Žena, ktorá spieva

(festivalový názov)
  • Slovensko Požiare (festivalový názov) (viac)

Stará matka umírá a v závěti odkazuje svým dvěma dětem úkol: najít svého otce (o kterém si mysleli, že zemřel v libanonské občanské válce) a svého bratra (o kterém neměli tušení). Nejprve dcera Jeanne a posléze i bratr Simon jsou tak vtaženi spolu se svým právníkem do víru smutné minulosti a série šokujících zjištění o životě a utrpení své matky i jich samých. (MartinezZ)

HarryB

4.5 for me. Twins journey to the Middle East to discover their family history, and fulfill their mother's last wishes. Great film about the Middle east conflict. Incendies is the kind of film that one walks away from feeling emotionally drained. You know, sometimes it's better not to know everything. ()

90125

Normalne mam rad filmy, ktorych dej plynie pomaly. Dramy, so silnymi pribehmi, ktore idu do hlbky a vychodisko z nudze nehladaju v hlupych akcnych scenach. Takze tento film mal teoreticky vsetky predpoklady aby mi "zabral". Nestalo sa. Incendies totiz absolutne trestuhodne postrada akykolvek spad, alebo napatie a posobi ohromne utahane. Pribeh samotny tiez nie je ziadne vitazstvo, takze som po 60tich minutach myslel na vsetko mozne, len nie na toto nudne patranie po zapletenych rodinnych vztahoch. Keby to aspon bolo viac o nezmyselnosti rozdelenia ludi podla akychsi hlupych nabozenstiev. Tento problem tu ale bohuzial bol len ako okrajovy. Film ma jediny svetly moment, ked sa hlavna hrdinka pokusa zachranit male moslimske dievca z autobusu. Tam som na chvilu zbystril pozornost. Lenze potom sa znovu nic nedialo, tak ako aj predtym. A nepomohol ani "sokujuci" zaver, ked som sa dozvedel, ze bratrancova teta bola vlastne jej vnuk z druheho kolena. Kto vie, mozno som len ja dnes nemal ten spravny den. 40 % ()

pesbara

vypadá to, že jsem našel nového oblíbeného režiséra.Takhle dokonale vystavěný film, kde na začátku vůbec nevím a nechápu a postupně krůček po krůčku odhaluju až k absolutně neuvěřitelnému konci, to jsem douho neviděl!!!mistrovská práce ()

RavenSpector

Strhující drama s nečekaně očekávaným finále. To zaškatulkování jako mysteriozní a válečný je pěkná blbost. Ani jedno z toho Požáry nejsou. Je to "jen" perfektně podané drama. ()

jizvoun

Tak toto mi opravdu nesedlo. Sekvence ze válečné zóny středního východu OK, ale ten zbytek byl neuvěřitelně zdlouhavý. Dva filmy od tohoto tvůrce mě naprosto dostaly, nicméně toto už je druhý film z té druhé škatulky, u kterého se mi klížily oči a já musel hledat nějakou zábavu na mobilu, abych vydržel až do konce. ()

moniii

Tragické svědectví o jedné z dalších občanských válek blízkého východu, o které jsem nevěděla (co jsme se to v tý škole učili?), za 4 a půl hvězdy, a přestřelená dějová linie o tom, jak se všichni náhodně ocitaj na stejném místě, ať v Libanonu nebo v Kanadě, a proplétaj své životy až do zmatečného součtu 1+1=1. To bylo scifi za 2 a půl hvězdy. Nejspíš jsem ovlivněná tím, že poslední film, který jsem viděla, byl nesmírně realistický Nowhere to Hide. ()

Naby

Puvodni informace o filmu me celkem odradili, ale nakonec jsem na film kouknul. Rozhodne je na prvni pohled jasny, ze se jedna o celkem zajimavy a alespon pro me originalni film. Zapletka se rozviji naprosto napinave a zajimave. S dalsim a dalsim pokracovanim film graduje a ukazuje dalsi a dalsi stripky tajemstvi. V dnesni zaplave Bckovych filmu pro prumerneho divaka je tohle konecne nejaky ten zajimavy vystrelek na ktery clovek rad pocka a jasne zaradi mezi ty Ackove. Do kategorie Valecny bych ho ale vubec neradil, takze se nenechte pripadne odradit. Celkem 4,5* ()

