Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

Mr.Ripley

Nejlepší ve svém žánru za několik posledních let! Naomi Watts podává spíše standardní výkon, než výkon hodný nominace. ____ P.S. Geniálně zrežírovaná sekvence s vlnou mne bude děsit a fascinovat zároveň ještě hodně dlouho.____ Po druhé (kino)projekci přihazuji o hvězdu více. Brilantní práce s napětím, hudbou, hrátky s kamerou a v neposlední řadě bruslení po křehkém ledě při míjecí sekvenci s hlavními hrdiny. Impossible funguje jako očista duše. Bayona Vás provede bolestivým očistcem bez jediného plamínku naděje, aby se z Vás na konci stala osoba vážící si maličkostí. 4 * P.S. Tsunami sekvence stále bere dech. ()

Khumbac

Řemeslné zpracování vlny: OMRAČUJÍCÍ...Emociálně kruto-pravdivý příběh. Vím že spousty mužů to sledovalo zvlášť kvůli Naomi .. nebo že by i ženské? :) Nicméně, i vzpomínka "maminky" při operaci, když byla pod vodou otloukána, bitá, ošlehávána, topena, byla luxus. Ano bylo v tom hodně citů při setkání a podob., ale co? Esli se to má zakládat na pravdě....Pak mě ještě napadlo, že to nemuselo být třeba jen o jedné rodině. Mohlo se tam nastrkat více různých osudů, více různých pohledů na trpící atd. Každopádně za poslední měsíc, možná dva, to byla filmová palba !!! ()

chelseaman22

Americký film o utrpení Američanů v Thajsku. Proč se kurva Amíci nevykašlou na svůj prokletý patriotismus?! Na utrpení domorodého obyvatelstva není ani náznakem poukázáno - jen ti Američané vždy a všude trpí. Devadesát procent filmu je v podstatě o pobytu v nemocnici. Bohudíky za to, že alespoň finiš je reprezentován obrovským emotivním nářezem! 78% Celosvětový výdělek k 5. 2. 2012: $145,021,248, což je 3,22 násobek budgetu ()

AntonG.

Nevybavuji si lepší katastrofický film, který jsem viděl. Perfektní ztvárnění katastrofy (nechce se mi věřit, že film stál pouhých 30 milionů), výborné herecké výkony od mých oblíbenců N. Watts a E. McGreggora, ale překvapivě i jejich dětí a to i těch nejmenších. Jinak je to samozřejmě psychologický terror alá 127 hodin, takže nic pro slabší povahy. A jo, místy to útočí na city a sem tam i nějaké to klišé se objeví, ale díky perfektnímu zpracování mi to ani nijak nevadilo. ()

Doudis19

Film, který podává události v Thajsku tak, jak si utrpení ústřední rodiny zaslouží. Od prvních minut naprosto strhující podívaná, která se sice postupem času neodvratně blíží k slaďoučkému vyvrcholení, nicméně cesta k němu vede přes řemeslně, geniálně zprostředkovanou bolest a zoufalství, která člověka donutí přemýšlet o tom, jaké je štěstí, že se každoročně vydává "pouze" do Chorvatska :-). ()

Estrellita

Možná to není úplně originální počin, možná to příliš hraje na city, možná je to přehnané a naivní, možná... Ale co! Tenhle film je skvěle natočený, dobře zahraný a nabitý emocemi až úplně po okraj. Nedokázala jsem zůstat stranou a prožila jsem příběh rodiny Bennettových s nimi, u toho jsem prolila vědro slz a držela pěsti až do úplného konce. Někomu se může zdát, že film končí happyendem, ale rozhodně to tak není... bohužel. Ale taková je realita. ()

wafc

Ok, v neděli ve dvě odpoledne, německá režie,.. No, aspon vim, co pustim svojí hoe, až bude předstírat migrénu. ()

Skuby47

Přečetla jsem si několik zdejších komentářů a tak jsem očekávala velmi přesvědčivé emotivní drama. Nezklamala jsem se. Klady tohoto snímku představuje autentičnost prostředí, dokonalé technické zpracování, věrohodná atmosféra zoufalství a skvělé herecké výkony. Ztvárnění úderu tsunami bylo perfektní, stejně jako lidskost a vzájemná pomoc, která se v takových krizových situacích vždy projeví. Zápory jsem nenašla i když konec je přece jen trochu americký, tak jak to divák očekává a žádá. Vzbudilo to ve mně vzpomínku na jednu místní rovněž pětičlennou rodinu, která neměla to štěstí a vrátil se z Thajska domů pouze syn, který byl v kritickou dobu na výletě ve vnitrozemí. Úder tsunami mu vzal rodiče i sourozence. Bylo to filmově dokonalé, ale nechtěla bych to zažít. Už i pouhé sledování je traumatizující. ()

Samuel7

O tom, že tento film bude silný nemohlo být žádných pochyb. Mnoho scén je velmi naturalistických, herecké výkony jsou přesvědčivé a i technicky je snímek na dobré úrovni. ()

ivan_drago

Asi nejlepší katastrofický film od Přežít... Velmi oceňuji popsání celé tragédie na osudech jedné rodiny, a díky její cestě ke svému shledání máme možnost uvědomit si vážnost a rozsah celé události....Prostě tvůrci "neutopili" film v popisování vícero tragických osudů... Ke konci lehce bere za srdce, ale nic strašného či za každou cenu dojemného... Zpracování katastrofy i jejích následků jest provedeno na vysoké úrovni a nechá diváka zažít tsunami na vlastní kůži... Závěrečné míjení se a natahování filmu je až groteskní a film zbytečně degraduje... ()

