Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Hapretor

Sem tam dobrý fórek. Divím se ale, že to má Depardieu na stará kolena zapotřebí - hrát v takových kravinách. I když natáčení takových kravin musí být vlastně velmi zábavné - tam nejde o nic - ani o herecké výkony - musí to být těžkej relax a ještě k tomu za slušný prachy. ()

hazaba

Mi se to líbilo - bylo to vtipné, mělo to všechny ingredience, které Asterixe dělají Asterixem a i když tam byly některé hlouposti, nemyslím, si že by to tak strašné. ()

RedDuck

Hraný Asterix a Obelix nikdy nebyl můj šálek čaje. Nějak nechápu lepší hodnocení předchozích dílů. Tento díl mi naopak přišel humorem trochu sofistikovanější, docela dobrý na nedělní odpoledne. ()

Alice02

Tenhle film překonal moje očekávání, potěšil, pobavil a zaujal. Proto nevidím důvod mu nedat vyšší hodnocení :) Mám ráda parodii a tady je snesitelně a přirozeně zabudovaná v celém filmu! Tvůrci si utahují nejen ze své země, ale i ze všeho ostatního. Od plného hodnocení mě ale odrazuje příliž dlouhá stopáž. Bavila jsem se skvěle, nebyly tu žádné nechutné a zbytečné vtipy, akorát Asterix mi byl krapet nesympatický. ()

cogi

Tento snímek si opravdu zaslouží komentář :-D ... po celou dobu filmu jsem přemýšlela, jestli to autoři mysleli vážně nebo si dělají jenom legraci. Nakonec jsem dospěla k názoru, že celých 125 minut je bráno jako komedie. Popravdě jsem se chlámala nad ujetostí filmu. Svým způsobem je Asterix a Obelix tímto podáním opravdu originální. K tomu, že příběh se zakládal na opravdových příbězích, zlepšuje ještě můj pohled na film. Dala bych možná i čtyři, ale to by lidé bez smyslu pro humor (ne ten rádoby inteligentní) ukamenovali. ()

Ondr@932

Kdepak toto je naprostá hrůza neboli parodie na první díly :-( Bohužel.... Stěží se to dalo vydržet vůbec dokoukat. Dávám 3/10 ()

Darckol

Čakal som niečo oveľa horšie, dostalo sa mi však pekných pár výbuchov smiechu (najmä scény parodujúce iné známe filmy :-)). Na škodu filmu tu však bolo aj dosť hluchých miest a Cézar bol tentoraz fakt mimo záberu. 5,5/10 ()

Torgal

Kresleného Asterixa v Británii mám veľmi rád, o to väčšie utrpenie bolo sledovať tento hnoj. Je to hrôza po všetkých stránkach - obsadenie (väčšina postáv je na zabitie), kulisy (vyzerá to neskutočne lacno), dej (neexistuje), humor (veľmi silený, v podstate nefunkčný), dramaturgia (jednotlivé scény na seba skoro vôbec nenadväzujú). Jediná línia filmu, na ktorej som sa aspoň trochu pobavil je tá s vikingami čo sa chcú naučiť báť. Je to ešte o kus horšie ako Olympijské hry, a to som myslel, že hlbšie už Asterix klesnúť nemôže. 2-/10 ()

HappyDeath

Příjemné, pohodové, nasmál jsem se a cítím se dobře pobaven. Jediný Ch. Clavier mi tam asi chyběl. Ostatní chyby jsem tak nějak nezaznamenal. ()

tranquill

"Gentleman nikdy neběhá!" Vidím, že zdejší hodnocení je nízké, mně však ale tato bláznivina asi oslovila ze všech Asterixů nejvíc. "Angličtina" mě prostě bere :-) ()

dakarin

... doufám, že moc nepohorším a ... vysvětlím proč hodnotím takto - za dobrý nápad originálního pojetí, slušné herecké výkony a taky jsem se jednoduše nasmál. Nejsou to nejsilnější 4 hvězdy, ale ponechám to zatím tak ;-) ()

Chip89

Kdo zná kreslenou předlohu bude určitě zklamaný. Neříkám, že jsem se nezasmála, u pár scén hodně, ale v závěru první díly byly mnohem lepší, tohle byl film o ničem. Asi tak dvacet minut kdy jsem se opravdu bavila a zbytek jsem jen tak odseděla, protože už jsem zaplatila lístek.... ()

j.linhi

oproti naprosto otřesným Olympijským hrám je to zase slabý návrat k hláškám a parodizování všehomožného, ale pořád to nedosahuje takových kvalit jako geniální dvojka. Nevim komu příjde vtipný když se někdo jmenuje Škrabopis, Zničehonix nebo Jaksitax.... navic ninkdo asi nemuže Asterixe ztvárnit lip než Clavier v prvních dvou dílech, i když tady je to o dost lepší než ta šílená karikatura Asterixe ve 3. filmu. Ani ten Obelix už neni co bejval v prvnich dvou dilech. Na celem filmu jsou nejlepší Římani, Normani a Britové, Asterix s Obelixem, to je dost velká slabota. ()

Psycho.R

Od druhého dílu sleduji, jak je filmový Asterix nudný nebo trapný, dvojka mi totálně nesedla tím, jak se příliš snažila napodobit kreslené filmy, ale v hraných to zase tak nefunguje, trojka mi přišla zcela zcestná a čtyřka je zase spíše nudná. V celém filmu jsem se zasmál jednou a to je kreslená verze spolu s dvanácti úkoly mojí oblíbenou. To, co se podařilo staré partě v jedničce (myšleno Clavier, Depardieu, Galabru, Benigni pod taktovkou Výborného mistra žánru Zidiho) se už asi prostě nepodaří. A vzhledem k tomu, jak má vypadat další kreslený film, tak se obávám, že zlatá léta má asi Asterix za sebou :-(. ()