Gelaos

V jádru sice jednoduché a přímočaré, ale zpracováno je to nádherně. Příběh je sice hodně vykonstruovaný, má pár nadbytečných pasáží a finální twist jsem brzo odhadnul, ale výsledný dojem to nijak nekazí. Všeobjímajcí tíživá atmosféra, z níž vyčnívá mnoho silných scén (př. autobus, setkání Jeanne s vesničankami). Villeneuve bezvadně pracuje s obrazem (kamerou) i herci, zejm. Mélissa Désormeaux-Poulin je vynikající. Krásný, lidský a velmi smutný film. ()

kodwin

Určitě dobrý film ze zajímavého prostředí, na mě trochu překombinované a místy nudné, ale mělo to sílu. Taky si myslím, že by tomu výjimečně neuškodila nějaká větší americká produkce, která by film trochu naleštila a zkrátila. Je otázka, jestli by Požáry pak neztratily tu syrovost, která jim slušela. ()

Bragi66

Už jsem myslel, že píšu jen negativní recenze, ale tenhle film je opravdu mistrovské dílo o nám Vzdáleném čmoudském východu. Film vřele doporučuji. Je to vrstevnatý příběh s autentickou atmosférou. Režisérský koncert, který neupadá do artovosti ani z něj neční vykalkulovanost. Jen tak dál! ()

JoudaCZ

Ten film je výborně natočený, dobře zahraný, má silnou atmosféru, osudy hrdinů vás zajímají, to vše umocněno vhodnou hudbou. Vyprávěcí struktura je i přes prolínání časových rovin přehledná. Potud skvělý, silný film. Ale... Měl jsem dva problémy. Jednak mi vadilo, že mě režisér měl za blbce: to, co některému z hrdinů došlo pouhým naznačením či vyplynulo z kontextu, to vždy o chvíli později musel někdo naplno polopatě vysvětlit. Kdyby režisér svému divákovi víc věřil, mohl ušetřit dobrých dvacet minut promítacího času. Druhý, zásadnější problém byla zápletka: zhruba od poloviny filmu doufáte, že to nebude tak, jak si myslíte, a bác - je to tak. Do té doby vynikající film to totálně zabije. Jednak je to hrozně vykonstruované, jednak samoúčelné. Co z toho vyplývá, co se mění, pro ni, pro něj, pro ně? Hlavně pro ně? ()

TheCaptain

Naštěstí jsem se v průběhu filmu nedovtípil konce jako J*A*S*M, i když přiznávám, že když se na to podívám s odstupem, tak mě to napadnout mohlo (ale jak říkám, ještě že nemám ten zlozvyk přemýšlet během filmu jak to asi dopadne). Chápu, že už to pak nemohlo být úplně ono. Musím říct, že pro mě to byl opravdu jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Hrozně mě bavilo, jak se pomalu všechno odkrývalo a pak dospělo k děsivému konci, kdy mi opravdu šel mráz po zádech. Radiohead moc neposlouchám ale sem to zapadlo naprosto geniálně. 10.0 ()

Ironsky

Že neproběhlo zastřelení,(možná hned na místě)ale vězení..po jistém zastřelení(nechci prozrazovat) musím dát "jen"85%....pak by to ale byl jiný film a ten by už možná nestál za podívání..doporučuji!! souhlas s J*A*S*M ()

PalMa

Bohužel a bohudík jsem si přečetla jen stručný obsah filmu a čekala něco úplně jiného. Nic netušíc jsem si ho pustila před spaním, což rozhodně nedoporučuji citlivějším jedincům. Když mi došlo plné rozuzlení příběhu, tak to byl šok a to doslova, jen mi běželo hlavou ne, to ne.. Mám ráda filmy, které mě jen tak nepustí a tenhle zatnul drápky pěkně hluboko. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky