Rok 1937. Cirkusové opice divoce vřeští ve svých klecích, zatímco venku se odehrává úplně jiné představení – Španělská občanská válka. Klaun je proti své vůli povolán do armády proti frankovským fašistickým jednotkám, do nichž tne svou ostrou mačetou. Zanechává po sobě syna Javiera, jenž v sedmdesátých letech také přilne k cirkusu jako „smutný klaun“. Javier se zamiluje do překrásné artistky, která náleží Sergiovi, veselému a v soukromí autoritářskému klaunovi. Mezi oběma muži se rozvine smrtící souboj o srdce akrobatky. Postavy obou klaunů prezentují dvě vzájemně soupeřící podoby Španělska – násilné autoritářství Frankova režimu a na druhé straně nevinnost. (Febiofest)

Silhouette

Začíná to velmi povedeně, byl jsem úplně šťastný. Neo-noirový vizual, trocha grotesknosti, zřejmě začátek zajímavého životního příběhu, zajímavé historické události. Jenže... zvrhlo se to v totální absurditu bez jakéhokoli děje, s odpornou horrorovou estetikou a sadomasochistickým podtextem. Navíc je Balada o smutné trumpetě plná odporného sentimentálního patosu ve smyslu:"Podívejte jaká je láska mocná čarodějka! Jaké nechutnosti se dějí v jejím jménu! No není to krásné?" Víte co, děte do háje. ()

-henry-

Opravdu zlatej SUCKER PUNCH. Epický konceptuální záměr selhal na základní dramaturgické úrovni - v příběhu se není o co opřít (tvůrce okamžitě vše shodí, užívání je založeno jen na rozpoznávání citací). Účinek ve výsledku nula (=nuda), cením si jen zkoušení hranic divácké snášenlivosti ;) ()

dydl1

Naprostá pecka.Ani nevím,jak to popsat,asi vznikl nový směr,který mně dokázal pohltit.Skvělé zabalení reálných problémů do absurdního kabátu.Jeden krátký dialog dokázal zmněnit pohled na člověka.Každá scéna měla svůj smysl.Třeba poprava rukojmích,zvednatá ruka"za Španělsko"---bum,druhej( klaun),zvednutá ruka"za Cirkus"---bum.Dokonalý. ()

Tormentor665

Člověk-klaun ve světě fašismu s lidskou tváří, hraje svou roli, rozesmívá děti, miluje až do bezvědomí, mstí se, raduje, občas vezme do ruky žehličku nebo samopal, přívítá po svém i velmi váženou osobu. Nechyní ani světoznámý cirkus ETA a monumentální památník padlým hrdinům za Caudilla. Máme to zkrátka v krvi! ()

Miagy

Príjemné prekvapenie. Ďalší horor zo španielska, ktorý stojí za zvýšenú pozornosť, avšak k dokonalosti mu chýba trošičku vysvetlenia, PLUS: atmosféra cirkusu, MASKY!, španielsky nekonvenčný horor s dobrými hereckými výkonmi, nečakané zápletky . MINUS: chýbal mi dôvod a pár vysvetlení. ()

gicous

Je libo milostný trojúhelník ve složení šílený smutný klaun - ještě šílenější veselý klaun - krásná akrobatka, která to má ráda pěkně na tvrdo? Tak potom je tahle šílenost jako stvořená pro vás. Brutalní, sadomasochistický, akční, veselý, psychopatický spletenec klikatící se španělskou historií. Je to bizarní exkurze napříč žánry, která začíná jako brutální ultra válečný film a končí jako shakespearovská tragedie střihnutá poctou King Kongovi. Po první hodině jsem byl rozhodnutý, že tohle je film, který budu milovat a jenž se bude pyšně vyjímat v moji sbírce. Bohužel následných 45 minut ukazálo, že takhle ďábelsky úchylný příběh nešlo ukočírovat až do konce. Postavy se naprosto ztrácejí v ději. Mízí a objevují se úplně zmateně v ději a v čase. Film lítá jako splašená masařka z místa na místo, dělající z příběhu strašný bordel. Ale i přesto jdu na takhle vysoké hodnocení. Ono kde jinde potkáte žárlivou slonici, dva psychicky narušené klauny, potoky krve, špetku hardcore sexu, řádně našlapané úvodní intro, snad desítku různých žánrů, a nadto herečku, jenž se honosí příjmením Bang. Ano, jedině tady v Baladě o smutné trumpetě. ()