karlik4801

Jeden z mála katastrofických filmů, který se nadmíru povedl. Jeho povedenost mu zaručuje smíchání s dramatem. Žasnul jsem nad propracovaným dějem. Imposible je i skvěle natočený a já si vychutnal opravdu každou scénu a to ne jen ty katastrofické. Možná si řeknete, že je klišé když se mezi sebou hledá poztrácená rodina. Herci, kteří film tahaly, tohle klišé oprášili. Opravdu skvělá podívaná. ()

flawi.f

Nevím, zřejmě jsem asi citový zabedněnec a mrzák, jelikož po nějaké emocionální stránce se mě to nijak nedotklo, resp. rozhodně ne tak moc, jak jsem bývala očekávala. Po té technické stránce je ovšem snímek naprosto bez chyby a první polovina může s klidným svědomím konkurovat těm nejlepších katastrofickým filmům. Další plus je objev v podobě Toma Hollanda. ()

ecceHOMMO

Citlivo a s prehľadom natočené drama rodiny, ktorá je vplyvom prírody rozdelená a snaží sa nielen prežiť, ale aj nájsť stratených. Veľkolepo natočené, skvele zahrané....úplne ma to vtiahlo do diania. ()

kinghome

Nádhernej, příšerně autentickej a nechutňě dojemnej film, který vás chytne za srdce. The Impossible je film o obrovské katastrofě, lidské dobrotě i chamtivosti a rodinné lásce, která nezná mezí. Od začátku jsem byl připoutaný ke křeslu a nemohl jsem se odtrhnout, když přišla tsunami, tak jsem ani nedýchal. Tak realistická vlna, všechny ty zranění, to bylo prostě tak uvěřitelné až to bylo strašidelný. Po strašně dlouhé době mi u filmu zvlhli oči. Naomi Watts si rozhodně Oscara zaslouží ale co nechápu je, jaktože není nominovaný film jako takový a hlavně, proč není nominovaný Tom Holland, který úplně zastínil hvězdy filmu. On je ten, kterej hraje ze všech nejlíp a hlavně realisticky. Věřil jsem mu všechno co řekl, a když našel svoje dva bratry, tak jsem brečel. Tenhle nádhernej film si nezaslouží jenom jednu nominaci na Oscara! Pro mě je to jeden z nejlepších filmů roku. ()

Mrkvič

Zajímavý a drsně vypovídající drama. Toho patosu a elitářství bylo na mě ale od začátku příliš. Srdcervoucí scény jsem nějak nepotkal. <strong>Po letech</strong> musím hvězdičku přidat. Kde jsem kromě konce viděl elitářství teda netuším. Příběh silný je a s jedním dítětem na krku a druhým na cestě se mi na film koukalo mnohem hůř. ()

Jizni Tlapa

Veliké zklamání z tohohle kasovního "trháku". Důvěryhodnými emocemi hyří jediná scéna. Kamera je zbytečně rozstřesená a rozhodně né výjimečná. Naprostý průměr tak zachraňuje povedená hudba, která je líbivá a dodává kapku zajímavosti. Stejně tak McGregor a úvodní "vlnko-nálet"...50% a nikdy více. ()

kristianzen

Některé momenty jsou velice silné, proudy tekoucí špinavé vody jsou prostě neuvěřitelné. Však po tolika silném všeříkajícím obrazu, jak herci promluví, nebo spíše začnou křičet, celé to je na mě moc hysterické až nekoukatelné.. A tak se střídá vizuální napínavá krása a silné momenty s děsně ubrečnými milionkrát viděnými melodramatickými, výlevnými klišé a šíleným happyendem.. Jsem vcelku pro nadějné konce, ale tady se mi nehodí je to příliš. Nejspíš to souvisí s až skriptovými / scenáristickými chybami, které jsou na začátku příliš do očí a mozku bijící, kazí dojem reálnosti, jsou příliš vážné, ale následky zas tak vážné nejsou. Hercům se dějou smrtelné zážitky, ale postavy mají lehce superhrdinské schopnosti. I když samozřejmě, zázraky se dějou, ale v tom případě nemůže režisér ukázat kluka který je pod vodou naprosto zdecimován, nalétavají do něj v obrovské rychlosti velké kusy čehosi, tvrdě do něj naráží, je hadrovou panenkou semletou silným vodním živlem, a pak se vynoří z vody a chová se jako kdyby se ho vlastně nic nedotklo, je téměř zcela v pohodě s pár odřeninami. Stejně tak máme na matku jasný, velmi znepokojivý záběr pod vodou jak se v rychlosti napíchne břichem na větev, a pak na tělu zepředu nemá vůbec nic nýbrž díru v noze.. Možná by to nevadilo, kdyby zrovna u ní na ránu nebyl kladen důraz. Bije se ve mě dojem, kdy je film na jednu stranu dělán v nějakých situacích velmi reálně, ale v nějakých (a těch je mnohme více) je dělán pro masové západní, americké publikum a řvoucí chlapeček přikrytý větvemi, vypadá mezi tou skázou opravdu směšně, nepřesvědčivě a nešikovně, nereálně zinscenovaně. Výborná je scéna, kdy jde syn za mtkou, nejdříve vidí její díru v noze, což už nemůže rozdýchat a když se matka otočí, vidí její odkryté, lehce krvavé ňadro. Syn se otáčí a nemůže to snést. Velmi silný okamžik zdůrazňující sílu katastrofy, rozvrácení veškerých jistot. ()

Johnny.ARN

Uff. Neskutočne emocionálny film podľa skutočnej udalosti. Rozhodne nie zlý, ale nejak celkovo tieto katastrofické nemusím, a toto bolo miestami priam nudné. Napriek tomu skvelé výkony zúčastnených. 3 z 5 ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)