Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Malarkey

Nevím, jestli se mi to zdá, ale poslední dobou jsem se docela často setkal s americkými nezávislými komediemi, které se vždycky snažili zaměřit na něco specificky neobvyklého a toho se držet zuby nehty. Já jsem snad v životě neslyšel o soutěži, ve které se účastníci perou, kdo vytvoří hezčí sochu z másla. A ani nevím, jestli i po tomhle shlédnutí ještě někdy něco takového uvidím, ale musím se přiznat, že tolik příjemných postav jsem ve filmu dlouho neviděl. ()

Fr

,,…A TOHLE JE TVRDÝ PŘÍBĚH, VE KTERÉM HRAJE CHAMTIVOST, VYDÍRÁNÍ, SEX A …MÁSLO“.... /// Cože? Máslo v hlavní roli? To musí bejt píčovina … řekne si i moudřejší osoba, než su já. Takže, než se dostanem k máslovi – neuvěřitelně (no dobře, tak ale fakt dost hodně!) zajímavý postavy! Laura je namyšlená panička (ale taková ta ftipná), malá talentovaná Destiny (serte na to, že je černá a sirotek) a dokonce i ta šlapka (jaká šla … no to je jedno…) vypadá dost sympaticky (neříkejte to mojí manž…. no to je jedno…). Rodinnej humor (bez tý šlapky) a nikdo se tady (bych řekl) nebere vážně. Olivia Wilde si to dokonce užívá (ty vole, dyť hraje kurvu?). Nechápu, co se v tom pitváte (v másle? To bych taky nemoh…)? Prostě jde jen vo to, sejmout Lauru Pickler, nakopat tu její bílou nechutnou prdel tak tvrdě, že vona a její stupidní manžel nebudou už nikdy schopní rozpoutat peklo chudejm a nevinnejm lidem. Pak vám ten spratek (rozuměj sirotek) párkrát nažene vodu do vočí a je konec. Já se bavil. A herci taky. (jestli ty kamaráde, nemáš máslo na hlavě…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kniha ,,I ty můžeš být umělec“ ovlivnila můj život. 2.) Miluju rodinný filmy, ve kterejch se mluví jako v komentářích od ,,Fr“. 3.) Máslo! Jsi jediný co mám! (…já bych radši tu Olivii… ale neříkejte to mojí…) 4.) Thx za titule ,,pepee“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Jara.Cimrman.jr

Většinou stavím příběh vysoko nad herecký výkony, ale v tomto příjemným snímku bylo všechno jinak. On totiž dohromady nenabídl nic víc, než originální nápad, ale šikovná Destiny kuchá nožem první ligu, afektovaná Laura krásně neumí prohrávat, buranskej Boyd čítankově nechápe širší souvislosti a jedinečná Brooke je úžasná u tyče, v posteli, na kole i při zápisu do soutěže. Chce-li někdo čestnou soutěž, tak ať to zkusí v politice, ale majitel ostrýho loktu se bude líp cítit v máslovým turnaji. ()

castor

Aby neměli máslo na hlavě, musí se sakra snažit obhájit si tuhle báchorku plnou klišé. Potíž tkví hlavně ve scénáři, který pro vzkříšení nápadu se soutěží v uměleckém vyřezávání másla našel jen chabé, dost otřepané linie. Své chvíle to nicméně má, herecky v pořádku. Olivia Wilde potěší pokaždé. ()

Spooner

Celkem příjemná, i když v některých ohledech nedotažená indie záležitost. Atmosféra je fajn a celé to stojí hlavně na slušně odsípajících dialozích a slušně načrtnutých postavách, jen role Jennifer Garner mě dost štvala. Dramatické pasáže ovšem moc nevycházejí a celkově je scénář až příliš slabý na to, aby film diváka hodně chytnul. Na pohodový večer ale ideální. ()

MMR

Od másla jsem čekal víc, než půl filmu čekání na hlavní zápletku a pak pouhé podkopávání nohou desetileté dívenky, která nakonec vyhrála bez menších komplikací. Ale ty její výrobky úchvatné, to se musí nechat. ()

misterz

Taká blbinka s uleteným nápadom, ale dokázala zabaviť. A to aj napriek hroznej citovej vydieračke, pátosu a sentimentalite. Hlavné bolo, že tu hrala sexy kosť Olivia Wilde, od ktorej nešlo oči odtrhnúť. Ja viem, dosť prízemné, ale nemôžem za to. 60/100 ()

IQ Tiqe

Dojmy: před trailerem: Olivia Wilde, další hvězdy, komedie, těším se. Po traileru: to bude nějaká americká ujetá pakárna. Po zhlédnutí: Olivia – wow! Nejde jen o to, jak vypadá, ale mě ta holka prostě moc baví. Malá Destiny, co vypadá jak malá Zoë Saldana – správňácká! Ostatní postavy – role jim sedí jak prdel na hrnci. Hudba ucházející, humor taky a nenásilně eRkové dialogy to je moje gusto. A ten trhlý scénář a nesmysly co provázejí podobné americké filmy jsem nějak dokázal potlačit, měl jsem správnou náladu a film mě fakt bavil. Proto i za průměrný scénář přestřelím na 4*. # Jen se děsím, jak trapně vyzní, až ho někdo nadabuje. # [viděno: monitor, sluchátka, no sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 7 ()

