A Horrible Way to Die

Nebezpečný sériový vrah Garrick Turrell (AJ Bowen) utiekol z väzenia a rozhodol sa s vraždením pokračovať. Jeho ďalšou obeťou sa má stať bývalá priateľka Sarah (Amy Seimetz), ktorá sa v snahe nikdy sa už s Garrickom nestretnúť presťahovala ďaleko od miesta, na ktorom prežila chvíle hrôzy, a dúfala, že ho už nikdy neuvidí. Avšak keď si Garrick niečo vezme do hlavy, je rozhodnutý to vykonať, aj keby sa mal prebrodiť potokmi krvi... (beso74)

okkac

V některých scénách je ta ruční kamera až moc roztřesená nebo tripová (lens flare efekty vánočních světýlek), ale jinak to má překvapivě dusnou atmosféru díky soundtracku složenému hlavně z ambientních ruchů a překvapivou pointu na závěr. 7/10 ()

Sfinkter

Jemný exploitation se dvěma dějovými rovinami, které se potkají v samotném závěru – jedna vztahová, druhá jako sonda do chování sériového vraha, připomínající atmosféru Maniaka. ()

noriaki

Depresivní indie slasher ktreý nejlépe funguje s čistou hlavou a bez jakýchkoliv očekávání. Perfektní film pro osamělé lidi v prázdném nočním bytě. ()

Brain-D

Amatérská kamera, malý rozpočet, neznámý herci, chaotický děj plný flashbacků, ale i přes počáteční nepochopení, tak finále zachránilo snímek jako celek a vytáhlo snímek u mě z původně tmavě šedé do modré. Vyžadovalo to trochu nervi, ale jak se snímkem prokousáváte věřím, že i odnesete zajímavé myšlenky. Pro mě jen 40% ()

Šakalík

Tak něco to do sebe má, ale bylo by to výrazně lepší, kdyby kameraman méně experimentoval a více točil. Místo toho střídá rozmazané a ostré obrazy, sem tam čumí úplně do nikam a děj mu tak protéká mezi prsty. Tahle forma sice dává snímku artový nádech, což asi náročnější divák ocení, jenže ti ostatní budou jen rozpačitě krčit rameny. Samotný příběh není zase tak zlý, i když v globálu se tam vlastně nic nestane a taktéž zvolený způsob vyprávění složený z prolínajících se flashbacků a současnosti je dosti podivný, nehledě na to, že se to strašně táhne. Zahrané to je solidně, konec mě docela překvapil, ale přesto si nemohu zbavit dojmu, že to šlo prostě natočit lépe. Je to solidní průměr, ale nic víc. ()

Forsberg11

Keby sa dej zameral len na príbeh Garricka Turrela, brutálneho masového vraha putujúceho krajinou a vraždiaceho všetko čo mu príde do cesty, mohol to byť zaujímavý horor s prvkami exploitation. Takto je A Horrible Way to Die bohužiaľ len bezduchou artovou drámou, ktorá sa všemožne snaží hrať na niečo omnoho viac ako je. Za všetko hovorí hlavne záverečný zvrat, ktorý je síce pomerne nečakaný, no vyznieva viac ako taká malá hra na istotu z núdze vtlačená do scenára. Ale áno zapôsobil na mňa, no prebiť zvyšných 90 % filmu nemohol, a tie boli veru veľmi slabé. P. S. už prosím nezamestnávajte kameramanov s Parkinsonom, ďakujem... ()

MatejNosal

To čo sa tu niekomu páčilo, roztrasená rozostrená kamera, pomalý, veľmi pomalý vývoj deja a neustále prelinanie časových línií mňa dosť iritovalo, ako aj hlavná postava alkoholičky s jej nepríjemné nosovým hlasom. Film, v ktorom sa takmer celú dobu nič nedeje až posledných 15min prinesie ako také uspokojenie, u mňa fungoval iba ako veľmi funkčná uspávanka. (45%) ()

bozka10

Akože bežný zamračeny depresívny deň vraha,príšerné prestrihy,roztrasena kamera mi vadila a vadí mi aj tu,celý film je nuda.Neni to horor navyše. ()

mackey

Tenhle kousek bilancuje na pomezí geniality. Nebudu tady psát, z čeho všeho jsem byl po poněkud vlažnějším začátku postupně odvařenej, ale stručně by se to dalo charakterizovat někde v rámci osy zvuk/hudba/kamera/střih/efekty - ale hlavně tam celou dobu byla ta nenápadná mrcha ATMOSFÉRA. Když už jsem si říkal fajn fajn, tak přišla pro mě naprosto nečekaná a rozsekávací závěrečná část, kdy jsem během cca dvanácti minut třikrát totálně změnil svůj tip na to, jak to teda bude. No a nakonec to bylo nejlíp, jak to bejt mohlo. Takže u mě dobrý. Co, dobrý, výborný. ()

