Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Lasombra

Tři hvězdničky s odřenýma ušima! Kromě atmosféry starého domu, a pár lekaček, mě na tomto filmu absolutně nic nezaujalo. Spíš jsem u toho skoro usla, což si myslím, že je špatný vedlejší efekt jakéhokoliv filmu v kategorii "horor". ()

Hejsa

Harry Potter si po dokončení svých studií v Bradavicích narychlo udělal 4 leté děcko a bere ho do lekacího snímku, kde se až podezřele často chodí po opuštěném baráku, kde každé dřevo v podlaze vrže rozhodně víc než jsou povoleny normy EU!!! Obávám se, že tyhlety samoúčelné lekačky nejsou na víc než na jedno použití. Nicméně paninka v černém outfitu společně s pár mrtvejma dětma vám občas zadělá na hnědej pruh v trenkách, ale až si je jednou přeperete, tak už si na ten snímek skoro nikdo nevzpomene :) ()

haroska

Perfektní atmosféra, už od úplně první scény, která ani na chvilku nepoleví. Momenty čekané i nečekaná, ale stejně jsem se vždy k smrti lekla.Dramatické momenty, které jsou protahovány do takové míry, že by člověk chvílemi nadskočil že židle. Pro mě perfektní. Nejlepší překvapení v kině za posledních pár let. ()

Luckyman

Veľmi vydarený kúsok, ale miestami mi to pripomínalo film Tí druhí. Daniel Radcliffe ma veľmi prekvapil a jasne ukázal, že už nie je Harry Potter a vie ako sa má hrať. Ciarán Hinds mu skvelo sekunduje a celý film vás drží v napätí od začiatku do konca. ()

Black-star

Daniel Radcliffe také roste do pana herce. Bezchybný výkon, skvěle odehráno. Co se týče samotného filmu, osobně horory nemusím. Ale tohle je taková klasická lekačka s nepříjemně zhrzenou mrtvou matkou. A když si myslíte že už je smířená.... tak zjistíte, že je to pouze váš pocit. Takže pozor na ženu v černém!!! 60% ()

filipes.lu

Pár subjektivních pocitů z filmu: 1) Radclife hraje možná dobře, ale já za boha nemoh celej film pustit z hlavy, že má syna! Všude tma, rachotí hudba a normální člověk čeká lekačku (paradoxní) a já si pořád mumlal:"to není možný, že má dítě!" Leda by ho hůlkou vykouzlil. Škoda. Skončí lekačka, která byla solidní a já zírám a pořád si mumlám to samý. Škoda. 2) Film má dokonce i výchovnou nitku. Ani ne tak pro děcka, jako pro rodiče, kteří si místo flašky vodky koupí litřík sava a popijí ho večer přes chleba. Teď už ale všichni víme, že louh teda ne...to už je moc. 3) Atmosféra je fajn. Mám rád tyhle typy filmů, který se motaj kolem děcek, domů a bláta. (První dva atributy jsou častý, třetí "voní" novotou), ale tady to překvapivě funguje dobře. I když bláto mi spíš přípomínalo rozpůštěnou studentskou pečeť do který to napálil povoz od Orionu s ožralým kočím, nasraným, že trpí cukrovkou. 4) Chtěl jsem dát tři, ale čtvrtá je za konec. Povedený. Ne originální, ale povedený. (Bože, on měl fakt dítě.) 5) "Tati, kdo je ta paní." "Nevím, ale vypadá to na Lady Gagu." -Tohle bylo chabý, ale uvědomme si, že Harry Potter je otcem...! ()

Durgas

No tak po dlhej dobe som videl konečne oldschoolovo poňatý horor, ktorý stálo za to vidieť. Bolo v ňom síce veľa známych či dokonca okukaných prvkov, ktoré ale na počudovanie fungovali a nepôsobili ošúchane. Takisto lakačky pôsobili úplne bezchybne. Daniel Radcliffe hral podľa môjho názoru veľmi dobre a ani na chvíľu som nezažíval "Potter syndróm". Spočítané, podškrtnuté, veľmi slušný horor. Ja som z kina odchádzal rozhodne spokojný. ()

kokes

3* s odřenejma ušima za posledních dvacet minut. Jinak Harry Potter chodí půlku filmu po baráku a leká se. Jednou vytrisknuvší vody z ucpanýho vodovodu, podruhý vrány, která z ničehonic proletí kolem jeho hlavy atd. atd. Tak s těmahle lekačkama už běžte do háje. ()

fililipekk

Je zjevně patrné, že James Watkins je zručný to chlapík. Po skvělém Jezeru smrti vystřihnul tuhle skvělou duchárnu. I přes mou oblibu v duchařinách jsem očekával spíše průměr, ale dostal jsem pěkně dobrou nálož. Pořád je to ponurý, šedivý, smutný a hutný. Já tyhle filmy prostě žeru a ty lekačky - super. ()

