Cesta na tajomný ostrov

• Česko Cesta na tajuplný ostrov 2 (viac)

V tomto pokračovaní celosvetovo úspešného filmu Cesta do stredu Zeme z roku 2008 nové rodinné dobrodružstvo začína tým, že mladý Sean Anderson (Josh Hutcherson) dostane zakódované tiesňové volanie zo záhadného ostrova, z miest, kde by sa žiadny ostrov nemal nachádzať. Je to miesto, kde sú zvláštne formy života, hory zo zlata, životu nebezpečné sopky a nejedno pozoruhodné tajomstvo. Nový nevlastný otec Hank (Dwayne Johnson) nie je schopný syna zadržať, a tak sa s ním radšej vydá na spoločnú výpravu. Spoločne s pilotom helikoptéry (Luis Guzmán) a jeho krásnou a rozhodnou dcérou (Vanessa Hudgens), sa vydajú hľadať ostrov, zachrániť opustených obyvateľov a tiež uniknúť seizmickým vlnám, ktoré tlačia ostrov pod vodu, kde by poklady ostrova boli navždy pochované v mori. (TV Markíza)

Sansnom70

Mám rád oddechové filmy. Sem tam kouknu i na nějaký film u kterého se musí přemýšlet ale takových moc není. Raději se kouknu na film který má zápletku podle Verna. Prostě troška od všeho. A komu se to nelíbí, at se podívá třeba na nějaký snímeček který se líbí kritikům :o) ()

Michal118

Dobrodružný a zábavný fantasy film, který nás rychle vláká do příběhu o Tajuplném Ostrově. Film mě, dá se říct pohltil a pobavil svými komickými scénami s Dwaynem. Úspěšný a zábavný film na večer. 85% ()

Chlo0opek

Navzdory přitažlivému námětu a několika dobrým nápadům s nezvyklými zvířaty to přesto v celku moc nefunguje. Částečně za to mohly nevyvážené herecké výkony, dále spíše převažující "nesympatie" k hlavním představitelům a nakonec především i slabý příběh samotný. Zkrátka pouze slabší 2*. ()

brkerez

Recept: Vožerte se, splácejte Tajuplný ostrov, Kapitána Nema, Ostrov pokladů a libovolně cokoliv dalšího co vás zrovna nalitý napadne, přihoďte nařvanýho Rocka, zfetovanýho Guzmána, Caina, jednoho osina-v-prdeli teenagera, extrémně kýčovitej vizuál, zamíchejte, pusťte do kin a baterie Zlatých malin vás nemine. Akorát, že v tomhle případě tvůrci podle tohodle receptu na zaručenou katastrofu uvařili slátaninu, která zázrakem parádně funguje. Na papíře totálně nesourodý herecký kombo ladí, je to vtipný (Rock a rapid fire prsákama, haluz roku, řezal sem se jako prase), hooodně kýčovitej vizuál je na hraně, ale CGI je překavivě povedený, pár hrdinů se nám tak nějak i vyvine, rodinný moudra lítaj, herci si to asi užívali, výměny Caina a Rocka parádní, Guzmán celou dobu na LSD, no a co, lítá se na akrobatickejch včelách (bez tréninku, to je jasný), všichni tam maj IQ 200, ale uplně hloupej příběh je vám ukradenej, protože celý to dohromady dává uplně pohodovou dobrodružnou totálně blbou zábavnou bžundu. ()

Matt_Farrell

Celkom pekné spracovanie Julesa Verna. Počítačová grafika je často využívaná, ale pomerne vydarená. Zaujímavý scenár. Bohužiaľ, tvorcovia šetrili časom a niektoré pasáže boli dosť krátke. Film mohol byť dlhší, kľudne aj tri hodiny, taký príbeh si zaslúži priestor. ()

Bohdy67

Tak na nedělní poetický večer na téma filmová klasika to asi nebude :D The Rock, Caine, Guzmán a štěk Richmonda patří k tomu lepšímu hereckému obsazení...naopak hlavní puboš hrdina je fakt hroznej...Takovej hladkoš jako Maguire, nebo Garfield atd...Prostě jako nee...Ale to je asi už dneska normální... Trochu škoda, že předlohou je klasika Verneovek, protože takhle si to asi Jules tenkrát nepředstavoval... Ale zase v rámci žánru rodinné fantasy komedie to je bezva :) Celkově vzato. Chcete nenáročný film co dokáže trochu zaujmout a pobavit...? Jo, tak tohle by mohlo fungovat 50% ()

