Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Lukyn007

Tak hádejte kvůli komu dávám slabší 4 hvězdy :) No jo...až do tohohle filmu jí to nejvíce slušelo v novém Tronovi. Ano, je to Wilde. Olivia Wilde. 67% ()

Guzo

Velmi příjemné překvapení, takhle dobrý film jsem opravdu nečekal a abych řekl pravdu, díval jsem se na něj jen díky Olivii Wilde (byť tu hraje jen vedlejší - ale o to zajímavější :) - roli). Kdybych měl srovnávat, tak podobné pocity po zhlédnutí filmu jsem měl u Flipped nebo u It's Kind of a Funny Story. Ne že by si byly tyhle filmy podobné tematikou, ale jsou to takové milé dramedie do nepohody. Ve finále v Butter jde o tesání soch z másla až v poslední řadě, klidně by mohlo být nahrazeno malováním obrazů nebo čímkoli jiným. Ale musím uznat, že tímhle uměním alespoň film zaujal a výtvory byly dost povedené. 8/10 ()

Dagoussek

A proč zrovna máslo? :-D Romantická komedie, kde se mluví sprostě se spousty známých tváří a s malou černoškou, která to všem natře :-) ()

blackJag

Tohle mohl být velký nezávislý hit, strašně ale čpí. Na filmu je touha po přísně nezávislých vavřínech hrozně cítit a zrovna tenhle druh filmové neupřímnosti je mi velmi protivný. Pure kalkul. 50% ()

klukluka odpad!

Moje hodnocení podle mě mluví v podstatě za vše. Jediná zajímavost zazněla snad v první větě - veletrh zemědělských potřeb v Iowě navštíví každoročně víc lidí, než kolik se jich kouká na Super Bowl. Věřím tomu, že to tak klidně může být, věřím tomu, že se tam prezentují i tvůrci skulptur z másla, věřím tomu, že má tahle disciplína svoje hvězdy, dokonce věřím i tomu, že by se o nich dal udělat zajímavý film. O Máslu to ale neplatí. Na milost z něj beru jen Jackmanovu modlitbičku, ze zbytku je mi těžko až blivno. Nicméně bych pochopil, kdyby mě za tento odsudek chtěli Iowané nebo pořadatelé inkriminovaného veletrhu kamenovat. Lepší reklamu si těžko mohli přát. ()

peetriss

Příjemná komedie s netradičním soutěžním nábojem, která přesto, že se nevyhýbá vulgarismům, působí svěže, inteligentně a vtipně. Nechybí moralizační podtext, který je akorátní a nepůsobí rušivě. Rozesmály jemné, ale vtipné narážky na rasismus jako takový. Potěšila, polahodila i pobavila Olivia Wilde v roli nekorektně svérázné striptérky, stejně jako její rivalka a spoluproducentka Másla v jedné osobě Jennifer Garner. Naopak angažování Hugha Jackmana se ukázalo jako zbytečným navyšováním nákladů, protože zbytečná je i jeho nekolikaminutová postava. ()

Mauric

Ať žije nezávislá komedie bez dojmologie, lacinosti a patosu! A obzvláště ta, jež si "do huby" bere maloměstské buranství, disponuje kvalitní uměleckou literaturou, dokonale zoufalou manželkou a striptérkou, jež jezdí zásadně na dvou kolech a dělá generální ředitelku v Barnes & Noble. ()

aLPaC

Kdyby byla Olivia Wilde doopravdy šlapka, byla by nejbohatší šlapkou na světě. Skutečně very very hot. Jinak film taky dobrej :D. ()

filipvrbik odpad!

Zcela nevtipná a trapná komedie o sochaření z másla? co to má být- jak se tomu mohli upsat Olivia Wilde a Hugh Jackman fakt nechápu .....5% ()

Illy

Příjemná a místy i příjemně ujetá komedie. Máslo na chleba, jako lubrikant a teď i sochy.Přecházím na rostlinou náhražku zvanou margarín - největší hnus. ()

Nolanofil

Je to tak blbé, až je to zábavné. Butter má originálny námet, výborných hercov (štetka Olivia Wilde vedie), dráždivú lesbickú scénu, vtipne sprostého Jackmana a jednu trápnu súťaž, ktorá pre niekoho znamená viac, ako je zdravé. Ale aj tak sa nevyhýba rodinemu klišé a umelo hrá na city. ()

Jaroslaf

Olivia Wilde tradičně skvělá, jen nechápu proč maj režiséři potřebu jí ústavičně postavit do rolí strašnejch sluts, když by spíš měla hrát nějakou vévodkyni jako ve filmu "Blondýna na předpis...." Ale tak je všestranná a to je taky příjemné a já byl potěšen 87 minutama její přítomnosti. (P.S: ostatní herci taky ušli.) ()

ellegrey

Jediné, co stojí za to vidět u tohoto filmu, je Olivia Wilde, která s každou scénou do tohoto poněkud "zvláštního" projektu přináší onen slibovaný humor další americké komedie. Co se týče zbytku snímku, odnáším si z něho zážitek, který nejspíš už nebudu potřebovat zopakovat. ()

