Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

JsemPohodlny

Na Mavericka jsem se těšil. A možná i to odložení premiéry způsobilo, že mě v kině film naprosto dostal. TG2 nemá chybu. Snad pár chybiček, možná se něčeho někde dalo trošku přidat a jinde maličko ubrat. To jsou však preference každého z nás a filmy zatím nejsou dělane na míru individuálního diváka. Tom Cruise je dokonalý. Letecké scény jsou neskutečné (asi proto, že jsou skutečné). TG2 neni přeslazený, je v něm přesné množství frajerství. Moc mě potěsilo, že se mezi TC a JC neodehrála vášnivá postelová scéna. Maverickovi je 57 a ačkoli si umí zablbnout bez trička na pláži, nebylo by uvěřitelné, kdyby byl i postelovým bohem (i když by to právě s Jennifer šlo). Stačí, že je bohem v kokpitu stíhačky. Opakování průletu soutěskou stále dokola bylo jak počítačová hra, která strašně baví a proto se k ní rád stále dokola vracím. Nápad, že JH v jedné chvíli přijde s alternativním plánem akce (a sám divák rychle pochopí, že je k ničemu), byl výborný. A bum, střih, Mav to dává za 02:15 - nemám osobně rád kolektivní sporty a možná právě proto jsem se přistihnul, že mu moc fandím. The Independent uvádí recenzi filmu jako “Top Gun: Maverick will actually take your breath away”, a je to přesné. Váhal jsem, jestli filmu nedám 9,9/10. Kdyby třeba letos ještě něco přislo. A dávám 10,3. ;-) Protože Maverick je za mě filmem roku. A nejspíš u mě právě sesazuje z trůnu Interstellar. Pobavil, nadchnul, dodal příjemné pocity. Lepší dvojku jsem snad neviděl.  10,3/10 ()

Danny727

Kino povinnost. Tvůrci si uvědomují jednoduchost a klišé, ale dokážou to prodat takovým způsobem, že jedno oko nostalgického diváka nezůstane suché. Zápal Toma Cruise pro největší možný zážitek mě zase jednou přikoval do sedačky a já mu tleskám. ()

majorzeman13

WOW ! Jeden z nejlepších filmů roku ! Dost možná film roku ! Parádní,strhující podívaná ! Myslím,že za mne se jedná o kinozážitek ! Samozřejmě vládne na plátně skvělý Tom Cruise,ale i ostatní obsazení filmu je dost dobré. Samozřejmě,že i ta romantika se tu i najde. Nesmím zapomenout na dojemný,příjemný příběh. Nostalgie, hudba,zvuk.kamera,vizuální stránka to vše je  hodně povedené. No a letecké bojové akční scény jsou super. ! Pecka film . Vřele doporučuji. Kdo vyrůstal na jedničce,tak dvojku bude zbožnovat. PS: Jedině kino a nejlépe IMAX !! ()

Reyer

Takže za mě neskutečný. Myslím si, ze jeden z nejlepších filmu (pokračování). Je to asi způsobené odstupem 36 let. Ale jinak ve filmu bylo vše. Konec byl trochu moc kombinovaný. Ale za výsledek jsem byl nadšený. Doporučuji kazdemu. ()

T1000

36 let předlouhého čekání na možná nejpropagandističtější americký film všech dob. Když Tony Scott usedl v šestaosmdesátém za režisérský knipl, odpilotoval film, který byl především lákadlem a demonstrací vzdušných ozbrojených sil U.S. Air Force, avšak propojený romantikou mezi pilotem a jeho instruktorkou, film, jenž ne u jedné generace, způsobil celosvětový fenomén. Za ty roky se stal Top Gun synonymem kultovního filmu, který se neustále vysílá napříč všemi televizemi a o němž se snad nikdy nepřestane mluvit, protože Take My Breath Away, fotka vzhůru nohama v F-14, volejbal, či Tom Cruise na motorce zdravící na ranveji další stíhačky jsou prostě nesmrtelné. O pokračování se mluvilo snad už od milénia, ale po Scottově smrti to bylo hodně na vážkách, nicméně nakonec Kosinski a samozřejmě Cruise se toho ujmuli a my jsme se konečně dočkali. Předem bylo jisté, že film nepřinese nic dějově nového a převratného, spíše jsme se všichni těšili na propracovanější akční scény a celkově na film jako takový, jelikož Top Gun je prostě pojem.  A to se také vyplnilo, první půlka se nese na vlně nostalgie, už jenom po první minutě máte úsměv na tváři, začátek je totiž naprosto totožný. Postupně se dozvídáme, jak to s Maverickem je a co bude jeho úkolem a vlastně celkovým dějem filmu. Nelze říci, který film je lepší, oba jsou docela odlišné. První Top Gun je hlavně o namachrovaném mladém pilotovi, co si vše dělá po svém, o nerozlučném kamarádství s Goosem a o lásce s Kelly McGillis. Naopak Top Gun: Maverick je převážně o frajírkovi, který má to nejlepší už za sebou, zklidnil se, lítá stále a ještě lépe, ale už není středem pozornosti. Stáhl se s výcvikového Miramaru a teď posouvá rychlostní rekordy, to se ale změní a on v roli instruktora bude cvičit piloty na nebezpečnou misi a nebyl by to Maverick kdyby to zase nedělal  po svém. Film se silně opírá o děj prvního snímku, ale jak u mnoha jiných filmů je to spíše na škodu, zde to vůbec nevadí, a naopak je to skvělé. Decentní, ale velmi dobrý humor. Výborný casting vedlejších postav a jejich charaktery, znova fantastický soundtrack a především akční scény a efekty, minimum CGI, no a dle mě kamera roku, jednoznačně nejlepší letecké bojové scény v historii kinematografie. ()

lex85

Dlouho očekávané pokračování nejlepšího náborového filmu US NAVY je konečně tady, o mnoho lepší výprava a moderní pojetí efektů a kamery se od minule zásadně změnilo. Co se vůbec nezměnilo je smíchání akce a romantiky a především Tom Cruise který je opravdu nestárnoucí hvězda :))) Bohužel film v posledních finálních scénách až zbytečně přetahuje reálnost akcí a americký patos v podání všudy přítomných vlajek USA nakonec kazí jinak dobré pokračování. Pokud jste opravdu pozorní tak Vám určitě neunikla vlajka Tchaj-wanu na začátku filmu:))  Jako lehká provokace soudruhů a znak toho na čí straně US NAVY stojí a to i bez Meverika ()

lukas.frydry

Jako jo, vizuál super, nostalgie a bla bla .. ale to všeobecný nadšení moc nechápu, první top gun byla podprůměrná hovadina, druhej je z mýho pohledu jen mírně nadprůměrnej film .. 92% je podle mě naprosto wtf ... jediný, co si od toho slibuju a modlím se, že vzniknou žhavé výstřely 3 :D ()

shagisson

Téměř tři roky čekání, mezitím asi stošedesátpětkrát pouštím jedničku, ta nostalgie je neskutečná a dialogy úděsné. ALE, jakmile usednu na sedačku v kině, jsem do ní zatlačen takovým způsobem, že jsem se nebyl schopen odlepit a zažíval jsem podobné přetížení jako v F-18. No prostě bylo to skvostné! ()

Kubikula23

Naprostá bomba... Neskutečný emoce a radost. IMAX kino nezklamalo a takový zážitek jsem dlouho nezažil. Tom je nesmrtelný a pro mě jednoznačně nejlepší film roku ()

berberry

za mě za poslední rok nejlepší film, co jsem viděla. Obsazení super, a efetky také. Ze začátku filmu jsem se trochu bála, co z toho bude, ale nad míru mě to mile překvapilo. klidně bych šla na film znova! ()

Zeman007

Lide se radi poslouchaji a taky ctou.Misto zbytecnych kecu,kterych tu je plno.Napisu jen uzasne,skvele a dechberouci pokracovani kultu,ktere se uz davno netoci.Dekuji Tome za tu nadheru. ()

Norrek

Stejně patetická šablona z červené knihovny jako v prvním díle, zabalená do krásného vizuálu s vymazlenou akcí. Při přetížení 9G se mi začal odchlipovat ksicht od lebky, podobně jako Tomovi. Celé je to postavené na obrovském kultu předchozího dílu, na který se po celou stopáž odkazuje a to mi, bohužel, nestačilo. *********** Nebo že by stačilo? S odstupem času a další projekcí myslím, že ten film mě měl za úkol hlavně pobavit. A to se mu sakra povedlo. (hypersonická raketa / plážovej fočus s theme songem, kterej se vám zaryje do hlavy a prostě nepustí. A pak se přistihnete, že si tu melodii pískáte, aniž byste tušili proč)  Zvedám na 4 ()

Black.Adder

První půlka se strašně táhne, pořád se vrtáme ve starém traumátku, emoce se dojí, máme vytáhnout kapesníčky, ale na mě to nefungovalo. Druhá půlka, kdy se konečně jde do akce, je ale skvělá, člověk napětím ani nedýchá. Ale už nikdy nechci znovu slyšet: talk to me Goose/father. P.S. Jennifer Connely je stále k sežrání. ()

AJensen

80% Tak tohle zahřálo u srdce. Na to abych viděl původní Top Gun v kině nemám věk, ale celé promítání Mavericka jsem měl pocit, jako kdybych u toho v 96tém byl. Film totiž podle mého není ani tak sequel, jako spíš remake/pocta původnímu dílu a je opravdu úžasný. Příběh má srdce, Maverick svým způsobem dospěl a díky své minulosti plně chápe novou, natěšenou a namyšlenou generaci pilotů. Spousta scén přímo připomíná jedničku, ikdyz jde v Maverickovi třeba o jiný kontext. Hudba ok, na původní film ale značně ztrácí. No a na konec stíhačky a dogfights kterým 35 let vývoje nových technologií jen prospělo. Obraz je ostrý, akce přehledná a napínavá. Na závěr bych chtěl poděkovat panu Cruisovi za podporu překonávání diváckých limitů, do dnes jsem nevěděl, že zadržím dech na 2min15sec😉 ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí