Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

kklepkaa

Vizuálně skvělý zážitek, ale scénář teda za moc nestál. Cruise je v tom nevině, ale už mě snad ani nebaví ty jeho filmy, kde zachraňuje svět :) ()

Stasz

Tom Cruise - záruka kvality ?.. Opět potvrzuje, že snad dokáže ztvárnit každou postavu.. skvěle mu asistuje pro mě dosud neznámá Andrea Riseborough a Ukrajinka Olga Kurylenko :) Oblivion je přesně ten typ filmu, který Vás už od začátku ohromí.. NEJEN svým zpracováním, ale i hudbou ! M83 odvedli opravdu skvělou práci. Téma je sice trošku už omleté, ale vše napravuje zajímavý příběh a post apokalyptický pohled na svět či zničený měsíc. Mimochodem.. ten design toho oblačného domu je prostě luxusní a takhle bych si představoval svoje bydlení. :D ()

J-o-k-e-r

Já tyhle sci-fi mám rád. Celkově to vypadá moc hezky, po audiovizuální stránce nemám ani co vytknout. T. Cruise nebo M. Freeman jsou taky celkem záruky úspěchu. Do toho O. Kurylenko. Příběh sice nic moc, předvídatelný až běda, ale kouká se na to prostě dobře. Mě navíc dost potěšilo vidět N. Coster-Waldaua i v nějakém filmu! ()

Ravi

Povedené, i když pro scifaře trochu předvídatelné. Pokud máte chuť na kvalitně odvyprávěný příběh člověka uprostřed postapokalyptické krajiny, určitě si tento kvalitní snímek nenechte ujít. Měl jsem pouze problémy s Cruisem, kterému jsem věřil procitnutí, ale připadalo mi, že až do závěrečných titulků se mu nepodařilo procitnout zcela. 80% = 4/5 ()

Kurikmoon

Ďalšia pohodová oddychovka. Sympatický herci samozrejmosť. Sci-fi a Oľga = "vidím ešte jednu hviezdu tam, kde by normálne nemala byť... Pošlime tam loď..." ()

Guzo

Překvapivě velkolepé sci-fi, kde snad vše funguje. herci opravdu hrají, s efekty (respektive modely) si tvůrci dost vyhráli a příběh není nic nového pod sluncem, ale je velmi dobře podaný a naprosto dostačující. Na plné hodnocení to sice nemá, ale rozhodně Oblivion bez problémů vyčuhuje nad konkurencí. 75 % ()

Bagr_007

Vykrádačka bambilionu filmů z žánru, ve sterilním kabátu s nudnou akcí a největším množstvím logických lapsů v historii áčkových sci-fi. Nebo možná jenom anti reklama na produkty Applu. Těžko říct. ()

šerminator

Zřejmě slušná akce bych řekl, ale jinak je to velice průměrný akční snímek. Tak moc zapadá do ostatních podobných akčňáků, že po roce kdy píšu komentář si už ani moc nevybavuju o čem to celkově bylo. Odemě si tento snímek lepší hodnocení nezaslouží, protože po něm nezbylo nic co by mě zaujalo. ()

voleman

Nevědomí je taková dost průměrná sci-fi, která kdyby nevznikla tak by asi nikomu nechyběla. Každopádně koukat se na ní určitě dá, a kdyby první polovina nebyla taková utahaná a trochu nudná, tak by šlo o dost nadprůměrný film. Triky jsou na velmi dobré úrovni a hudba je také nadprůměrná, ikdyž Kosinskiho prvotinu Trona považuji za mnohem větší audiovizuální zážitek. Tom Cruise hraje celkem dobře, Morgana Freemana je ve filmu jen opravdu pomálu. Každopádně jako nenáročná akční sci-fi Nevědomí funguje dobře, a na slabší 4* to film u mne dotáhl. ()

