolo toho hnusáka ešte aj ľúto. Som veľmi rada, že sa film zdržal polopatistického hrozenia prstom- ten absurdný humor hovorí aj tak za všetko. Úplne súhlasím s komentárom kidda, nič ľudské ma nemôže uraziť, ktovie koľko chamtivosti mám v sebe :-) P.S. Mohol by mi prosím niekto zohnať tie lemmony 714? ()

TSZ

Vida, kdo by to byl řekl, že velký Martin Scorsese natočí tříhodinovou (!!!) komedii, která mě bude bavit. Pravda, v poslední třetině mi už trochu lezlo na nervy, že se tam neustále řve a ječí stále dokola, opakují se pořád ty samé události a drog, příp. alkoholu už zdaleka nebylo tolik, ale stále je to zábava na plný koule. Velké překvapení, občas je holt nejlepší dostat ránu mezi oči, kterou absolutně nečekáte. ()

departed

Netypický Scorsese, ať už to zní jakkoliv divně. Alespoň já jsem ve Vlkovi jeho rukopis během celých tří hodin tolik nezaznamenal, i přestože vyprávění a tempo by sedělo, zkrátka to působilo jaksi jinak. To nic ale nemění na tom, že natočil skvostnou záležitost se spoustou provokativních, atraktivně ujetých a vtipných scén, skvělým DiCapriem, jehož plazení po mozkové obrně se zapsalo do dějin kinematografie už teď, neskutečně hot Margot Robbie a vkusným hudebním doprovodem. Marty, natočil jsi to výborně, ale příště už raději gangsterku. ()

syphoon

Nejvíc mě zaujal výkon famózního Leonarda! To klobouk dolů, ale samotný film působí tak trošku ..... někteří prominou, jako nábor do jedné z dnešních finančních poradenských firem! 75% ()

Renata12

Vynikajúci film o bohatstve, sláve ale i padnutí na dno. V prvej polke filmu si všetcia užívajú peniaze, tak ako sa "patrí"; sex, drogy, alkohol. Druhá polka je o tom, čo dokážu peniaze urobiť s ľuďmi v negatívnom slova zmysle. ()

Weyden

S tímto filmem mám stejný problém jako s řadou dalších uznávaných Scorseseho filmů, tedy například s Mafiány, Casinem nebo Zuřivým býkem. Všechno to jsou filmy velmi dobré, navzdory nadprůměrné délce nenudící a taky skvěle obsazené a zahrané, ale osobně mi přijdou značně povrchní, taky jsou strašně ukecané (což samo o sobě není zápor), ale přitom toho v divákovi zanechají ze všech těch řečí poměrně málo (možná proto, že každé druhé slovo je nějaká nadávka), a taky nemají sympatické postavy, což mi při sledování trojhodinového filmu může někdy malinko překážet. Ale i přesto všechno, co jsem právě Vlkovi z Wall Street vytkl, jsem po zhlédnutí váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Uvidím, co mi řekne druhá projekce. Jinak Leo tu podává vynikající výkon, zřejmě svůj nejlepší, ale pro mě osobně se i tak na borce jako McConaughey apod. nechytá. A taky by mu prospěla výrazná změna rolí, těch skvěle oblékaných a napomádovaných boháčů s cholerickými sklony a mírnými psychickými problémy má už trochu moc. ()

Ramiraa

Scorsese presviedča, že ešte nepovedal posledné slovo, a Leonardo DiCaprio opäť dokazuje svoju hereckú genialitu. Na jednej strane divoká a zábavná jazda, ktorá aj napriek 3-hodinovej stopáži nestihne nudiť. Na druhej strane mi chýbal výraznejší dramatický oblúk a gradácia, ktoré by film doviedli k silnému záveru. Takto príbeh na konci trochu vyšumel do prázdna a nie som si istá, akú myšlienku si mám z toho odniesť. Možno žiadnu a Scorsese chcel len predviesť zhýralú stránku kapitalizmu. V tomto ohľade sa ukázal v tej najlepšej forme. ()

Joha8

Musim povedat ze tak dobre som sa v kine dlho nezasmial. Vynikajuce herecke vykony a kopa humoru. Hodilo by sa mozno trocha viac dramy ale na celkovom dojme to neubera. Vrelo odporucam. ()

Jamajdzan

Přestože to bylo na moji romantickou duši místy až příliš sprosté, vulgární, chlípné a surové nemůžu popřít, že to vše sem prostě patřilo (narozdíl od většiny filmů, které tyto prvky používají jen pro natáhnutí jistých diváckých skupin .. ) Bylo to nezbytné pro dokreslení mamonu ve vší odporné monstróznosti a filmařině a herectví v té největší geniálnosti. Možná ještě víc než ve filmu několikrát zmiňovaný "Kdo seje vítr, sklidí bouři" by sem patřil jiný biblický verš: "Kořenem všeho zla je láska k penězům." Tuto lidskou největší slabinu zde potvrdil sám Belford, když uvedl peníze jako tu svou největší drogu. A můžu ji potvrdit i já z pozice diváka, jinak si totiž nejsem schopný vysvětlit proč přes všechno to zlo, podvody, okrádání chudých (a hloupých), nevěry a nadměrnou zfetovanost, se přistihnu jak na Belforda při jeho odstupujícím proslovu koukám spolu s ostatními ovcemi z wall street vlastně jak na hrdinu a mám chut si bouchat na hruď spolu s davem. Přes všechnu odlehčenost až mrazí jak lidé takového člověka následují skoro jako spasitele, jen proto, že jim ukázal jak vydělat balík peněz. Scorses zde diváka nemoralizuje přímo, ale očekává trochu jeho vlastního přemýšlení, což může vést k nepochopení jeho podstaty. Scéna s mozkovou obrnou a Pepkem námořníkem byla jedna z nejlepších, které nám kdy Hollywood dal ke koukání! ()