X@triX

Laura čisté psycho, utiekol by som od nej čím skôr. Tri hviezdy tomuto filmu a všetky Olivii za jej sexappeal, preto som mal aj úplne iný pohľad na tento snímok ako na iný "bežný film". Dopredu som vedel, prečo si to púšťam a nezostal som sklamaný. Plus ona a dcéra Picklerovcov boli jediným podnetom pre úsmev na mojej tvári. Zbytok bola len zase raz a znova ohrievaná sviečková... ()

artas

Nemôžem si pomôcť, ale Ty Burrell má look skôr sériového vraha ako starostlivého otecka. Druhá hviezda, no za čo asi, (prasa jedno) za sexi Oliviu. ()

Derny

Příjemný film. Není nijak zvláštní, ničím vás nepřekvapí, ale během krátké stopáže jsem se několikrát od srdce zasmál. Prostě takový filmek pro dobrou náladu. ()

BOURQUE

Jednoduchý „filmeček“, ktorý zdôrazňuje jednu vec: s pomocou masla veci môžu fungovať lepšie. PS: O. WIlde bola vynikajúca, ale neviem, že čo tu hľadal H. Jackman a hlavne to, že za čo dostal 1 Mega (za info ďakujem užívateľovi hero_bk ). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

brumbrum odpad!

Predstavte si, ako niekto vyraba slavnostnu veceru: pekne upravene napadite menu z kvalitnych ingrediencii. Mate to? Uz je to na tanieri a vonava para pomaly prenika z kuchyne, staci to tam odniest, lebo je to prakticky hotove. Tak, a teraz sa do toho kuchar proste necakane vyserie. Vocpe do toho svoju chlpatu rit a s rehotom obserie cele to menu. Tak toto je tento film. Kdesi v zaklade sice citit ludskost a kvalitu, ale tie hovna v tom hodne prerazaju. Akoby dali do cokoladovej torty cyankalin. Dnes je to casty zamer: navnadit divaka na "komediu", kde medzi miluckou 10-rocnou dievcinkou a paradnymi kreaciami z masla, je odrazu roztrtkana rodina, polonaha lascivna potetovana kurva, dalej lezbicka pubertalna dcera rodiny, ktora sa za 600$ od tej slapky necha vylizat, modliaci sa autoopravar, ktory dakuje panbickovi doslova za "pekne tuhu kundicku" rychlovky s manzelkou cudzieho tatka rodiny, ktora si to s nim prisla rozdat do autoservisu po 20-tich rokoch. A do toho male 10-rocne dievcatko filozofuje o "nemocnej kundicke" dakej zenskej. No a ozaj, obcas su v tom i nadalej tie maslove kreacie, aby ste nemali pocit, ze "kua, co je to za pikovina, malo to byt o masle a oni tam len jebu". Ale tie hovna sa ignorovat zial nedaju. Clovek sa pyta: PRECO. Preco takto schujit peknu, romanticku a pre deti vhodnu maslovu rozpravku? Preco sa treba vysrat do pekneho filmu? Co za chorych uchylov robie tieto zmrdanice? Cisty ODPAD. Uz na uvod rozpravacka do jednej vety zapracovala "maslo a sex", cize mi to bolo hned divne, nakolko sme chceli "komediu" a nie tretotriednu nizkorozpoctovu mrdanicu, kde sa mam gulat od smiechu pri obtrtkavacich ftipkoch. No skoda, hodina v prdeli, zostalo len rozcarovanie a Novo-rocny smutok. Keby to ti skodlivi zmrdi neboli takto doprasili, mohol vzniknut zaujimavy, tak trocha "americky" filmik o maslovom umeni, kde jedna karieristka tazko nesie zrucnost maleho dievcatka - ako zapletka komplet postacujuce, kua, sak slo len o maslo. Lenze prave to sa asi zdalo moc slabe v rezii, takze tam zapracovali k maslu vzajomnu manzelsku neveru, ich nevlastnu dceru lezbu, sex nastojaka von-dnu-hotovo-kto-si, drogy (lezbicka je zhulena, ked sa necha vylizat za 600$) atd., nez je cloveku tak zle, ze to proste asi 20min pred koncom vypne a namiesto dalsieho nasavania toho jedu vypisuje na csfd tento komentar, aby sa dalsi nenechali ojebabrat, ze sa jedna o "komediu". Mala by tu byt kategoria "kozojeby" a fair-play by sa to tam malo len tak hemzit podobnymi uchylarnami. Budu zvracet. ()