Jazz06

Ani jsem nečekal, že se mi to bude líbit, protože na horory nejsem. Příjemně mě to ovšem překvapilo. Kvalitně natočené. Hutná, tajemná atmosféra. Je tam i pár strašidelných momentů. Příběh sice jede v celkem zajetých kolejích, ale u takovéto duchařiny to ničemu nevadí. Radcliffe hraje dobře a jediným jeho problémem je to, že vypadá na svou postavu příliš mladě. To se ale dá v pohodě překousnout. ()

vlado90

No mam moznost to porovnat s originalom s 1989 a ten sa my pacil o cosi viac, bol pre mna viac desivy a aj ta zena v ciernom bola desivejsia. Ale celkove herecke obsadenie a aj prostredie bolo bolo dobre.da sa povedat ze po dlhsej dobe nejaky dobry film aj ked to bol v podstate remake. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=hy0pZ_JvL4k&feature=related Nemám s tým nič spoločné, ja moralizátor, nenadšenec, ale Harry pohybujúci sa v tmavom Anglicku so všadeprítomným prekliatím je zbavený nahoty. Obliecť bezočivú (aj v druhom význame) ženu je právnická dilema. Neverím v bronzový odliatok slepej ženy spravodlivosti, namiesto toho zháňam nacistického bronzového orla. Nezmysleným bonusom je to, že na vás pozrie na konci. CHápete. Pomôžete a aj tak je vám to na hovno. Typický žvásst hororovej školy. Len ľakať a bez zmyslu. http://www.oook.cz/poe/usher.html (videné 06.06.2012, BDrip) ()

Gardenboy

Veľmi prierné, založené na zvukových lakačkách a nie na poctivom strachu. Príliž sa tlačí na píľu, prakticky každú minútu nejaká ľakačka, náznaky strašenia, duchovia, až mi z toho bolo smiešno. No a príbeh - príšerne tuctový. Raz pozrieť sa to dá, ale v pamäti neostane. ()

Ryšty

Daniel ukázal, že umí zahrát i něco jiného než Harryho Pottera. Film po celou délku dokáže udržet v napětí. Skvělá atmosféra mě dohnala až k husině. K tomu parádní ozvučení, při kterém to vše gradovalo. Vynikající tajemnej horor. ()

ljukyljuk

Ja a horory sa veľmi nemáme v láske. Ale toto bolo fajn. Pár krát som sa zľakol, ale že seriózne, aj poriadnym výkrikom a všetkým naokolo. Neskôr som si na "ľakačky" už zvykol a očakával som, kedy asi tak prídu, takže ma už takmer neprekvapovali. Atmosféru to má, to beriem, ani Daniel Radcliffe ako tatino mi nevadil, ale príbeh... Keď ja neviem, čakal som nejaké rozuzlenie, nie že sa tam budú na konci lopotiť (riešenie si inak tiež vymyslel Radcliffe asi tak že teraz to neviem... a teraz to už viem!) a šumafuk z toho. Na jedno pozretie a balíček chipsov vhodný film, aspoň sa neťahá zbytočne dlho, tú hodinu a pol som pri tom zvládol, niekoľkokrát sa vystrašil, ale viackrát rozhodne nie. No zase, čo sa dá očakávať od hororu, že áno? (Teda, niekoľko výnimočných ich bolo, tento, nanešťastie, vymizne z mojej pamäti veľmi rýchlo). 63% ()

Kingi

film je to dobrý.... volba herce je podivná, jelikož Radcliffe je na otce dost mladý, jeho herecký výkon byl však 100% ..... příběh poutavý.... film si pěkně buduje napětí... co se hororoveho přesahu týče, tak nic objevného, přesto se sem tam leknete ;-) určitě stojí za shlednutí ()

zberatel

Poctiva ducharina, ktora sice ani nie tak scenarom ako spracovanim a slusnymi hereckymi vykonmi dostava bonus 4 hviezdy. Lakacky fungovali na vybornu aj ked som ich cakal. Zaver ako sa patri, happyend musi byt :)) ()

Ergon

Některé záhady prostě vyřešit nejde. Díky tomu jsou mé pocity po zhlédnutí rozporuplné. Film mi přijde takový nedotažený, nehotový polotovar. Navíc D. Redclife mi přijde na roli právníka a otce příliš mladý. Na druhou stranu je zde několik strašidelných scén, při kterých jsem se místy bál. ()

sarfian

Pôvodný film som zatial nevidel, ale tento bol celkom dobrý. Konečne som videl Radcliffa aj v inej úlohe ako Pottera. No chvílu to trvalo aby som si zvykol, zo začiatku som myslel že pozerám nejaký další dil pottera. VIDENÉ 1x ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)