GOREGASM

Indie thriller o jednom obyčejném masovém vrahovi, který staví své vyznění především na autenticitě, kdy dokáže být obrazově vcelku nepříjemný stejně jako jeho postavy až nekomfortně ordinérní. Tady se fakt nehraje na efekt, či atmosféru, ale na čistokrevný dojem reálného zla, který tvůrcům místy i vychází. V rámci festivalové tvorby má první zkušenost a nebylo to špatný. 60% ()

Rathalos

Neviem,ci to je horor,skor by som povedal thriller,smutny,depresivny,temny a chladny s prekvapujucim a zaujimavym koncom,fajn,spokojnost...:-) ()

kkarx

Tak název filmu "láká" diváka na masakr, ale ten nakonec ani nepřijde. Možná tím chtěl autor naznačit, že u jeho díla chcípnete buď nudou nebo na epilepticý záchvat z šílený kamery v podobě detailních záběrů na cokoliv, co zrovna ožralýmu kameranovi padlo do oka. ()

Kingjiri

Chvíli jsem přemýšlel, jestli jde o příběh o sériovym vrahovi, nebo o životě alkoholiků. Každopádně alkoholik byl asi kameraman, protože musel být snad pořád ožralej, když neustále takovym způsobem šmajchloval s kamerou. Třesoucí se kamera mi nevadí, ale tohle už bylo fakt moc. Navíc dost dlouho trvalo, než se začalo něco dít a já i během krátký stopáže několikrát netrpělivě koukal na hodiny, kdy že už bude konec. Libovolný přeskakování mezi časovejma liniema příběhu mně spíš vadilo. Situaci trochu zachraňuje závěr s twistem, ktere jsemj fakt nečekal. Jinak není moc co chválit. Pro mě asi příliš experimentální a nemainstreamová záležitost na to, abych jí moh ocenit. ()

Miagy

Film nebol ani hororom ani trilerom, ale iba filmom s prvkami hororovej atmosfery. Nepačila sa m iroztrasena kamera, dej bol pomaly, slabý, Herecké výkony veľmi slabé. Neucelený film, ktorý nijak nepobaví. PLUS: hudba, jednoduchý dej, minutáž MINUS: roztrasená kamera a divné zábery mimo ľudí, bez prvkov fantazie, bez atnmosfery, ()

uodevr

...the fuck was that?! Šnečí drama o jakýsi alkoholičce, které má "extra value" v prolínání časových linií (které je tu ale tak dokonale zbytečné a stupudní, až se mi z toho ježily chlupy na prdeli), kameramana s parkinsonem, herce patrně najaté právě z takového nějakého skupinového sezení, a...a....No prostě je to pomalu nekoukatelná nůďa, ve které se nenajde ani ždibec horrorové či ani té thrillerové ingredience. Ta zdejší vysoká hodnocení jsou mi záhadou. To tu všeci máte tak nízké nároky? O.o ()

aannemer odpad!

Kameramanovi bych dal za jeho "práci" přes držku a režisérovi a scénáristovi za jejich "umělecký projev" svěrací kazajku. Stále nechápu, proč se tyhle úchylárny plný odporného násilí točí. ()

Ondrew

Uz samotny pribeh nepatri prave k najoriginalnejsim, lez to by sa nejak dalo prehryznut. Ovela horsi je fakt, ze pan kameraman zrejme trpi parkinsonom ako vysitym. Jeden roztraseny zaber strieda druhy, do toho nejake to rozostrenie obrazu a voila -- vskutku otrasny filmovy zazitok je na svete. Nikto "A Horrible Way To Die" nemoze upriet naozaj kvalitnu temnu astmosferu a v ramci finale dokonca i nejaky ten necakany dejovy zvrat, no nech to beriem z ktorehokolvek uhla, tieto faktory nemaju sancu zachranit snimku, ktorej zbytocnost a nudnost uz snad ani nemoze byt vacsia. Hlboky podpriemer, nic viac, nic menej. 20%. [Edit 13.12.2011: den po zhliadnuti a prejdeni lebznou som nemohol inak, nez znizit hodnotenie o dalsich desat percent, nakolko so vsetkymi vymenovanymi negativami a hlavne akutnou nudnostou si tato sr@cka rozhodne viac nezasluzi... vidiet este raz? NIKDY!!!] ()

Machaut odpad!

Děs a hrůza. Bohužel, tento film jsem musel po 15 minutách vypnout, protože jsem myslel, že z té šíleně uhoupané a rozklepané kamery dostanu mořskou nemoc. Nevím, co to mělo být za umělecký pokus, ale takto by s kamerou netřepalo ani malé děcko. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)