Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

Yoshimitsu

Will dal prostor svému synovi v hlavní roli a sám bedlivě čekal v lodi jestli jeho syn zvládne nelehký úkol a vyšle signál o pomoc k jejich záchraně přes řadu nebezpečí. Jadenova proměna byla až neuvěřitelná ze začatku ubrečánek, který si nevěří a chce to vzdát. Pak se vyhecuje lapne druhý dech a stáva se z něho vtipný Chuck Norris, který před ničím a nikým neustopí. Dávám 35% ()

Emerelle

Sci-fi filmy mám velmi ráda, ale toto byla nesnesitelná nuda a tak nějak se vás ten film na konci donutí zeptat, o čem že to vlastně bylo...? No děj se strašně vleče a je velmi předvídatelný... tak celkem nechápu co v takovém laciném filmu dělá Will Smith.... Asi se nudil a potřeboval si užít nějaký čas se svým synkem. Čekala jsem od filmu pěkné sci-fi a to jsem nedostala, za mě 2*. ()

Timak

Tak trochu Lady in the Water a Last Airbender. Nepřišlo mi to úplně špatný, ale tak trochu zbytečný asi jo. Avšak teda ústřední duo se mi líbilo. ()

VanTom

Mělo to své momenty, popravdě vesmírná část do ztroskotání a chvíli po něm se mi líbila, chladný zelený mozek Will bavil. Pak se už jenom nevynalézavě pobíhalo po lese, Jadenova postava neposlouchala a chovala se idiotsky a to SLEPÉ zabijácké monstrum, cítící feromony strachu, to byl tedy zase jednou nápad... ()

hroubek

Vemu to velmi rychle, jelikož se nechci moc rozčilovat. M. Night Shyamalan uměl na přelomu století točit dobré filmy, ale pak přišlo první zaváhání a po něm přišla další. A místo toho, aby se zkusil vrátit k něčemu komornějšímu, nám naservíroval dva hrozné filmy - Stalo se a Poslední vládce větru. A teď se pokusil vrátit blockbusterem, ve kterém hraje Will Smith a jeho syn. Co se týče samotného filmu, tak už od trailerů jsem si říkal, že to spíše vypadá na průšvih, než na comeback ve velkém stylu. První recenze to jen potvrdily. Přesto jsem filmu dal šanci. Nakonec musím přiznat, že jsem čekal větší zlo a chvílemi to vypadalo, na velmi slabé tři hvězdy. Samozřejmě to bylo po docela fajn úvodu, a prvních pár minutách na Zemi. Jenže pak se začaly objevovat neuvěřitelné hlouposti, přes které jsem se nehodlal přenést, a které mě vyloženě naštvaly. To, že po technické stránce je vše v pořádku, hudba James N. Howarda dodává filmu určitou hloubku, ale nezakryje největší chybu filmu. Tou chybou je to, že se film tváři strašně moc vážně a díky tomu jsou jeho logické chyby mnohem výraznější a do očí bijící. Těch momentů je tolik, že jenom vzpomínka na ně mně dělá mnohem smutnějšího. Shyamalan zvládne natočit krásný záběr na přírodu, i nějakou akční scénu, přesto mě zaráží jakým způsobem vykresluje budoucnost a příběh. Pořád nám něco ukazuje a to vyvolává otázky, na které režisér neumí, nebo nechce dát odpověď. Moc tomu nepomáhá výkon obou Smithu. Starší hraje bez emoci a neustále vydává rozkazy a mluví jako robot. Mladší zas děla věci, které jsou proti logice. Navíc všechno odehraje se skoro stejným výrazem. I když, s filmem nejsem spokojený, tak stále vidím, že má jisté kvality, díky kterým to není úplná blbost. Po zániku Země je mnohem lepší, než předchozí dva snímky režiséra, ale nejsem si jistý jestli je to dáno kvalitou, nebo nízkou laťkou kterou nastavily. ()

JohnSmith

Co to ten Shyamalan zase provedl. Natočit tak neskutečnou nudu snad ani není možný. Na tomhle filmu jsou jen pěkné efekty, ale to je opravdu to jediné. ()

