Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

JosefTomas

Zas tak černě bych to neviděl. Že to je jedna velká vykrádačka, je v podstatě jasné (přičemž originálu Asterix v Británii nesahá ani po kotníky). Jářku je to ale pořád ucházející, i když kamera je na prostředí moc chudá, nepochopitelné 3D je taky otázka za milion (doslova) a opětovné přeobsazení Asterixe už je jen přehlédnutelná formalita. Jenže sem tam vtipná scéna funguje (gobelín) a některé nápady taky potěší ("Já jsem tvůj otec", nebo Caesar na terapii). Ke konci navíc přijde pravdivá životní hláška, o kterou se nemohu nepodělit. "Já ženským nerozumím. Když je nehledáš, nenajdeš je a když je hledáš, taky je nenajdeš. Musíš je tedy hledat, aniž bys je hledal a tvářit se, že je nehledáš." PS: Hodně diskutovaný dabing mi paradoxně přišel oupravdu zaujímavý, proutože ouhýbá kráusně prrravidla. ()

Ivana_M

Vtipy jsou hodně předvídatelné. Ale vzhledem k tomu, že nemám moc ráda komedie a tady jsem se docela bavila, tak pro mě po hrozném dni v práci naprosto dostačující. ()

Anarion

Nechápu jednu věc – proč se snažit o něco, na co evidentně nestačím a ještě při oné příležitosti ničit populární předlohu? Vždyť z Tirardova zpracování Asterixových dobrodružství nemohou koukat ani nějaké obzvláštní zisky, jsou-li tyto alespoň mírně v korelaci s kvalitou snímku. A i ono nazývání Asterixovými je zde značně pochybné, neboť obsazením velice slabého Edouarda Baera do role potencionálního hlavního hrdiny je nutné dát mnohem více času, přeci jen značně kvalitnějšímu, výkonu Gérarda Depardieu. Žel bohu, herecké obsazení není hlavní kotvou táhnoucí tento snímek do hlubin filmového bahna. Tou je totiž totálně nezáživný, nudný, prachbídně podaný příběh vyprávěný - jemně řečeno - nešikovně. Kotvou druhou a neméně hmotnou je pak myšlenka postavit všechen humor na vtipech o Angličanech vtipných naposledy za stoleté války. Korunu idiocie pak všemu už jen nasazuje „geniální“ český dabing. ()

Mr.Keli

Problémy jsou dva. Za prvé: Asterix a Obelix je dodáván v českém dabingu, jedná se o dětský film, ale tohle jsem vůbec nepochopil, proč by měli Angličané mluvit jako burani? Nemělo to být naopak? Druhý problém: neexistující hlavní dějová linie. Ono dvě hodiny mluvit o tom, že je třeba dopravit něco z místa A do místa B a vyplňovat to nezáživnými mini příběhy je na palici. Potěší dostatek narážek na jiné snímky, (Kill Bill, Star Wars) -, ale dobrých vtípků tu nenaleznete mnoho. Jako celovečerní film zklamání. Viděna 3D verze, 40%. ()

Todd_Hewitt

Ten slabší díl, příběh nemá co nabídnout a celé mi to přišlo - moment, ono to bylo úplně stejné - jako Asterix a Vikingové. MYslím celou zápletku okolo Zničehonixe a Vikingů/Normanů. Pár vtipů funguje a docela jsem se nasmál té ženské, jak jí ten jeden Viking rozbil ten obraz. /50%/ ()

Durdas

Na dalšího Asterixe jsem se těšil, ale když jsem se dozvěděl přibližný obsah díky traileru, byl jsem zděšen. Zplácat dohromady dvě zápletky dohromady do jednoho příběhu - měl jsem z toho strach. Ten byl bohužel oprávněný... Vzájemné propojení těchto dvou příběhů bylo místy kostrbaté a zvláštní. Na druhou stranu mě ale potěšily (stejně jako u posledního hraného filmu) gagy a různé narážky a odkazy (na dnešní dobu či historii). Některé gagy byly opravdu povedené. Také mě potěšily některé scénky, které byly vystřižené (okopírované/přehrané) z původních animovaných snímků. Jenom mě mrzí, že v tomto snímku bylo na můj vkus hodně citů a romantiky. Přemýšlím mezi 3 a 4 hvězdičkami. 3,5 by bylo ideální, ale je to Asterix a gagy byly povedené, myslím ale, že kdyby natočili dva filmy místo jednoho, bylo by to podle mě lepší... ()

adamcikv

Asterix není trhák, ale ani propadák! Ač v rámci Asterixe a Obelixe jsem byl předpojatý již při svém příchodu do kina, očekával jsem solidní zábavu z francouzské produkce. A té se mi také dostalo. Asterix a Obelix ve službách jejího Veličenstva není trhák, ale ani propadák. Je to něco mezi tím. Nakopat by zasloužil akorát český dabing, který totálně zničil veškerý vtip s Brity (touhle proustě nepřekousnu). Asi bych dal jen 3*, ale přidávám ještě jednu za skvělého Caesara (který je důstojným nástupcem A.Delona) a výborný vtípek "Jsem tvůj otec." s DarthVaderovským dechem. :) ()

