Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Georgex

Asterix a Obelix, hrdinové mého mládí, na které nedám dopustit. Samozřejmě, že se nic nevyrovná komiksovému, potažmo animovanému zpracování, nicméně i počáteční přeměna na hraný film se velice povedla a to zejména díky hlavním představitelům Gérardu Depardieu a Christianu Clavierovi. Bohužel se opět nepodařilo dát tuto dvojici dohromady a v roli Asterixe se střídají herci častěji než ponožky. Samozřejmě, že tím postava Asterixe dosti trpí. ale musím uznat, že na rozdíl od Clovise Cornillaca v Olympijských hrách je Edouard Baer rozhodně snesitelnější a do své role se poměrně dobře vžil. Na druhé straně mě potěšil Gérard Depardieu, který si svoji roli značně užívá a už si ani nedokáži Obelixe představit bez něj. Bohužel tím moje kladné hodnocení končí, jelikož to, co tvůrci vyvedli s legendární dvojkou, se jen tak nevidí. Chápu, že tento film je především mířen na dětské publikum, přesto si myslím, že by scénář šel vymyslet mnohem lépe a inteligentněji. Nejenom, že film prakticky postrádá humor, ale on hraničí až s trapností. Jako další kámen úrazu vidím přílišnou snahu o digitální efekty, které jsou takřka na amatérské úrovni a je velká škoda, že se k nim tvůrci rozhodli. Závěrem musím konstatovat, že se nejedná o úplně špatný film, ale rozhodně jsem si to představoval trochu jinak. Moje hodnocení 45% ()

latvar

Jak dějově, tak i hereckým obsazením hodně slabý film, chyběla mě tam pořádná bitva se římany nebo s normanďany. Horší podprůměr. 35% ()

Liqid

Pár vtipných scén a hlášek, trocha inspirace v animáku a máte průměrnou komedii. Navíc Depardieu to prostě táhne, jako Obelix je nenahraditelný. ()

Panthea

Na Asterixe a Obelixe jsem se hodně těšila. Je pravda, že každé další pokračování je slabší než to předchozí. Trochu mi vadí neustálá výměna představitelů hlavních postav (Asterix, César), ale to bych tvůrcům odpustila. Co ale odpustit nemohu, je příšerný dabing českého znění. Mluva angličanů působí nevěrohodně, uměle a komicky a celý film kazí. Naštěstí to zachraňuje G. Depardieu, který pozvedne každý film už jen tím, že je. ()

ranp

Na tenhle film jsem se dostal do kina víceméně náhodou a neměl jsem přehananá očekávání. Bohužel musím říct, že to jde s hranými filmy o Asterixovi pěkně z kopce. Film snad ani nemá souvislý děj, nějaký základ tam je, ale je to spousta scén, které nepůsobí moc konzistentně. Párkrát jsem se sice zasmál, ale fakt jen párkrát. Škoda, protože prvního Asterixe a rovněž i 2. díl "Mise Kleopatra" považuji za zdařilé. Tohle je jen nudný slabý odvar. ()

Markussis

Vysloveně průšvih to, ruku na srdce, není. Na druhou stranu vše od vtipů, překvapení a zvratů tak vyčpěle a vyumělkovaně natočeno až hrůza. Je to celkem vizuálně povedené, ovšem co mi vadí nejvíce, je moderní způsob uchopení příběhu oproti starosvěstskému způsobu uchopení u komiksu. U jedničky to bylo celkem hezky vyváženo. Toto s tím již nemá nic společného. ()

marrjaana

Dobrý vtípky, super muzika, dorbý kostýmy, příšernej Asterix. A to opravdu příšerně příšernej, vyhublí cosi, na pohled nesympatický, na Obelixe hnusný, žárlivý a blbý jak herec tak jeho dialogy na zabití.... ()

Sajuska1991

Proč to slabé hodnocení ? :-) Asi jsem mimo, protože jsem neviděla předchozí díl nebo díly (ani nevím kolik toho je), ale mě to bavilo ! :-) možná kdybych o tom víc věděla hodnotila bych jinak, ale za diváka, který viděl tento díl jako první seznámení s těmito dvěma hrdiny dávám 4* ;-) ()

DavidS.

Francouzské hvězdy se dopouštějí vlastizrady...Nejdříve Depardieu, který se na stará kolena chce stát ruským bohatýrem a pak Deneuve, která přijala roli anglické královny...Čtvrtý Asterix se deset let od příjemné Kleopatry, nesoucí se na vlně hitů ze San Rema, Moničina poprsí a bohaté výpravy, propadl na úroveň Scary Movie...Jedna homosexuální hláška a jedna imigrační scénka to nespasí... ()

Wimy

Po 50 minutách jsem to vzdal. Tu 1* dávám jen proto, protože mi přijde nefér dát odpad, když jsem to neviděl celý. ( Mohlo by tam být něco fakt hustýho, ale spíš ne). ()

HiddenDragon

Mne se to libilo. Rozhodne nejbarevnejsi hrany Asterix a navic s peknymi triky (skoda ze jsem nevidel 3D verzi). A vzhledem k tomu, ze je koukam kratce po sobe, vpodstate naprosto srovnatelny s predchozimi dily, tak je dost s podivem, proc takova jina hodnoceni....spis bych rekl, ze recenzenti nemaji obecne v lasce, kdyz se kresleny hrdina prevadi do hrane podoby. Jednou to snesou, poctvrte uz jim to leze na nervy. Ale objektivne musim rict, ze je to zdarila konverze - dejove je to defacto presny remake animovaneho (resp. papiroveho) komiksu ("Asterix v Britanii" [1986], papir 1966), do ktere jen pridali Kralovnu (kterou si pekne strihla Catherine) a zajimave to smixovali s dilem Asterix a Normani (hned nasledujici papirovy sesit - 1967, resp. jako animak - "Asterix a Vikingove" [2006] ). Vsechno je to spojeno prijemnym soundtrackem, Baer jako Asterix je lepsi nez Cornillac v predchozich "Olympijskych hrach" (2008) a je tu opet i par trefnych narazek (Star Wars, Caesarovy Zapisky o valce galske, stoleta valka mezi Fr-Ang. apod.). Jedine co mi trochu vadi, ze toci hrane verze uz jednou natocenych animaku...spis bych rad videl neco opravdu noveho, ale jinak byl tenhle dil fajn. Alespon pro ty, komu se libily prechozi filmy. Snad jen bych tohoto Asterixe o cca deset minut zkratil, nic vic. ()

iXtr3m3

Tak toto už fakt že moc nevyšlo. Claviér bol trieda a už jeho odchod znamenal predzvesť budúceho úpadku, ale Olympijské hry stále mali kopu vtipu a veľkých mien. Ale toto už bolo moc aj na mňa. Pozreté len z povinnosti a zvedavosti, kam to až padne a ono to padlo. Nezaujímavý príbeh, nezaujímavá výprava, Asterixov predstaviteľ totálny odpad oproti famóznemu Claviérovi a jeho nástupcovi. Škoda série. ()

Gogo333

Asterixe mám rád, komixy mám všechny přečtené a animáky mám ještě na VHS a už docela okoukaný. Bohužel kvalita hraných filmu se animákům nevyrovná. První dva byly koukatelný a bavil jsem se. Olympijské hry byly slabé a už hodně ujeté a tak jsem se ani na tento díl netěšil a pravděpodobně bych se ani nepodíval. Ale holt práce je práce, tak jsem se musel koukat. Bohužel hned první za co bych vraždil byl dabing a ten příšerný přízvuk a díky tomu jsem celý film trpěl. Navíc film je dost dlouhý, klidně by mohli vypustit 30min a jen by to prospělo, protože takhle tam je spousta nudných a zbytečných scén. A co se mi líbilo a pobavilo mě? Tak určitě narážky na Star Wars a 300, sebevražední Vikingové a jejich let a přeučování na gentlemana a s tím spojený slet nadávek. 3D opět zbytečné. Rozhodoval jsem se mezi * a **, ale ten dabing byl holt nesnesitelný (už je to 8 dní co jsem to viděl a pořád mě straší a nemůžu na něj zapomenout), tak dávám jen jednu a až vyjde na BD tak si pustím v originále a uvidím jestli to bude snesitelný a případně přihodím. ()

Stružák

Částečně i vzhledem k nízkému hodnocení tohoto dílu jsem šel do kina trošku skeptický. Nakonec jsem se ale, i přes délku dvou hodin, dobře bavil. Film nemá hluchá místa, vtipů je poženaně a projednou mi ani nevadil český dabing. Ale řekněte mi někdo – proč to muselo být ve 3D? Trojrozměrných efektů bylo ve filmu minimum (když už, tak zbytečných) a člověk pak platí za kino zbytečných pár desetikorun navíc. ()

Litvicek odpad!

Předchozí díly byly tak vynikající a já se těšil s čím příjdou tvůrci tentokrát,no a výsledek ?Rozmazané ´´houvno´´ na plátně. Pokud bych měl hádat kdo za filmem stojí,nejdřív mou mysl napadne pár pacientu z Bohnické psychiatrické léčebny ale jaké jiné vysvětlení pro tenhle brak máte ?Já osobně nechápu,že jsem vubec celkovou délku filmu přežil a dokoukal to. Prostě nevím,pro tohle neexistuje omluva a pokud bude něco dalšího,tak já jenom doufám,že si celá série napraví reputaci. ()

Paity

Gérard Depardieu bude hrát Obelixe asi do smrti, mezi tím už si zahraje Asterixe v jednotlivých filmech asi tak dvacítka herců, ale Depardieu bude pořád řádit s tím svým břichem bez ohledu na to, zda bude scénář stát alespoň za suchou kůrku. Smutné. ()

HArna odpad!

Příšernost u které jsem se nudil dvě hodiny. Je to nuda bez špetky vtipu, tohle je dost zkažený Asterix. Navíc ten představitel Asterixe je o dost horší než první Asterix. Celý film mě přijde laciný,levný oproti jedničce, ta byla celem svěží. ()