Sany33

Vopred oznamujem, že som nevidel ani jednu upútavku a ani som si nepozrel meno režiséra pred tým ako som išiel film pozerať a tak nemám predsudkársky názor o tom aké to mohlo byť veledielo so Shayamalanom na stoličke a Smithom na place. Tak sa musím priznať, že mne sa to páčilo a bolo to kvalitné scifi s množstvom kvalitných efektov a s troška predvídateľným ale aj tak pútavým príbehom. Toto všetko by si odo mňa odnieslo nadpriemerné hodnotenie avšak to by v hlavnej úlohe nesmel byť Jaden. To ušaté nesympatické stvorenie mi absolútne znechutilo celý filmový zážitok a to na plnej čiare. Nemôžem si pomôcť ale ak je mi herec nesympatický väčšinou hrá buď vraha alebo debilka čo ho v 10 minúte filmu zabijú. Ale Jaden nie on to potiahol až do konca a za to ja nemôžem dať viac ako 44%. Sry ()

Trustme

After Earth je filmem, který je odsuzován za skomírajícího tvůrce se šestým smyslem pro filmařinu, který zaprodal svůj talent bídným projektům, za protěžování dětí slavných rodičů a za nejapné nelogičnosti. Pokusím se obhájit tento film, kterému ČSFD expertíza nadělila jeden z největších pohlavků poslední doby. M. Night Shyamalan je talentovaný obrazotvůrce, který má velkodušnou (indickou) potřebu tvořit filmy divácké, postavené na určitém typu hrdinství napříč žánry. Stále mu zůstává nápaditost se kterou začínal v americké filmové etapě své kariéry. Za svůj epos The Last Airbender byl právem nakrmen Zlatými malinami a diváci jsou velmi podrážděni jen při vyslovení jeho nevyslovitelného jména. Tuším, že i kdyby se jim jakýkoliv jeho nový film líbil, tak mu uberou hvězdu jen za trest. Podobnou averzí je zde na ČSFD v poslední době pranýřován třeba Ridley Scott. (Metoda: točil jsi skvělé filmy, teď jsi to párkrát posral, zapomeň, že bude mít tvůj film někdy nad 69%). Co se týče Jadena Smitha, určitě v případě scénáře, kde vystupují postavy otec a syn je dobré být i v reálu v tomto vztahu a film je právě zajímavý v tom, že celou anabázi absolvuje kluk, který má strach a rozhodně i herecký talent, který se zcela hodil pro danou misi. Proč vyspělá civilizace bojuje už jen kopím? Možná proto, že je vyspělá... Ona tá civilizace byla taková bio-natural-futuristic medieval. Veškerý design obleků, zařízení je právě zajímavý tím starobylým nádechem, ale s moderními schopnostmi (což je třeba i ve Star Wars). Technická část filmu je špičková, ultra krystalický obraz zdůrazňující každý lísteček pralesa, perfektní prostorový zvuk a emoce podporující Howardova skvělá hudba. A hlavně filmů o přežití v drsné přírodě na planetě Zemi v budoucnosti není tolik. ()

VasaX

Hrozivá kravina, podepřená mrzkým herectvím Jadena a minimální snahou jeho táty, k tomu průměrné CGI a Shyamalan se svou kariérou na kolizním kurzu k zapomnění. Jestli tohle je budoucnost lidstva, tak bych si prosil jeden řádně velký asteroid před tím, než stihneme přijít na kloub mezihvězdnému cestování. ()

fefee

Dosť slabo pôsobiace Sci-Fi, s podpriemernou akciou a takmer nulovým dobrodružstvom so žiadnou výnimočnosťou príbehu či zvratu v deji. Veľmi predvídateľné a slabé. Jediné čo stálo za to bola úvodná scéna...a potom ostalo už len prázdno. (slabšie 3*) 2,5* ()

klima777

Kdyby se jednalo o epizodu seriálu Lost, tak... Tak co? Snad by bylo snazší hledat omluvy a výmluvy... Tento počin sice vypadá lépe než Poslední vládce větru, ale je neuvěřitelně zkostnatělý, zatuchlý a utápějící se ve frázích, tudíž není lepší (IMHO). Moralita, ovšem neumětelsky podaná a v prvoplánový nevkus zabalená. M. Night Shyamalan se vydal do podivných vod a vytrvale drží kurz. Má vůbec smysl ptát se: Kam dál? Asi nikoliv. Na Zemi se dějí větší katastrofy... Ale ten pocit studu je nepříjemný. OPRAVDU. ()