Frajer42

Děj je naprosto katastrofální nuda a herecky teda také žádná sláva. Párkrát se mi pohnuly koutky. Hřmotným smíchem jsem teda ani vzdáleně nepropukl. Zamlouvala se mi Olivia Wilde, které slušelo hrát dokonce i lehkou dívku, i když více ji sluší teda veškeré ostatní role. Sympatický byl i Hugh Jackman, i když motivace jeho účasti je mi záhadou. Celkově vzato se jednalo o naprosto nezajímavý a nezáživný film. Skoro by se až nejednomu chtělo napsat, že je to film o hovně...vlastně tedy o másle. Za pár poloúsměvů nedávám odpad. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler. ()

Dzeyna

Výborná komedie! Já jsem se bavila téměř po celou dobu snímku, když tam nebylo něco vážného nebo srdceryvného. Jennifer Garner odvedla skvělý výkon a vžila se do role téměř 100%. Olivia Wilde předvedla, že je pořád ve formě a že je na ní také hezký pohled i bez oblečení. Ostatní, především mužské role byli zahrány také skvěle. Ovšem to, co předvedla Yara Shahidi je dokonalé, opravdu mě bavila, i když je to takový prcek. Nikdy bych nevěřila, že film o másle bude bavit zrovna mě, odpůrkyni másla. Je to výborný nápad, a je zrealizovaný opravdu výborně! Nemám co vytknout. Celkem se divím, že je tady podle mého podhodnocený. ()

Pedestrian

Strašně nekonzistentní. Na jedné straně vážné téma adopce a talentované černošské holčičky a na straně druhé striptérka, která se snaží vymoct svých 600 dolarů. A soutěž ve vyřezávání z másla. Závěrečné nepovedené vystřižené scény značí, že herci na place vyloženě improvizovali a podle toho to taky vypadá. Pro režiséra skvělé Na tuhle nemám velký krok zpět. ()

mat.ilda

Obsahem dětská charakterní komedie, formou podbízivost pro nedospělé dospělé, nasáklá téměř všemi podobami laciných klišé, výjimečná snad jen tím, že krom miništěku Hugha Jackmana žádná z postav nevzbuzuje ty správné sympatie. Zbývalo tak spoustu času, abych žasla nad kdysi sexy Alicií Silverstone, sešlou do usedlé maminy s výrazem "zbavena svéprávnosti", obdivovala make-up Olivie Wilde (má takové příjmení, co jí zrovna padne k roli :-)), díky kterému její krása brala dech jen hodně zblízka, jako tvář v davu se jeho vinou měnila ve výstřední vietnamskou obchodnici, nechala se přesvědčit oxymorónovou postavou Jennifer Garner, kterou ale stejně nedokážu brát vážně a asi už navždy pro mě zůstane herečkou nižší kategorie, jako stvořenou právě pro kousky podobného ražení... nu a pověstnou třešničkou, trůnící na vršku žluklého máslového dortu se stala ta malá, přechytralá, čokoládová performerka... Pro tuto infantilní zábavu - krom poučení s poctivostí nejdál bla bla bla - bez jakéhokoliv smyslu (až do smrti budu dumat nad tím, proč pan Pickler nezaplatil za erotickou službu) nemám po ruce víc hvězdiček, nežli jednu - za imaginární proslov s přívalem skutečných myšlenek, co bublaly pod dokonalým veřejným povrchem filmové Laury a za slušnou hudbu... a to jsem dnes rozdavačná! Ale nevěšme hlavy, třeba to příště vyjde se sádlem :-) ()

rikitiki

Jakoby začátek napsal někdo jiný, než kdo pak spáchal zbytek filmu. Zatímco z kraje je to satirické zobrazení dokonalého způsobu života Made in USA (domácí výchova, po stylu klasických dokumentů o hrdinech natočené video o másle), pak se vše rozbředne v jakési podivnosti, která dokonce končí dojetím a objetím. Přitom slibné to bylo. Třeba striptérka a její razantní vstup do příběhu. Nebo oddaná a lehce švihlá příznivkyně másla – ta vůbec neměla prostor se projevit, a přitom byla zajímavá postava. Dokonalá učitelka a dokonalí spolužáci – furt jsem čekala na jejich odmaskování. Snímek se ale dodívat dá a sem tam pobaví slušným gagem (steak na špejli). Jen toho sarkasmu mělo být víc a tvůrci ho neměli zjemňovat sentimentem. SHRNUTÍ: Někdy holt život nejde jako po másle. ()

MáŠa

Pořádně nevím, jak to hodnotit. Nepovedené to není, shlédnutí nijak neurazilo, ale celé je to takové jakoby zbytečné. Příběh nemastný, neslaný a trochu divný. Nevěřil bych mu v reálu. A vtipných situací taky tolik není. ()