Vercinix

Od začátku mi film připadal "umělý"...umělý příběh; nepřirozený/umělý Cruise (což mě obzvláště zklamalo), umělá Kurylenko, patetický Freeman, umělý, nemastný neslaný scénář, prázdné - esteticky nic neříkající efekty. Bylo to celé nevěrohodné, neosobní a neosolovující. Srovnání s Tronem musí být myšlena maximálně v žertu. Za tuto patetickou, kýčovitou a naprosto neoriginální slátaninu všech možných přdchozích sci-fi, které tento nímek pouze kopíruje a přejímá, aniž by je nějak rozvinul, interpretoval nebo obohatil, bych dal max 3 hvězdičky a to si musím odmyslet obrovské množství omšelých a až trapně archetypálních (v negativní m slova smyslu) záběrů (viz SPOILER Freeman nořící se ze tmy s velkým doutníkem, Socha Svobody - to už bylo opravdu moc ... a jiné monumenty atd.). PS: těšil jsem se alespoň na hudbu M83, které mám poměrně rád, ale zde mě mírně zklamali (i když našlo se v průběhu pár pěkných odkazů na kvalitní hudbu věku před katastrofou :) ). ()

Composter

Dokonalost sama! Na pana Kosinského si dávám do budoucna veliký pozor - rozhodně ve mně vytvořil pocit nadrženosti na další filmy :) Oblivion je unikátní sci-fi, které dokonale pohltí. Vizuální i hudební stránka jsou tak dechberoucí, že člověk během prvních pár minut zapomíná na svět kolem. Pustá krajina, trosky naší civilizace a jako kontrastní protipól úžasně nadesignovaná technika toho mála, co z naší (?) civilizace zbylo. Děje je zde jen tolik, aby diváka udržel přibitého v sedačce. Už dlouho se mi nestalo, aby mě z filmového zážitku (natož u scifi - naposledy Star Trek, Tron a částečně Prometheus) nic nerušilo. Kromě pár záblesků patosu (který v US produkci být asi prostě musí) na konci příběhu mi náladu nekazilo vůbec nic (ani občasné logické nedokonalosti, které bych si stejně asi dokázal nějak vysvětlit :)). Těším se, až se na Oblivion podívám znova! ()

deckardx

Film, kde prakticky není žádný děj a přesto se na něj neskutečně dobře dívá. Miluji postapokalyptická scifi. Vynikající hudba, skvělý vizuál. Nutno vidět v kině! ()

TroiMae

SPOILER: http://alenaprokopova.blogspot.cz/2013/04/nevedomi-narcistni-kousek-toma-cruise.html Kamil Fila: " Takže ve všech Tomech Cruisech na světě je ukryta touha po Olze Kurylenko, a ten, kdo ji chce nejvíc, je nejvíc člověkem a nejméně klonem." Nicméně dokáži si představit sequel – žánr: zombie erotický film :o) Kdyby tento film inzeroval Blesk, uvedl by ho nadpisem typu: O holčičce, která měla minimálně 52 otců. Nebo: Žena udržovala poměr s asi 52 muži, přitom už všichni byli mrtví. ()

DeathTheKid

Oblivion je něco co musíte vidět pouze v kině nebo minimálně v HD s výbornou repro sestavou. Bylo by to zneuctění nového umění a nedejbože kdyby si někdo stáhl kinorip...někoho takového upálit. Protože, má obraz smysl bez barev? Ne, a stejně je to s Nevědomím, je to vizualizace na maximální úrovni a jak to u filmu bývá, že prostředí dokresluje atmosféru filmu, tady je to naopak. Ne že by děj byl přímo v čudu, místy vás opravdu zaskočí, místy je to zase klišé, ale dalo se to trochu čekat. A Cruise? Svobodný, takže točí jak o duši a hodně se snaží, z jeho strany výborný výkon, za to Kurylenko mi nesedla ani za mák. Holka pěkná je, hrát taky asi umí, ale ta ofina...měl jsem pocit, že ve filmu hraje holčička. A OST PECKA! ()

iantomasik

Jako vypadá to hezky, ale nic v tomhle filmu nedává smysl, asi aby překvapivé zvraty mohly být náležitě překvapivé. Jestli se tu hodnotící toliko čilili nad Prometheem, tak proč tohle zůstává jejich kritiky ušetřeno, je mi záhadou. Pokud ale nestojíte o víc než space operu, může to být film vašeho srdce. ()

utri

První půlka filmu sympatická. Triky slušný, hudba dobrá (i když jen kopie trona), film se rozjíždí a vypadá to na né-uplně-marnou sci-fi, jenže pak se začne vysvětlovat a celý to jde tak neuvěřitelným způsobem do prdele, až to ani není možný. Copak v tom slavným Hollywoodu není nikdo aspoň s půlkou mozku, aby řekl "chlapi takhle ne, vždyť je to úplná p*čovina!"? ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017