ghatos

Will Smith je dobrý herec (zelený mozek mu pasuje), jenže to, jak protěžuje svého syna je neskutečné. Není zrovna talentovaný. Navíc scénářem vychtěné rodinné problémy jsou milionkrát opakovanou zbytečnosti, takže mladý je tam hlavně kvůli tomu, aby se inicioval před fotrem, který ho nemá ani rád. Velké kvantum kravin a prohýřené peníze...33%. Výborný komentář: Hellboy ()

blackJag

Shyamalan si rád dělá filmy po svém, tentokrát se mu to ale vymklo z rukou víc, než bylo v posledních letech běžné. Nuda, několik pořádných WTF a jedna über-trapnost se salutováním. Film prý stál 130 USD mega. Hmm, to nechápu, leda že by si Smith řekl tak o 60% této částky - ono investice by se to vyplatila, kdyby na světě byl dostatečný počet diváků, kteří by chtěli zaplatit za to, že se budou hodinu dívat na to, jak někdo hraje zaražené prdy a přitom dělá, že se vytratil (kuck). 40% ()

Lukyn007

No, bylo to lepší než poslední Shyamalanův film o Avatarech, nebo co to bylo za ptákovinu. Ale nemohu si pomoci, prostě další stupidita. Mladej Smith tu hraje podobný hovado jako v remaku Den, kdy se zastavila Země. Starej Smith zase přísnýho tátu (velitele), kterej se k němu chová spíše jako ke kadetovi a navíc ho považuje za sraba....vlastně je to film o tom, jak chlapeček k odvaze přišel...ach jo...fakt škoda. Potenciál tohohle filmu je mnohem větší. 40% ()

Kosmik 1

Celkem mě překvapuje nízké hodnocení zde. Ale to je tak vše, nijak mě to nemusí trápit, jelikož mě se film líbil. Sci-fi je prostě můj žánr a podoba Země, jak mi byla představena tady, mi imponovala. Scény s orlem byly fajn a našlo by se spousta dalších zajímavých scén, ale to tu vypisovat nebudu. Důležité je, že to rozhodně není nuda, příběh dává smysl a především je to pořádné sci-fi, jak se sluší a patří. :-) 80% ()

Kalidor_

Začínám být alergický na ty kecy, jak to jede se Shyamalanem z kopce. "After Earth" je docela zdařilý počin (stejně tak jako předchozí "The Last Airbender"), žádný zázrak to sice není, ale na jedno podívání příjemný zážitek. Výtku bych měl asi jen k přehánění s retrospektivy a někdy až komicky působící vojenské vážnosti. Jediným filmem, kterým mě dosud Shyamalan zklamal bylo zpackané "Stalo se", na jeho nové filmy se opět těším! ()

Guzo

Poté, co se na The Last Airbender sesypala kritika a já byl nakonec celkem spokojený, jsem totéž očekával od Shyamalanovo After Earth. No, bohužel se tentokrát příjemné překvapení nekonalo a tenhle film opravdu za moc nestojí. Je to celé až moc umělé, bez emocí a Jaden tu prostě nedokáže celý film utáhnout. Ve své podstatě mi bylo celou dobu jedno, jestli jeden nebo oba Smithové zemřou a jakým způsobem. Jediným větším pozitivem snad byla cesta z vodopádu dolů, která byla alespoň režijně zvládnutá a oživila film trochou akce. 4/10 ()

Ravi

Zase proti proudu. Nevím, čím to je, ale Shyamalan mi nějak svým stylem vyprávění sedí. Je pravda, že scénář, ani hlavní hrdinové není to, čím by se film chtěl chlubit, ale viděl jsem už mnohem víc horších filmů a osobně jsem rád za každé survival Sci-Fi. Ovšem je to spíše o vztahu otec a syn, takže kdo chce akci, zapomeňte. Do vývoje charakteru generálova kluka, což byl základ, jsem se zrovna dvakrát nevcítil. Škoda. Mladý Smith dopadl daleko od stromu, pravda, což se bohužel promítlo do zážitku z celého filmu, ale jinak to nebylo zase tak špatné, spíš mi přišlo, že je to divně sestříhané, možná násilně za asistence produkce, nevím. Hudba byla skvělá, což je u takových filmů důležité a celkový dojem je pozitivní. Na tomto filmu je vidět, jak je důležité míti sympatického hlavního hrdinu, který umí hrát. Přesto si ode mě film jako celek zaslouží 70% = 4-/5, protože mám dojem, že je trochu podhodnocený. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)