Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

vitekpe

Zatim davam 4, ale jeste to promyslim...Evan je stejnej jako vzdy, Naomi skoro porad "skoromrtva", ale ty deti to zachranujou...zvlastni film. Trosku jsem si vzpomel treba na Milionare z chatrce apod. ... nelze primo hanit zpracovani ani herce, ale stejne to neni na stopro... P.S.: Prislo mi to jako beznej soucasnej (ale dobre udelanej) serial, stlacenej do jednoho dilu. ()

kisha

Slzopudnej katastrofickej biják o vejletu načančaný britský famílie, kterej se přičiněním matky přírody dost zvrtne. Skvěle sehráno (od dospělejch po übercute dětičky), precizně ztrikováno. Napětí, klišé, kýč, láska až skoro doslova za hrob, znova napětí, nechutnost, špína, krev a smrad. Bohatý 4 hvězdy. ()

Lukoboss

Velice silnej snímek, kterej má hlavní výhodu v tom, že není z klišoidní americké produkce a drží si tak neustále zdravej odstup. Hned v úvodu diváka film doslova sejme stejně jako vlna, která před sebou hrne všechno, co jí stojí v cestě. Jedná se určitě o nejsilnější a zároveň nejlíp technicky natočenou scénu z celýho filmu, kde má střih svoje dominantní místo. Spolu se soundtrackem vás to chvílema tlačí pod hladinu a zase nahoru, jako by jste se topili taky. Celkově je tahle katastrofa pojatá velice citlivě, takže i po té, co se lidi snaží najít své blízké, přijdou na scénu další emocionální scény a je téměř na místě zamačkávat slzu. Ano, chvílema už to zavánělo kýčem, ale bylo to těsně na hraně, takže si to pořád zaslouží nadprůměrný hodnocení. ()

netahlo

Po vyborne zaplavovaci scene jsem to mohl vypnout. Dal uz to totiz bylo jenom obligadni hrani na city a uplna agitacka o tom, jak nestesti zblizuje, posiluje, utuzuje ... cili nuda jako svine. K tomu nepresvedcive vykony hercu, otravne pozitivni a aktivni synek a celkove nezazivny pribeh. Po hodine jsem to s cistym svedomim vzdal. ()

sedm.1

Nic nás nerozdělí mohl být vážně skvělý film. Mohl být, kdyby ovšem neselhal v tom nejzásadnějším ohledu, kterým měl na publikum zapůsobit, a to v emocích. Tedy nemohu tvrdit, že by se tu o ně tvůrci nepokoušeli, naopak, bylo jich tu navozeno skutečně víc než dost, problém ale spíš je, že ony emoce na mě ani trochu nezabrali, respektive mě nechali naprosto chladným. Přitom jsem do tohoto filmu šel rovnou už s tím, jak se nechám nekompromisně citově vydírat a měl jsem sebou připravených několik kapesníků na utírání slz a nudlí. Tvůrci sice skutečně hlavně v druhé polovině filmu citově vydírali a tlačili na pilu, co to prakticky jen šlo, ale bohužel činili to tak okatě, „násilně“ a neohrabaně, že jak kapesníky, tak emočně já jsme zůstaly zcela neposkvrněny. První polovina přitom byla docela dost působivá, a to nejen díky skvělému zpracování přívalové vlny, ale v této části jsem ještě jak postavám, tak tvůrcům docela zobal z ruky, film působil zároveň jak realisticky, tak dramaticky, tak efektně, postavy se chovali přirozeně, dějově to mělo spád, prostě to celé ještě pořád fungovalo více než dobře. V druhé polovině však dostal prostor především čas hledání a shledání, a ikdyž i zde nebylo o dramatické a působivé scény nouze, jak jsem již zmiňoval, bylo to tak kostrbatě vykonstruované, nevěrohodně náhodné a kýčovitě sentimentální, že mě to vlastně i ve výsledku docela naštvalo a zklamalo. Nic nás nerozdělí je zkrátka film, který rozhodně nenudí, který je působivý, ale po stránce emoční, o kterou tu šlo v první řadě, je to docela tuctová křeč. A kupodivu to nezachránilo ani jinak skvělé a sympatické obsazení. ()

gutshoter

Drsný, reálný příběh z nedávno prožité události se mnou emocionálně zamával a dokázal mé oči udržet na obrazovce po celých 113 minut. To jsem od toho očekával. Vše podtrhnuto skvělými výkony speciálně malých představitelů. Bylo to hodně drsný. Doporučuju. ()

LuciusWlk

Neuvěřitelně silné a pohlcující. Dobře natočené, výborně napsané. *SPOILER* Při shledání sourozenců jsem málem brečel jak želva. Jeden z nejemotivnějšíš okamžiků celého snímku. ()

ZkuKol

Maximalni emocionalni zdimacka, pri ktere jste uz po deseti minutach frustrovani a spinavi, ztratite veskerou nadeji, 3x zkontrolujete signal na mobilu a hladiny nasich rek. Naomi i Ewan to hroji na klasickem katastrifickem scenari, deti to tahaji o level vys. Spanelsky talent za kamerou tomu dava koule a kdyby se obcas vypravelo mene rodine a doslovne sel bych i vys s hodnocenim. Soundtrack bohuzel nema stejnou uroven jako film... 80% ()

Sdoom

Prvních 20-30 minut perfektní, postupně se však začíná vkrádat nuda, zbytečně příliš srdceryvné scény a patos. Dokumentární forma by asi lépe přiblížila, co skutečně lidé museli zažít za hrůzy během této katastrofy. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Citovo vydierajúco vtákovina v hollywoodskom štýle od španielského režiséra. Pripájam sa k väčšine, ktorej sa páčila scéna s vlnou, ale to ostatné už išlo len z blata do kaluže. Herecké duo Watts, McGregor opäť po Stay (2005) vo vynikajúcej forme, mladý Holland je talent ako sa patrí a ostatný herci taktiež nezaostávajú. Hudba nádherná, kamera taktiež, strih, réžia, to všetko klape ako má. Čo z toho, keď film na mňa vôbec nefungoval tak ako fungovať mal. Dokonalá forma, prázdny, falošný obsah. Ja im to už proste takto nežerem. Tie dlhé srdcervúce scény hľadania, plakania, bežania, objímania, kričania... S čistým svedomím sa priznám, že tentokrát mi bolo úplne jedno ako to s hlavnými postavami dopadne. Možno keby nakoniec aspoň polovica z nich skončila tragicky, pridal by som percentá naviac. Tieto happyendy, aj keď to bolo podľa skutočnej udalosti, mi už slzy na lícach nespôsobujú. To boli časy Levieho kráľa (1994) a podobne. 60 %! ()

Firebug

Juan Antonio Bayona je fakt velkej frajer. Jestli se totiž nějakýmu režisérovi povede naservírovat mi snímek tak bolestivě předvídatelný, zaštiťující se nálepkou "podle skutečné události", citově vyděračský a i přes dosti silné téma fakt povrchní (což jsou všechno věci, které opravdu nesnáším) a já mu to bez řečí žeru, tak to musí být přinejmenším režisérskej mág! Herci (zejména dětští) jsou fakt dobří a některé záběry až bolestivě nepříjemné. Pro mě velké překvapení a celkem fajn 4* ()

herr_carter

Je až z podivem, jak se mi v průběhu let Naomi Watts zprotivila....ten její katastrofický výraz (přitom tady by ho asi bylo zapotřebí více jak jinde) už mě vážně nebaví, nehledě na její celkové přehrávání a umělost,která je patrná snad v každém jejím novějším filmu. Ono to moje hodnocení zde je hodně subjektivní, další ránu všemu totiž uděluje McGregor, kterému jsem zatím nepřišel na chuť ani v jednom jeho filmu. Suma sumárum tak hodnotím víceméně akorát hezky trikově zpracovaný začátek a následnou dětskou roli ve filmu, jinak mi pak celý film přišel celkem zbytečný a dospělým jsem to prostě nevěřil................moje hodnocení = 5 z 10. ()

remy

Není to vůbec špatné. Je to přesně film, který vám ukáže něco, o čem jste toho moc nevěděli a po jeho shlédnutí už toho víte více než dost. Emoce tu hrají opravdu obrovskou roli, takže za to jedno velké plus, ale všechno ostatní je pocitově nemastné neslané. //65% ()

JADIM

Film nepriniesol nič nového do sveta katastrofických snímkov. Začiatok síce zaujímavý a naozaj v napätí som čakal, čo sa bude diať, ale ďalej to už bolo iba hľadanie svojej rodiny v kaluži plnej všetkého. Záver bol očakávateľný a ničím výnimočný. Nič špeciálne sa tu nekonalo. 6/10  ()

Mistickzz

Film síce ohúri svojou silnou vizuálnou stránkou a nabitými emóciami, no je tak neskutočne slabí v scenári, že som sa niekedy zasmial tam, kde som mal plakať, veľmi dlho som si utváral nejaký vzťah k postavám a i keď film obsahoval mnoho pekných záberov, tak mi jeho prázdny obsah nič neponúkol, alebo neponúkol mi viac ako len očný kontakt na katastrofu, no nekaj zvlášť ma to nezaujalo.Naomi Watts miestami prehrávala, Ewan McGregor zabil všetkých na šupu. ()

cachina

Snímek je založen na kombinaci katostrofického filmu a rodinného dramatu. Jenže se tvůrci až příliš snaží dojmout diváka, až příliš tlačí na pilu. Ve skutečnosti s ničím novým ani originálním nepřijdou. Ve středu vyprávění je nejstarší syn, který jako jediný prochází vývojem. Ten ale víte už od první minuty. Z počátku nabroušený, otrávený, drzý, ale nakonec je to on, kdo se snaží zachránit rodinu (a také Ewan McGregor, jehož dějová linie tvoří paralelu s linií syna a Naomi Watts, ale nedostává se mu tolik pozornosti). Katostrofické scény jsou výtečně natočené. Podvodní záběry, postavy se mlátí o vše možné, roztřesená kamera, vlna zničí vše, co ji stojí v cestě. Horší je to ale posléze s hledáním zbytku rodiny. Nevím, do jaké míry se tvůrci drží skutečnosti, ale až příliš velkou roli zde hraje princip náhody. Až neuvěřitelně nakonec vyznívá scéna znovushledání rodiny. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)