Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

SNCF

Celkově na 5 hvězdiček, ale přeci jen jsem měl dojem že ten příběh už sem někdy viděl... Jinak ale skvělá atmosféra, především díky hudbě a ruchům. ()

hony23

Velmi dobře natočená duchařina, možná nejlepší od dob Kruhu. Mladý právník přijíždí na anglický venkov do míst, kde v posledních letech umírají děti za záhadných okolností. Ve starém opuštěném domě se navíc zjevuje dáma v černém, hýbe se nábytek a ozývají se podivné hlasy. Přestože film nenabízí litry krve ani kusy masa, o hutnou hororovou atmosféru je tu po většinu filmu postaráno. Mám jen 2 výtky: Daniel Radcliffe, ač se snažil sebevíc, je pro mně stále více Harry Potterem než otcem od rodiny. A přestože film trvá jen 90 minut, v prostřední části filmu jsem se přeci jen trochu nudil. Naopak konec filmu měl opravdu grády a závěrečná scéna mě překvapila a potěšila! ()

ill

V rámci žánru jsem měl tu čest shlédnout produkci celé řady více či méně exotických destinací. Korea, Japonsko, Norsko, Švédsko, Španělsko, Mexiko, UK atd. Tento opus však drtivou většinu bez zaváhání zahaluje do svého stínu a zprofanované žánrové light verze typu Ti druzí pak nemilosrdě zašlapává do prachu dějin. Jedinou výtkou tak opravdu zůstává jen diskutabilní schopnost hlavního představitele ve vyjařování emocí(čti herectví). Nutno podotknout, že k DR přistupuji naprosto bez předsudků. Jeho infantilní dekádu jménem HP se mi totiž podařilo úspěšně ignorovat. Devětkrátdeset %. ()

pajamacik

Dějová linie filmu nebyla špatná,výkon hlavního představitele Daniela Radcliffe byl výborný ( i když jsem neviděl film Harry Potter). Čekal jsem ale více "duchařiny a dějových zvratů" od tvůrců tohoto "mysteriózního filmu". ()

Radussee

Nemám rád horory z dnešní doby, jsou předvídatelné, nezajímavé, bez příběhu, atmosféry...jít dnes do kina na hororový trhák znamená usínat v první půlhodinové scéně o ničem. Žena v černém je první z filmů posledních pěti let, při kterém jsem měl pozornosti a soustředění k rozdávání. Film se opravdu povedl, pro mě kvalitní novodobá tvorba! ()

Ironhead

Lepsi 3* Nicmene pomerne pozitivni prekvapeni.... velmi slusna ducharinka... i husi kuze se behem filmu dostavila :_), A ikdyz nektere lekacky jsou zde takove predvidatelne/prvoplanove, tak nejak funguji... Celkove jako jo, ma to tu spravne zatuchlou atmosferu ponureho anglickeho venkova, kde je porad zatazeno a hnusne :_) Ikdyz zaroven se nezbavim dojmu ze tvurci trosku vykradaji starsii klasiky tohohle zanru... neco z Tech druhych, kousek z Pod povrchem a spetka je tam i z Kruhu... ()

Maiken Algren

Až ma rozbolela hlava. Nudný, nezaujímavý, akože horor s Harry Potterom v hlavnej úlohe. Ako sa dalo čakať - lacné ľakačky, nulová atmosféra a tisíckrát videná pointa. ()

VargovaI

Ponurá atmosféra filmu nám dává hned od začátku znát, že jsme na hony daleko od Bradavic.Daniel Radcliffe dokázal, že i bez hůlky dokáže zaujmout. Duchařina jak se patří po které Vám trochu mrazí v zádech, když si musíte odskočit na toaletu. Žena v černém dokáže řádně vyděsit a celkové zpracování dělá čest svému žánru. ()

Naninkaa

tento film by som v kine asi pozerať nemohla... zopárkrát som sa NAHLAS zľakla.... správne načasované prestrihy, ktoré ozaj desia ()

blekekeke

Kecal bych, kdyby tvrdil, že jsem si u toho nekousal nehty. Z počátku mi sice Harry trochu vadil, ale postupem zatemnění jsem jej již nevnímal. Čekal jsem nečekané, a nečekané vyskakovalo z každého koutku, náhrobku, okna, stromu. Čím blíže konci, tím více duchů a temna, jes. Duchařina se vším všudy. A konec? Vypadlo ze mne jen toto: No to mě poser :o) ()

cobislav

Na film jsem se chtěl podívat pouze z důvodu, abych viděl Radcliffa i v jiné roli, než jako Pottera. Jsem velice spokojen. Skvělý závěr. ()

Merenre

Těžký antiherec Radcliffe a další duchařina typu v domě straší a stále se to vyhrocuje, naprosto stejná šablona jako jakákoli jiná. Vyzdvihnout se musí ponurá a silná atmosféra britského viktoriánského venkova a přítomnost Ciarana Hindse a zatímco Potter zůstane Potterem, u Hindse jsem se po prvotním zvolání: "Jé to je Caesar!" dokázal od jeho minulosti rychle oprostit. Natočené je to sice celkem dobře, ale co naplat, když sme to viděli už milionkrát. ()

Polter1

Vytknúť sa tu dá veľa vecí napr. krátkosť filmu, určité amatérstvo v réžii, ale všetko základné čo sa tam má nachádzať sa tam aj nachádza, ako mŕtve deti, dusná atmosféra a aj zápletka. Koniec je príjemným zakončením tohoto zaujímavého snímku. ()

@nthr4X

Nevím jak mě tento film mohl minout ale v rámci žánru velmi zdařilý kousek, trošku předvídatelné lekačky ale na hustotě atmosféry to neubralo. PS: nikdy jsem neviděl ani jeden díl Harryho Pottera a Daniel Radcliffe se tady náramně hodil. ()

Jenn

Na to, že mi žádnej horor nepřišel děsivej, je tenhle možná AŽ moc děsivej. Až na ten stupidní úsměvnej konec je to geniální. ()

987Castiel

Duchárčina s miestami veľmi mrazivou atmosférou. Hororové prvky prítomné najmä v podaní občas nepredvídateľnými, no väčšinou predvídateľnými ľakačkami. D.Radcliffe toho veľa nenahovoril, čo ja na škodu, pretože mu táto scenáristicky slabšia úloha napriek tomu sadla. Najmä scény so sviečkou v jednej ruke a sekerou v druhej. Škoda, že som neobjavil žiadny originálny prvok, ktorý by som predtým nespočetne veľakrát nevidel. Pre mladého herca slušná rola, ktorou si nepokazí meno, no ani neprekoná svoj štandard. Nie je motivácia zhliadnuť prípadné pokračovania. ()

papadropolis

Lekačky a duchařskou tematiku u hororů preferuju tak jsem se těšila jak si to "užiju". Ve výsledku mi však přišlo, že se neustále jen střídají sekvence pohled z okna ven/ zvenčí do okna/ z pokoje do chodby/ z chodby do pokoje. A dokolečka dokola. A to mi přijde jako chatrný materiál pro výstavbu filmu a udržení atmosféry. Nepřidává tomu ani Daniel, který byl podle mě castingové šlápnutí vedle. To by se dalo překonat, pokud by se role ujal kreativně, s odlišným hereckým výrazem než jaký ukazuje ve všech svých filmech. Ale k tomu bohužel nedošlo a proto i jeho unylé hraní u mě film sráží na tři hvězdičky. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)