Little_Sawy

Asi mám šok. Ale šok z toho, že to bylo tak zatraceně dobré až jsem málem přestala dýchat. Je to síce pořádna FantasyMagórie ale kde se tohle vše dá vidět plus s takými herci a humorem najednou?No kde? Hlavně Mega Jěšter byl zatraceně sakra super! Já vzdávam holt tomuhle filmu za to, že mě skvěle pobavil, a nemusela jsem se nudiť a zháňať film který bych si koukla a néž bych ho našla, rozhodla se či to stojí za skouknutí, uběhlo bych 20 minút mého už tak zatraceného života. ()

soukyd33

Vtipné a napínavé dobrodružství. Ale především skvělá zábava po grafické stránce. 👍 Vše je pěkně vytvořené, a to do detailu. Příběh je o záchraně a návratu, ale diváka více než příběh zaujmou spíše vizuální efekty. Také se částečně povedlo i herecké obsazení. Poznámka: Film je dobré vidět právě ve 3D, kde vás to tak nějak pohltí. Viděl ve 3D. Hvězdiček 3 ()

kristmeister

Parádní film...takhle si představuju fantasy kousek, plný efektů, barev, napřirozena, humoru a samozřejmě nesmí chybět Dwayne Johnson. Létání na včelách a boj s obřím elektrickým úhořem považuju za jedny z nejlepších scén filmu a ve 3D to nemělo chybu. ()

prez.i

dvě hvězdičky ode mě jsou za roztomilé malé slony a hezky vypadající ponorku a sopku. Ale jinak - některé dialogy jsou tak blbé, až to bolí, dějová linka nedrží po hromadě a když už se neví z které do které, plácneme tam rodinné vztahy, to zabere. Za celý film jsem se taky nedokázala přinutit hercům jejich role věřit. ()

alevy odpad!

Tento film je opravdu neskutecna slatanina - uprostred filmu jsem propukl neutuchajicimu smichu nad jednou scenou. Opravdu si nemuzu pomoci, ale jsou to vyhozene penize za kino i za DVD. ()

goauld

Tak jak psalo mnoho ostatních... Film přesně určen pro 1-3 ZDŠ..(od 4 vejš už byste jako rodič byl za podivína, ichtyla a já nevím... :-))) Odrostlejší budou nemilosrdní: ...nudááá, slabotáááá, pokus o co? Na Avatara to nemá sbla! Tak tak mile děti - na Avatara to zkrátka nemá. Nicméně - budte rádi, že to dopadlo alespon takhle (mohlo to být i horší). Pro dospěláky - ideální sobotní odreagovávačka po psychickém vyčerpání s despotentním šéfem během celého pracovního týdne. Doporučuji zcela vypnout a nechat se unášet onou detinskostí, hloupoučkou naivitou a spoustou nelogičností napěchovanou k prasknutí. Přemýšlení přímo zakázáno!! (kam schovali maskérnu a šatnářku? V tý ponorce asi muselo bejt hic,že jendva vstoupil z vody do ponorky, náhle oschl jako březový proutek ;-) co 140let se ostrov ponořil a vynořil... a co ti živočichové a květena?? taky se ponořila a vynořila... nu vot těchnika :-)) a co se asi tak vynoří příště... :-))) Nicméně elektrický úhoř jako blesková nabíječka - musim to vyzkoušet :))) ()

koumes.

1* dávám za pěknou písničku od Dwayne :-) Jinak, hloupé, nedomyšlené (ponorka na el. a na kterou neplatí fyzika, nebo jak se tam ty zvířata dostali, když se ostrov potápí?) ()

kopcicek

Nečakal som od tohto filmu nejak veľa, ale keď som bol včera v kine na 3D, tak som zostal veľmi milo prekvapený. Áno, zápletka bola tak klasický americká, ale vďaka tomu, že čerpali od Vernea, tak to dostalo nov obzor a bolo to pekne spracované. Tiež obsadenie bolo zvolené veľmi dobre, bolo tam napätie, kopec humoru, jednoducho, nad moje očakávania vynikajúci film. Plus, kto si to pozrie 3D, zážitok o to lepší, bol to totiž podľa mňa jeden z lepších 3D filmov čo som videl. Množstvo trhákov to skrylo do vrecka. Odporúčam vidieť ()

feszani.cz

Co by jste dali za takovejhle film před deseti lety vy přechytralí recenzentský patolízalově.. Zábava pro děti i dospělý bez chyby.. PECKA!! Dechberoucí 3D efekty, mě u tohohle filmu konečně přesvědčily, že 3D může mít svůj efekt aniž by byly použity na úkor obsahu filmu. F.O.!!! ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (viac)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (viac)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (viac)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (viac)