Pitryx

Pro mne dosti rozporuplný film. Vizuálně vynikající, obsahově občas nechápán. Proto jsem se i sem tam ztrácel v ději. Ten sem tam stagnuje a sem tam spěchá jako uplašená kobyla. Rozhodně nejde o nudný snímek, vyjadřování dvou hodně rozdílných povah je zajímavé. Do toho zapadá i pojetí barevnosti snímku. Nebýt některých „krmiče“ bylo by mé hodnocení o třídu výše. Ale na filmík se kouknu zcela jistě ještě jednou a možná hodnocení zvednu. Tři a půl hvězdy.20130703nests.u. ()

tremors

Tento film je divný. Hlavní hrdina je smutný klaun, který nemůže být šťastný, protože nikdy neprožil dětství. V cirkuse se zamiluje do akrobatky, která už ale je s veselým klaunem. A postupně dochází ke střetům, mezi těmito dvěma klauny, který vyústí v pro mě nečekané, ale docela povedené finále. Na filmu se mi líbila atmosféra a akrobatka :). ()

Sticks

Prvých 18 minút je geniálnych! Správna porcia akcie, vtipu a blesku, čo tiká ako presné hodinky. Potom to však naberá úplne iný smer. Dej sa posunie o veľa rokov dopredu, rovnako aj snaha o priamočiary pumpujúci dej. Nie nie, to čo ďalej sledujeme, to sú pomalé prerody charakterov postáv, pod nátlakom emócii a natriasajúcich sa pľúc Caroliny (we will) Bang (ok?). Až románovo vyhrotených (priam afektové), krvavých metamorfóz, čo len film dovolí. Skvelé metafory a výborné vyvrcholenie, rozhodne udrie do pamäti. 7,8/10 ()

Baldrick

Trochu tý historie, mediálních a audiovizuálních stop, kozatou kočku, dva na voko protikladný, ale v podstatě stejně šílený tajtrlíky (pardon, veselého a smutného klauna), který se vo ni poperou, hodně krve a násilí (pokuď možno i na ženskejch, kterejm se to ale líbí, dyť přeci "ta pravá láska musí bolet"), vokořenit to drsnejma vtípkama a přiměřenou dávkou sebeironie, zkrátka jak z béčka udělat áčko, aby se puberťáci zase řehnili a kritici se měli v čem rejpat (nebo vobráceně, že jo)... Sebevětší (sebe)ironie nezastře scénáristickou bezradnost a komerční kalkul (šokovat + pobavit + okořenit nějakou citací či aluzí). A nezachrání to ani eskalace násilí, (sebe)destrukce či vrstvení absurdit a rádoby šíleností všeho druhu. PS (ad komentář uživatele JFL): Analogie s karnevalovou kulturou je poněkud povrchní a zcestná, neboť ta se dotýkala reálného života širokých sociálních vrstev, které na ní aktivně či pasivně participovali (ještě tak by se o ní dalo hovořit ve spojitosti s tzv. půlnočními filmy 70. let). Burleska v tradičním slova smyslu (alespoň pokud vím) také nesouvisí nijak s estetizací násilí, na které "ujíždí" nekteří filmoví tvůrci současnosti (o komerčních ohledech dál už ani nemluvě). PSS: Když už jsme u těch filmů pro otrlé diváky, pro příklad, takový Terror Firmer je mnohem upřímnější, levnější a humornější. ()

w0rm

Zaciatok vyzeral slubne, no bohuzial odkedy vyrazil klaun s macetou proti regimentu a spravil z nich sekanu to islo dolu vodou (asi od 10tej minuty). Cele to vyzera ako keby ten film bol natoceny ako "bait-and-switch". "Dajme mladym nasilie aby to pozerali a do toho im porozpravame nieco o svojej historii aby sa naucili". Nie dakujem neprosim. Tento film ide od absurdneho k absurdnejsiemu. Ked nieco podobne spravi Tarantino tak to robi s nadsazkou, vtipne, a neberie sa vazne. 2 hviezdicky ma za to ze som naozaj nebol schopny predpokladat co sa bude diat v dalsej scene, tak ma aspon stale viac a viac prekvapoval (skode len ze nie v dobrom). ()

karnifex

Obtížné hodnotit - komentář píšu s odstupem a uvědumuju si, že z příběhu si pamatuju jen velmi málo - vybavuje se mi spíš spousta (někdy velmi silných) scén, z nichž některé jsem jen těžko rozdýchával.. ()

sibskyn

No ono je to nakonec romantický film, který se odehrává ve Francově Španělsku mezi Dvěmi klauny a krásnou(extra žhavou, jako rozpálená plotna) dívkou, která neví co chce. Začátek odehravající se v občanské válce, je naprosto skvěly, ale jakmile se dostáváme do romantického trojúhelníku, tak už se to pro mě stalo nezajímavým. ()