Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Šimpy

Tenhle díl ani v animované podobě není můj oblíbený. Ale tak nenáročné vypnutí hlavy, nápad s čajem a pěkné ženy, včetně elegantní Valerie Lemercier. A potěšil Jean Rochefort. ()

panMartin

Asterixe mám rád, komixy mám skoro všechny. Bohužel kvalita hraných filmu se animákům nevyrovná. To je čím dál tím horší a horší. První dva díly by ještě celkem šly. Hodně tomu dodávala dvojice Depardieu a Clavier. Katastrofa od začátku do konce, dokonce se divím že v takovémto hrozném snímku vzal hlavní roli i Depardie. Připadalo mi jako by I herce ve filmu to nebavilo a rádi by už šli konečně domů. ()

Nivenx

Nejnovější díl hranného Asterixe mě spíš jen nalákal tématem. Jelikož Asterix v Británii je pro mě absolutně nekompromisně nejlepší díl celé série. Ale jakmile jsem uviděl první ukázky, tak už mi spadla čelist. Samozřejmě bez něčeho nového nám tvůrci zase předvedli, jak lze tak parádní animák kazit. Tohle je už počtvrté co si jedou tu jejich nezábavnou brakovou taktiku, jak fanouškům Asterixe nasolit kekel. Doufám, že tohle už je poslední kapka a dál už to točit nebudou, protože na tohle se opravdu nedá moc koukat. 30% ()

URBAN

Jak zněly poslední slova Césara v tomto filmu : Pěkná blbost !!! Nechápu jak může skončit film takovými slovy , ale u tohoto filmu to ani nevadí . Film pro děti kde pak . Aspon já bych ve filmu pro děti nevyslovil krávo skurvená . Nechci vypadat jak nějáký moralista nebo něco to já ani nejsem , ale když se tvoří film pro děti tak opravdu film pro děti a né " pro děti " a vtipy nebyly úplně závratné jako pousmál jsem se docela dost , ale byly tak něják divné jako kdyby to muselo být za každou cenu vtipné a vypadalo to až moc nápadně . Původně jsem chtěl se svým hodnocením kapku umírnit , ale nejde to ( 27.7.13/Letní kino/Sčítání lidu : 150 a více ) ()

mr.filo

Řekl bych, že zase až takový propadák to není. Bohužel i zde je další varianta herce pro postavu Asterixe... Ale to příjemné francouzské utahování z letitých "přátel" Angličanů je k nezaplacení. ()

Radiq

Ach jo, tohle už je docela zoufalství a tragédie. Nejvíc mě posral Asterix - ten herec je uplně mimo a vubec se do role nehodí. Navíc nechápu, proč vybrali herce, kterej je velikostně (myšleno na výšku) velkej jak všichni ostatní, když Asterix by měl být dycky takovej ten skrček. Obelix aneb vyžranej Depardieu už taky neni co bejval. Dějově často uplně nesmyslny a už se tam míchá páty přes deváty. Sledovat to bylo spíš utrpení než zábava, aspoň pro mou hlavu. ()

otík

Hraný Asterix 4. Je to tak blbé a špatně natočené, až je to vlastně docela milé. No, tohle se vážně nepovedlo, na druhou stranu oba hlavní hrdinové jsou pořád sympaťáci a děcka to docela bavilo. Pozor, hudbu dělal i v Hollywoodu známý Klaus Badelt a je to poznat. Hudba je dobrá. Zatím poslední hraný Asterix sérii asi pohřbil, ovšem vzhledem ke klesající kvalitě filmů je to určitě dobře. ()

chelseaman22

Rozhovor Césara, senátora (alias vrchního auditora) a nevýznamného poskoka: Senátor: "Podíval jsem se do tvého účetnictví - nejasné!" César: "Vážně?" Senátor:" Ano, například výdaj 20,000 sesterciů za jakousi cestu ALEXANDRIE - LONDÝNIUM. Na soukromé galéře." César: "To Kleopatra přijela na víkend." Senátor: "To nemůže Kleopatra jet linkovým spojem?" César: "Je to přece egyptská královna." Senátor: "Když je egyptská královna, tak proč to neplatí Egypt? Dobrá, my to nejdřív všechno pořádně prostudujem a doufám, že nás nikdo nebude ovlivňovat." César: "Ve snu by mě nenapadlo..." Sluha: "Orgie pro senátory připravena! Mám tam poslat i dívky?" Výrazy typu ŘÍMSKÁ ARMY, MAGIC LEKTVAR, JAKSITAX či ZNIČEHONIX vytváří jednu z nejvtipnějších komedií roku '12! 71% ()

filmmovier

Stále nevěřím, že jsem tomu dal čtyři hvězdičky, ale ono to ty dva komiksy (Británii a Normany) adaptuje vlastně docela dobře, takže nakonec se za to nemusím stydět. Sice mi už leze na nervy to věčné přeobsazování Asterixe (který je tentokrát možná i větší než Obelix), Césara (který je tentokrát ze všech nejméně vtipný) a náčelníka (který tam naštěstí skoro vůbec nebyl) a i když mi leze na nervy to věčné parodování (hlavně ten Darth Vader byl debilní a hodně, hodně mimo) a i když mi tam lezli na nervy ti vcelku moderní kytaristi na konci a i když mě štval přízvuk Angličanů (který mě nervoval i v podobě písmenek v komiksu - to ou je vážně na prd), dalo se na to koukat...Uf. Nebudu lhát, vlastně jsem se i docela bavil, i když zejména jiskření mezi Obelixem a Angličankou (Četník se žení?) nebo další debilní maličkosti bylo prostě debilní a přehnané a nechápu ten rozpočet, ale ta hudba mě v tom strašně bavila...Uf. Je to hloupé a směšné, ale na mě to prostě působilo dobře, musím říct, že oba komiksy zvládli scénaristé zadaptovat velice dobře a povedlo se i propojení, ale objevování se v celé své nahotě, královna i spoustu dalších věcí mi tam nesedli. Teď si vážně říkám, proč tomu vlastně dávám ty 4* - no nic, měnit to nebudu, i když je to rozhodně nejsalbší a nejpřehnanější díl. Aspoň že je tam Gérard - jako jediný herec z prvního dílu. Jen nevím, jestli to ještě pořád dělá proto, že chce, nebo už pro prachy. Doufám, že žádný hraný Asterix už NIKDY nebude, ale kdyby náhodou, chtělo by to více Galů (zejména Panoramixe a vlastně všech) a hlavně nepřehánět a vrátit se ke stylu jedničky (nebo dvojky). 69%, ale zaokrouhlených nahoru. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $77,600,000 // Tržby Celosvetovo $53,717,838 Táto časť je asi najnudnejšia a bohužiaľ, aj najhoršia. Celé sa to pokazilo aj zmenou hereckého obsadenia Asterixa, kde to pri ostatných častiach nebol žiaden problém. ()

Johnny.ARN

Posunuli sme level. Výprava, kamera, herecké obsadenie. Príbeh dobr, ale dosť nudný. Žiadny povestný fight, pri ktorom sa človek zasmeje, žiadne vyychytávky z modernej doby ( okrem doubledeckera ), celkovo menej hlášok a hlavne menej vtipných postáv. Od Normanov som čakal trochu viac a slow motion z 300 ma zabil úplne. 2 z 5 ()

Mrkvič

Čekal jsem to mnohem horší. Ba dokonce můžu říct, že se mi to líbilo. Párkrát jsem se dokonce hlasitě zasmál. Ten dabing je vážně divný, ale stejně to ty krásné komiksové postavy (hlavně ten anglán) dokáží vynahradit. Je to sice takový splácanec všeho možného z několika různých animovaných dílů Asterixe, ale některé fórky se povedly. To použití částí zápletek z animáků je bohužel očekávané a ani není tak hezky podáno. No a že z filmu zmizí Idefix? No ostuda! ()

LiborGondek

Od roku 2002 začala kvalita hraných filmů o Asterixovi a Obelixovi strmě klesat. Může to souviset i s absencí Christiana Claviera, spíš je to ale tím, že scénáře stojí za prd. Popravdě po fiasku, jakým Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva je, doufám, že další pokračování už ani neplánují. Opravdu jsem netušil jak hluboko můžou klesnou a jakou frašku z tak oblíbeného příběhu udělat. Ten nový Asterix je k ničemu. Každý ví, že má být malý a víte co, tady on není. Taky s sebou na cestu nevezmou Idefixe... Ano, pořád tam něco z původních dílů zůstalo a proto to není úplná bída. Pořád se na to ještě dá dívat a pořád se ještě je čemu smát. Tyto žádané scény se ale vytrácejí. A to tak vysokým tempem, že příště už nemá cenu s natáčením vůbec začínat. Snímek bych celkově ohodnotil pravděpodobně jednou jedinou hvězdou, nicméně přítomnost alespoň původního Obelixe a hodně dobrá hudba zajistili i tu druhou. Radost z toho ale nemám, protože jako malej kluk jsem tyto kreslené postavičky miloval. 40% ()

Lachtaan

Ten blažený pocit dávného zjištění, že se po vskutku vtipných Olympijských hrách Asterix s Obelixem zase vrací v hrané podobě. Ale zdejší představitel Asterixe mě o to více iritoval, než ten předchozí. Ještě že tenhle obrovský krok vedle vyvažoval sám příběh a množství legračních scén. ()

Bobik9

Čtvrtý díl je totálně nejslabší a po jeho shlédnutí doufám, že bude posledním. Depardieu naštěstí utekl do Ruska, takže zřejmě pokračování již nebude. Edouard Baer není dobrý Asterix, Fabrice Luchini je příšerný Caesar! Vtipů je minimum a příběh stojí za prd. To, že si Frantíci dělají slušnou prd*l z Anglánů se mi líbí, ale po půl hodině filmu to začalo být otravné, protože tvůrci opakovali stále ty samé ,,ďžouky". Zlaté animované verze! ()

venison

Asterix a Obelix 1, 2 a 3 jsou blbinka, ale opravdu se u ní člověk pobaví a zarelaxuje si.. Všechna "historická" fakta jsou "uvěřitelná".. A Asterix je opravdu prcek a Obelix je opravdu chlap jak hora.. Čtvrtý díl je nemožná parodie na předchozí díly.. Je to ubohý, trapný, "dějiny" absolutně nesedí.. Asterix je děsnej.. Tragédie - nechápu, že jsem to zvládla dokoukat :-( ()