Čas na dobrodružství

• USA Adventure Time with Finn and Jake (viac)
USA, (2010–2018), 55 h 39 min (Minutáž: 11–44 min)

Tvorcovia:

Pendleton Ward

Kamera:

Helder Sun

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne (viac)

Seriál Čas na dobrodružství animátora Pendletona Warda vznikl na základě krátkého filmu vytvořeného pro televizní program Random! Cartoons televize Nicktoons Network (filmová studia Frederator), fungující jako inkubátor pro animovanou tvorbu. Samotný Ward nazval styl seriálu „černou komedií“ s „krásnými“ okamžiky jako ve filmu Můj soused Totoro japonského režiséra Hajaa Mijazakiho okořeněnými špetkou zvráceného humoru ve stylu komediálních seriálů jako jsou Simpsonovi nebo Pee-Wee's Playhouse (Pee-weeho domeček). Děj seriálu se odehrává v post-apokalyptickém světě, který Ward popisuje jako „zvenku sladký bonbónek, uvnitř temnota.“ (Anifilm)

Bbulli042

Geniálne. Vzor pre všetky moderné seriály. Na prvý pohľad pre deti, no pointu asi nepochopia :D Autori využívajú snáď všetky postavy a ich prýbehy v každom diely a N.E.Z.A.B.Ú.D.A.J.Ú na to, čo sa stalo v predchádzajúcich epizódach. A to tvaruje Adventure Time v niečo, čo nemá obdoby. Inák tak mymochodom, ktorý tvorca seriálu sa podielal na vytváraní univerza až tak, že dabuje jednu z najzábavnejších postáv C.E.L.K.O.V.O :D LSP. Best comic i ever meet. Shes the Big one, Mate :D ()

LightBlue

Správným způsobem ujetý animák se zvláštním humorem, zajímavými postavami a hlubším příběhem, než se zdá na první pohled. Škoda pár nudnějších epizod, takhle musím hodnotit jen čtyřmi hvězdami. ()

Grimes

Adventure Time bez pochyb zařazuji do mých nejoblíbenějších seriálů. Tenhle seriál si získal moje animované srdce asi stejně tak jako Daria nebo Samurai Jack. Je to asi tím, že když ten seriál skončí tak mám pocit jako kdyby skončilo něco čeho jsem byl součástí, s čím jsem se sžíval a strašně dobře se u toho bavil. Byl to opravdu báječný čas plný dobrodružství, zábavy, emocí, skvělých postav a hlavně vynikajícího postapo, sci-fi, fantasy příběhu. Byl to ale krásný "Konec". ()

3Libras

Ono sa to ani nesnaží tváriť, že to nie je na mnohých miestach inšpirované tripovým úletom :) Ale nájde sa tu aj mnoho premnoho poučných situácií a nádherných citátov. Toto je naozaj čas na dobrodružstvo, fantázia bez hraníc a klenot asi po každej stránke. Veľmi dúfam, že keď môj prcek ešte trochu povyrastie, tak sa na to budeme spolu pozerať. Ale užívať si to budem asi viac ja :) ()

Pudding

Nastává dobrodružství čas! Nebo spíše už končí, ale jakým krásný způsobem. Tenhle seriál mě v té době, kdy jsem ho sledoval aktivně dělal opravdu šťastným. Každý den, jsem se těšil jaké dobrodružství bude dál a nikdy mě to nezklamalo. Mám strašně rád opening znělku a to v češtině, prostě to nemůžu dostat z hlavy. Nejkrásnější věc na At je přátelství mezi Jakem a FInnem a jako malej jsem měl podobnej sen že bych chtěl se svým nejlepším kamarádem bydlet na stromě a každý den začínat nová dobrodružství. Líbí se mi unikátnost tohoto seriálu, protože člověk musí bejt sjetej, aby vymyslel něco tak geniálního a silly zároveň. A ten lore, události jako "mushroom war", postavy s deep lore jako Lich, Bill nebo Prismo. Klaní se před tvůrcem seriálu a chci to samé co bere on. <3 ps: miluju humor Jake a FInna hlavně vtipy o prdech, přesně v tom hledám komfort ()