Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

AspireHD

Tohle funguje! Člověk by čekal, že když vyšel Kingsman: Tajná služba nebo se blíží Spectre, tak tohle bude film nabušený různými rvačkami atd.. Ale autoři se rozhodli jít úplně opačným směrem! Což je v pořádku, protože film působí klidně a člověk si u něj celkem i odpočine. Je to plné vtipných narážek a situací, které si nedokážete představit a přitom je to i místy napínavé nebo šokující. Alicia je tu neskutečně nádherná, ale má jednu chybičku. Na to, že se jedná (spoiler) o tajnou agentku (/spoiler), tak se nechala odvést celkem klidně a ve finálním souboji u auta toho také moc nepředvedla - to jediné mi přišlo poněkud nelogické. Každopádně "Supermanova" postava je skvělá, chladný výraz bez jakýchkoliv emocí se opravdu hodí a spolupráce s agresivním a výbušným rusákem? To je nádhera! ()

netWoor

Trochu mi to připomnělo starý bondovky, viděno dnešníma očima. Takovej naivně-úsměvnej špionážní filmík s ultrasilným Rusem vs. ultrachytrým Amíkem. Ale koukat se na to dalo ... ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Celej film mi vadila postava ruského agenta (Armie Hammer), ktera pusobi az moc karikaturne.. Jinak ale slusna "odreagovacka". 4/5* ()

Matt007

Krycí jméno N.Á.D.H.E.R.A !!! Dlouho mě film takhle nebavil :) Tohle je jeden z mála filmů, u kterého jsem si po skončění řekl ,,tak a tohle chci vidět brzy znova" ()

waska

Retro bondovka neboli sympatická retro akční krimi komedie. Hraní si na agenty za studené války oběma hercům jde, a i když my oba dva přijdou trochu jako polena, dá se na ně dívat, obzvlášť když mají k ruce sličnou agentku v podání Alicie Vikander. Ani by mi nevadilo, kdyby se podařilo vykouzlit další díl. ()

Demonic189

Guy, ako si to len dopadol... Toto stvoril režiser mojho zboznovaného Podfucku? PS: Cavill sa mi v MOS páčil, ale to čo predvádza tu...no brrrr. ()

bearmeedek

Film, který se tváří skoro velkolepě, ale předloží nám povrchně zpracovanou špionážní hříčku. Dobrodružství a akce správně nenabudí a humor jen oznamuje: teď byl humor. Výkony hlavních postav také nezanechají silnější pocit. Tolik k prvním dojmům po zhlédnutí. Nejde mi o to film ztrhat, jen nemám pocit, že bych měl hodnocení posunout výš. Dívat se na to dalo. ()

ER

Stylově skvěle nasnímané a na detaily zaměřené,ale pointa jednotlivých scén mnohdy vyznívá rozpačitě,byť scéna s uškvařeným "náckem" byla parádní. Bohužel jediná. ()

kwaicheng

Henry Cavill je hrozně moc nateklej, tak moc nateklej, že by upoutal pozornost každýho východoněmeckýho pohraničníka i kdyby každej východoněmeckej pohraničník byl napůl slepej, napůl hluchej, napůl blbej a napůl nevimco. Jinak fajn. ()

DarthFailord

Guy Ritchie nám znovu naservíroval film, na který se nejen skvěle dívá, ale jak je jeho zvykem, má i skvělý soundtrack. Je bravůrně sestříhaný. Hlavně před závěrečnou akční scénou se sejde dohromady skvělá hudba, kamera i střih. Herecké obsazení zvládlo své role na výbornou. Není to sice taková pecka, jak jsme u Guye zvyklí, ale 75% si to určitě zaslouží a shlédnutí jakbysmet. ()

Psycho.R

Ve skutečnosti jsem si díval pouze kvůli Hughovi, kterého mám rád a v recenzích jsem četl, že je z celého filmu nejlepší. To je pravda, ovšem je ho tam žalostně málo. Kdyby měl o deset let méně, představil bych si ho v jedné ze dvou hlavních rolí a myslím, že jeho herectví by film změnilo. Ovšem takto je to pouze retro, které se snaží chytit současný dech, ale nejde mu to. ()

Forty-

Vtipná spolupráca CIA a KGB, s macho hercami, super lokalitami, studenou vojnou, príjemným humorom a slušnou akciou. Ruku na srdce, je to natočené poriadne hollywoodsky, tak aby to bolo stráviteľné pre čo najširšiu skupinu divákov a s peckami od Guya Ritchieho ako Lock, Stock, and Two Smoking Barrels sa to porovnať nedá. Ale myslím, že Jamesovi Bondovi by sa to páčilo. ()

Mira90

Úplně boží, samozřejmě. Cool retro - v šedesátkách to slušelo snad všem, teda pokud nejste marňák z DDR, že ano... Obsazení perfektní, Henry Cavill je tu mnohem lepší jak ve Stalinovi (if you know what I mean), Alicia Vikander je přímo nadpozemsky krásná a s Armie Hammerem se skvěle doplňují a špičkují. Taktéž asi jde o jediný film, kde se velice efekt(iv)ně prohání trabanty a wartburgy při honičce po Východním Berlíně :-D ()

mira.l

Politika, zbrojení, jaderné zbraně, špionáž, studená válka, souboje Východu se Západem, tajní agenti... mě tyhle věci moc neberou. Takže jsem u toho vydržel kvůli tomu, že tam bylo pár vtipných momentů, teda spíš až směšných, zase až tak nehorázně to nenudilo, viděl jsem nudnější filmy, ale hlavně kvůli Alicii Vikander. Co mě docela štvalo, ty cizojazyčné vložky bez CZ překladu. A co mě pobavilo, ten "počítačový disk". Samotný film hodnotím za dvě * a třetí hlavně za Alicii. Ovšem jednou stačilo. ()

pulDag

Dokonalý audiovizuál, kterým Guy Richie dokázal, že má stále co nabídnout. Samozřejmě obrazová a zvuková stránka není jediným pozlátkem, kterým by se film honosil. Je jím samozřejmě perfektní špionážní příběh s (dů)vtipnými zápletekami až do úplného konce. Bravo. ()

Likan7

Vzhledem ke zdejšímu procentuálnímu hodnocení jsem mírně zklamaný. Přestože má film něco málo pod dvě hodiny, připadalo mi to jako dvou a půl hodinový opus. Důvod? Stylizace je dobrá, atmosféra studené války taky ale stejně jsem se prostě nudil, a čekal na pošťuchování ústřední dvojice. Armie a Henry nejsou bůhvíjak dobří herci, ale sympatičtí tu jsou dostatečně a jejich úvodní scény jsou skoro až brilantní. Neznám knižní ani seriálovou předlohu ale přišlo mi to celkem zmatečný na pohodovou oddechovku. To nejlepší na celém filmu jsou pak humorné scény, které připomínají tak trochu grotesku (Henryho sváča v přístavu, zamyšlení se nad tím, co uděláme s nepřítelem, který jen tak mimochodem hoří). Zbytek je šeď a nuda, která uspává. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)