Mattin

Už po takých 15 minútach mi bolo jasné že ďalších 110 minút nebudú práve veľkým filmovým zážitkom či pobavením... Toto pokračovanie príbehov dvoch galov by som skôr zaradil do kategórie, natočme to, možno z toho ešte nejake peniaze vytrieskame. Asterixa a Obelixa ak sa nemýlim natáčal stále iný režisér a stále horší a horší... V službách jej Veličenstva je bez nápadu a premysleného príbehu, snaha vykrádať úspešné rozpávky ako Shrek je viac než jasná, no nepodarená. Ukážka britov ako metrosexuálnych homosexuálov je dosti trapná. Očividne to pochopil aj český distribútor a tak samotný dabing by som tiež ohodnotil ako samotný film a teda horko tažko dvoma hviezdičkami. ()

Blazis34

Tak další díl této populární komiksové dvojky hodně upadl a moc kladně ho hodnotit nebudu. Děj mi přišel velice tupý a nudný, herecké výkony zachraňoval jen Gérard Depardieu, ostatní mi přišli hodně dětinské a trapné. Snad právě jen postava Obelixe a docela chytlavý soundtrack mi dovolil ohodnotit film aspoň dvěma hvězdičkama, jinak mě toto dílo moc nebavilo, ani nepobavilo. Narozdíl od úžasného komentáře, který jsem si přečetl zde od uživatele verbal. Dávám 35% - dvě hvězdy. ()

darebacek

Tak Asterix v Británii kreslený byl úžasný, ale tato hraná verze mu nesahala ani po kotníky. První hraný Asterix a Obelix skvělý, mise Kleopatra ještě lepší, Olympijské hry no hrůza a tendle film shlédnutelný, ale málo vtipný, není to ono, kreslený je kreslený. 50 % ()

Mikecat

Slabý príbeh, film stráca na vtipnosti a šťavu z predchodzích dielov, sem tam nejaká úsmevná scéna však prevrat nespraví. ()

rasto87

Och joj to zas dodrbkali celkom dobré predchádzajúce dieli a taktiež perfektný komiks. Kiež by túto časť radšej ani nenatáčali. Veľa krát je tu použitý doslova až trápny humor a katastrofálne napodobenie anglického jazyka. Režisér L. Tirard by si mal pozrieť prvú čast od Zidiho a priučiť sa točeniu komixu ()

toomm

Asi nejhorší filmový Asterix, i když musím říct, že si jsou s tím předchozím v mnoha ohledech podobní. Co mě na tomhle ale asi štvalo nejvíc byl fakt, že právě tenhle komixový příběh o výletu do Británie, i jeho animované zpracování, je dle mého jedno z těch nejpovedenějších a mám ho dost rád. A aby toho nebylo málo, tak je to vše zabaleno do dvouhodinové neutichající trapné a nezábavné spatlaniny, která se korunována hodně divným dabingem, ve kterém mluví angličané asi jako kříženci Francouzů a Němců. V roli Asterixe se objevil Edouard Baer, který už hrál v povedené "dvojce" písaře Otise a já ho v něm viděl stále. No popravdě, doufal jsem ve více i když pravdou je, že filmový Asterix, snad až na výše zmiňovanou Misi Kleopatra stojí za vyliž...35% ()

Don Maty

Som veľký fanúšik animákov o Asterixovi a Obelixovi. Ale toto je tak strašná bieda. Nevravím, že som nevidel nič horšie. Ale treba si uvedomiť, že tak strašne pošpinili predlohu. Ak by som bol dieťa a toto by bolo moje prvé stretnutie s Asterixom a Obelixom, obávam sa, že by som mal doživotnú traumu. Ja neviem, bavilo to aspoň deti? Smiali sa aspoň ony? Alebo to mal byť humor pre dospelých? Alebo pre koho? Obávam sa, že ani keby mám prekonanú mozgovú obrnu a k tomu Alzheimera tak by som sa nezasmial. Fajn bol odkaz na Dartha Vadera. Pokus o paródiu na scénu z 300 bol viac ako chabý...1* ()

NightScene

Docela dobře pojaté. Dabingově se to docela povedlo a příběhově jakbysmet. Obsazení ušlo a humor byl velice přímý a odpočinkový. Možná že minutově malinko přehnané ale dá se to. Jinak francouzi nás s taťkou poslední dobrou velice zaujali (co se týče komedií) a proto se budeme asi častěji koukat na francouzské komedie. Pokaždé se u toho nasmějeme až k prasknutí! Jinak film tak na 75%, ale prostě na klasického Asterixe a Obelixe to nemá! P.S. ve filmu se vlastně dozvíme proč začali Angláni pít čaj. :) ()