snek888

180 minut filmu, z toho 0 minut nudy, 40 minut smíchu, 5 minut smíchu se slzami v očích, 5 minut stojáka (,kterého bych u filmu s přístupností od 12 let opravdu nečekal), ve zbývajícím čase jsem obdivoval makléřské umění mluvit a přesvědčovat. Za nejlepší moment v motivačních projevech Vlka považuji ten, ve kterém všem svým makléřům vrátí něco, co jim sám vzal a mezi makléři propukne davové zvířecí nadšení. Leonardo DiCaprio je výborný herec a potvrzuje to v každém ze svých filmů, ať už jsou nové či staré. Děj filmu ukazuje jakou moc, sílu a možnosti získá člověk, který šplhá po hřbetech bezmocných, slabých a omezených. Přijde mi, že to je vlastně pohled z opačné strany, než jakou prezentuje český snímek Šmejdi. ()

Grissom

Capriovi som to zral aj s navijakom, ked uz za toto nedostane oscara tak uz potom neviem...par ludi to tu uz spomenulo, nazor na zivot Belforda ako taky si sudny clovek spravy sam, aj na vsetko okolo toho. Uprimne nepochybujem, ze to takto funguje u top bohatych ludi, nie len na wallstreet, takze byt zaskoceny tym chlastom/drogami/sexom mi pride dost naivne. ()

masino

Vedel som ze tento film bude perfektny, ale az tak? Opat sa len mi potvrdilo to, co vravim uz dlho. Dicaprio je fenomenalny herec. Dokonca Jonah Hill, ktoreho nemam moc v laske v tomto filme ukazal ze vie hrat. Zabavne dialogy, sceny s alkoholom a drogami ktore porazili aj tripy v Strach a hnus v Las Vegas, spominane herecke vykony a aj hudba spravili z tohto filmu velkolepe dielo, ktore si pozriete znova a znova, pricom sa stale budete bavit ako poprvykrat. Jasnych a nemennych 5*****. ()

sunfreedom

Mám lehce ambivalentní pocity. Nejprve jsem chtěl napsat něco v tom smyslu, že skvělé části jsou vykoupeny spojovačkami, které zas tak super nejsou. To může být pravda. Ale taky je fakt, že díky tomu, jak se člověk skvěle baví, mu ten úsměv vydrží tak dlouho, že se přes tyhle háčky praktiky okamžitě přehoupne do další skvělé scény. Pro mě osobně nejlepší bachelor party a snaha dostat se domů v úžasně bílém Lamborghini Countach, ale zatýkačka za zvuků Mrs. Robinson působí také nevšedně :) ()

Araliya

Leonard je pan herec a na platne vie predviest priam neuveritelne veci, pocnuc naivnym novacikom na burze v zlom obleku, cez pozitkara drog, sexu a penazi a konciac pri slintajucom babatku. A tak som 3 hodiny prezivala vsetky tie vysky a pady (hereckych vykonov, hluchych miest v scenari a zachvaty nekontrolovatelneho smiechu) spolu s nim. Film rozhodne zaujal, nie som az tak presvedcena ze toto je Oskarovy film a zanechal v ustach aj miernu pachut (pretoze toto vsetko sa vlastne stalo). [80%] ()

sigi2

Pár výborných momentov povznášajúcich inak "dobrý" film. Osobne dávam zo Scorseseho tvorby prednosť filmom ako Casino, Mafiáni, či Na druhej strane. Zabavilo, no nenadchlo. ()

mr.hack

Musím se smát, když zde čtu komenty tipu film je nemorální, oslavuje drogy, děvky, prachy….Jasný jedná se o komediální drama s prvky softporna, ale měli byste být spíše rádi, že v Hollywoodu ještě existuje někdo, kdo si troufne natočit film bez toho věčného poučování o mravních hodnotách života. Smiřte se s tím, že to takhle asi fakt vypadalo a že nám nezbývá nic jiného než tomu parchantovi tiše závidět (Neříkejte, že ne! :) ).... V samotném filmu jsem nenašel jedinou věc, která by se dala nějak vytknout – všechno zde funguje na jedničku a vy máte po tříhodinovém maratonu náladu dát si ještě jedno kolo. Zvlášť ocenit musím Leonardův styl vyprávění, jeho pohybové a řidičské schopnosti, a hlavně přítomnost Margot Robbie – Tu z hlavy budu dostávat hodně dlouho, navíc scéna s posuvnými dveřmi se mi navždy zapsala do zlatého fondu kinematografie. PS: Opravdu se divím, že Belfordovi stačily penicilinové injekce a neskončil spíš v Klubu poslední naděje. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) není rozhodně nováčkem v oblasti tříhodinových filmových kolosů. Vlk z Wall Street měl 180 minut a Irčan dokonce 209. Jeho novinka Killers of the Flower Moon… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)